Перейти к содержанию

Племенные матки


Вольф

Рекомендуемые сообщения

1 час назад, Гурович сказал:

:IMHO:Нужны внучки чтобы проверить передачу по ХПП и если всё нормально - тогда можно и расставаться, а новую родоначальницу искать среди молодых

А если внучки на уровне родоначальницы ,или чуть ниже, тогда как поступить?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Гурович сказал:

:IMHO:Нужны внучки чтобы проверить передачу по ХПП и если всё нормально - тогда можно и расставаться, а новую родоначальницу искать среди молодых

По внучкам ты уже оцениваеш дочек ,как дочки передают ХПП.  А материнка свои уже передола .:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

  • ОБЯЗАТЕЛЬНО
                  ШрифтРазмер
    В 01.01.2016в11:41, kudla14 сказал:

    А если внучки на уровне родоначальницы ,или чуть ниже, тогда как поступить?

    Если на уровне -это неплохо. А если хуже - нужно искать причину ухудшения. Сергей, ты лучше меня это знаешь.

    В 01.01.2016в12:56, koste сказал:

    По внучкам ты уже оцениваеш дочек ,как дочки передают ХПП.  А материнка свои уже передола .:hi:

    А если дочки не передают ХПП так где же собачка порылась?

  •  
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 01.01.2016в11:41, kudla14 сказал:

А если внучки на уровне родоначальницы ,или чуть ниже, тогда как поступить?

А если дочки не передают ХПП так где же собачка порылась?

Взагалі то так не буває, котрась тай краще, та не факт що з тої дочки чи внучки буде товк. Працювати, працювати.... Продати як найбільше маток в одні руки, згодом викупити (перлини)...

PS Всі в цій темі все розуміють, і знають як все робити. З Новим роком.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ответ очень прост: это не должное отношение к трутням ,и отцовским семьям . :IMHO1::wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 минут назад, koste сказал:

Ответ очень прост: это не должное отношение к трутням ,и отцовским семьям . :IMHO1::wave:

не зовсім так. Для розуміння самого селекційного процесу , потрібно чітко розділяти маток на  3 основні групи : 

- селекційний матеріал , Для пересічного пасічника взагалі не потрібний матеріал, адже це набір якихось ознак, по яких матку залишили для  подальшої селекційної роботи.Такі матки корисні лише матководам селекціонерам. 

- репродукційний матеріал. Найбільш цікавий для пасічників. Це перевірені родоначальниці з сформованими та закріпленими господарсько - корисними ознаками. Від таких маток можна одержувати 2-3 роки дочок і успішно ними користуватисяна місцевому трутовому фоні . При умові ,що пасічник володіє прийомами якісного виведення штучних маток.

- користувацькі матки. Матки одержані від дочок та внучок репрукційних маток. В таких маток буде змішано багато спадкових ознак  різних трутнів, і спрогнозувати,  як будуть  їх бджоли, проблематично. Можуть бути досить непогані, але в більшості випадків  " вилазять " домінуючі  природні ознаки бджіл ( активний захист гнізда - злобливість, та природня  рійливість ).

При контрольованому спаровуванні ( ШЗ) можна постійно одержувати репродукційний матеріал, так як у цьому випадку чітко відомо спермою якого трутня(ів) була запліднена матка. 

Репродукційний матеріал можна також одержати на ізольованих облітниках ( острови, гори, лісові віддалені масиви). Матки спаровані природнім шляхом на ізольованих облітниках, є кращим  матеріалом для пасічників промисловців.

Матки ШЗ мають переваги для селекціонерів матководів. Маючи інформацію про батьківські та материнські ознаки , можна  одержати маток з більшою достовірністю  успадкованих ознак. На моє глибоке переконання, ШЗ є не найкращий метод  осіменіння маток, але найшвидший для одержання селекційного маторіалу. Сам факт примусового " гвалтування"  маток вже не є "щасливим " моментом для матки. Це і мікротравми, і меланоз, і інші можливі небажані наслідки. Але  це швидко дає новий  селекційний матеріал і  тому немає кінця.

