Перейти к содержанию

Різні типи взятку


Ракетин

Рекомендуемые сообщения

Хотілось би дізнатися про тих, хто тримає бджіл в містах, або приміській зоні. Чи можуть бджоли забезпечити принаймні себе достатньою кількістью корму? Наскільки безпечним є такий мед? Зокрема я хочу поставити зараз у самому Львові (приватний сектор - особнячки) пару вуликів "для душі" - чи не доведеться постійно годувати самому? До межі міста - 1.5-2 км, а далі суцільний бурьян - чомусь навколо міста за 3 роки, що тут живу жодного обробленого поля не бачив в радіусі кілометрів 10-ти. Є по місту фруктові дерева (алича, яблуня, вишня) і поодинокі старі липи, клену повно, декоративні квіти та ін. В кого є досвід такого "бджільництва"?
Залізничний р-н - клен,каштан,фруктові,акація, + 5-тий парк довкола почав заростати золотарником, Сихівський р-н - клен,каштан,фруктові,липа, довкола пустирі заростають золотарником, неодноразво по кільцевій біля зубри засівають ріпак. Личаківська - Винники - не скажу, комерційна таємниця :umora: ..,жарт, все вище перераховане тільки трішки більше. Кажіть свій р-н я вам підкажу. В загальному, для себе мед візьмете, але бджіл треба годувати в зиму однозначно(багато паді), товарного меду(для продажу) не розраховуйте :dntknw: мало хто таким похвалиться. Ну і якщо мед буде з центральної частини міста, дітям давати не рекомендува-би, та і для себе якось "стрьомно" свинець їсти.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хотілось би дізнатися про тих, хто тримає бджіл в містах, або приміській зоні. Чи можуть бджоли забезпечити принаймні себе достатньою кількістью корму? Наскільки безпечним є такий мед? Зокрема я хочу поставити зараз у самому Львові (приватний сектор - особнячки) пару вуликів "для душі" - чи не доведеться постійно годувати самому? До межі міста - 1.5-2 км, а далі суцільний бурьян - чомусь навколо міста за 3 роки, що тут живу жодного обробленого поля не бачив в радіусі кілометрів 10-ти. Є по місту фруктові дерева (алича, яблуня, вишня) і поодинокі старі липи, клену повно, декоративні квіти та ін. В кого є досвід такого "бджільництва"?
Залізничний р-н - клен,каштан,фруктові,акація, + 5-тий парк довкола почав заростати золотарником, Сихівський р-н - клен,каштан,фруктові,липа, довкола пустирі заростають золотарником, неодноразво по кільцевій біля зубри засівають ріпак. Личаківська - Винники - не скажу, комерційна таємниця :umora: ..,жарт, все вище перераховане тільки трішки більше. Кажіть свій р-н я вам підкажу. В загальному, для себе мед візьмете, але бджіл треба годувати в зиму однозначно(багато паді), товарного меду(для продажу) не розраховуйте :dntknw: мало хто таким похвалиться. Ну і якщо мед буде з центральної частини міста, дітям давати не рекомендува-би, та і для себе якось "стрьомно" свинець їсти.
У мене -район лікарні швидкої допомоги - поряд цвинтар -"злачне" місце :) А там поряд і лісок кленовий є. От тільки на вулиці бачив у кількох сусідів по 3-5 вуликів в дворі - переважно складають в них картоплю :) - не пішло.
Но если потом надумаете пасеку увеличить, то без вывоза в сельскую местность не обойтись.
думаю :ah: Але то треба обовязково в селі - бо тут я вже відчуваю яка війна буде з сусідкою і через 1-2 вулики... тай зимувати абсолютно ніде - землі 2 сотки з будинком та ін.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Bogdan4ik, а де у львові дрібний інвентар можна подивитись? І ще такі мої роздуми - надумав замовляти (робити) вулики т.з. Паливоди - на рамку 145 мм і корпус 8 рамок. Я так вважаю, що коли її бджоли освоюють і запечатують швидше ніж, 230/300 мм, то в умовах непостійного і слабкого медозбору - вони значно кращі. І розширення гнізда - мінімальними обємами. Менше може бути тільки в лежаку - по рамці добавляти/віднімати - але я з ними вже кілька років бавився і дідову пасіку спостерігав з дитинства - занадто багато в лежака недоліків. Тому вирішив почати з тих вуликів, з якими хотів би закінчити. Лежак має лише один величезний плюс для початківця - він найдоступніший для огляду гнізда в будь-яку пору року. Але це й його найбільший мінус з точки зору бджіл :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

