Перейти к содержанию

Ульи из камыша


NVN

Рекомендуемые сообщения

16 годин тому, Віталій.В сказав:

Я с початку спробував як у Василя Миколайовича Ничика мені так не зручно :IMHO:, тому роблю піддашники як зручно покласти плівку і т.д, також звичайна криша і днище і тряпчаний матрац, днище з очерета навіть і не починав практикувати  як його не можливо випалити та поставити на пакіли на кочівлі

 

ІМХО справа смаку чи точніше сказати до чого хто звик, хоча вважаю суть вулика з очерету (так як це задумано у Нічика) ви до кінця не зрозуміли. Плівка, матрац, підкришник, теж дно (не з очерету), все значно здорожчує вулик, добавляє роботи, кількість додаткових елементів збільшується, ну і ідея відведення зайвої вологи теж якби  втрачає свою суть....

Стосовно дна: а чи обов'язково те дно випалювати, інших способів при необхідності дезинфекції не існує? Слідуючи Вашій логіці тоді і вулик з очерету взагалі  не варто робити....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Lefty сказал:

Так приміром робить мій товариш, що правда його вулики з очерету фальцеві і ось ті реєчки стають саме в фальці, а у Вас  просто піднімуть потолочину над рамками, тоді і щілин не буде і бжола не давитиметься. Проте ІМХО є сенс добре все продумати.....

Якщо прикріпити реєчку для збілшення надрамочного простору, тоді і збілшиця  простір між рамками верхного та нижнього корпуса чі магазина в резултаті чого будуть склеювати  рамки при огляді ох як це мішає :IMHO:.

Доречі в  мене теж вулики фалцеві.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Lefty сказал:

ІМХО справа смаку чи точніше сказати до чого хто звик, хоча вважаю суть вулика з очерету (так як це задумано у Нічика) ви до кінця не зрозуміли. Плівка, матрац, підкришник, теж дно (не з очерету), все значно здорожчує вулик, добавляє роботи, кількість додаткових елементів збільшується, ну і ідея відведення зайвої вологи теж якби  втрачає свою суть....

Стосовно дна: а чи обов'язково те дно випалювати, інших способів при необхідності дезинфекції не існує? Слідуючи Вашій логіці тоді і вулик з очерету взагалі  не варто робити....

Без піддашника я пробував працювати, але не рідко плівку  при  вітрі який у нас  майже що дня без піддашника не можливо покласти,  матрац я таки почну робити але із рогозу і скоріш за все методом прошиву але без верхньої та нижньої  рейки, задумка щоб матрац копіював поверхню рамок у вулику,  інакше коли здвинув рамки до центру вулика  жорсткий матрац робить щілину над рамками де гуляє зимою та весною вітер, до серединии рамки здвигаю тому що, не рідко ящо рамки стоять під стінкою бджоли переходять на крайні рамки до стінки, і взагалі не має можливості поставити додаткову кормову рамку не розбираючи сімью серед зими, товщина стінки корпуса 40мм.

Днища роблю та і взагалі майже вся в мене диривина це верба ( маю свою стрічкову пилораму ) саме дно прибиваю з 15мм дошки сушиної на вулиці, рейки набиваю в поперек літку і дошка дна без четвертів ( фальця ),  дошка дна без фальця має постіну щілину 1місцями 2мм через що виходить волога і  така вентиляція діє на гніздо рівноміно як дошка в поперек,  коли сильна спека  верба дуще всихає і щілини між днищивими дошками робляця до 5мм чим збільшують  вентиляцію гнізда і полегшує перенести спеку, а коли доходе діло до зими рано чі пізно заходять дожді після чого дошка дна знову набухає із вологого повітря і щілина знову становиця 1 - 2 мм таких щілин добре вистачає для вентиляції вулика зимою, виходить природа сама регулює вентиляцію днища, весною після обльоту на кожне дно і на всі вулики кладу плівку і залишаєця прохід для бджоли 10мм с переду днища, а так як вулики фальцеві то плівка максимально піднята під самі рамки чим зменьшує днищевий простір і добре допомогає на розвиток, при підготовці пасіки на кочовку плівку прибираю, плівку на дні почав використовувати після лекцій Малихіна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Віталій.В сказав:

Якщо прикріпити реєчку для збілшення надрамочного простору, тоді і збілшиця  простір між рамками верхного та нижнього корпуса чі магазина в резултаті чого будуть склеювати  рамки при огляді ох як це мішає :IMHO:.

Ви мене не зрозуміли: у першій конструкції моїх вуликів в верхній обв'язці корпуса вибрано під плечики четверть 9*11, (глибина 11мм), тобто рамки практично в рівень з верхом корпуса. Планувалось що крайні стяжні реєчки потолочини  лежатимуть на  обв'язці корпуса їх товщина 10мм, а ось середня стяжна реєчка матиме товщину 5мм тому зазор між нею і рамками буде 5мм. Щоб закрити щілину на крайні бруски обв'язки повздовж кріпиться ще по реєчці товщиною 10 мм. На фото ескіз потолочини яку я планував робити, думаю буде зрозуміло про що я написав. (єдине що хочу зазначити що товщина стінки в моїх корпусах 37 мм )

WP_20190316_001.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Віталій.В сказал:

,  матрац я таки почну робити але із рогозу і скоріш за все методом прошиву але без верхньої та нижньої  рейки.

