Перейти к содержанию

Конструкції рамок


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

думаю в проріз на верхній та нижній деталі

Я користуюсь вощиною, тому проріз тільки вгорі. При потребі можу перелагодити верстат і зробити проріз внизу, але без вощини поки не планую.
Чому спалююте гніздоів рамки?

Ну гніздові за дві або і більше зими та особливо весною від вологи у гнізді таки трохи чорніють, а ще треба їх скоблити, а все це час, тобто гроші. А спаливши їх гніздо відновлюється не тільки стільником, а всією рамкою, на мою думку це гігієнічніше. Можливо і скоблив би не маючи обладнання, а так всерівно кожної зими виготовляю немало рамок на розширення пасіки то заодно і у гніздо існуючих сімей. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

рамки в корпусі защемляю (розклинюю) клинцями нарізаними з ясена товщиною 1-2-3 мм, якими комбіную підбираю товщину,- мені так подобається,
Вы однако мазохист,не Ищите легких путей :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну гніздові за дві або і більше зими та особливо весною від вологи у гнізді таки трохи чорніють, а ще треба їх скоблити, а все це час, тобто гроші.

зрозуміло, але трохи шкода тим більше при ваших ою"ємах зробити нові рамки це великий шмат роботи. Я ж планую на новий сезон викристовувати гніздові проваренні в парафіні, при заміні вощини знову проварювати щоб не скобити, разом з тим буде і гігієна
Вы однако мазохист,не Ищите легких путей

igl, , я ж написав мені подобається, а якщо серйозно то немає ніяких проблем - до тогож це два зайці зразу -точний міжрамковий стандарт, -готовність до перевезення будь коли, - при огляді крути верти як хочеш, встановлення як і видалення клинів секундне діло, треба лише їх нарізати,але якщо це поток то теж необтяжливо.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мед ОБЯЗАН быть только из чего то одного - одуванчики , лопухи , колючки , акация , липа , гречка и так далее , подсолнечника и в помине не должно быть . Как пишут "сонях " -враг номер один , мед из него вне закона

Валентине Михайловичу, а чому у О.Комісара така неповага до сонячникового меду? Це ж перший із медів, що виводить радіацію та лишні солі з організму, наскільки я чув? А він спеціаліст із зимівлі маток у теплих умовах, а не в медах. :blink::dntknw:
За стандартом ширина розділювача на гніздову рамку повинна бути 37мм, не багато? При такій ширині розділювача, 10-ту рамку в корпус і так впритик приходиться вставляти. А в сезон?.... віск прополіс, як поналіплюють то і вийняти не так то просто! Останнім часом виготовляю розділювачі на ширину 36,5мм, поки хто не купував не жалівся. Є думка зменшити ширину взагалі до 35мм... тож хотілося б почути думки і коментарі з приводу останнього!

Від стандартів загальноприйнятних відходити аж ніяк не можна! А ось збільшити ширину на 10 мм корпус багатокорпусника можна і необхідно. Я так і зробив та замовив по своєму стандарту всі вулики, і проблеми з 10-ю рамкою зникли. А чому б такий стандарт та не внести з самого початку запровадження корпусників? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

.....Забирать МЕД нужно сегодня, сейчас , сей момент как только пчелы залили рамки . ( Завтра его можете не найти ) . Выкручивать и ставить на влагоудаление , или в рамках в корпусах ставить , приспосаблива к ним осушитель воздуха , и через пару дней мед будет готов для реализации . .... во деревня .
Действительно деревня :umora: видать книг для учеников совковых ПТУ на получение професии "пчеловод" не читали.
За стандартом ширина розділювача на гніздову рамку повинна бути 37мм, не багато? При такій ширині розділювача, 10-ту рамку в корпус і так впритик приходиться вставляти. А в сезон?.... віск прополіс, як поналіплюють то і вийняти не так то просто! Останнім часом виготовляю розділювачі на ширину 36,5мм, поки хто не купував не жалівся. Є думка зменшити ширину взагалі до 35мм... тож хотілося б почути думки і коментарі з приводу останнього!

