Перейти к содержанию

Рейсмус


Рекомендуемые сообщения

13 минут назад, Урош сказал:

Ні зовсім ні. Саталь з чого виробляють ножі до Макіти це HSS з цементацією нитридом бору ( нітрід бору твердіший за алмаз) А сталь HSS це і є вуглицева сталь. Може в дешевих рейсмусах і стоїть 65Г але ця сталь боїться ударів. Тому про якісь обробляємої поверхні немає що говорити. 

В мене рейсмус Енергомаш,сталь на ножах NSS,вони багаторазові,тобіш їх можна нагострувати,рідних ножів хватає на 4 загострюваня,тому з рейсмусом придбав запасні,щоб небуло затримки при заточувані,точить шліфувальник на заводі з охолоджуючою емульсію за 150 грв.:hi:

user3001_pic11214_1520056305.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Ворон сказал:

В мене рейсмус Енергомаш,сталь на ножах NSS,вони багаторазові,тобіш їх можна нагострувати,рідних ножів хватає на 4 загострюваня,тому з рейсмусом придбав запасні,щоб небуло затримки при заточувані,точить шліфувальник на заводі з охолоджуючою емульсію за 150 грв.:hi:

user3001_pic11214_1520056305.jpg

На маркіровці після HSS що стоїть? Є так званні ножі ОEM які не мають цементації. Ті ножі можливо  шліфевати скільки завгодно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Урош сказал:

На маркіровці після HSS що стоїть? Є так званні ножі ОEM які не мають цементації. Ті ножі можливо  шліфевати скільки завгодно.

На ножах після NSS-18%,скільки завгодно точити не вийде,не хватить ширини,написав доступно,жватає ножів на 4 заточки,далі платим 800 грв і берем нові.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Ворон сказал:

На ножах після NSS-18%,скільки завгодно точити не вийде,не хватить ширини,написав доступно,жватає ножів на 4 заточки,далі платим 800 грв і берем нові.:hi:

Напевно так  і є. Стосовно макіти я писав на Макіту. Мені прийшо офіційна відповідь. Ножі макіти шліфуванню та заточці  не підлягають. тільки односторонні ножі ОЕМ.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, Урош сказал:

Напевно так  і є. Стосовно макіти я писав на Макіту. Мені прийшо офіційна відповідь. Ножі макіти шліфуванню та заточці  не підлягають. тільки односторонні ножі ОЕМ.  

Макіти не мав написав за своє,з практики,яким користуюсь біля 10 років.(точно не памятаю,доюзую 2 других комплектів.).:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Урош сказав:

Ні зовсім ні. Саталь з чого виробляють ножі до Макіти це HSS з цементацією нитридом бору ( нітрід бору твердіший за алмаз) А сталь HSS це і є вуглицева сталь. Може в дешевих рейсмусах і стоїть 65Г але ця сталь боїться ударів. Тому про якісь обробляємої поверхні немає що говорити. 

Абсурд!!! Якби ресорна сталь боялася ударів, то з неї не робили б ресор. Все залежить від твердості ножа при термічній обробці- може бути м'який як китайська ножівка, а може бути загартована до твердості ресори. У мене саморобні ножі з 65Г і 90х18- тримають вістря майже однаково.

Ц ементація- це насичення поверхневого шару будівельних і конструктивних сталей вуглецем і ніяк інакше. Нітрид бору не має жодного стосунку до цементації. Порошок нітриду бору жовтого кольору напилюють мікронним шаром на поверхню ріжучого інструменту, який виготовлений з інструментальних сплавів. Тому нітрид бору дійсно збільшує стійкість ріжучого інструменту до зтирання, але це одноразове покриття до першої заточки. Чи варто платити більше за понти виробника?!

Все це я пишу з власного досвіду багаторічної роботи у інструментальному цеху:ax::wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Ворон сказав:

На ножах після NSS-18%,скільки завгодно точити не вийде,не хватить ширини,написав доступно,жватає ножів на 4 заточки,далі платим 800 грв і берем нові.:hi:

Тому я й робив собі вал на фуганок- рейсмус з глибокими пазами під ножі. Один ніж можу перешліфовувати більше двох десятків разів при зніманні на кожній заточці приблизно 0.5 мм. Тобто, на фініші ніж зменшується по ширині приблизно на 15мм

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, язичник сказал:

Тому я й робив собі вал на фуганок- рейсмус з глибокими пазами під ножі. Один ніж можу перешліфовувати більше двох десятків разів при зніманні на кожній заточці приблизно 0.5 мм. Тобто, на фініші ніж зменшується по ширині приблизно на 15мм

Конструкція ножа недозволяє далі їх екплуатувати після четвертої заточки через технічні отвори в ножі,ширина тут нідочого,так як і глибина прорізів в валі під ножі,це портативн рейсмуси,ане професійні,неплутайте правидне з святим.:hi:

images.jpeg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 минут назад, язичник сказал:

Абсурд!!! Якби ресорна сталь боялася ударів, то з неї не робили б ресор. Все залежить від твердості ножа при термічній обробці- може бути м'який як китайська ножівка, а може бути загартована до твердості ресори. У мене саморобні ножі з 65Г і 90х18- тримають вістря майже однаково.

Ц ементація- це насичення поверхневого шару будівельних і конструктивних сталей вуглецем і ніяк інакше. Нітрид бору не має жодного стосунку до цементації. Порошок нітриду бору жовтого кольору напилюють мікронним шаром на поверхню ріжучого інструменту, який виготовлений з інструментальних сплавів. Тому нітрид бору дійсно збільшує стійкість ріжучого інструменту до зтирання, але це одноразове покриття до першої заточки. Чи варто платити більше за понти виробника?!

