Перейти к содержанию

Племенные матки


Вольф

Рекомендуемые сообщения

А где можно прочитать официальные характеристики укр. степ.?

Приз, Денисе, та в пепршому-ліпшому довіднику з бджільництва чи в іннеті. Але точні характеристики є ще за радянських часів. Тоді "отсебятіни" не було, контроль теж був і за цим. А відомий П. Л. Снежневский ще 1910 року дав повну характеристику української степової. Можу навести його слова . Але тут це буде не в тему. Племінні матки саме так і звуть у світі, що вони провірені на плем'я,- тобто по сім'ї створеній цією маткою, а не лише за екстер'єрними данними цієї матки, що останнім часом,на привеликий жаль, у нас саме так і робиться . Тож для цього потрібен як час, так і засоби. Звідси й ціна племінної. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

lddo, Сколько по Вашему должна стоить племенная пасека? Сергей Рауш говорил, что можно взять с хорошими показателями матку класса А (Карника). Как Вы думаете, сколько она может стоить и сколько-бы Вы заплатили за племенную матку Карпатки или УС (именно племенную, а не "чистопородную" или с плем пасеки)?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сколько по Вашему должна стоить племенная пасека? Сергей Рауш говорил, что можно взять с хорошими показателями матку класса А (Карника). Как Вы думаете, сколько она может стоить и сколько-бы Вы заплатили за племенную матку Карпатки или УС (именно племенную, а не "чистопородную" или с плем пасеки)?

Приз, Та вона безцінна. Врахуйте перевезення плем'я одержаних із-за кордону від такої матки через таможню, переїзди... Але для неї вже повинна бути готова тут і інфраструктура,- я не перебільшую. Тобто прекрасні репродуктори із злучними точками, штучним осіменінням , ділерська мережа. А інакше смисл губиться уже в зародку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

сколько-бы Вы заплатили за племенную матку Карпатки или УС (именно племенную, а не "чистопородную" или с плем пасеки)?

Приз, Доречі, ще колись навчаючись у школі я вперше виписав був саме племінну матку сірої кавказької породи (числом дві) з Красної Поляни. Кожна з них обійшлася десь в 5-6 рублів,- тоді це були великі гроші. А зараз я й не знаю, як визначити, що це той продукт, вірніше, саме тої якості, що нам пропонують як племінний, не говорячи вже про ціну. Придбавши матку, її повні характеристики ми дізнаємося лише після зимівлі та кількох медозборів створеної нею сім'ї.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...
Приз,

Доречі, ще колись навчаючись у школі я вперше виписав був саме племінну матку сірої кавказької породи (числом дві) з Красної Поляни. Кожна з них обійшлася десь в 5-6 рублів,- тоді це були великі гроші. А зараз я й не знаю, як визначити, що це той продукт, вірніше, саме тої якості, що нам пропонують як племінний, не говорячи вже про ціну. Придбавши матку, її повні характеристики ми дізнаємося лише після зимівлі та кількох медозборів створеної нею сім'ї.

Времена эти - давно ушедших дней!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

    Сьогодні  питання племінних бджіл є дуже актуальним більшість бджіл на пасіках утримуються з використанням штучних кормів , які великою мірою впливають на господарсько-корисні ознаки ,а пасічні точки не є повністю ізольованими  і це реалія сьогодення. 

    Чому так категорично тому що бджільництвом сьогодні займаються люди з низьким рівнем знань в бджільництві а по  можливості продають з своїх пасік відводки з кращих бджолородин на вимогу покупців а для відновлення пасіки залишаються бджолородини з гіршими господарсько-корисними    і за рахунок кормів підтримують сїмї які в природніх умовах просто б загинули і ці  бджолородини як правиоло стать ресурсом для відновлення  пасіки  

     І ще дуже важливий фактор    який врахували більшісь племінних пасік - це пакетне господарство    врахувавши досить високі ціни на бджолопакети племінні господарства підбирали бджолу яка спроможна інтенсивно нарощувати силу до продажі бджлопакетів упустивши  досить  хоршу господарську ознаку медопродуктивність 

