Перейти к содержанию

Племенные матки


Вольф

Рекомендуемые сообщения

22 минуты назад, алекс-к сказал:

 

Найкращі матки липневі,а травневі?:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, dust сказал:
1 час назад, dust сказал:

Практично щороку брав через  Є. Гайдар 5 маток , і завжди виділяються 1-2 матки, а решту - середні.

Виділяються:

- бджола спокійна, хоча дочки її , буває, що просто звірі, але це на всю  пасіку 1-2 сім"ї, і ці "звірі" дуже добре носять мед

 - нерійливі, хоч і гніздо дещо звужене, бо вулики розраховані на пакети. На третій рік закладають маточники тихої заміни.

- по медовитості  при слабій медоносній базі на стаціонарі використовують всі взятки, ослаблення нема (і пізніх взятків нема) . Одного року був випадок що в серпні сім"я з молодою гайдарівською маткою, отриманою на початку липня, до кінця серпня  наносила собі падевого меду і я її цукром не загадовував , мав надію на цю матку, результат - до середини лютого сім"я опоносилась і загинула.

Практично щороку брав через  Є. Гайдар 5 маток , і завжди виділяються 1-2 матки, а решту - середні.

Виділяються:

- бджола спокійна, хоча дочки її , буває, що просто звірі, але це на всю  пасіку 1-2 сім"ї, і ці "звірі" дуже добре носять мед

 - нерійливі, хоч і гніздо дещо звужене, бо вулики розраховані на пакети. На третій рік закладають маточники тихої заміни.

- по медовитості  при слабій медоносній базі на стаціонарі використовують всі взятки, ослаблення нема (і пізніх взятків нема) . Одного року був випадок що в серпні сім"я з :(молодою гайдарівською маткою, отриманою на початку липня, до кінця серпня  наносила собі падевого меду і я її цукром не загадовував , мав надію на цю матку, результат - до середини лютого сім"я опоносилась і загинула.

давайте  разом з колегами по форуму, аналізувати маток на основі Ваших  спостережень.

1. з 5 -ти маток ,лише 1-2 виділяються, я так розумію ,що є кращими на пасіці, а  інші, 3-4 не є кращими ніж Ваші . Висновок : Матки мають неоднорідні спадкові ознаки, корисна ознака  не закріплена в поколіннях  взагалі, так як хороших менше половини від одержаних.

2. в спадок, уже в першому поколінні! дочки не наслідують ознаку миролюбності від матері. Уявіть собі,  що буде на пасіці  через рік-два, якщо  їх трутні будуть мати такі самі агресивні спадкові ознаки і покриють ваших  молодих маток які нестабільні у спадковості?

3. Нерійливі, це безумовно великий плюс, але рійливість можна "пережити", застосовуючи правильну технологію утримання сімей.

4. ...при слабій медоносній базі на стаціонарі використовують всі взятки, ... на що саме використовують взятки? на розвиток сімї чи на одержання товарного меду?  З того ,що Ви написали, зрозуміло , що  підтримуючий взяток використали на розплід! сімя була забезпечена значною кількості бджоли, що дало можливість назбирати меду лише пізньолітнього (падевого). Ціле літо підтримуючого взятку пішло на розплід, сім"ї "не просідали" до кінця сезону.

5. Не витримали калового навантаження з падевого меду.  Нема на то ради:(, мало які лінії карніки   витримують падевий  мед при  зимівлі.Тут Ви самі винуваті. Це відомий факт,  і падь необхідно відбирати з вулика перед зимівлею. Такі рамки можна згодувати карпаткам весною, вони дуже добре його використовують на розвиток, а так як літають вже при +8 , то мають де випорожнитися.

