Перейти к содержанию

Blowers, или еще один способ удаления пчёл из корпусов


pcholkin

Рекомендуемые сообщения

1 час назад, Винодел сказал:

 А меня ,как "технаря" и практика кое-что смучает в вашей рекомендации , Андрей."Ваши" не менее 70 м\с-скорость воздушного потока из сопла-как измерить?Анемометром? а где взять? это не рулетка.весы.секундомер,часы в быту очень редко встречается.Не надо мерять достаточно прочитать в тех. данных,читайте внимательно и главное сопоставляйте со своими знаниями здравым смыслом и жизненным опытом.У "моей" записано(по анг. но я догадался что речь о скорости возд. потока) не менее 26м\с.что похоже на правду попоставимо с теми очущениями.что испытывает ладонь человека высунутая из окна авт, движущегося со скоростью 26* 3.6=93,9 км\ч.Скорость потока вуздуха 70м\с это 70*3,6=252 км\ч .что согласитесь,вряд ли похоже на правду.Касательно того.что пишет производитель в тех. таблице,даже у серьезных,мировых производителей привирание,погрешность в ненашу пользу в пределах 10-15%- "считается в пределах скромности".Фразу-" Где ж вы видели автомобиль в котором эксплуатационный расход топлива соответствовал заявленному в тех. паспорте?",можно считать классической.

Я не технарь, как написано на сайте Штиля, так я и читаю, из прочитанного и говорю.

Вот по моей электро Stihl BGE81 написано

Потужність 1,4 кВт
Сила повітряного потоку 1) 12 Н
Швидкість повітряного потоку 2) 76 м/с
Потік повітря 3) 565 м?/год
Maкс. потік повітря 4) 750 м?/год
Об'єм мішка 45 л
Вага 5) 3,3 кг
Рівень звукового тиску 6) 89 дБ(А)
Рівень вібрації справа 7) 4,1 м/с?
Рівень гучності 6) 103 дБ(А)

Вот по аналогичной бензиновой Stihl BG86 написано:

Робочий об'єм 27,2 cм?
Потужність 0,8/1,1 кВт/к.с.
Maкс. потік повітря 1) 810 м?/год
Потік повітря 2) 755 м?/год
Потік повітря 3) 620 м?/год
Швидкість повітряного потоку 2) 69 м/с
Сила повітряного потоку 4) 15 Н
Рівень гучності 5) 104 дБ(А)
Швидкість повітряного потоку 6) 85 м/с
Комплектація кругле та плоске сопло
Швидкість повітря із круглим соплом 63 м/с
Об'єм бака 0,44 л
Вага 7) 4,4 кг
Кількість обертів Pmax 8) 8.000 об/хв
Рівень вібрації 9) 2,5 м/с?
Рівень звукового тиску 5) 90 дБ(А)

 

Когда ставлю ладонь перед соплом своей воздуходувки - руку удержать я не могу, "улетает" ладонь

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Вот  такую вещь нашёл, заявленные параметры вроде бы  соответствуют требуемым.http://kharkov.prom.ua/p35972288-vozduhoduvka-elektricheskaya-sadko.html

что скажет?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Еникиой сказал:

 

Вот  такую вещь нашёл, заявленные параметры вроде бы  соответствуют требуемым.http://kharkov.prom.ua/p35972288-vozduhoduvka-elektricheskaya-sadko.html

что скажет?

пользуюсь такой и покупал в этом же магазине ,только цена тогда была на много меньше 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пока еще не использую разделительную решетку, посоветуйте какую-то приблуду,что матку невыдувать

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас на форумі точилася дискусія щодо використання РР ,приводилися приклади величезних пасік які їх не використовують.Особисто на 300-х гніздо РР не ставив, с настанням привесів,після приносу 2-5кг. ставив маг. який по заповненню медом міняв на порожній,випадків відкладання яєць в маг. не пам'ятаю,досвід з використання 50-60 вул. такої комплектації,це свіжий досвід(2016р.) раніше теж так було.Моїм бджолам 10р-300 для гнізда достатньо,хватае навідь рутівського корпусу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Андрей Баскевич сказал:

Пока еще не использую разделительную решетку, посоветуйте какую-то приблуду,что матку невыдувать

Решетка разделительная, её цена 36-80 грн, раз купил и работаешь.

8 минут назад, Винодел сказал:

У нас на форумі точилася дискусія щодо використання РР ,приводилися приклади величезних пасік які їх не використовують.Особисто на 300-х гніздо РР не ставив, с настанням привесів,після приносу 2-5кг. ставив маг. який по заповненню медом міняв на порожній,випадків відкладання яєць в маг. не пам'ятаю,досвід з використання 50-60 вул. такої комплектації,це свіжий досвід(2016р.) раніше теж так було.Моїм бджолам 10р-300 для гнізда достатньо,хватае навідь рутівського корпусу.

