Перейти к содержанию

Ульи из камыша


NVN

Рекомендуемые сообщения

Интересный способ изготовления соломенных ульев. fq5ZTtNfonM Таким методом можно изготовить ульи из камыша.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Интересный способ изготовления соломенных ульев.
Просто, добротно. Немцы как всегда на высоте.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую автору теми та її учасникам за працю в даному напрямку! На фото пристрій який я зробив для нарізання очерету потрібної довжини. Складається він з станини по якій за допомогою направляючої шини їздить ручна дискова пила. 1. Станина post-3697-1323011727_thumb.jpg 2. Закладений очерет post-3697-1323011736_thumb.jpg 3. Прижатий очерет та встановлена шина на якій пила з якої знятий розклинюючий ніж. post-3697-1323013085_thumb.jpg 4. Пила ведеться в зворотному напрямку, ніж це передбачено заводом виробником (для того щоб зуб диска входив в станину зверху у низ, прижимаючи очерет до останньої). post-3697-1323013162_thumb.jpg 5. Нарізаний очерет. post-3697-1323013356_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На фото пристрій який я зробив для нарізання очерету потрібної довжини.
Ну а самі вулики? Хотілось би своїми очима побачити. А то сидю підперши підборіддя і думаю... :):az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На фото пристрій який я зробив для нарізання очерету потрібної довжини.
Ну а самі вулики? Хотілось би своїми очима побачити. А то сидю підперши підборіддя і думаю... :):az:
Забагато інформації трохи шкодить-розумієш,що все не попробуєш, але ж так хочеться...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

розумієш,що все не попробуєш, але ж так хочеться...
Тут вирішальним стало: "itbezp Группа: Пользователи Сообщений: 3 Пасека в: м.Кривий Ріг Стаж: 1-3 года Kоличество семей: 6-10"
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

розумієш,що все не попробуєш, але ж так хочеться...
Тут вирішальним стало: "itbezp Группа: Пользователи Сообщений: 3 Пасека в: м.Кривий Ріг Стаж: 1-3 года Kоличество семей: 6-10"
Та виглядає дійсно спокусливо, хоча таке бажання виникало з 1990 р. періодично, як зустрічався з ними (починалося з Українського пасічника журнала), але до діла ні разу так і не дойшло.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На фото наведена прес-форма(ясінь), прес і мій перший корпус з очерету (власне плагіат з фото автора теми :hi: ) який я зробив у вересні цього року щоб встигнути пересадити рої з ящиків. Корпус виготовлений на українську рамку. Нажаль фото дна і даху тоді не зробив. Прес та прес-форма post-3697-1323203688_thumb.jpgpost-3697-1323203705_thumb.jpg Закладений очерет post-3697-1323203719_thumb.jpgpost-3697-1323203738_thumb.jpg Спресований та оббитий корпус post-3697-1323203761_thumb.jpgpost-3697-1323203789_thumb.jpg post-3697-1323203804_thumb.jpgpost-3697-1323203831_thumb.jpg Труднощі які виникли при виготовленні: - вертикальні ребра-прес форми мають розмір 30*30*1000 мм, що не достатньо для такого високого корпусу (при пресуванні їх трохи розпирало, тому в середину поставив шпильку в якості розпорки). Думаю треба було робити 40*40; - неймовірно важко було витягнути корпус з прес-форми (зараз працюю над вирішенням цієї проблеми); - планки прикручені в середині корпуса теж розпирало лишаючи малий зазор між ними та рамкою (прийшлось додатково стягувати по середині саморізом), тому хочу спробувати замість внутрішніх планок – прошивати корпус. Міркування щодо очерету як матеріалу: - якщо сухий то теплопровідність менша ніж у дерева, тобто тепліше; - гігроскопічний, тобто здатний поглинати та віддавати вологу; - менше дерева та станків для виготовлення вулика(можна обійтись без фуганку та рейсмусу). Можливо наївно, але ще й і збереження лісу та оновлення очеретяних місць для гніздування птахів які прилетять навесні; - ну і нарешті чарівність, естетичне задоволення від одного погляду на очеретяні вироби, будь то паркан, стріха те що. Адже для багатьох не секрет, що такі країни як Данія, Нідерланди скуповують в Україні тони очерету для покрівлі своїх будинків (діаметр очерету не повинен перевищувати 6 мм) і разом з оплатою праці майстрів це мабуть саме дороге покриття. При цьому справжні жнива в деяких селах України починаються саме у зимку, використовується спеціальна техніка, навіть „комбайни” які косять та зв’язують очерет у снопи. Але на мою думку не дивлячись на безкоштовність матеріалу, праця ця не є легкою. До того ж це бізнес „одного сірника”.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я розумію, що то дуже інтимне, але так хотілося б заглянути у такий вулик вже обжитий бджолами, скажімо, хоча б після 1 року експлуатації... :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я розумію, що то дуже інтимне, але так хотілося б заглянути у такий вулик вже обжитий бджолами, скажімо, хоча б після 1 року експлуатації... :ah:
От і я про те ж. Приєднуюсь
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