    І  я знаю багато племінних господарств де в травні продають  з 90%-95% бджлородин бджолопакети і після цього ще на протязі сезону продають молоді плідні  бджоломатки які парувались при обмеженому трутневому фоні  

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

   по  можливості продають з своїх пасік відводки з кращих бджолородин на вимогу покупців а для відновлення пасіки залишаються бджолородини з гіршими господарсько-корисними   .... ці  бджолородини як правиоло стать ресурсом для відновлення  пасіки  

       І  я знаю багато племінних господарств де в травні продають  з 90%-95% бджлородин бджолопакети і після цього ще на протязі сезону продають молоді плідні  бджоломатки які парувались при обмеженому трутневому фоні  

 

 

Дуже влучне спостереження. Маток не продаю, але сім'ї відтворюю "при обмеженому трутневому фоні", тому що стараєшся людям продати краще, а собі залишаєш те що залишилось. Матку можна придбати гарну і закласти від неї маточники, але молоді матки облітуються дійсно не на найкращому трутневому фоні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дуже влучне спостереження. Маток не продаю, але сім'ї відтворюю "при обмеженому трутневому фоні", тому що стараєшся людям продати краще, а собі залишаєш те що залишилось. Матку можна придбати гарну і закласти від неї маточники, але молоді матки облітуються дійсно не на найкращому трутневому фоні.

це найбільша помилка  собі  потрібно на пасіці лишати найкраще для відновлення пасіки  найгірше і неповноцінні бджолородини вибраковувати а  продавати якісне і якщо ви будете дотримуватись такого принципу то за кілька років в вас на пасіці гірших сімей фактично незалишиться  а якістю куплених в вас бджіл буде задоволений навіть самий вибагливий покупець .  матки можна придбати та найкращий матерял це свій провірений нехай будуть дворняги але якісні з хорошими продуктивними і повноцінними  .

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 19.12.2015в23:39, SergK сказал:

Дуже влучне спостереження. Маток не продаю, але сім'ї відтворюю "при обмеженому трутневому фоні", тому що стараєшся людям продати краще, а собі залишаєш те що залишилось. Матку можна придбати гарну і закласти від неї маточники, але молоді матки облітуються дійсно не на найкращому трутневому фоні.

Не треба тут нам по вухах їздити - який це розумний чоловік продасть племінне ядро? Я вас умоляю:af:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Гурович сказал:

Не треба тут нам по вухах їздити - який це розумний чоловік продасть племінне ядро? Я вас умоляю:af:

Не удивляюсь и этому, многие в погоне за бумагой именуемой деньгами готовы на многие ошибки и поступки:IMHO:!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.03.2014в19:53, Хадзуми сказал:

Нигде, не только в Полтавской, а и во всей Украине. ;)

в інституті http://prokopovich.com.ua/ 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 23.03.2014в12:35, pr1zZ сказал:

lddo, Сколько по Вашему должна стоить племенная пасека? Сергей Рауш говорил, что можно взять с хорошими показателями матку класса А (Карника). Как Вы думаете, сколько она может стоить и сколько-бы Вы заплатили за племенную матку Карпатки или УС (именно племенную, а не "чистопородную" или с плем пасеки)?

Матка Карніки классу А коштує 500 евро (я вже викладав прайс з інституту бджільництва міста Hessen) от тільки купити іх практично не можливо - я вже 2 роки стою в черзі, а купувати десь в іншому місці не хочу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часа назад, Pansky сказал:

Матка Карніки классу А коштує 500 евро (я вже викладав прайс з інституту бджільництва міста Hessen) от тільки купити іх практично не можливо - я вже 2 роки стою в черзі, а купувати десь в іншому місці не хочу.

