Перейти к содержанию

Різні типи взятку


Ракетин

Рекомендуемые сообщения

А чи не забуваєте ви ще про такі взятки як Рапсовий

Боязно... Вывезти семьи и оставить там почти всю лётную в случае обработки поля... План действий, описанный Гусляковым______.doc
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

До речі Рус
Порода пчел: карпатская

в Кіровоградській обл. Бджоли повині бути Укр. Степові, :dntknw: може в цьому причина :ah:;):umora:
Да знаю я, знаю :umora: Но они у нас все КАРПАТКА, особенно если их продают :umora: Ну а то что они такие как осы есть магический ответ " А ты карпатку бачив?" Есть у меня знакомый который всем говорит что порода "царская". Прадеду сам царь подарил три улья. Но самое интересное что он сам в это верит :umora: Кстати человек брал в Черновицкой обл. пакеты ну и попросил меня поехать с ним ( я аж загордился какой я супер-пупер :umora: ). Так вот на мой вопрос " Почему пчела желтая?" получил недовольный ответ " Що бог дав" :wave: Паланочка а тебе не кажется что ты качаеш на клене прошлогодний мед или сироп? ;):) И еще интересно, он печатный?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

До речі Рус
Порода пчел: карпатская

в Кіровоградській обл. Бджоли повині бути Укр. Степові, :dntknw: може в цьому причина :ah:;):umora:
Так що, і в нас степова. У вас може клени цвітуть, а в нас так ... вид создають... В тому і причина. :IMHO1: А смак липового меду я вже забув... :(
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Паланочка а тебе не кажется что ты качаеш на клене прошлогодний мед или сироп?

И меня терзают смутные сомнения ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Боязно... Вывезти семьи и оставить там почти всю лётную в случае обработки поля...

ідеш до фермера і питаеш коли будуть проводити обробіток полів. у нас сіють біля села вже не перший рік отруєь бджіл не було, фермер говорить що обробляє якоимось препаратом не токсичним до бджіл . Ну можливо дія того препарату швидко розсіюється . Прошлий рік ріпак коло села вимерз найближчий був за 2 км тому я вирішив підвести бджіл до самого поля , пішов до фермера сказав що хочу бджіл підвезти , на що він мені сказав що обробляти буде тільки на початку цвітіння один раз і все . Зацвів рапс його обробили через день я завіз бджіл . В селі меду з рапсу не качали була погана погода ,дощі,за весь час цвітіння днів з 20 було може днів з 5-7 більш менш погоди наприклад зранку тепло а з обіду дощ моросить ,при цьому всьому з рапсу відкачав по 7літрів меду в середньому з сімї зразу з рапсу завіз на акацію з акації 9 літрів на сімю. З акації мед качав 8 .06. далі підтримуючий або і взагалі без взятку(цвіла Гречка ,Липа але взятку небуло) до 27 .06 коли зацвіло різнотравя ( Синяк ,Осот , Мальва, Шавлія і т.д.). через недільку зацвів Соняшник самий продуктивний взяток. З 7.08 взятку вже немає , або підтримуючий.
Но они у нас все КАРПАТКА, особенно если их продают

Карпаток в нас ніхто не виписує, за часів ССР не знаю ,старі пасічники не розповідали щоб тримали бджіл інших крім сільських. Маток в селі виписую тільки я і тільки Укр. Степних . Правда привозив у нас один пасічник пасіку з 20 сімей карпаток, стяли вони 2 роки в селі і я не раз на тій пасіці був , нападали вони навіть на віддалі 20 метрів від пасіки , хоча є в нас в одного пасічнка пасіка в 40 сімей стоять дуже густо повністю в тіні, відстань така між вуликами щоб пройти так кусались вони ще хуже ніж ті карпатки, такщо я не ствержую що вся карпатка кусюча моя суження поверхневе доречі і медом карпатки в нього не виділялись так на рівні місцевих ,роїлись приблизно так само , а от Егошинські рояться дуже рідко . Треба постратись щоб зароїлись ;) по меду на рівні кращих сімей місцевих. Кінчилось з тими карпатками тим що частина пасіки здається пропала а частину він вивіз до батька . Да треба сказати що карпатки ті були не чистопородні , ну тобто не з питомника матки а вже їхні дочки.
Паланочка а тебе не кажется что ты качаеш на клене прошлогодний мед или сироп? И еще интересно, он печатный?