гігроскопічний, тобто здатний поглинати та віддавати вологу;

Це здатність поглинати, віддавати не знаю :dntknw:
Я розумію, що то дуже інтимне, але так хотілося б заглянути у такий вулик вже обжитий бджолами, скажімо, хоча б після 1 року експлуатації.

Таке питання мене давно цікавить, може хтось із тих хто має такі вулики покаже, як там воно після того як у вулику жили бджоли.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я розумію, що то дуже інтимне, але так хотілося б заглянути у такий вулик вже обжитий бджолами, скажімо, хоча б після 1 року експлуатації... :ah:
Так выглядят ульи летом

post-762-1323452343_thumb.jpg

post-762-1323452483_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А эти снимки сделаны сегодня. На первых двух снимках, ульи которые пошли в четвертую зиму. На четвертом в третью. А на третьем первая зима , отводок, матка от Миська В.И.

post-762-1323452921_thumb.jpg

post-762-1323452949_thumb.jpg

post-762-1323453266_thumb.jpg

post-762-1323453312_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Насколько сложно дно почистить?
Думаю,что там его пылесосят.На одном из снимков на заднем плане виден сине-голубого цвета.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так выглядят ульи

Якщо чесно, то не сподівався такої чистоти. Думав що запрополісовують все. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Насколько сложно дно почистить?
Тряпкой мусор сметаешь по ходу укладки камыша. А мелкий мусор который попадает в углубления пчелы выносят сами. Летом дно блестит.

post-762-1323504982_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тряпкой мусор сметаешь по ходу укладки камыша. А мелкий мусор который попадает в углубления пчелы выносят сами. Летом дно блестит.

А у всяких заглибленнях, як у внутрішніх, так у зовнішніх, ніякі комахи не зимують? Особливо під кутниками. У мене в дошках як є заглибина там обов‘язково якась скотина на зиму збирається спати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
post-2754-1326277684_thumb.jpgИнтересная тема и затихла, Вот мои ульи, жду морозов для заготовки камыша.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

post-2754-1326277316_thumb.jpgНе получилось вставить фото, надо разобратся. Фото большого размера, не проходят по лимиту
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Интересная тема и затихла

Так комиш загоовити ніяк - морозу ж нема. :umora:
Не получилось вставить фото, надо разобратся.

В Полігоні без всяких обмежень. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

post-2754-1326277684_thumb.jpgИнтересная тема и затихла, Вот мои ульи, жду морозов для заготовки камыша.
Тож давайте продовжувати діалог! Хто чим ріже очерет? NVN, KVN розкажіть про свій досвід. Я перепробував ще не всі варіанти. Ось вони: - косив косою, та оскільки очерет різного діаметру то як по дереву; - різав ножівкою по дереву – не ефективно; - різав секатором – із трьох мабуть найкращий варіант. Хочу ще спробувати серпом жати та совковою лопатою по льоду (чекаю морозу). Хтось пробував цими інструментами? Ще варто взяти до уваги триммер. Ось як це роблять технікою в промислових масштабах:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На наступному відео чоловік вправно серпом жне очерет (або то такий ніж), після чого хлопці роблять очеретяну стріху (висвітлено технологічний процес).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...