До речі, текст в тему:

У садах Парижа і на дахах паризьких будинків мешкають сотні тисяч бджіл, які приносять більше меду, чим їх сільські родичі, пише The Times. "У Парижі повно квітів", - стверджує генеральний секретар Національного союзу бджолярів Ів Ведрен. Місто вільне від пестицидів і добрив, що вбивають сільських бджіл, пише автор статті Чарльз Бремнер. Крім того, тепло урбаністичної зони сприяє розмноженню бджіл. Як відзначив недавно Ведрен, деякі паризькі виробники меду повідомляють про рекордну продуктивність - до 100 кг меду на вулик в рік, в порівнянні з 20-25 кг меду в рік на вулик на полях провінції Іль-де-Франс. Всього в Парижі зареєстровано близько 300 вуликів і їх кількість зростає, оскільки все більше мешканців звертаються до бджільництва, основам якого можна навчитися на дводенних курсах. :o Найбільші вулики розташовані на даху Паризької опери і виставкового центру Великий палац недалеко від Елісейських полів.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Bogdan4ik, а де у львові дрібний інвентар можна подивитись?
Вул.Любінська,точної адреси не памятаю Як їхати до аеропорта, не доїзджаючи до перехрестя Любінська-Виговського метрів 100, по правій стороні в ряді магазинів він і знаходиться. Що до "Парижського меду" - :IMHO1: вдало спланований рекламний трюк. От би цей мед на аналіз тяжких металів здати, думаю нічого хорошого в ньому нема.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Bogdan4ik, а де у львові дрібний інвентар можна подивитись?
Вул.Любінська,точної адреси не памятаю Як їхати до аеропорта, не доїзджаючи до перехрестя Любінська-Виговського метрів 100, по правій стороні в ряді магазинів він і знаходиться. Що до "Парижського меду" - :IMHO1: вдало спланований рекламний трюк. От би цей мед на аналіз тяжких металів здати, думаю нічого хорошого в ньому нема.
Ну, скажімо в Одесі я бачив багато пасік на 5-10 вуликів на балконах, лоджіях, дахах гаражів. До речі, а цікаво було би поглянути результати серйозного дослідження на цю тему - може хто має дані, посилання на вивчення накопичення важких металів в меді в великих містах.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну, скажімо в Одесі я бачив багато пасік на 5-10 вуликів на балконах, лоджіях, дахах гаражів. До речі, а цікаво було би поглянути результати серйозного дослідження на цю тему - може хто має дані, посилання на вивчення накопичення важких металів в меді в великих містах.
Та у Львові теж достатньо вуликів. А що до аналізу.., кому він потрібний, більшість наших людей так само як і владу, цікавить одне подешевше взяти та подорожче продати, а якість це вже для "а пагаварить?". Звичайно не всі, дуже багато людей почали цікавитись "чистотою продуктів", особливо ті хто відчув алергію на своїй шкурі, а ще більше ті хто лікують від алергії дітей.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну, скажімо в Одесі я бачив багато пасік на 5-10 вуликів на балконах, лоджіях, дахах гаражів. До речі, а цікаво було би поглянути результати серйозного дослідження на цю тему - може хто має дані, посилання на вивчення накопичення важких металів в меді в великих містах.
Та у Львові теж достатньо вуликів. А що до аналізу.., кому він потрібний, більшість наших людей так само як і владу, цікавить одне подешевше взяти та подорожче продати, а якість це вже для "а пагаварить?". Звичайно не всі, дуже багато людей почали цікавитись "чистотою продуктів", особливо ті хто відчув алергію на своїй шкурі, а ще більше ті хто лікують від алергії дітей.
От що знайшов: За словами Надії Мулявко, кандидата біологічних наук, працівника лабораторії при Iнституті бджільництва ... Якщо не враховувати різні способи фальсифікації, то мед в Україні високої якості. Це обумовлене тим, що в занедбаному стані знаходиться багато сільськогосподарських угідь, а мед iз бур’янів просто чудовий. Такого меду, як зараз в Україні, немає ніде у світі. Найароматниший мед iз осоту, донника. Відсутність грошей у сільському господарстві на отрутохімікати також благотворно позначається на меді. Можуть бути присутні важкі метали, але бджола — індикатор чистоти — і не полетить на сильно забруднені рослини.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ось сюди ж:

ОЦіНКА ЯКОСТ ГРЕЧАНОГО МЕДУ, ОДЕРЖАНОГО НА ПАСіКАХ ХМЕЛЬНИЦЬКОї ОБЛАСТі Кондрюк А.Ф., к.б.н., доцент, Подільський державний аграрно-технічний унверситет, Україна Бджоли та їх зв'язок з навколишнім середовищем дають можливість отримувати цінні продукти харчування, а в екологічному моніторингу бути унікальними індикаторами зміни хімічного і фізичного стану складових екосистеми. Аналізуючи ботанічний та хімічний склад меду і пилку, можна з висо- кою вірогідністю визначити його походження та вміст важких металів і ра- діонуклідів. На першому етапі дослджень визначався ботанічний склад зразків гречаного меду, зібраного з територій Кам'янець-Подільського, Чемеровецького та Дунавецького районів Хмельницької області, підрахо- вуючи кількість пилкових зерен кожного виду рослин, з нектару яких був створений мед. При визначенні вмісту в зразках меду важких металів (Cu, Cd, Zn, Pb) використовувався метод атомно-абсорбційної спектрометрії. У процесі дослідження ботанічного складу зразків гречаного меду одержані результати, що свідчать про участь у його формуванні нектару різних медоносних рослин. При цьому кількість домінуючого пилку з гре- чки посівної в зразках також була різною. У чотирьох зразках меду відсо- ток пилкових зерен гречки був найнижчий в середньому складав 38%. Згідно одержаних результатів досліджень, у формуванні гречаного меду бджоли використовували нектар близько 5-6 ентомофільних рослин, які квітують в один перод з гречкою. Це, в основному, нектар конюшини червоної, конюшини білої, іван-чаю, соняшнику тощо. Досліджуючи вміст важких металів у зразках меду, відзначимо їх ви- соку варіабельнсть з перевищенням в окремих зразках допустимого рівня. Так, вміст цинку і свинцю знаходився в допустимих межах, кадмію - був високий у трьох зразках - 0,45 мг/л, що вище допустимого рівня на 0,05 мг/л. Відмчена певна закономірнсть щодо вмісту кадмію у меді: він вищий у тих зразках меду, де більший відсоток нектару з гречки. За вмістом міді всі п'ять зразків меду, одержаного на пасіках Чемеровецького району, пе- ревищували допустимий рівень у 2-3 рази. При нормі 0,05 мг/л в меді його містилося в середньому 0,13-0,15 мг/л. Результати досліджень дозволяють визначити як ботанічний склад ос- новних сортів Подільського меду, так виявити екологічно чисті та забру- днені території західних районів Хмельницької області, визначити енто- мофільні рослини, як більше акумулюють у своїх тканинах важких мета- лів, фактори, що впливають на цей процес. Одержані дані можуть бути використані спецалстами в галузі бджльництва з метою правильного ро- зміщення пасік одержання екологічно чистих продуктів бджльництва.
Так це не в місті - а на полях :blink:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так це не в місті - а на полях :blink:
О тож бо й воно, а що ж тоді вмісті? :af: .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:helpme: Поділітся буть-ласка як краще використати такий взяток: Сади-ріпак-акація-різнотрав`я(шавлія,синяк і т.д. і т.п.)-липа-гречка-соняшник, і при цьому постаратись збільшити кількість сімей!!! Питаюсь тому що раніше у нас взяток був сад-акація-різнотрав`я-липа, іншими словами це весна і перша половина літа, можна сказати що ранній, і як би до цього взятку уже був пристосувався. А зараз цого року орендарі будуть сіяти по кілька-сот га ріпака (уже посіяли осінню), гречки, соняшника, ну і хотілось би попробувати взяти в тому числі і соняшник в перший раз, (ну такий я вже жадний) :umora: Так що хотів би почути думки на рахунок такого взятку :az::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Объединил три практически одинаковых темы.
