Перейти к содержанию

Вулик Ващенка


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

В 07.08.2019 в 16:43, Скляренко сказав:

де зараз можна знайти рамки ващенка?

Ващенка рамка 410Х330мм . Можна й самому виготовити. У мене вона була з роздільниками Гофмана і вгорі не стикалася всплошну, як в українських. А була така зверху, як зараз у Даданах.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, ДобровоЛ сказал:

Ні, вона трохи інша. Знизу вкорочена, а з боків, здається, на 10 см ширша.

А де ви раніше були? Віддав вже я і свій вулик Ващенка, що дістався мені ще від діда Антона, і рамки теж. :dntknw:

Розміри рамки Ващенка (Лаянса) 410Х330 зовнішній розмір 370Х310 внутрішній (І.І.Корабльов. "О выборе улья" 1927р.)

4 часа назад, ДобровоЛ сказал:

"...так і не докопався чому М.Ф.Ващенко використовував рамку Лаянса?"

   А  це дуже просто . Оскільки я цій темі колись приділяв був масу часу ще з дитинства, бо у мене першим був саме вулик Ващенка, то я тут дока. За знайомства ніде прописано не було. А от що розміри рамки взяті ним з дупел - то це точно. Про це не раз повідомлялося у старих виданнях. Сам кілька таких дупел вирізав, і  стільники з них майже повністю ставали в рамки Ващенка без укорочень.:dntknw:

Зовсім не просто! У старих виданнях писали дурниць не менше ніж нині! Адже дупло в дереві ніколи не гниє під розмір рамки" Бджоли також, на щастя, читати не вміють і який простір мають, той і забудовують (я також по дуплах лазив). А як простий селюк, сирота, отримав знання про європейські рамки (чи може навпаки???) оце зАгадка!

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Ю.М. сказав:

Розміри рамки Ващенка (Лаянса) 410Х330 зовнішній розмір 370Х310 внутрішній (І.І.Корабльов. "О выборе улья" 1927р.)

 

Я ж  не про видання, а про дупла. А ви випадково, розміри тих дупел , по яких лазили маєте?:ah:

 А у мене колись  були.От тому я й про це пишу.  І мене це дуже заінтригувало. Видно, що бджолам не кожне ж дупло було до вподоби і саме за розмірами.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

Я ж  не про видання, а про дупла. А ви випадково, розміри тих дупел , по яких лазили маєте?:ah:

 А у мене колись  були.От тому я й про це пишу.  І мене це дуже заінтригувало. Видно, що бджолам не кожне ж дупло було до вподоби і саме за розмірами.:IMHO:

Маємо:ah:. Колись спостерігав за життям 7 роїв в дуплах дерев, протягом кількох років. Причому дерева були дуже різні, як за діаметром, так і за розміщенням самого дупла. Правда вирізав і замалював тільки одне, решту просто підглядав, а от розрізаних бачив з десяток, особливо коли вздовж доріг ріжуть тополі. А на яку рамку оце "дупло"?3775c90761d4798d6a00dce77f1f963e.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 хвилини тому, Ю.М. сказав:

Маємо:ah:. Колись спостерігав за життям 7 роїв в дуплах дерев, протягом кількох років. Причому дерева були дуже різні, як за діаметром, так і за розміщенням самого дупла. Правда вирізав і замалював тільки одне, решту просто підглядав, а от розрізаних бачив з десяток, особливо коли вздовж доріг ріжуть тополі. А на яку рамку оце "дупло"?3775c90761d4798d6a00dce77f1f963e.jpg

:umora::ay: На багатокорпусну!:umora:

 А ви увагу зверніть на ширину...:ah::ooops:

Та там же ще й не одна сім"я...:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ДобровоЛ сказал:

 

 А ви увагу зверніть на ширину...:ah::ooops:

Все! Здаюсь! Бо треба готуватись до семінару :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
В 24.10.2019 в 13:55, ДобровоЛ сказав:

Ващенка рамка 410Х330мм . Можна й самому виготовити. У мене вона була з роздільниками Гофмана і вгорі не стикалася всплошну, як в українських. А була така зверху, як зараз у Даданах.

Зараз ось на вихідних відкрив чотири старих вулики і поміряв рамки то розміри такі верхня планка 350 мм, бокові дві 400 мм, нижня 280 мм. Які рамки це? Де можна такі купити?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

підкажіть шановні пасічники які рамки сюди підібрати?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Скляренко сказав:

Зараз ось на вихідних відкрив чотири старих вулики і поміряв рамки то розміри такі верхня планка 350 мм, бокові дві 400 мм, нижня 280 мм. Які рамки це? Де можна такі купити?

Це потрібно індивідуально замовляти. У нас там в об"явах багато виробників приватних є. Бо великі підприємства роблять великі партії й в основному - стандарт.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Скляренко сказал:

Зараз ось на вихідних відкрив чотири старих вулики і поміряв рамки то розміри такі верхня планка 350 мм, бокові дві 400 мм, нижня 280 мм. Які рамки це? Де можна такі купити?

Це старі українські вулики Спочатку уніфікація з Даданівською рамкою проводилась за внутрішнім розміром рамки Дадана-Блатта (розмір листа вощини.)

Правда по висоті вони мають бути вищими. Поміряйте висоту корпуса вулика всередині, можливо хтось вкоротив рамки для більшого підрамкового простору( була така мода). Купити навряд чи зможете, а зробити за розмірами - без проблем. Використовувати такі вулики можна поставивши рамки(українські) під кутом, Або на теплий занос, прибивши поперечні планки у вулику. В таких вуликах бджоли добре зимують і прискорено розвиваються весною.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Вуликом Ващенка займався декілька років. Вносив і свої введеня як часткова сітка в дні над зимуїчим клубом і клійонкою на рамках при такі зи мовці верхній льток закритий. Теплий і холодний занос все пробував. Але лижак він і є   лижак. Хочі краще ніж дадан особливо зима весна. Сам перейшов на 300+145 часу менше. Но вирішуватти Вам і прочитайте книгу Беседы по пчеловодству. Її можна скачати обо купити і  самим побачити всі  розміри і  роздума автора хоча книгу писав його учень.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...