Береженую бог береже, себто матку, я решітки ставив, ставлю і буду ставить, і тоді не думаю - видую матку чи не видую, полізе вона сіяти в надставки чи не полізе, бо в мене решітки ОБОВ"ЯЗКОВО на кожній сім"ї

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

"Місце сидіння визначае точку зору",вперше почув від Л.Д.Кучми.Думаю ,Андрію,коли кількість ваш бджр. перевищіть декілька т.  ваша точка зору на необхідність РР може зазнати змін.Цю дискусію.про РР,ви пам'ятаете.бо сами були її учасником,на мій погляд ваш оппонент мав рацію.При кількості сім. в твоему опікуванні 16т. про використання РР не думаеш.Чи можливі в наших умовах пасіки такої кількості?-привід для роздумів.Деякі психологічні барьери треба переборювати зразу,на малій пасіці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, Винодел сказал:

"Місце сидіння визначае точку зору",вперше почув від Л.Д.Кучми.Думаю ,Андрію,коли кількість ваш бджр. перевищіть декілька т.  ваша точка зору на необхідність РР може зазнати змін.Цю дискусію.про РР,ви пам'ятаете.бо сами були її учасником,на мій погляд ваш оппонент мав рацію.При кількості сім. в твоему опікуванні 16т. про використання РР не думаеш.Чи можливі в наших умовах пасіки такої кількості?-привід для роздумів.Деякі психологічні барьери треба переборювати зразу,на малій пасіці.

Тут як подивитися. Психологічний бар"єр - це економити на РР. :IMHO: Самі ж написали, що ставите магазин, коли привіс більше 2-х кілограм. А це якраз танці з бубуном неприйнятні для промислової технології. Простіше ставити магазин, коли є на це час і дозволяє погода, незважаючи на інші фактори. РР дуже спрощує життя. Пишу на основі багаторічного досвіду використання магазинів з і без РР. Без РР магазин я тепер можу поставити лише на слабеньку сім"ю на перший час щоб заманити їх в магазин. В інших випадках не уявляю роботи без РР. Чого варті лише спогади, коли ставив магазини на осушку після останньої відкачки, а туди могла вскочити матка і насіяти вздовж і поперек по магазинам... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Винодел сказал:

"Місце сидіння визначае точку зору",вперше почув від Л.Д.Кучми.Думаю ,Андрію,коли кількість ваш бджр. перевищіть декілька т.  ваша точка зору на необхідність РР може зазнати змін.Цю дискусію.про РР,ви пам'ятаете.бо сами були її учасником,на мій погляд ваш оппонент мав рацію.При кількості сім. в твоему опікуванні 16т. про використання РР не думаеш.Чи можливі в наших умовах пасіки такої кількості?-привід для роздумів.Деякі психологічні барьери треба переборювати зразу,на малій пасіці.

Не треба чіплятися до тих прикладів, де тримають тисячі сімей і не користаються решітками, бо є ще більше прикладів де також тримають тисячі сімей і користуються решітками. Кожен сам рахує що йому потрібно. Я працюю з решітками, і якщо колись буду тримати 500 чи 800 сімей, то вони також будуть з решітками.

14 минуты назад, Винодел сказал:

Деякі психологічні барьери треба переборювати зразу,на малій пасіці.

Так, треба вчитися працювати як працюють в усьому світі від самого початку. Не боятися безфальцевих вуликів, решіток, щорічної зміни маток, видування бджіл з медових корпусів і т.д, в себе все те використовую і іншим розповідаю. Хоча як я бачу по оточуючим слухати слухають, а робити по-новому бояться, бо є стереотипи в голові. Свої стереотипи я в голові переборов.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Андрей Баскевич сказал:

Пока еще не использую разделительную решетку, посоветуйте какую-то приблуду,что матку невыдувать

Особисто бачу наступний алгоритм - підставку ставити пару метрів від льотка і дути на вулик. У кінці роботи пройти пасіку, у випадку видутої матки під вуликом буде купка бджіл, бо зазвичай бджіл за пару хвилин після видування вже нема. Колись у мене не на всіх вуликах були ганеманки. Маток інколи видував, пускав у льток назад і вони працювали далі нормально.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Андрей Баскевич сказал:

Пока еще не использую разделительную решетку, посоветуйте какую-то приблуду,что матку невыдувать

Ищи в этой или другой теме приблуду с сеткой, которая устанавливается на корпус и все пчелы сдуваются в нее. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, PNS сказал:

Особисто бачу наступний алгоритм - підставку ставити пару метрів від льотка і дути на вулик. У кінці роботи пройти пасіку, у випадку видутої матки під вуликом буде купка бджіл, бо зазвичай бджіл за пару хвилин після видування вже нема. Колись у мене не на всіх вуликах були ганеманки. Маток інколи видував, пускав у льток назад і вони працювали далі нормально.