Десятків з два зробив заставних ширина 30мм для вуликів із ппс методом прошиву, заставні добрі але що не має жорсткості мені  працювати не зручно спробую зробити заставні  по типу стінки вулика з очерету для жорсткості , але матраци саме так і хочу робити.

заставні із рогоза 1.jpg

заставні із рогоза 2.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.03.2019 в 06:21, Віталій.В сказал:

Я с початку спробував як у Василя Миколайовича Ничика мені так не зручно :IMHO:, тому роблю піддашники як зручно покласти плівку і т.д, 

 

12 рамочний з підкришником на ліфті .jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Віталій.В сказал:

Десятків з два зробив заставних ширина 30мм для вуликів із ппс методом прошиву, заставні добрі але що не має жорсткості мені  працювати не зручно спробую зробити заставні  по типу стінки вулика з очерету для жорсткості , але матраци саме так і хочу робити.

заставні із рогоза 1.jpg

заставні із рогоза 2.jpg

Тільки в зиму не ставте маломедні рамки біля рогозяних заставних

Інколи на крайній рамкі збираєтся така кількість бджоли , що намеломедкі меду може нехватить

У мене повномедні уже в кінці лютого приходилось мінять , або просто підставлять між рогозом і рамкою

Клкб сидить типу трикутника . біля рогозу повна вуличка бджоли 

На пінопластових такого перекосу гнізда нема 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, AVA сказал:

Тільки в зиму не ставте маломедні рамки біля рогозяних заставних

Інколи на крайній рамкі збираєтся така кількість бджоли , що намеломедкі меду може нехватить

У мене повномедні уже в кінці лютого приходилось мінять , або просто підставлять між рогозом і рамкою

Клкб сидить типу трикутника . біля рогозу повна вуличка бджоли 

На пінопластових такого перекосу гнізда нема 

Правда це в деревьяному вулику 

Я  алюмінюві проволоки пускав де у вас нитка , а потім нитками іх притягував до рогозу , прошивав

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, AVA сказал:

На пінопластових такого перекосу гнізда нема 

Може залежить від породи :dntknw:,  в мене переміщення клубу на крайні рамки з південної сторони  що в очереті  що в ппс  не рідко тому на початку зимівлі і весь клуб зміщую до середини вулика в разі переходу бджіл на крайні рамки завжди маю можливість підставити повномедну.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Віталій.В сказал:

Може залежить від породи :dntknw:,  в мене переміщення клубу на крайні рамки з південної сторони  що в очереті  що в ппс  не рідко тому на початку зимівлі і весь клуб зміщую до середини вулика в разі переходу бджіл на крайні рамки завжди маю можливість підставити повномедну.

Це не у всих сімьях , На ппс сидять ну такої концентрації . як на рогозі ще не було ніколи

У лежаках з перегородкую біля перегородки почти пуста рамка , а біля рогозу вуличка забита 

Якщо стоїть ппс то бджола збираєтся більше біля перегородки 

Природний матеріал бджолу необманеш :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цікавить коли заготовлюється рогоза.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 минут назад, Lefty сказал:

Цікавить коли заготовлюється рогоза.

Як лід замерзне

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, AVA сказал:

Як лід замерзне

Ви сплутали очерет з рогозою :az:, рогоза заготовляєця в кінці серпня початок вересня, а от очерет чі комиш ( був цілий спір по цьому поводі ) Ви праві,  як лід замерзне і бажано не пізніше як до святвечера.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, Віталій.В сказав:

Ви сплутали очерет з рогозою :az:, рогоза заготовляєця в кінці серпня початок вересня, а от очерет чі комиш ( був цілий спір по цьому поводі ) Ви праві,  як лід замерзне і бажано не пізніше як до святвечера.

Після зрізання  рогозу ще досушувати потрібно? Якщо так, то яким чином?

Стосовно очерету: чому саме не пізніше святвечора?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Lefty сказал:

А отім рогозу ще досушувати потрібно? Якщо так, то яким чином?

Стосовно очерету: чому саме не пізніше святвечора?

Рогоза в серпні ще зелена тому сушити  потрібно, але  бажано не на сонці, я в'язав десь 15 - 20 см кулі та складав на натянутий дріт під навісом також можна на горищі, очерет який зрізаний  пізніше  святвечера робиця хрупкішим і служити буде на багато меньше,  як природа починає потроху руйнувати структуру самого очерету, ( про очерет мені розповів дід який в свої часи крив хати очеретом ), а рогіз починає руйнуватися уже в листопаді, ( про рогіз вичитав на форумі плентіння з рогоза ).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Віталій.В сказал:

Ви сплутали очерет з рогозою :az:, рогоза заготовляєця в кінці серпня початок вересня, а от очерет чі комиш ( був цілий спір по цьому поводі ) Ви праві,  як лід замерзне і бажано не пізніше як до святвечера.

