Перейти к содержанию

Агресивні бджоли та їх огляд


wus47

Рекомендуемые сообщения

На польськлму форумі бджолярів є цікава тема ( агресивні бджоли) яка повинна зацікавити багатьох бджолярів. З мого досвіду роботи можу сказати, що огляд сімей руської породи приносить багато клопотоів. Ця порода дуже агресивна і нападає на всіх хто пробує заглянути у вулик чи наблизитись до них, особливо при недостатньому запасу корму. На польському форумі повідомляють, що найбільш сприйнятливим методом огляду сімей згаданої породи є використання димаря з добавленням до порохна гранульованої аміачної селіти в невеликих кількостях. При згорянні порохна внаслідк високої температурм згадана аміачна сеоітра розкладається на ряд компонентів і в тому числі закису азоту. Закис азоту діє на бджіл заспокійливо і при більшій концентрації закису азоту в димі снотворно. Бджоли засинають і падають на дно вулика або затримуються на сотах. Час такого анабіозу триває близько 5-7 хвилин, після чого бджоли прокидаються зі сну і роблять новий обльот якби нічого і не сталось. В моїй практиці я використовую, як паливо для димаря картонну тару з під яєць, подрібнену і вимочену в розчині аміачної селітри та потім вмсушеної. Як на мене це дуже непоганий спосіб роботи з агресивними бджолами особлво коли вулики знаходяться в павільйоні чи на горищі садового будинку. Один з недоліків полягає в тому що злодій може легко обкурити бджіл і спокійно забрати сплячих бджіл собі (притому всіх до одної). Слід зауважити шо поведінка бджіл при такому обкурюванні залежатиме від концентрвцї закису азоту в диму. В Німеччині вільно продається балончики із закисом азоту в аптеках для анестезіологів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В Німеччині вільно продається балончики із закисом азоту в аптеках для анестезіологів.

wus47, У нас теж. Тільки це називається нашатир обо аміачна вода. Три-п'ять крапель і той же ефект.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В Німеччині вільно продається балончики із закисом азоту в аптеках для анестезіологів.

wus47, У нас теж. Тільки це називається нашатир обо аміачна вода. Три-п'ять крапель і той же ефект.
Не плутайте нашатирний спирт та закис азоту. Закис азоту без запаху а нашатиний спирт це розведений аміак з різким запахом (при високих концентраціях паралізуючий дихальну систему).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бджоли засинають і падають на дно вулика або затримуються на сотах. Час такого анабіозу триває близько 5-7 хвилин, після чого бджоли прокидаються зі сну і роблять новий обльот якби нічого і не сталось.

таким методом утилизировав гнездо шешней, думал что успею за 5 минут, но их было на столько много что пришлось дымить дальше..На разкаленые угля в дымарь кидав столовую ложку салитры одной порции замало было, но интересно. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене також є одна сімя "з підвищеною обороноздатністю", так в минулому році використовував генеменівські решітки розділяючи гніздовий корпус і медовий. Якщо в гніздо не лізти, то не такі вони вже і злі. А сьогодні при розширенні гніздових корпусів 20 сімей отримав 3 укуса, всі від однієї сімї, але я на них не ображаюсь :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А сьогодні при розширенні гніздових корпусів 20 сімей отримав 3 укуса, всі від однієї сімї, але я на них не ображаюсь

ivan111, Мабуть медоносні? Чи не так , а мо’- "спортивний" інтерес? :umora:
таким методом утилизировав гнездо шешней, думал что успею за 5 минут, но их было на столько много что пришлось дымить дальше..На разкаленые угля в дымарь кидав столовую ложку салитры одной порции замало было, но интересно.

Ярослав Иванович, А якби взяли тай зазняли й виставили тут? :evrika: Треба оголосити адмінам конкурс на найліпше забавне фото та відео! :rofl::umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ярослав Иванович, А якби взяли тай зазняли й виставили тут?

Ещо чего..то было и страшновато и смешновато...Я думал шо дымарь взарвется сам дымел струя дыма така была шо...ого-го......... :ay: Один мужик хотел вылечится ихними укусами, так после двух жал поднялась температура так шо не могли збить... :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
Бджоли засинають і падають на дно вулика або затримуються на сотах. Час такого анабіозу триває близько 5-7 хвилин, після чого бджоли прокидаються зі сну і роблять новий обльот якби нічого і не сталось.

таким методом утилизировав гнездо шешней, думал что успею за 5 минут, но их было на столько много что пришлось дымить дальше..На разкаленые угля в дымарь кидав столовую ложку салитры одной порции замало было, но интересно. :ay:
Помітив, що сімя яка піддавалась регулярно такій обробці (обкурювання закисом азоту) відрізнялась від інших сімей пізніше високою продуктивністю матки. Навіть при відсутності медозбору (дощі, холодна погода) бджоли інтенсивно приносили пилок а матка зачервлювала багато рамок. Можливо, що дія закису азоту знімала стресовий стан матки і та безупинно червила. Недаром закис азоту ще називають "веселящим газом". Інші сімї (які не оброблялись ции способом) мали малу кількість розплоду і розвивались набагато гірше.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Помітив, що сімя яка піддавалась регулярно такій обробці (обкурювання закисом азоту) відрізнялась від інших сімей пізніше високою продуктивністю матки. Навіть при відсутності медозбору (дощі, холодна погода) бджоли інтенсивно приносили пилок а матка зачервлювала багато рамок. Можливо, що дія закису азоту знімала стресовий стан матки і та безупинно червила. Недаром закис азоту ще називають "веселящим газом". Інші сімї (які не оброблялись ции способом) мали малу кількість розплоду і розвивались набагато гірше.
А содержание в меде нитратов, потом не проверяли - не зашкаливает !?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для таких бджіл є лише один засіб, знайшов матку і під ніготь, а далі підставити маточник або матку з миролюбивої сім'ї, таким способом цього року виправив вже 4 сім'ї, ще лишилось 2.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
таким способом цього року виправив вже 4 сім'ї, ще лишилось 2.

