Перейти к содержанию

Наващивание рамок


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

Хто бажає можу віддати задарма.

Отдайте мне! :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якийсь сплав і зверху міднений.

Окислятися буде. Якщо ніхром, то тонше 0,4 не варто :IMHO:
а на стационаре трансформатор на 1,5 киловатта

То зварювати можнв таким. Віг же в холостому також немало споживає.
150 Вт с возможностью регулировки напряжения или тока.

Цілком достатньо :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отдайте мне!

Будете на зустрічі - передам (або через когось з ваших країв).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я використовую від старого совітського лампача транс на 180 ват, там є обмотка для розжарення ламп досить потужна(в такого типа телевізора їх було десь до півтора десятка) тому навіть перемотувати не потрібно, там 6,3В і по струму вистачає, вжик пару секунд і все. Але ще хочу доробити стабілізатор струму (не напруги) щоб не настількі швидко процес відбувався (більш контрольовано на різні довжини щоб можна було виставляти) та весь час руки не доходять. Останній раз як сів дороблювати схему, рій виходив то відволікся. Доречі про 1,5кВт транс у Mashika це звичайно лишне (5А току в середньому потрібно для 4 провідників, так що при 6-10В маємо габаритну потужність транса десь максимум 60вт) , але якщо трапилося таке і зручно то чому б і не використати . Та на холостому ходу він майже не споживає (кпд трансформаторів досить високе - втрати менше 3%).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Предложили нихром 0,2 для натяжки рамок. Что-то берут меня сомнения, наверное тонкий будет. Я лично примерно 0,33 использовал, но он иногда рвался при натяжке. А вот как себя поведет 0,2 не знаю. Может кто имеет опыт работы с таким диаметром и кто не имеет опыта, посоветуйте, выскажите свое мнение.

Зі старих часів був у мене ніхром, та інші сплави. Але практика показала, що менше ніж 0,4 мм дріт використовувати не варто. При відкачці сильно ріже рамку. У мене того дроду на 0,25 мм на 1000 рамок. Але не годиться зовсім. Хто бажає можу віддати задарма. Він якийсь дивний. Якийсь сплав і зверху міднений. Міцний добряче.
Здраствуйте Уважаемые! Можно и мне!!! :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

МОже я не зрозуміло висловився - поміднений дріт в рамці окисляється, аж до зеленого. Для чого Вам та хімія в меді? Хіба що для інших потреб... :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

так в холостому він просто не працюе, вимикач під ногу силовий на 220 час натискання регулюется акщо потрібно то поставлю потенціометер. ак нержавійку провод поставив то пригодилось запас по току . провод був 0,5 мабудь,,,, плюс коли треба пінопласт порізати ніхром в натяжку той самий трансформатор а не кучу різних тримати або паяльника терміново на 12-36 вольт

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я також навощую від АКБ, капот вікдкрив, на поготові завжди два дроти... торк і все готово. 40 рамок 10-20 хвилин, що правда вдвох, один тримає рамку другий дроти до проволоки торк, вощину пальцями піднатсинув і готово :ay: . Правда це авральний метод, якщо робити стаціонарно, то краще як у Машіки з педалькою, але не заморочуватись з трансформаторами, або АКБ або блок живлення(китайський) на 12V тільки щоб ампераж достатній був, довше відслужить. З педалькою самому навощувати пльове діло. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На работі я навощую таким трансформатором. :)

post-467-1277323797_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На работі я навощую таким трансформатором. smile.gif

Де б таку роботу знайти, щоб мож було рамки навощувати... ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да, конечно. Я уже в мыслях завершил переход на рамку 145 мм.

Прошу практиков совета. Рамки на 145 я решил делать без проволоки. В верхнем бруску прорезь в которую вставляю вощину и дальше ставлю в улей. Будут ли такие рамки служить в магазинах и как поведут себя в медогонках?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Прошу практиков совета. Рамки на 145 я решил делать без проволоки.

У меня рамки с проволокой. Не могу ничего подсказать...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Будут ли такие рамки служить в магазинах и как поведут себя в медогонках?

Будут! Поведут! :) Считаю, что проволока не нужна. А если и расплод выведется хоть раз, вообще замечательно!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прошу практиков совета. Рамки на 145 я решил делать без проволоки. В верхнем бруску прорезь в которую вставляю вощину и дальше ставлю в улей. Будут ли такие рамки служить в магазинах и как поведут себя в медогонках?

Alex_Ivan, тебе решать... я даже не пытался делать без проволоки... проверено на чужом опыте - в хордиальных медогонках без проволоки гараздо чаще ломаются... :af:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Раніше для навощування використовував електротрансформатори, але різні діаметри дроту і з чого вони зроблені - де-коли від перегріву вощина перерізалась. Останні роки відмовився від електронавощування . У велосипедній спиці зробив виїмку для дроту, кладу рамку на вощину і методом тикання через 1,5-2 см втискаю дріт у вощину, треба щоб вощина була мягка, прогріта на сонці. Не дуже швидко, але браку майже не буває

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Останні роки відмовився від електронавощування . У велосипедній спиці зробив виїмку для дроту, кладу рамку на вощину і методом тикання через 1,5-2 см втискаю дріт у вощину,

Наоборот народ стремится к облегчению этого процесса. Никакие подобные способы не сравнятся с электронаващиванием по быстроте и качеству. :IMHO1: Для разной проволоки нужно выбирать свою экспозицию. Иногда время нагрева составляет чуть больше секунды. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Останні роки відмовився від електронавощування . У велосипедній спиці зробив виїмку для дроту, кладу рамку на вощину і методом тикання через 1,5-2 см втискаю дріт у вощину,