 

Только что, Lefty сказал:

Після зрізання  рогозу ще досушувати потрібно? Якщо так, то яким чином?

Стосовно очерету: чому саме не пізніше святвечора?

Різав рогіз по льодові перед новим годом,  уже був сухий і сразу вязав подушки із середньої частини рогозу. якраз була над льодом 

У нас росте очеред трубка як бамбук

і рогіз складені листки в трубку з качалками інколи 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, AVA сказал:

 

Різав рогіз по льодові перед новим годом,  уже був сухий і сразу вязав подушки із середньої частини рогозу. якраз була над льодом 

У нас росте очеред трубка як бамбук

і рогіз складені листки в трубку з качалками інколи 

 

Я також років з десять назад різав рогіз уже по кризі ( не для пасіки ) але в грудні із рогозу залишаєця пригодного не більше метра від криги , рогіз який зрізаний в серпні пригодний всі 2 метра а іноді і більше.

Очерет в нас теж  майже весь як бамбук, в тому році нарізав саме такого а коли почав пресувати вулики  зрозумів що, бажано не товщий які  мезинець, тому з десяти мішків нарізанго перебрав і залишилося трохи більше 4-х, в цьому році ходив з садовими ножицями по очерету та вибирав щоб був рівний та не товстий,  різак беру із собою на річку там і ріжу на потрібну дліну та складаю до мішків ( щоб в дома було меньше смітника ) та і дворище у мене мале щоб складати кулі. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Віталій.В сказал:

Я також років з десять назад різав рогіз уже по кризі ( не для пасіки ) але в грудні із рогозу залишаєця пригодного не більше метра від криги , рогіз який зрізаний в серпні пригодний всі 2 метра а іноді і більше.

Очерет в нас теж  майже весь як бамбук, в тому році нарізав саме такого а коли почав пресувати вулики  зрозумів що, бажано не товщий які  мезинець, тому з десяти мішків нарізанго перебрав і залишилося трохи більше 4-х, в цьому році ходив з садовими ножицями по очерету та вибирав щоб був рівний та не товстий,  різак беру із собою на річку там і ріжу на потрібну дліну та складаю до мішків ( щоб в дома було меньше смітника ) та і дворище у мене мале щоб складати кулі. 

Згоден виходило тільки на одну подушку висоти 450мм

Ну в мене особої цілі не стояло , був час пішов зімою нарізав на 30 подушок 

Та він у мене був низький все рівно би на дві подушки 900мм нехватило би .

я вершки де листки розділилесь також відрізав , неудобно складать прес потрібний ,

а серидину рогозу і так можна сласти у рамку  450 * 300 мм шириною рейки 30мм ногами потоптав і стянув

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, AVA сказал:

Згоден виходило тільки на одну подушку висоти 450мм

В ідеалі по кінцю зими сходити на річку вибрати місця з найкращим очеретом та рогозом та повипалювати для заготовки в наступному році,  зараз очерет не в моді  тому його ніхто не ріже, років з 30-ть тому за очерет була бійка та річку ділили на участки,  хоча рогіз  можна не випалювати він і сам впаде. В загалі вуликами з очерету я дуже довольний , але такий вулик дуже довго виготовляти як багато деталів та і не такий він гарний як вулик виготовлений з нової дошки та добре викрашений.

 В прошлому році виїзджав в поле два рази ( акацію та сонях ) при перевозкі замітив що стінка вулика із ппс після переїзду тепла хоча і в днищі сітка 20 * 30 см і товщина ппс 40мм, при вигрузці вуликів з очерету нагрівання стінки вулика рукою не відчуваєця стінка також 40мм. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

друзі хто продає вулики з очерету?  я  зацікавлений придбати, будьласка повідомте в приват, дякую

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поки так , потепліє- будемо пересаджувати.

DSCN7003.JPG

DSCN7009.JPG

DSCN7012.JPG

P.S. Я Любитель - не промисловик... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 минут назад, Александр Иванов сказал:

Поки так , потепліє- будемо пересаджувати.

И мы то же.

P90319-091934.jpg

P90319-090947.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Василий Николаевич , на  фото лежаки  на сколько рамок  ,магазины тоже к им есть ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, WowkA76 сказал:

Василий Николаевич , на  фото лежаки  на сколько рамок  ,магазины тоже к им есть ?

15 рамок. Магазины на эту партию сделали из фанеры(первый раз)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Фанера  дороговато, какая толщина? Почему решили отказаться от камышовых в этот раз? И есть видео как греется и коробится вощина в магазинах из фанеры...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...