:IMHO1: даремно. Взяток в місті або передмісті, як на мене, взагалі спірне в доцільності(точніше в якості) питання.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:helpme: Поділітся буть-ласка як краще використати такий взяток: Сади-ріпак-акація-різнотрав`я(шавлія,синяк і т.д. і т.п.)-липа-гречка-соняшник, і при цьому постаратись збільшити кількість сімей!!! Питаюсь тому що раніше у нас взяток був сад-акація-різнотрав`я-липа, іншими словами це весна і перша половина літа, можна сказати що ранній, і як би до цього взятку уже був пристосувався. А зараз цого року орендарі будуть сіяти по кілька-сот га ріпака (уже посіяли осінню), гречки, соняшника, ну і хотілось би попробувати взяти в тому числі і соняшник в перший раз, (ну такий я вже жадний) :umora: Так що хотів би почути думки на рахунок такого взятку :az::hi:
А в чому проблема? Нарощувати сильні сім"ї, бажано щоб вони не були "мясної" породи, забезпечити щоб було куди бджолам складати мед та своєчасно його відкачувати... :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Був такий вчений-пасічник Ф.О. Тюнін.В "Пчеловодстве" №6 за 1962 р. публікувався текст його останньої,передсмерної доповіді про "ТИПИ ВЗЯТКІВ".Попробую наклюцати,перепрошую,що на російській :hi: ==Взяток с садов и лугов.==Обычно наступает через 40--50 дней после выставки пчел из зимовника. Хорошо использовать этот ранний непродолжительный взяток смогут только сильные семьи.Для слабых семей он будет как бы поддерживающим,потому что к его началу не смогут нарастить необходимого количества пчел.Средние семьи взяток с садов и лугов могут использовать только частично. Чтобы на пасеке были сильные семьи,пчеловод должен ежегодно менять маток,а старых использовать до конца сезона в качестве помощниц.Наращивание пчел для использования ранних взятков следует начинать с конца лета предыдущего года.Очень полезно с осени оставлять больше нуклеусов с запасными матками для получения от них расплода и передачи его в гнезда основных семей.Одним хорошим нуклеусом можно подсилить 2--3 семьи.Важно также возможно раньше выставить семьи из зимовника,чтобы удлинить период наращивания пчел.Наращивание силы семей с ранним взяткам с помощью двухкорпусного содержания не принесет пользы,так как вторые корпуса дают хорошие результаты только тогда,когда их ставят на ульи сильных семей за 30--40 дней до начала медосбора. ==Взяток с белого и розового клевера тоже ранний.==Он наступает в половине июня и в отличие от предыдущего более продолжителен.В сравнительно короткий период до его начала (50--60 дней) необходимо нарастить возможно больше пчел и расплода.Надо помнить,что ежедневно растеривается и погибает примерно тридцатая часть пчел и если в улье не будет достаточного количества печатного расплода,семья постепенно ослабеет и вторую половину взятка использует хуже. ==Продолжению следовать???==