ну з клена мед зелений і запах цікавий закристалізувався десь через місяця півтора, якби він був минулорічний то був би світлий або темний але не зелений :) , а сироп уже не памятаю коли варив , весною підставляю рамки з медом, гніздові маломедні по 1 -1.5 кг і повномедні полурамки по 4 штуки на сімю розпечатую частково і підставляю при першому розширені корпусом чередуючи з вощиною . мед з полурамок і гніздових це мед з різнотравя і соняшника тобто останій медозбір зачасту він весною вже закристалізований. зимую теж на цьому меду , на скороченому гнізді не більше 7 рамок, і не менше 20 кг меду. мед печатаний на полурамці на 2\3 , якщо це мікронадставка то на 100 відсотків. десь через неділю після припинення взятку. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так що, і в нас степова. У вас може клени цвітуть, а в нас так ... вид создають... В тому і причина.

так я про карпатку так пожартував а клени кругом цвітуть тільки більшість пасічників використовує
на розвиток сімей.

Хоча працюють на ньому як кажуть "аж гуде

И меня терзают смутные сомнения

Про сироп то я на пасіці навіть і годівниць не маю жодної .Якщо треба підкормити бджіл і при цьому немає де піставити рамку з медом , розпечатую рамку і кладу під гніздо, в мене в дні є де покласти так само поповнюю корми на зиму підкладаючи під гніздо маломедні рамки.
План действий, описанный Гусляковым ______.doc ( 453.5 килобайт ) Кол-во скачиваний: 5

Тут про медовики а я говорю про сильні сімї перезимувавші без підсилення .Слабка не принесе нічого, а сильна може (в тому випадку якщо нести є що, не кожен рік з клена можна щось взяти). Мед же із гнізда забрати не реально тому треба надставковий вулик і малу надставку :IMHO1: В Бджолярському крузі є статті про надставку Еко ,оце саме на клен .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

План действий, описанный Гусляковым

С трёх семей делаем одну... В отличный год акация у нас на круг дают по 20 кг. Качал ли кто с медовиков на круг по 60 кг с акации? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

С трёх семей делаем одну... В отличный год акация у нас на круг дают по 20 кг. Качал ли кто с медовиков на круг по 60 кг с акации?

У вас там ближче до черкас акацієві ліса а в нас тільки невеликі посадки тому 10 л з сімї це норма .Медовиками не займався
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В Бджолярському крузі є статті про надставку Еко ,оце саме на клен .

Паланочка,вистав тут статтю,а то не всі читали...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Паланочка,вистав тут статтю,а то не всі читали... _______________________________.doc А взагалі раджу вам виписати журнал там іще багато корисної інформації . :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

іще одна стаття " Чи можна отримати стільнковий мед з садів" ___________________________________________.doc :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А взагалі раджу вам виписати журнал там іще багато корисної інформації

Паланочка.дякую!!Перестав виписувати журнали 11 років тому,коли корисної інформації майже не було і з"явився інтернет.Тепер ,кажеш ,щось змінилось і є сенс виписувати?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Паланочка.дякую!!Перестав виписувати журнали 11 років тому,коли корисної інформації майже не було і з"явився інтернет.Тепер ,кажеш ,щось змінилось і є сенс виписувати?