Кожному своє.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Іван Михайлович сказал:

не зовсім так. Для розуміння самого селекційного процесу , потрібно чітко розділяти маток на  3 основні групи : 

- селекційний матеріал , Для пересічного пасічника взагалі не потрібний матеріал, адже це набір якихось ознак, по яких матку залишили для  подальшої селекційної роботи.Такі матки корисні лише матководам селекціонерам. 

- репродукційний матеріал. Найбільш цікавий для пасічників. Це перевірені родоначальниці з сформованими та закріпленими господарсько - корисними ознаками. Від таких маток можна одержувати 2-3 роки дочок і успішно ними користуватисяна місцевому трутовому фоні . При умові ,що пасічник володіє прийомами якісного виведення штучних маток.

- користувацькі матки. Матки одержані від дочок та внучок репрукційних маток. В таких маток буде змішано багато спадкових ознак  різних трутнів, і спрогнозувати,  як будуть  їх бджоли, проблематично. Можуть бути досить непогані, але в більшості випадків  " вилазять " домінуючі  природні ознаки бджіл ( активний захист гнізда - злобливість, та природня  рійливість )....

....Кожному своє.

Іване Миколайовичу , все вірно :IMHO:. Але є невеличка правка. Якось В.А.Гайдар на Крузі в приватній бесіді дійсно правильно сказав, що ШЗ не є вірно. Потрібно говорити Штучне Осіменіння. Бо запліднення проходить з спермоприймача матки  саме перед засіванням чарунків яйцями. А введення сперми матці в спермоприймач  називається осіменінням. Невеличка правка, але, здається,  міняє весь смисл цього процесу.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вибачайте,- Іване Михайловичу ! Не піддається мій текст редагуванню !

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Іване Миколайовичу , все вірно :IMHO:. Але є невеличка правка. Якось В.А.Гайдар на Крузі в приватній бесіді дійсно правильно сказав, що ШЗ не є вірно. Потрібно говорити Штучне Осіменіння. Бо запліднення проходить з спермоприймача матки  саме перед засіванням чарунків яйцями. А введення сперми матці в спермоприймач  називається осіменінням. Невеличка правка, але, здається,  міняє весь смисл цього процесу.:hi:

Говорим, матка плідна, чи навпаки, не плідна. Не кажем, матка осіменіне.. навіть не знаю як вірно написати))) :IMHO: можна і так називати, штучне запліднення.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минуты назад, teplov сказал:

Говорим, матка плідна, чи навпаки, не плідна. Не кажем, матка осіменіне.. навіть не знаю як вірно написати))) :IMHO: можна і так називати, штучне запліднення.

кажіть занасінена - усім захочеться поправити одні скажуть, що треба говорити запліднена, інші - осімінена, а я скажу парована штучно і природньо - всм зрозуміло. Неплідна - по логіці речей  це та в якої відсутня яйцекладка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

поляки застосовують слово інсеменована штучно. Якщо розібрати фонетично , то слід розуміти як сімя (сперма) занесена в матку штучно.

Ми по різному називаємо один і той же процес. У нас в мові багато русизмів, і немає на то ради. У себе теж таке бачу. Нічого дивного, стільки років навчалися російської, спілкувалися російською от і пишемо суржиком.  Не в цьому головна проблема . Біда в тому , що українська наука не спромоглася " розродитися" на українську наукову термінологію. 

Ми розуміємо , що мова йде про штучно запліднені матки , от я і використовую  скорочене - ШЗ, більш менш всім зрозуміло.

Якщо детально вникати в процеси запліднення, то слова Антоновича, є правдивими. Але, 

У побутовому спілкуванні, ми використовуємо обєднаний висновок процесів, так би мовити , висновкову фразу- штучно запліднена (ШЗ). Я думаю це цілком зрозуміло  і достатньо для розуміння.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, Іван Михайлович сказал:

Я думаю це цілком зрозуміло  і достатньо для розуміння.

для спілкування в нашому середовищі - так, а от науковцям ШЗ - що  серпом по тийцях, :umora:тому все-таки штучне осіменіння - це є науковий термін.

P.S. На крузі Папп В. перед аудиторією Паланочці А., який викладав тему зі ШЗ, зауважив: "Не запліднення, а осіменіння."