  Я не в захоплені від таких маток.  Цікаво подивитися морфометрію самих робочих бджіл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

найкращи матки тоді коли в природі багато трутня .коли матка виходить на обльот повина бути гарна погода. тоді вона буде добре сиять. і сімя із такой маткой буде огонь

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, Юрий Н. сказал:

Найкращі матки липневі,а травневі?:IMHO:

Як сказав би по іншому, одні з найкращих які сформовані і заплідненні в гарних природніх умовах, у наших краях це з кінця травня до до 20 чисел липня і то не завжди бувають холодні періоди, коли обліт маток досить пізній і поганий, то на виході і маєм маток не дуже

 А нарахунок ефективності сперміїв у трутнів, то десь зустрічав, що найкращі у липні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, dust сказал:
7 минут назад, практик сказал:

найкращи матки тоді коли в природі багато трутня .коли матка виходить на обльот повина бути гарна погода. тоді вона буде добре сиять. і сімя із такой маткой буде огонь

Практично щороку брав через  Є. Гайдар 5 маток , і завжди виділяються 1-2 матки, а решту - середні.

Виділяються:

- бджола спокійна, хоча дочки її , буває, що просто звірі, але це на всю  пасіку 1-2 сім"ї, і ці "звірі" дуже добре носять мед

 - нерійливі, хоч і гніздо дещо звужене, бо вулики розраховані на пакети. На третій рік закладають маточники тихої заміни.

- по медовитості  при слабій медоносній базі на стаціонарі використовують всі взятки, ослаблення нема (і пізніх взятків нема) . Одного року був випадок що в серпні сім"я з :(молодою гайдарівською маткою, отриманою на початку липня, до кінця серпня  наносила собі падевого меду і я її цукром не загадовував , мав надію на цю матку, результат - до середини лютого сім"я опоносилась і загинула.

давайте  разом з колегами по форуму, аналізувати маток на основі Ваших  спостережень.

1. з 5 -ти маток ,лише 1-2 виділяються, я так розумію ,що є кращими на пасіці, а  інші, 3-4 не є кращими ніж Ваші . Висновок : Матки мають неоднорідні спадкові ознаки, корисна ознака  не закріплена в поколіннях  взагалі, так як хороших менше половини від одержаних.

2. в спадок, уже в першому поколінні! дочки не наслідують ознаку миролюбності від матері. Уявіть собі,  що буде на пасіці  через рік-два, якщо  їх трутні будуть мати такі самі агресивні спадкові ознаки і покриють ваших  молодих маток які нестабільні у спадковості?

3. Нерійливі, це безумовно великий плюс, але рійливість можна "пережити", застосовуючи правильну технологію утримання сімей.

4. ...при слабій медоносній базі на стаціонарі використовують всі взятки, ... на що саме використовують взятки? на розвиток сімї чи на одержання товарного меду?  З того ,що Ви написали, зрозуміло , що  підтримуючий взяток використали на розплід! сімя була забезпечена значною кількості бджоли, що дало можливість назбирати меду лише пізньолітнього (падевого). Ціле літо підтримуючого взятку пішло на розплід, сім"ї "не просідали" до кінця сезону.

5. Не витримали калового навантаження з падевого меду.  Нема на то ради:(, мало які лінії карніки   витримують падевий  мед при  зимівлі.Тут Ви самі винуваті. Це відомий факт,  і падь необхідно відбирати з вулика перед зимівлею. Такі рамки можна згодувати карпаткам весною, вони дуже добре його використовують на розвиток, а так як літають вже при +8 , то мають де випорожнитися.

  Я не в захоплені від таких маток.  Цікаво подивитися морфометрію самих робочих бджіл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, практик сказал:

 

Гарні матки коли стійка тепла температура і є взяток !

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

взяток бажано піддержуючий а не головний  бо на головному взятку погано кормлять і забудовують все воском и заливають медом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Іван Михайлович сказал:

давайте  разом з колегами по форуму, аналізувати маток на основі Ваших  спостережень.

1. з 5 -ти маток ,лише 1-2 виділяються, я так розумію ,що є кращими на пасіці, а  інші, 3-4 не є кращими ніж Ваші . Висновок : Матки мають неоднорідні спадкові ознаки, корисна ознака  не закріплена в поколіннях  взагалі, так як хороших менше половини від одержаних.

2. в спадок, уже в першому поколінні! дочки не наслідують ознаку миролюбності від матері. Уявіть собі,  що буде на пасіці  через рік-два, якщо  їх трутні будуть мати такі самі агресивні спадкові ознаки і покриють ваших  молодих маток які нестабільні у спадковості?