Ну інтернет інтернетом а журнал треба виписувати раджу Укр.Пасічник Бджолярський круг і Пасічник (Хмельницький) , як на мене то Бджолярський круг найкращий але одна в нього вада виходить 4 рази на рік. Виписати Круг стоїло гривень 60 на рік Укр Паічник щось 120 біля того. Гроші не такі великі зате ви в курсі новин, і попадаються справді гарні статті . В будь-якому разі випишіть Бдж. Круг. І ще одне Багато хто питає де придбати медоноси чи маток чи ще щось так в журналах повно реклами це ще один плюс. :IMHO1: Да ще одне скажу за Пасіку ,виписувати не раджу читати рідко що є, я виписую тільки тому що маю підшивку за багато років . Ще цей рік перший раз виписав газету "Пасіка от А до Я" покащо не дуже далі побачимо. Звичайно буває прийде журнал перелистаєш і думаєш за що гроші платив , але це не часто тому виписуйте :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А чтобы к подсолнуху удержать пчел в рабочем состоянии, самый надежный способ это отводки. Если в средине мая поделить семью на пополам то к подсолнуху будет две полноценные семьи. Но в таком случае кроме подсолнечного меда, Вас другого не будет. После цветения акации можно с двух семей сделать сборный сильный отводок, который к подсолнуху подойдет как сильная семья.

А якщо сімї ділить не в середині травня, а після акації (1-5 червня), причому пополам і одразу дать в безматочну сімю плідну матку? Якщо порахувать до початку цвітіння соняшника(10-15 липня) якраз виходить 35-40днів. Отже виходить, що ми отримаємо хоч 2 сімї і не з максимальною силою, але бджоли буде більше ніж від однієї матки. А взяток із акації нехочеться втрачати ні в якому разі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А якщо сімї ділить не в середині травня, а після акації (1-5 червня), причому пополам і одразу дать в безматочну сімю плідну матку? Якщо порахувать до початку цвітіння соняшника(10-15 липня) якраз виходить 35-40днів. Отже виходить, що ми отримаємо хоч 2 сімї і не з максимальною силою, але бджоли буде більше ніж від однієї матки.

А якщо на акації сімя має 5кг бджіл то чому при наявності плідних маток не поділити сімю на 4 відводка по кг з лишнім бджіл і розплодом а через півтора місяця на соняшнику обєднати по дві то отримуємо 2 сильні сімї , у мене з реалізацією такого сценарія одна проблема ,немає посуди під відводки і плідних маток :dntknw:
А взяток із акації нехочеться втрачати ні в якому разі.

ні один взяток не треба втрачати ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А якщо на акації сімя має 5кг бджіл то чому при наявності плідних маток не поділити сімю на 4 відводка по кг з лишнім бджіл і розплодом а через півтора місяця на соняшнику обєднати по дві то отримуємо 2 сильні сімї , у мене з реалізацією такого сценарія одна проблема ,немає посуди під відводки і плідних маток

Тару знайти можна, а от вивести на початок червня таку кількість плідних маток це вже проблема :IMHO1: Та й поділить на четверо одну сімю теж буде проблематично, хіба відводки одразу перевозить на інший точок :hmm:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Паланочка, Ivan Ivanovich! Я в цій темі не брав ще участі. Але коли дивлюсь на назву, щось мене муляє. А що, до сьогодні не міг зрозуміти. Аж сьогодні второпав : "Де акація, а де соняшник? По сроках то то ніби на далекій відстані. То чому вони об"єднані?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А якщо сімї ділить не в середині травня, а після акації (1-5 червня), причому пополам і одразу дать в безматочну сімю плідну матку? Якщо порахувать до початку цвітіння соняшника(10-15 липня) якраз виходить 35-40днів. Отже виходить, що ми отримаємо хоч 2 сімї і не з максимальною силою, але бджоли буде більше ніж від однієї матки.

А якщо на акації сімя має 5кг бджіл то чому при наявності плідних маток не поділити сімю на 4 відводка по кг з лишнім бджіл і розплодом а через півтора місяця на соняшнику обєднати по дві то отримуємо 2 сильні сімї , у мене з реалізацією такого сценарія одна проблема ,немає посуди під відводки і плідних маток :dntknw: А ящики для пакетів 6-рамочні підійдуть???
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Паланочка, Ivan Ivanovich! Я в цій темі не брав ще участі. Але коли дивлюсь на назву, щось мене муляє. А що, до сьогодні не міг зрозуміти. Аж сьогодні второпав : "Де акація, а де соняшник? По сроках то то ніби на далекій відстані. То чому вони об"єднані?
При таком типе взятка ("акация-подсолнух") возникает дилема: Либо делать основной упор на акацию, либо на подсолнух, либо по немногу на оба взятка. Желание максимально использовать оба эти взятка и порождает такие темы. Тема очень нужная и актуальная :IMHO1: , сам мучаюсь этим вопросом :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Де акація, а де соняшник? По сроках то то ніби на далекій відстані. То чому вони об"єднані?