Від стандартів загальноприйнятних відходити аж ніяк не можна! А ось збільшити ширину на 10 мм корпус багатокорпусника можна і необхідно. Я так і зробив та замовив по своєму стандарту всі вулики, і проблеми з 10-ю рамкою зникли. А чому б такий стандарт та не внести з самого початку запровадження корпусників? :dntknw:
Практикую 35мм, на зиму та ранню весну ставлю в притул, значно краще йде розвиток, але пчола виходить трішки менша чим літня, після потепління роздвигаю до 37-38мм. Розширяти корпуси на 10мм чи своєчасно чистити рамки від прополісу справа особиста, думаю ширше 38мм не має сенсу
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Николай13 при сокращении улочек как Вы пишите уменьшается размер пчелы,но Кашковский в лекцыях говорит што дальность полёта пчел зависит от размера пчелы. Иными словами:из улочки 8-10мм-рождаются карлики,не способные на дальний полёт(3км кажэтся). И опять:в улочках 13мм и большэ выводится меньшэ пчелы,чем в 12мм.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Практикую 35мм, на зиму та ранню весну ставлю в притул, значно краще йде розвиток, але пчола виходить трішки менша чим літня, після потепління роздвигаю до 37-38мм. Розширяти корпуси на 10мм чи своєчасно чистити рамки від прополісу справа особиста, думаю ширше 38мм не має сенсу

Це дійсно так. Але весною, застосовуючи плівку для збереження тепла гнізда, можна уникнути усіх незручностей із зменшенням роздільників на рамках. Не забувайте, що це зменшення роздільників ще проявиться і на кочівлях...і....і... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

И опять:в улочках 13мм и большэ выводится меньшэ пчелы,чем в 12мм.
Но в шмеля не выростит. :IMHO1::az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

И опять:в улочках 13мм и большэ выводится меньшэ пчелы,чем в 12мм.
Но в шмеля не выростит. :IMHO1::az:
Канешно не станет шмелём :umora: Короче разделители и не заморачиваться!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Практикую 35мм, на зиму та ранню весну ставлю в притул, значно краще йде розвиток, але пчола виходить трішки менша чим літня, після потепління роздвигаю до 37-38мм. Розширяти корпуси на 10мм чи своєчасно чистити рамки від прополісу справа особиста, думаю ширше 38мм не має сенсу
Николай13 при сокращении улочек как Вы пишите уменьшается размер пчелы,но Кашковский в лекцыях говорит што дальность полёта пчел зависит от размера пчелы. Иными словами:из улочки 8-10мм-рождаются карлики,не способные на дальний полёт(3км кажэтся). И опять:в улочках 13мм и большэ выводится меньшэ пчелы,чем в 12мм.
Це дійсно так. Але весною, застосовуючи плівку для збереження тепла гнізда, можна уникнути усіх незручностей із зменшенням роздільників на рамках. Не забувайте, що це зменшення роздільників ще проявиться і на кочівлях...і....і... :hi:
Все вірно, але фразу "пісьля потепління" можна зрозуміти по різному, .....плівку кладу відразу пісьля обльоту, ставлю потолочні кормушки, даю стимулюючу медову підкормку, і через 2-3 неділлі (в залежності від погоди ) розширяю рамки до розміру 37-38мм це допомагає розігнати матку для червління, це і є головна ціль, а мілка пчола для взятку дійсно нікому не потрібна, що вспіє начервити матка до розширення дуже допоможе у вихованні наступної молоді.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ubpshE5qM5g

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ubpshE5qM5g
Іван, станочки у тебе :ay:. Моя порада: При рейсмусованні опускай стіл фуганка на макс. глибину, тоді менше тирси буде падати в низ. А на фуганок зроби приспособу, щоб тирса не летіла на голову.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
Ну гніздові за дві або і більше зими та особливо весною від вологи у гнізді таки трохи чорніють, а ще треба їх скоблити, а все це час, тобто гроші.