Я знаю, сколько она стоит, так как в этом году мне повезло её приобрести. В следующем году будем её активно использовать в Украине. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я вже Дениска не можу діждатись наступного матковивідного сезону. Якби тільки не почалась більш активна фаза війни, бо тоді прийдеться мені вивід маток відкласти до кращих часів

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 час назад, Гурович сказал:

Не треба тут нам по вухах їздити - який це розумний чоловік продасть племінне ядро? Я вас умоляю:af:

А де той чоловік її візьме щоб продати? Я розумію так, потрібно купити зо 20 острівних, чи ІО маток вивести від кожної хоч би  по десятку дочок, подивитись в котрої найкращі дочки, рівні, продуктивні... Потім продати її. Я не склав би їй ціни))) Золота була би для мене.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, teplov сказал:

А де той чоловік її візьме щоб продати? Я розумію так, потрібно купити зо 20 острівних, чи ІО маток вивести від кожної хоч би  по десятку дочок, подивитись в котрої найкращі дочки, рівні, продуктивні... Потім продати її. Я не склав би їй ціни))) Золота була би для мене.

Я не имел ввиду покупных. У каждого уважающего себя пасечника, не говоря уже о матководах, есть племенныое ядро его пасеки. И тут оказывается, что это ЛУЧШЕЕ, продаётся, а для восстановления к- ва семей используется то, что осталось. Вот я и говорю - не надо :ae:, все мы в этой жизни хоть что нибудь да понимаем:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Гурович сказал:

Я не имел ввиду покупных. У каждого уважающего себя пасечника, не говоря уже о матководах, есть племенныое ядро его пасеки. И тут оказывается, что это ЛУЧШЕЕ, продаётся, а для восстановления к- ва семей используется то, что осталось. Вот я и говорю - не надо :ae:, все мы в этой жизни хоть что нибудь да понимаем:hi:

:az: Не вижу разницы, со своими веди племенную работу или с покупными. Если вправду ценная матка, не захочешь с ней расставаться. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, teplov сказал:

:az: Не вижу разницы, со своими веди племенную работу или с покупными. Если вправду ценная матка, не захочешь с ней расставаться. 

До той поры пока не появится более ценная:ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Гурович сказал:

До той поры пока не появится более ценная:ole_ole:

Примерял возможность расставания с очень ценной племенной маткой на себя. Собственно, вывел себе 200 на товарную пасеку + 20 ИО-шек с чистым трутнем + 10 ИО-шек со своим тутнем + загрузил микронуки и можно отдавать в хорошие руки. ИМХО

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Как по мне то если дочки уже превосходят материнку ,то она уже фактически не нужна .:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, DrBee сказал:

Примерял возможность расставания с очень ценной племенной маткой на себя. Собственно, вывел себе 200 на товарную пасеку + 20 ИО-шек с чистым трутнем + 10 ИО-шек со своим тутнем + загрузил микронуки и можно отдавать в хорошие руки. ИМХО

 

Осталось только определиться с ценой ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Мико сказал:

Осталось только определиться с ценой ?

В начале поста намёк на цену - очень ценная:umora::umora:

А если серьёзно, не знаю:ah:. На цену влияет много факторов и, по существу, нет рынка племенных маток. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, DrBee сказал:

В начале поста намёк на цену - очень ценная:umora::umora:

А если серьёзно, не знаю:ah:. На цену влияет много факторов и, по существу, нет рынка племенных маток. 

Почему нету рынка ? :dntknw: Многие то продают И,О маток ,

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, koste сказал:

Почему нету рынка ? :dntknw: Многие то продают И,О маток ,

Матка ИО - это "заготовка" племенной. Уже писАли-переписАли. Рынок ИОМ есть, не спорю, но не так давно, ещё не все пчеловоды о нём знают...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часа назад, koste сказал:

Как по мне то если дочки уже превосходят материнку ,то она уже фактически не нужна .:IMHO1:

:IMHO:Нужны внучки чтобы проверить передачу по ХПП и если всё нормально - тогда можно и расставаться, а новую родоначальницу искать среди молодых

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Племенные матки

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...