Перейти к содержанию

Переработка воскового сырья


Рекомендуемые сообщения

post-1609-1266754386_thumb.jpg :) У мене приблизно такий виходить після парової воскотопки
класно!!!!!! у мене шось таке як той з верху... Сява поділіться будь-ласка технологію роботи з воскотопкою, бо я її маю, а шось в мене не зовсім виходить, як то "права купив - їздити не купив" :baby:
Я ще коли починав то купив собі звичайну соковарку і нею користуюсь до цього часу.Зараз на ринку її ціна близько 300 гривень.Не міняю її ще й тому що вона в зимовий час служить мені і обігрівачем в майстерні.Поки перетоплюється віск роблю іншу роботу і в теплому приміщенні. Вихід воску 100-130 грам з стільника.Спочатку збираються дрібні пласти(на фото),що пізніше на тій же соковарці перетоплюються на більші злитки по 3-5 кг.За зимовий період перетоплюю до 2000тис стільників.На якість воску ще ніхто не скаржився :hi:post-1609-1266778590_thumb.jpgpost-1609-1266778643_thumb.jpgpost-1609-1266778698_thumb.jpgpost-1609-1266778733_thumb.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може хто підкаже, у мене буває інколи така проблема: при застиганні віск деколи серединою заламується.

В мене таке буває коли зливки великі.При застиганні віск стискається,середина застигає остання і деформується від напружень в вже застиглому воску.Часто зливки тріскають посередені.post-467-1266784820_thumb.jpgpost-467-1266784869_thumb.jpg Сява, а як сушите мерву? Віск гарний!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сява, а як сушите мерву? Віск гарний

В хаті над газовим котлом зробив полички-і мерва сушиться,і хата обігрівається.Два в одному :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За зимовий період перетоплюю до 2000тис стільників.

я ще стільки не бачив :blink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За зимовий період перетоплюю до 2000тис стільників.

я ще стільки не бачив :blink:
як на заводі :blink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За зимовий період перетоплюю до 2000тис стільників.

Сява, а куда ты деваеш столько воска? :blink: ... И по какой цене? :ah: (если не секрет) :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сява, а куда ты деваеш столько воска? ... И по какой цене? (если не секрет)

Ну це не так і багато виходить-близько 200 кг. на рік.Поки ніде не збуваю,що що а віск терміну придатності немає :) ,а збувати його по ціні коли сир у два рази дорожчий за віск якось не по собі :dntknw: Хтось заощаджує в доларах,хтось в євро,а я у воску ;) ,чим не валюта :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

чим не валюта

і головне твердість можна визначити :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може хто підкаже, у мене буває інколи така проблема: при застиганні віск деколи серединою заламується.

В мене таке буває коли зливки великі.При застиганні віск стискається,середина застигає остання і деформується від напружень в вже застиглому воску.Часто зливки тріскають посередені.post-467-1266784820_thumb.jpgpost-467-1266784869_thumb.jpg
То від чого це буває?Адже зливок до 2 кг не є великий. Чи може важливо співвідношення висоти , ширини і кількості води під воском?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

То від чого це буває?

От быстрого остывания.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я ще стільки не бачив

Все ще попереду... ;)
Хтось заощаджує в доларах,хтось в євро,а я у воску ,чим не валюта

:ay:
Чи може важливо співвідношення висоти , ширини і кількості води під воском?

Мабуть і це також впливає...
От быстрого остывания.

Я дуже ретельно загортаю теплим одягом,віск рідкий буває дві доби але тріщини і деформації є. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хтось заощаджує в доларах,хтось в євро,а я у воску wink.gif ,чим не валюта

Лучше заощаджувати в расширение произ водства или в улучшении технологии. А так идет замораживание средств без толку(увеличивается цена на воск - увеличивается цена на все). Это же сколько натурального воска лежит без толку по всей Украине?! :blink::wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хтось заощаджує в доларах,хтось в євро,а я у воску wink.gif ,чим не валюта

Лучше заощаджувати в расширение произ водства или в улучшении технологии. А так идет замораживание средств без толку(увеличивается цена на воск - увеличивается цена на все). Это же сколько натурального воска лежит без толку по всей Украине?! :blink::wave:
Шаруда я згідний з вами,але більше 120 сімей я просто не стягну.Цього року пробував розширити до 160,але для одного пасічника це фізично неможливо,тому змушений був повернутися до 120-ти.Щоб покращити технології без кредитів не обійтися,а де у наш час їх взяти?А що віск?Ну збудеш ти 200 кг.заробиш 10тис.І що за такі гроші покращиш,коли промислова медогонка коштує не менше 20тис.Ще одна проблема що у нас великий брак кваліфікованих кадрів,хорошого спеціаліста потрібно виховувати чуть не з пелюшок.Те що зараз готують освітні заклади не витримує жодної критики... :at: Щодо воску я не думаю що в Україні його багато лежить.Все що краще вже давно в теплих краях за кращі гроші,а наші воскопереробні заводи ледь жевріють :ak::wave::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щодо воску я не думаю що в Україні його багато лежить.Все що краще вже давно в теплих краях за кращі гроші,а наші воскопереробні заводи ледь жевріють :ak::wave::hi:
Лежать. За таку ціну жаба дусить його віддати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За таку ціну жаба дусить його віддати.

Недавно у нас мужик ходил по базару, предлагал продать ему воск по 50 грн. за кг., хотел купить для начала 60кг. Наверное где-то нашел "нычку" на запад... Там воск идет в шинную, электро-техническую, лако-красочную промышленность, косметику... И там, в отличии от нас, промышленность работает. Давали бы у нас кредит под 5-6% и без залога(а, например, под договор с какой нибудь запад. фирмой), можно было бы и самому заработать, и пчеловоды заработали бы... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
post-1609-1268553334_thumb.jpg
Може хто підкаже, у мене буває інколи така проблема: при застиганні віск деколи серединою заламується.