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Згоден.

Я хто з присутніх на цьому форумі працює в наукових установах з бджільництва? Цікаво було б почути  від них якусь інформацію. Я тут недавно, тому і не знаю ще людей.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Іван Михайлович сказал:

Згоден.

Я хто з присутніх на цьому форумі працює в наукових установах з бджільництва? Цікаво було б почути  від них якусь інформацію. Я тут недавно, тому і не знаю ще людей.

Мабуть, треба спитати О.Комісара  -  він все знає !!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, teplov сказал:

Говорим, матка плідна, чи навпаки, не плідна. Не кажем, матка осіменіне.. навіть не знаю як вірно написати))) :IMHO: можна і так називати, штучне запліднення.

Так, друже, про матку. Українська мова, як наймилозвучніша у світі, якраз і уникає таких складностей. Але тут мова про сам процес "осіменіння".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Іван Михайлович сказал:

Згоден.

Я хто з присутніх на цьому форумі працює в наукових установах з бджільництва? Цікаво було б почути  від них якусь інформацію. Я тут недавно, тому і не знаю ще людей.

Іване Михайловичу, я ж про В.А.Гайдара - кандидата наук (саме у бджільництві), співробітника інституту бджільництва протягом десятиліть, одного із основоположників карпатки,  й говорив.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

то де ж він тут ???  такий поважний чоловік, під ніком , не може ховатися!  Мовчить і не вступає в переписку. мабудь святкує.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минуту назад, Іван Михайлович сказал:

то де ж він тут ???  такий поважний чоловік, під ніком , не може ховатися!  Мовчить і не вступає в переписку. мабудь святкує.

На форумі є присутня дочка Гайдара й акаут має В.А. Гайдар. Дочка сильною активністю не запам'яталась, крім оголошень про продаж маток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

о то ще зарано до оголошень! 

Я в 2015 році не допросився у них племінних маток :hmm:.  Ніяких не одержав:(.

Чи то не мали часу, чи не хотіли публічної оцінки тих маток? Якась пані, до якої мене скерував п.Гайдар, повідомила,  що не має  часу зі мною спілкуватися!   Я "гірко заплакав" і залишився без "карпатських" самих кращих маток від Гайдара ! От така історія. 

В цьому році , стану в чергу , одразу після Різдвяних свят!

Може вдасться, хоч одну маточку,  випросити в "сильно зайнятих менеджерів" п.Гайдара.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минуты назад, Іван Михайлович сказал:

о то ще зарано до оголошень! 

Я в 2015 році не допросився у них племінних маток :hmm:.  Ніяких не одержав:(.

Чи то не мали часу, чи не хотіли публічної оцінки тих маток? Якась пані, до якої мене скерував п.Гайдар, повідомила,  що не має  часу зі мною спілкуватися!   Я "гірко заплакав" і залишився без "карпатських" самих кращих маток від Гайдара ! От така історія. 

В цьому році , стану в чергу , одразу після Різдвяних свят!

Може вдасться, хоч одну маточку,  випросити в "сильно зайнятих менеджерів" п.Гайдара.

 

Чи не запіздно буде? Там теж мабуть гав не ловлять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 час назад, ДобровоЛ сказал:

Якось В.А.Гайдар на Крузі в приватній бесіді дійсно правильно сказав, що ШЗ не є вірно. Потрібно говорити Штучне Осіменіння. Бо запліднення проходить з спермоприймача матки  саме перед засіванням чарунків яйцями.

При всій повазі до  Василя Антоновича, та він  міг би відокремити  запліднення матки та запліднення яйця. Бо це різні речі . А назва одна. Вважаю термін Штучне запліднення матки токож доречний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

там гав не ловлять, швидше  ловлять "лохів", що ведуться на рекламу!

Народ на форумах,чомусь  не в захоплені від маток  з Закарпаття, я  теж переконався в цьому. Від Гайдара маток не одержав, то і порівнювати не має з чим.

Чиї мав ,відписався по чесному. Вважаю за доцільне купувати  карпаток закарпаття  у Віктора  Паппа, Олександра Берцика, Василя Дочинця, Івана Фотула,Павла Ковача, і Василя Русина.  Це те, що я перевірив у себе на пасіках.  Може ще у когось є добрий матеріал ,про який мені не відомо, готовий на цей рік взяти до порівняння. Дайте інформацію.