3. Нерійливі, це безумовно великий плюс, але рійливість можна "пережити", застосовуючи правильну технологію утримання сімей.

4. ...при слабій медоносній базі на стаціонарі використовують всі взятки, ... на що саме використовують взятки? на розвиток сімї чи на одержання товарного меду?  З того ,що Ви написали, зрозуміло , що  підтримуючий взяток використали на розплід! сімя була забезпечена значною кількості бджоли, що дало можливість назбирати меду лише пізньолітнього (падевого). Ціле літо підтримуючого взятку пішло на розплід, сім"ї "не просідали" до кінця сезону.

5. Не витримали калового навантаження з падевого меду.  Нема на то ради:(, мало які лінії карніки   витримують падевий  мед при  зимівлі.Тут Ви самі винуваті. Це відомий факт,  і падь необхідно відбирати з вулика перед зимівлею. Такі рамки можна згодувати карпаткам весною, вони дуже добре його використовують на розвиток, а так як літають вже при +8 , то мають де випорожнитися.

  Я не в захоплені від таких маток.  Цікаво подивитися морфометрію самих робочих бджіл.

Іван Михайлович, все троха простіше:

1. Ці1-2 матки я виділяю як племінне ядро - їх не підсилюю, не забираю печатний розплід для підсилення інших сімей, беру від них тільки личинки. і мед. У племінному ядрі в мене на пасіці є 5-6 сімей ( інші - це мої найкращі місцеві, є дуже хороші з явною жовтизною). Щодо інших гайдарівських - я за ними не слідкую, забираю розплід , роблю з них нові відводки і т.д.

2. Від гайдарівських карпаток в мене є  до 50 маток-дочок і якщо 1-2 злюки то це нормально  ( дуже голосно сказано "злюки" - вони кусають сильніше від інших при відкачці меду, або коли роблю планову роботу. при поганій погоді). Такі матки я замінюю

 4. Сади, кульбаба в основному іде на весняний розвиток, можу відкачати товарного меду з акації та з липи. З середини липня в останні роки починаю спекулятивну підгодівлю, бо вже ніякого взятку нема. Випадок з падевим медом - це виключення, бо це був пізній відводок на 4-х рамках, який собі сам приніс меду ( падевого) і я взагалі не давав йому сиропу. Думаю, якщо б я дав хоч 3 л сиропу, сім"я б не загинула. Такий урок для мене був років 8 тому. З тих пір восени загодовую всі сім"ї сиропом не менше 3 л..

5. При наших зимах завжди є вікна що бджоли можуть облетітись, тому проблем з опоношенням в мене нема. Це може бути в слабеньких нуклеусах.

6. Тільки в останні два роки почав займатись виведенням маток, бо появилось  більше на це часу. Щодо морфометрії, чесно, не звертав особливої уваги- бджоли сірі або мають  пару жовтих тегнітів  на кінчику черевця, ніяких промірів не робив.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Граніт сказал:

При всій повазі до  Василя Антоновича, та він  міг би відокремити  запліднення матки та запліднення яйця. Бо це різні речі . А назва одна. Вважаю термін Штучне запліднення матки токож доречний.

  • Саме це він і зробив, відділив цим виразом осіменіння від запліднення (а це дійсно різні речі). І це правильно філологічно, за зоо хай інші розповідають. Запліднюють штучно телиць один раз  і один раз вони отелюються . А матка одержує порцію сперми, яку зберігає в сім"яприймачі упродовж всього свого життя. От в цьому , коротко, і вся різниця. А матки є плідні (зі спермою) і неплідні (без запасу сперми у спермаприймачі). У мене освіта гуманітарна, а тут потрібен для пояснення ветлікар, як мінімум.:ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

років 10 назад я брав маток от Гайдара 5штук в ході розмови мені запропонували даже ШО. взяв я  2 ШО і 3 звичайного обльоту  матки не були помічені які ШО  .в першом році 2 матки не приняли.  а 3 пішли в зиму слабенькі  .я був здивований коли ці матки після зимівлі . с початку травня почали тянуть тиху заміну . при розплоді на трьох рамках так у мене нічого і не вишло вибрать плем матеріал от Гайдара.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Племенные матки

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...