Може тема названа трохи і не правильно, але так пишеться у більшості книжок по бджільництву(а я не філолого, щоб придумовувати щось інше), і мається на увазі, що в даній місцевості є два продуктивні взятки, які і дають основну масу товарного меду.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Качал ли кто с медовиков на круг по 60 кг с акации?

Два с половиной корпуса на 300... Всё работает! :)
ми отримаємо хоч 2 сімї і не з максимальною силою

К подсолнуху будем иметь семьи нужной силы 5-6кг. При истинном делении с лётной пчелой в обеих семьях. И до подсолнуха есть еще месяц или чуть более.
вивести на початок червня таку кількість плідних маток це вже проблема

Проблема в чём? Микронуки решают эту проблему с минимумом затрат по пчеле!
То чому вони об"єднані?

Всё просто: есть акациевый взяток, потом никакого взятка и далее сонях, любимый, найдешевший! :ole_ole: А об"єднані вони с точки зрения технологичекого подхода: что, где, чего и когда...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Проблема в чём? Микронуки решают эту проблему с минимумом затрат по пчеле!

Але мікронуклеуси мабуть повинні бути з пінопласту, бо в цей період ще бувають навіть заморозки :hmm:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ящики для пакетів 6-рамочні підійдуть???

Мабуть треба мінімум 10 рамочні щоб було куди розширити .
Та й поділить на четверо одну сімю теж буде проблематично, хіба відводки одразу перевозить на інший точок opr06K9I.gif

після акації якраз можна і ділити щоб привезти додому відводки.
Тару знайти можна, а от вивести на початок червня таку кількість плідних маток це вже проблема

Проблема тільки і тому щоб їх(маток) вивести а сім'ї самі вже майже рояться
возникает дилема: Либо делать основной упор на акацию, либо на подсолнух, либо по немногу на оба взятка.

Два с половиной корпуса на 300... Всё работает! smile.gif

:ay::hi:
Але мікронуклеуси мабуть повинні бути з пінопласту, бо в цей період ще бувають навіть заморозки opr06K9I.gif

Не дуже на тому знаюсь ,але мабуть всі нуклеуси повинні бути теплі?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Хотілось би дізнатися про тих, хто тримає бджіл в містах, або приміській зоні. Чи можуть бджоли забезпечити принаймні себе достатньою кількістью корму? Наскільки безпечним є такий мед? Зокрема я хочу поставити зараз у самому Львові (приватний сектор - особнячки) пару вуликів "для душі" - чи не доведеться постійно годувати самому? До межі міста - 1.5-2 км, а далі суцільний бурьян - чомусь навколо міста за 3 роки, що тут живу жодного обробленого поля не бачив в радіусі кілометрів 10-ти. Є по місту фруктові дерева (алича, яблуня, вишня) і поодинокі старі липи, клену повно, декоративні квіти та ін. В кого є досвід такого "бджільництва"?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По вышесказанному можно сделать вывод что пчелки себя прокормят, может и мед для себя будет. Знаю пару пасечников, которые на липу и акацию специально в город привозят пчел, там у них рядом два старых парка и бульвары с большим количеством липы, так они перед взятком с мелколистной липы в лесу еще качают мед с крупнолистной городской. Главное чтобы рядом с Вашими пчелами не было оживленной автодороги по ходу преимущественного лета пчел. Но если потом надумаете пасеку увеличить, то без вывоза в сельскую местность не обойтись.А для души и чтоб мед для себя был свой, все нормально получится и на месте.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...