На Львівщині відомий мені хороший матеріал маток у Богдана Болюбаша, Володимира Міська,Петра Воробця,Володимира Горішника,  на Тернопільщині  з Золотого Потоку, у п.Івана.

За маток від Гайдара,  нічого сказати не можу, бо маток тих " розхвалених" не одержав. Тих , що брав у Василя Антоновича у 80-х , вже давно немає. А  маточки були  не погані.  Якщо такий " шалений попит" на їх маток, то мабудь  дуже хороші.:IMHO:

Відпишіться хтось, хто брав маток від  Гайдара. Цікаво почути правдиві відгуки, а ще краще одержати матеріал для спостережень та порівнянь,  на фоні інших  , менш " розкручених" матководів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минуту назад, Іван Михайлович сказал:

там гав не ловлять, швидше  ловлять "лохів", що ведуться на рекламу!

Народ на форумах,чомусь  не в захоплені від маток  з Закарпаття, я  теж переконався в цьому. Від Гайдара маток не одержав, то і порівнювати не має з чим.

Чиї мав ,відписався по чесному. Вважаю за доцільне купувати  карпаток закарпаття  у Віктора  Паппа, Олександра Берцика, Василя Дочинця, Івана Фотула,Павла Ковача, і Василя Русина.  Це те, що я перевірив у себе на пасіках.  Може ще у когось є добрий матеріал ,про який мені не відомо, готовий на цей рік взяти до порівняння. Дайте інформацію.

На Львівщині відомий мені хороший матеріал маток у Богдана Болюбаша, Володимира Міська,Петра Воробця,Володимира Горішника,  на Тернопільщині  з Золотого Потоку, у п.Івана.

За маток від Гайдара,  нічого сказати не можу, бо маток тих " розхвалених" не одержав. Тих , що брав у Василя Антоновича у 80-х , вже давно немає. А  маточки були  не погані.  Якщо такий " шалений попит" на їх маток, то мабудь  дуже хороші.:IMHO:

Відпишіться хтось, хто брав маток від  Гайдара. Цікаво почути правдиві відгуки, а ще краще одержати матеріал для спостережень та порівнянь,  на фоні інших  , менш " розкручених" матководів.

Дякую Іване Михайловичу за розгорнутий аналіз .Але як Ви пишите народ не в захоплені,Ви теж переконалися в цьому хоча маток і не отримали і не могли порівнювати.Якось не дуже звучить. Треба порівняти,але я про друге.Як і у всіх маткарів матки вже на останній місяць.А яка там якість? Вм ж це самі розумієте

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Практично щороку брав через  Є. Гайдар 5 маток , і завжди виділяються 1-2 матки, а решту - середні.

Виділяються:

- бджола спокійна, хоча дочки її , буває, що просто звірі, але це на всю  пасіку 1-2 сім"ї, і ці "звірі" дуже добре носять мед

 - нерійливі, хоч і гніздо дещо звужене, бо вулики розраховані на пакети. На третій рік закладають маточники тихої заміни.

- по медовитості  при слабій медоносній базі на стаціонарі використовують всі взятки, ослаблення нема (і пізніх взятків нема) . Одного року був випадок що в серпні сім"я з молодою гайдарівською маткою, отриманою на початку липня, до кінця серпня  наносила собі падевого меду і я її цукром не загадовував , мав надію на цю матку, результат - до середини лютого сім"я опоносилась і загинула.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минуты назад, Іван Михайлович сказал:

 

Відпишіться хтось, хто брав маток від  Гайдара.

:IMHO1:можно считать, что матки от Гайдара , Иванова , Петрова и т.д только если , начиная с первого и до последнего этапа вывода  этим занят сам матковод , а не понятно какие рабочие и как они их там  выводят -вот как считать ,чьи это матки, если большую часть из них он и в глаза , думаю , что не видел .(покупал три года назад в мае месяце , а в сентябре без сожаления отпустил в мир иной )

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Племенные матки

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...