Наоборот народ стремится к облегчению этого процесса. Никакие подобные способы не сравнятся с электронаващиванием по быстроте и качеству. :IMHO1: Для разной проволоки нужно выбирать свою экспозицию. Иногда время нагрева составляет чуть больше секунды. :hi:
Полностью согласен.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Раніше для навощування використовував електротрансформатори, але різні діаметри дроту і з чого вони зроблені - де-коли від перегріву вощина перерізалась. Останні роки відмовився від електронавощування . У велосипедній спиці зробив виїмку для дроту, кладу рамку на вощину і методом тикання через 1,5-2 см втискаю дріт у вощину, треба щоб вощина була мягка, прогріта на сонці. Не дуже швидко, але браку майже не буває

Справа не в дроті, а у характеристиках знижувального трансформатора. Практично ідеально підходить зарядний пристрій до автомобільного акумулятора. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вставлю свои "5 копеек". Наващиваю старым зарядным устройством от акк. шуруповерта. Выбросил схему стабилизации, чтоб можно было регулировать напряжение, подключил через ЛАТР и прекрасно наващивается любая рамка с любой проволокой.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Справа не в дроті, а у характеристиках знижувального трансформатора. Практично ідеально підходить зарядний пристрій до автомобільного акумулятора.

Повністю з вами згідний, я також використовую зарядний пристрій до акумулятора.Поки що не жаліюсь. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Главное преимущество электронаващивания в том, что рамки можно наващивать заблаговременно(зимой). Проволока при электронаващивании не отстает от вощины даже при морозах. По этому метод электронаващивания при большой пасеке не заменим. Альтернатива электронаващиванию-армированная вощина или пластмасовая.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Никакие подобные способы не сравнятся с электронаващиванием по быстроте и качеству.

Полностью согласен! При ел. наващивании проволока впаиваится в вощину намертво, а проследить за прогревом не тяжело. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Главное преимущество электронаващивания в том, что рамки можно наващивать заблаговременно(зимой). Проволока при электронаващивании не отстает от вощины даже при морозах. По этому метод электронаващивания при большой пасеке не заменим. Альтернатива электронаващиванию-армированная вощина или пластмасовая.

Согласен, но есть одно но. К весне натянутая зимой :dntknw: в рамках проволока окисляется т.е. ржавеет.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

Я маю 10 сімей бджіл тому за сезон вощини мені доводиться навощувати не так і багато тому завжди користувався дідовим способом прикочуванням проволоки до вощини але цей сезон виготовив собі таку штуку і зрозумів що требуло зробити таку річ давно. :ay:post-1784-1287354049_thumb.jpg post-1784-1287354087_thumb.jpg з допомогою цеї штуки я навощую 20 вощин за пару хвилин тому що навощування рамки займає секунд 5 як же я її зробив ? все дуже просто взяв банку у неї налив води трохи не повну у воду вкинув ложку солі , доречі від кількості солі буде залежати швидкість впаювання вощини. Далі взяв пласмасову кришку і пробив її 2 цвяхами до одного цвяха провід іде від резетки а від другого іде провід до клеми інший провід з клемою іде прямо до розетки , це все діло вмикається в резетку ТУТ САМЕ ГОЛОВНЕ НЕ ЗАКОРОТИТИ ПРОВОДА і клемами торкаєиось до проволоки з обох кінців рамки вощина яка лежить на проволоці за 2 секунди впаюється і тримається дуже добре якщо перетримати клеми то вощина проплавиться тобто розріжеться на полоски цей апарат придумав не я десь вичитав в якісь книжці не повню в якій . Буду радий якщо комусь згодиться, краще звичайно доопрацювати цей апарат і зробити якийсь вмикач для сруму так булоб безпечніше але головне тут банка з сілю :umora::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я маю 10 сімей бджіл тому за сезон вощини мені доводиться навощувати не так і багато тому завжди користувався дідовим способом прикочуванням проволоки до вощини але цей сезон виготовив собі таку штуку і зрозумів що требуло зробити таку річ давно. :ay:post-1784-1287354049_thumb.jpg post-1784-1287354087_thumb.jpg з допомогою цеї штуки я навощую 20 вощин за пару хвилин тому що навощування рамки займає секунд 5 як же я її зробив ? все дуже просто взяв банку у неї налив води трохи не повну у воду вкинув ложку солі , доречі від кількості солі буде залежати швидкість впаювання вощини. Далі взяв пласмасову кришку і пробив її 2 цвяхами до одного цвяха провід іде від резетки а від другого іде провід до клеми інший провід з клемою іде прямо до розетки , це все діло вмикається в резетку ТУТ САМЕ ГОЛОВНЕ НЕ ЗАКОРОТИТИ ПРОВОДА і клемами торкаєиось до проволоки з обох кінців рамки вощина яка лежить на проволоці за 2 секунди впаюється і тримається дуже добре якщо перетримати клеми то вощина проплавиться тобто розріжеться на полоски цей апарат придумав не я десь вичитав в якісь книжці не повню в якій . Буду радий якщо комусь згодиться, краще звичайно доопрацювати цей апарат і зробити якийсь вмикач для сруму так булоб безпечніше але головне тут банка з сілю :umora::hi:
Цей спосіб був описаний в газеті "ППЗ" і був підданий критиці. Як інженер-електрик за фахом, наголошую, що використовування цього способу дуже небезпечне для життя, бо застосовується з грубим порушенням правил безпеки. Тому закликаю шановного Паланочку більше не користуватися цим пристроєм, а форумчан - не застосовувати в своїй практиці хибних та небезпечних для життя технологій. Набагато простіше і повністю безпечно використати для цих цілей звичайний трансформатор.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...