Тобто ви все-таки за використання решіток, і ви їх використовуєте. Щоб потім не ходити і зазирати попід вуликами де матки валяються, бо це втрата часу, а так видув і швидко біжи качай.

4 минуты назад, Sanich сказал:

Ищи в этой или другой теме приблуду с сеткой, которая устанавливается на корпус и все пчелы сдуваются в нее. 

Хорошо, примерно пчел выдули, матку тоже выдули в эту сетку, а тут бац - расплод по низу медовых рамок, а корпус надо уже убирать полностью, что дальше?

Пользуйтесь решетками, и не создавайте себе и пчелам лишних проблем

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Андрей Сумчанин сказал:

Хорошо, примерно пчел выдули, матку тоже выдули в эту сетку, а тут бац - расплод по низу медовых рамок, а корпус надо уже убирать полностью, что дальше?

Андрій, уважно читай все що я написав. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Андрей Баскевич сказал:

Пока еще не использую разделительную решетку, посоветуйте какую-то приблуду,что матку невыдувать

можно такую 

 

28 минут назад, Sanich сказал:

приблуду с сеткой, которая устанавливается на корпус и все пчелы сдуваются в нее. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Засів ,розплід в медовому маг. дуже неприемна річ,подражнюючий фактор для пасічника,але й обійтеся без РР теж можливо,хлопці на тисячах бджл. доводят це.Сам стою перед дилемою:робити РР(оцинковані просічні чекають свого часу в упаковці)-убраті можливі заусенці,вставити в обь'язку,чи обійдуся поки що і без них?Існують способи,методи,породи,замовляння досягнення мети-відсутність розплоду в маг.Наприклад,пластикові рамки яких ,як відомо,матки неохоче відкладають яйца,щільники з глибокими комірками,Інерційність матки яка звикла ходити по гніздовим рамкам і їй немае потреби заходить в "комору".В усіх "на вухах"  вислів про геніальність простоти е це таки так.Спочатку,йдучи до вершин майстерності( в будь якій справі) ти "обростаеш" засобами,приспособами,доп. прийомами і вже постарівши досягнувши майстерності,постарівши,"заспокоївшись" починаеш відмовлятись від деякого "інструменту" обходячись "молотком і зубилом".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кто то делал эксперемент, семьи с решеткой и без? Какая разница по количеству валового мёда, и важно что бы в верхних корпусах небыло летков.Надо брать решетку Никот или метал, но это деньги, с Польскими тонкими были  неудачи, потому больше ничего не ставил.Без решетки проблема после первой откачки с подсолнуха,матка может пригнуть в магазин,были случаи.Интересно где почитать отзывы о больших пасеках без Р.Р., и система ульев с магазинами

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Андрей Баскевич сказал:

Никот или метал, но это деньги

3 кг меда при нынешних ценах Никот. :dntknw:

10 минут назад, Андрей Баскевич сказал:

Кто то делал эксперемент, семьи с решеткой и без?

На своей маленькой пасеке, так что на истину не претендую. Разницы не увидел. Кроме что без решетки имеем рассплод по магазинам и сопутствующий геморой. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Як я вже писав придбав ранцевого "Хехта".Взимку змітав ним сніг з обмостки будівель.Нещодавно придбав до нього корисну річ- повітряпровід 5м. за ціною 140гр. вн. диаметром 100мм.Блискучий полимер виявився досить міцним,думаю легко травою,камінцями,що там ще в нас під ногами на точках,його не порвеш,коли сезон відпрацюе-буду задовільнений.Вже спробував пристосувати його до "блауєра"-ПОЛУЧИЛОСЬ БЕЗ СУТТЕВИХ ЗАТРАТ ЧАСУ І КОШТІВ,(прийдеться докупити хомут диам. 100мм.).Про потужність повітряного потоку кажуть волоси дибки доньки,"хехт" робе в цей час  в режимі Х.Х.,при необхідності оберти можна збільшити гвинтом упора дроссельної заслонки.Попередні випробовування "Хехт" проишов задовільно ,попереду виробничі випробовування.

108_0013.JPG

108_0020.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

помогите  с  выбором  воздуходувки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

электро или бензо  мне бы электро

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, антуан сказал:

электро или бензо  мне бы электро

Семь лет работаю электро воздуходувкой BGE81 Stihl

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, антуан сказал:

помогите  с  выбором  воздуходувки

Бензиновую, однозначно!  https://www.youtube.com/watch?v=Lq8lMJfSAys&feature=youtu.be

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Andruhan сказал:

Бензиновую, однозначно!  https://www.youtube.com/watch?v=Lq8lMJfSAys&feature=youtu.be

Господи, а заставка то какая  в видео. Я думал блокбастер ща пойдет:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кто нибудь выдувает 300-ю рамку. Если да, то  чем ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Blowers, или еще один способ удаления пчёл из корпусов

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...