В мене таке буває коли зливки великі.При застиганні віск стискається,середина застигає остання і деформується від напружень в вже застиглому воску.Часто зливки тріскають посередені.post-467-1266784820_thumb.jpgpost-467-1266784869_thumb.jpg
То від чого це буває?Адже зливок до 2 кг не є великий. Чи може важливо співвідношення висоти , ширини і кількості води під воском?
Я начитавшись книжок віск завжди утеплював і майже завжди були тріщини різних розмірів.Коли сусід попросив переплавити дрібні пласти воску у один шматок я погодився,але утеплювати не було часу.Коли за дві години 5-ти кілограмова брила остигла я сильно здивувався,бо не було жодної тріщини і колір був однаковий як знизу так і зверху. Перепробував цей метод ще на десятках злитків і результат підтвердився.На фото зліва віск,що застигав дві доби зліва з тріщиною.Інший застигав 2-3години.Обидва злитки мають по 5 кілограм.Для критиків скажу,що дані злитки перетоплюються з дрібніших,тому проходять двойну очистку від сміття і повторюсь,що колір воску однаковий з обох сторін...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я начитавшись книжок віск завжди утеплював і майже завжди були тріщини різних розмірів.Коли сусід попросив переплавити дрібні пласти воску у один шматок я погодився,але утеплювати не було часу.Коли за дві години 5-ти кілограмова брила остигла я сильно здивувався,бо не було жодної тріщини і колір був однаковий як знизу так і зверху. Перепробував цей метод ще на десятках злитків і результат підтвердився.На фото зліва віск,що застигав дві доби зліва з тріщиною.Інший застигав 2-3години.Обидва злитки мають по 5 кілограм.Для критиків скажу,що дані злитки перетоплюються з дрібніших,тому проходять двойну очистку від сміття і повторюсь,що колір воску однаковий з обох сторін...

Приблизно таку ж картину спостерігаю у себе. Але дещо по іншому міркую. Тріщини з"являються при поганому утепленні (тобто застигання із середньою швидкістю). При доброму утепленні (повільне застигання ) тріщин не буває. А от застигання швидке інколи без тріщин, а інколи з тріщинами. Причому ступінь чистоти не грає ролі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Какая проблема в том что трескается воск ево и так принимают я никогда ево не утепляю делаю слитки по 2-3кг Бывает и трешины.Главное што-бы он был ато вощинка дороговастая.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

post-1609-1268822420_thumb.jpgРезультат зимової перетопки стільників на звичайній соковарці
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

post-1609-1268822420_thumb.jpgРезультат зимової перетопки стільників на звичайній соковарці
:ay::blink::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Какая проблема в том что трескается воск ево и так принимают

Коли наші жінки печуть домашній хліб і він получається з тріщинами,то усмішки на їхньому обличчі не побачиш,хоча родина і так його зїсть. :ak: Так і пасічники-душа радіє,коли продукт їхньої праці вартий уваги :blink::)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так і пасічники-душа радіє,коли продукт їхньої праці вартий уваги

Так, згоден, все повинно бути красивим. Краса врятує світ :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

поясніть будь ласка конкретніше як саме ви перетоплюєте віск в соковаці, бо планував купити воскотопку та часто чую нарікання на них... (можливо є якісь плюси чи мінуси) ше одне: опишіть принцип і весь процес перетопки в соковарці (ніколи нею не користувався...) :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Трещины в литейном производстве получаются в результате усадки при взаимоджействии факторов - конфигурации литейной формы, способствующей возникновению усадочных напряжений, перегрева металла и его химического состава. Самая большая усадка у чистых вещевств - следовательно более загрязненый воск не склонен к трещинам. Чем больше перегрев тем вероятнее возникновение трещин - ноу комментс. Форма не должна затруднять усадку и охлаждение должно быть всесторонним и равномерным - тут ничего не поделаешь, усадка она есть полюбому только в разной степени просто вы либо видите снаружи (трещины, "ямы") либо внутри (полости в центре слитка) либо не видите (пористость слитка, рыхлоты). ЗЫ Хотя вышесказанное относится к литейному производству...принципиальной разницы между воском и сталью лично я не вижу, кроме как в 30 раз температура плавления отличается.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

поясніть будь ласка конкретніше як саме ви перетоплюєте віск в соковаці, бо планував купити воскотопку та часто чую нарікання на них... (можливо є якісь плюси чи мінуси) ше одне: опишіть принцип і весь процес перетопки в соковарці (ніколи нею не користувався...) :dntknw:
Тут краще розбити все по пунктам,щоб було зрозуміліше... 1.Заготівля і сортування сушини.Сортування має дуже велике значення і від нього залежить вихід воску.Для себе поділяю сушину приблизно так:Біла,жовта,коричнева,чорна і бракована(міль,пліснява,тощо).Також ніколи не перетоплюю стільники з пергою,бо вона значно зменшує кількість воску,пергу слід видалити різними методами і реалізовується як окремий продукт.Вимочування не застосовую,бо воно має більше недоліків ніж переваг... 2.Закладка сировини в соковарку здійснюється поступово по мірі осідання сушини,до тих пір поки не заповниться весь обєм,після чого залишається на вогні на декілька годин.Я ще застосовую велику ложку,якою притискається гаряча сушина до стінок витискаючи віск,ця процедура значно збільшує вихід воску. 3.Трубка для спускання повинна бути постійно закрита.Віск випускається по мірі наповнення. Вихід воску від 110 до 130 грам із стільника :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...