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А в чому проблема? Нарощувати сильні сім"ї, бажано щоб вони не були "мясної" породи, забезпечити щоб було куди бджолам складати мед та своєчасно його відкачувати...

Проблема в тому що без відводків тут не обійтися однозначно :IMHO1: , інакше буде багато роїв і мало меду ;) А коли саме їх робити і якої сили щоб, знову же, не втратити якийсь вид меду :dntknw: Мені сидіти би і радіти, що мої бджілки будуть мати весь сезон роботу, а я сижу і думаю :ah: що, як і коли зробити! Ось така дилема! P.S. Ще раз повторюсь, з таким типом взятку стикаюсь перший раз, і дасть Бог, попробую перший раз соняшникового меду :ay::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

бажано щоб вони не були "мясної" породи

Будем надіятись що не будуть, як-не-як дочки і внучки :umora: дуже продуктивної, в минулому, матки від Міська :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

==Продолжению следовать???==

hena! Як на мене, то кращого метода для швидкого нарощування свм"ї до медозбору в будь які сроки як метод Удава, немає.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а я сижу і думаю що, як і коли зробити! Ось така дилема!

Ось на затравку: http://pavl2004.narod.ru/articles4.htm
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось на затравку: http://pavl2004.narod.ru/articles4.htm

Ну, в принципі, щось подібне я і думав, така технологія, наскільки знаю, була і в Паливоди. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сади-ріпак-акація-різнотрав`я(шавлія,синяк і т.д. і т.п.)-липа-гречка-соняшник, і при цьому постаратись збільшити кількість сімей!!!

Значить так, 8 рамок розплоду в сім'ї все що більше в збірні відводки , ну і молоді матки . І взяток не втратите і пасіку збільшите ,і ще поставте ваги на пасіці. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сади-ріпак-акація-різнотрав`я(шавлія,синяк і т.д. і т.п.)-липа-гречка-соняшник, і при цьому постаратись збільшити кількість сімей!!!

Значить так, 8 рамок розплоду в сім'ї все що більше в збірні відводки , ну і молоді матки . І взяток не втратите і пасіку збільшите ,і ще поставте ваги на пасіці. :hi:
Та й тару треба підготовити... :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та й тару треба підготовити... smile.gif

Ви забули дописати , НА МЕД . :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Значить так, 8 рамок розплоду в сім'ї все що більше в збірні відводки , ну і молоді матки . І взяток не втратите і пасіку збільшите ,і ще поставте ваги на пасіці.

А якщо зробити по такому сценарію: До акації вчасно розширяєм щоб матка максимально була загружена яйцекладкою і бджоли мали місце для нектару (тут як би все зрозуміло). Перед акацією, якщо врахувати що з акації взяток досить не стабільний, щоб уникнути можливого роїння, відбираєм матку у відводок, а сім`ї даєм молоду плідну матку, або маточник (з неплідною проблемний прийом). Далі в основній матку під роздільну в перший корпус і нехай працюють. Відводки з сильних сімей робим по два, нехай і слабших, їх перед гречкою і соняшником, це по моїх підрахунках не раніше липня, (а це більше 40 днів), об`єднуєм в один з молодою маткою. Стару матку знову же з маленьким відводком залишаєм до осені, нехай помагає нарощувати на зиму бджіл, а осінню приєднати до тих які ослабли на медозборі. Ще повторюсь, по два відводки - тільки з сильних сімей, з слабших по одному! P.S. Прошу професіоналів прокоментувати і вказати на помилки і прорахунки :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перед акацією, якщо врахувати що з акації взяток досить не стабільний, щоб уникнути можливого роїння, відбираєм матку у відводок, а сім`ї даєм молоду плідну матку, або маточник (з неплідною проблемний прийом).

за 10 днів до початку цвітіння зрілий маточник в сім'ю а матку у відводок ,десь тут на форумі писали.
Відводки з сильних сімей робим по два, нехай і слабших, їх перед гречкою і соняшником, це по моїх підрахунках не раніше липня, (а це більше 40 днів), об`єднуєм в один з молодою маткою. Стару матку знову же з маленьким відводком залишаєм до осені, нехай помагає нарощувати на зиму бджіл, а осінню приєднати до тих які ослабли на медозборі. Ще повторюсь, по два відводки - тільки з сильних сімей, з слабших по одному!

Бджільництво тим і привабливе що тут може бути маса варіантів , пробуйте. Для вашого варіанту треба тара під відводки і мабуть треба трохи і сушини про запас . На відводки бажано мати плідні матки. Удачі. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...