Wladimir K, А ці дві такі сильно медоносні, що лишились їх матки живими, а чи не знайшлось чим їх замінити?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Мав одну сімейку, хай Бог милує! Матку міняв, на рік у другий вулдик садив, льотком в різні сторони світу ставив, в інший кінець району дарував. :umora: Ніц не помогло, виробив їх на медозборі, тай забув. Тепер як появляються злюки, тільки на мед їх без жалю, :ay: .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для таких бджіл є лише один засіб, знайшов матку і під ніготь, а далі підставити маточник або матку з миролюбивої сім'ї, таким способом цього року виправив вже 4 сім'ї, ще лишилось 2.
Wladimir K Згодний з Вами, якщо то генні виродки. Ну, але ж, якщо це автахтонні ,- приміром поліська лісова, - їх же не будете нищити? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для особо злых семей можно положить в дымарь 2-3 самых дешевых сигареты. Осмотр пройдет гораздо легче.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мав одну сімейку, хай Бог милує! Матку міняв, на рік у другий вулдик садив, льотком в різні сторони світу ставив, в інший кінець району дарував. Ніц не помогло, виробив їх на медозборі, тай забув. Тепер як появляються злюки, тільки на мед їх без жалю, .

Вот и я так буду поступать, мне хоть ужаления и нежелательны но дают и положительный эффект, понижают давление. Пасека растет приходиться привлекать "молодые кадры" которые пчел в помине не видели так что надо создавать комфортные условия для работы.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Wladimir K Згодний з Вами, якщо то генні виродки. Ну, але ж, якщо це автахтонні ,- приміром поліська лісова, - їх же не будете нищити? opr06K94.gif

Агрессинные пчёлы на песеке- это проблемма. а иногда и очень большие проблемы. :ak: По этому у меня рука не дрогнет. Хотя каждый решает исходя из своих условий. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Помітив, що сімя яка піддавалась регулярно такій обробці (обкурювання закисом азоту) відрізнялась від інших сімей пізніше високою продуктивністю матки. Навіть при відсутності медозбору (дощі, холодна погода) бджоли інтенсивно приносили пилок а матка зачервлювала багато рамок. Можливо, що дія закису азоту знімала стресовий стан матки і та безупинно червила. Недаром закис азоту ще називають "веселящим газом". Інші сімї (які не оброблялись ции способом) мали малу кількість розплоду і розвивались набагато гірше.

А где бы у нас такой баллончик купить?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А где бы у нас такой баллончик купить?

І що кожен раз будете бризгати, коли буде літ, але від злобливих бджіл в радісі як мінімум 50 м. нікому не буде спокою. Краще однозначно змінити матку на миролюбиву породу і забути про проблеми.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Агрессивные пчёлы тоже проявляют себя по разному: одни не дают спокойно в улике работать, другие не дают к пасеке близко подойти. Была у меня семья после откачки которой дальнейшая работа на пасеке становилась невозможной, возбуждалась вся пасека.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А где бы у нас такой баллончик купить?

І що кожен раз будете бризгати, коли буде літ, але від злобливих бджіл в радісі як мінімум 50 м. нікому не буде спокою. Краще однозначно змінити матку на миролюбиву породу і забути про проблеми.
Вы обратили внимание не на ту часть интереса :) Меня в первую очередь заинтересовал опыт коллеги, в результате которого матка улучшила яйцекладку и т.п. Этого и хочу добиться, дополнительно улучшив и без того сверхмирный бакфаст ;) Посмотрел цены в Украине. Литровый баллон N2O стоит весьма кучеряво, не разгуляешься... Или я не туда смотрел?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Меня в первую очередь заинтересовал опыт коллеги, в результате которого матка улучшила яйцекладку и т.п.

Этот факт еще надо проверить , не понятно почему вдруг пчелы начали лучше кормить матку и больше выращивать расплода ? Всем понятно, что сама матка тут не причем.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Совершенно согласен. Нужны опыты. Судя по всему, у коллеги они не проводились. Могло и что-то другое сработать. Но не проверишь - не узнаешь...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бджоли у мене гарні карпатські спокійні :ay: . але зауважив одну річ. В кутку пасіки одна сімя проявила ознаки злобливості. Я її відвіз на інший точок. Звідти на це ж саме місце привіз лагідну сімю. Через якийсь час на цьому місці і вона стала більш злоблива. Більше там бджіл не ставлю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бджоли у мене гарні карпатські спокійні . але зауважив одну річ. В кутку пасіки одна сімя проявила ознаки злобливості. Я її відвіз на інший точок. Звідти на це ж саме місце привіз лагідну сімю. Через якийсь час на цьому місці і вона стала більш злоблива. Більше там бджіл не ставлю.

Вот и я сегодня прочел в "УП" №6 за 2011 г. на стр. 27 статью о зонах с отрицательной энергетикой которая влияет на пчел, так что все может быть. Может и свою злюку переставлю, перед облетом на новое место посмотрим что получиться.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Может и свою злюку переставлю, перед облетом на новое место посмотрим что получиться.

Достаточно сдвинуть семью на 0.5 м. в любую сторону...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Злобливая семья

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...