PNS, у мене у вулику Ващенка є одна рамка. виготовлена в голодний 1947 рік. А виготовлена з любов'ю. Таких зараз не знайдеш. Й служить до цих пір. :ay: А хвороб, - Бог милував,- стараюсь не заносити чужих рамок на свою пасіку. :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ubpshE5qM5g
Молодець,а бокові планки з розділювачами як робиш нема відео.?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а бокові планки з розділювачами як робиш

Боковые планки делаю без разделителей Гофмана :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чертежи рамок - рисовал для заказа. Наконец то нашел мастера от Бога, который исполняет все "забаганки" по моему чертежу с наивысшим качеством и точностью готового изделия :ay: Вот чертежи стандартных рамок 300, 230 и 145 мм в PDF формате кому нужно >>> скачать

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чертежи рамок - рисовал для заказа. Наконец то нашел мастера от Бога, который исполняет все "забаганки" по моему чертежу с наивысшим качеством и точностью готового изделия :ay: Вот чертежи стандартных рамок 300, 230 и 145 мм в PDF формате кому нужно >>> скачать
Спасибо!А координаты мастера можно?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ubpshE5qM5g
Шановний не збувайте про безпеку... Окуляри та навушники не будуть зайвими!!! особливо окуляри- запасні вухи на базарі легко знайти, а ось запасні очі дуже великий дефіцит :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановний не збувайте про безпеку... Окуляри та навушники не будуть зайвими!!! особливо окуляри- запасні вухи на базарі легко знайти, а ось запасні очі дуже великий дефіцит

Спасибо за тревогу или поучения, но я не забываю о безопасности! Есть у меня и очки, и респиратор и наушники, которыми я пользуюсь при работе. А на видео их на мне нет, так как снимал видео :dntknw:;):hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наконец то нашел мастера от Бога, который исполняет все "забаганки" по моему чертежу с наивысшим качеством и точностью готового изделия

А можно и мне его контакты? :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спасибо за тревогу или поучения, но я не забываю о безопасности! Есть у меня и очки, и респиратор и наушники, которыми я пользуюсь при работе. А на видео их на мне нет, так как снимал видео

Поучати- це не мій стиль... Звичайно турбуюсь! Зважте на те що навіть секунда без окулярів(хоча б) навіть для демонстрації може дорого коштувати...нажаль такі випадки непоодинокі, В мене брат, токар, 6 розряду, завжди окуляри одягав і якось подумав ща чуть гаечку утоньшу. І от кусок стружки, ГАРЯЧОЇ, застряг в поруч з оком...Пронесло... з тих пір він станка не вмикає не вдівши окуляри. Хоча і раніше так було, але один раз проігнорував, ось як воно буває. Доречі окуляри не потіють? Взагалі народ як боретесь з запотіванням? Я скількі вентиляцію непокращував всерівно потіють і все.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доречі окуляри не потіють? Взагалі народ як боретесь з запотіванням? Я скількі вентиляцію непокращував всерівно потіють і все.

Мене також цікавить це питання. Змучився боротись із запотіванням, нічого не допомагає :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доречі окуляри не потіють? Взагалі народ як боретесь з запотіванням? Я скількі вентиляцію непокращував всерівно потіють і все.

Мене також цікавить це питання. Змучився боротись із запотіванням, нічого не допомагає :dntknw:
Спробуйте протерти гліцерином.Кіномеханіки так оптику рятували від запотівання.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спробуйте протерти гліцерином.Кіномеханіки так оптику рятували від запотівання.

А деж той гліцирин заре купити :dntknw: при совітах в аптеці продавався а де зараз? Якось не зустрічав.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спробуйте протерти гліцерином.Кіномеханіки так оптику рятували від запотівання.

А деж той гліцирин заре купити :dntknw: при совітах в аптеці продавався а де зараз? Якось не зустрічав.
В аптеках, ціна близько 3грн. Але треба шукати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • ромео changed the title to Конструкції рамок

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...