Все це я пишу з власного досвіду багаторічної роботи у інструментальному цеху:ax::wave:

Ви хочаб почитайте Характеристики 65Г а особливо де прімінюють дану сталь. Я так зрозумів ви експерт по сталях... макіта з її технологіямі це ніщо. Ви тільки скажіть будь-ласка яка буде якість обробки вашою 65Г. Жаль немає в мене того фото. Мені показували як ножі с такої сталь просто лопають при обертах в 8500 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, язичник сказал:

Абсурд!!! Якби ресорна сталь боялася ударів, то з неї не робили б ресор. Все залежить від твердості ножа при термічній обробці- може бути м'який як китайська ножівка, а може бути загартована до твердості ресори. У мене саморобні ножі з 65Г і 90х18- тримають вістря майже однаково.

Ц ементація- це насичення поверхневого шару будівельних і конструктивних сталей вуглецем і ніяк інакше. Нітрид бору не має жодного стосунку до цементації. Порошок нітриду бору жовтого кольору напилюють мікронним шаром на поверхню ріжучого інструменту, який виготовлений з інструментальних сплавів. Тому нітрид бору дійсно збільшує стійкість ріжучого інструменту до зтирання, але це одноразове покриття до першої заточки. Чи варто платити більше за понти виробника?!

Все це я пишу з власного досвіду багаторічної роботи у інструментальному цеху:ax::wave:

Применение стали 65Г пружины, рессоры, упорные шайбы, тормозные ленты, фрикционные диски, шестерни, фланцы, корпусы подшипников, зажимные и подающие цанги и другие детали, к которым предъявляются требования повышенной износостойкости, и детали, работающие без ударных нагрузок.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Урош сказав:
Применение стали 65Г пружины, рессоры, упорные шайбы, тормозные ленты, фрикционные диски, шестерни, фланцы, корпусы подшипников, зажимные и подающие цанги и другие детали, к которым предъявляются требования повышенной износостойкости, и детали, работающие без ударных нагрузок.

Ви неуважно читали моє повідомлення- я безпроблемно експлуатую свої ножі зі сталей 65Г і 90х18 вже більше тридцяти років- це були найкращі ножі, які виготовляли на оборонному підприємстві.

Фрикційні диски, цанги і шестерні виготовляють з конструкційних сталей з цементацією для підвищення зносостійкості.

Обойми підшипників виготовляють зі сталей типу ШХ15 з обов'язковою цементацією.

Вуглецеві і пружинні сталі не цементують, бо вони стають занадто крихкими.

Все це добре описано у совкових підручниках, за якими я складав іспити ще у совкові часи:wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Ворон сказав:

Конструкція ножа недозволяє далі їх екплуатувати після четвертої заточки через технічні отвори в ножі,ширина тут нідочого,так як і глибина прорізів в валі під ножі,це портативн рейсмуси,ане професійні,неплутайте правидне з святим.

Мабуть ви маєте на увазі, щоб я не плутав грішне з праведним:ah:.

Я знайомому розрізав болгаркою технологічні пази на ножах. Тобто, повністю розрізав нижню перемичку на односторонніх ножах, чим  утричі додавалася кількість можливих перезаточок

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, язичник сказал:

Мабуть ви маєте на увазі, щоб я не плутав грішне з праведним:ah:.

Я знайомому розрізав болгаркою технологічні пази на ножах. Тобто, повністю розрізав нижню перемичку на односторонніх ножах, чим  утричі додавалася кількість можливих перезаточок

Я невкурсі який ви спец,але я нерозумію як можна допомогти моїм ножам болгаркою,бо мій майстер заточувальник,який пропрацював більше 30 років на заводі "Смена",сказав що їм жити осталось одна заточка і він піймає техніні отвори і такими ножами працювати стане небезпечно.

P_20181108_201438_1_p.jpg

P_20181108_201525_1_p.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Ворон сказал:

Я невкурсі який ви спец,але я нерозумію як можна допомогти моїм ножам болгаркою,бо мій майстер заточувальник,який пропрацював більше 30 років на заводі "Смена",сказав що їм жити осталось одна заточка і він піймає техніні отвори і такими ножами працювати стане небезпечно.

P_20181108_201438_1_p.jpg

P_20181108_201525_1_p.jpg

А з другої сторони заточити ніяк? Начебто достатньо місця для кількох заточок :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Гурович сказал:

А з другої сторони заточити ніяк? Начебто достатньо місця для кількох заточок :hmm:

З другої сторони ширина вдвічі менша від загостреної нового ножа,і майстер сказав що це небезпечно,бо ніж може зламатись на отворах,а при швидкості 9000 об/хв.,це може бути небезпечно для житя.:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, язичник сказал:

Ви неуважно читали моє повідомлення- я безпроблемно експлуатую свої ножі зі сталей 65Г і 90х18 вже більше тридцяти років- це були найкращі ножі, які виготовляли на оборонному підприємстві.

При каких оборотах вала, работают Ваши ножи?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Покупал рейсмус БУ и у него на валу  уже были срезаны штифты, которые мешают использовать самодельные ножи без отверстий. На ЮМЗе заказал ножи со стали Р-18, пользуюсь такими на всех станках (имеется в виду материал ножей). Изготовлением ножей занимается человек который занимается (сорри за товтологию) ремонтом , реставрацией и продажей профессионального оборудования для деревообработки, и расходников. Ресурс ножей впечатляет (цена правда то же), самый главный момент при изготовлении это термообработка. На заточку отдаю ему же, все делается в заводских условиях и профильными специалистами, "косяков" (тьху тьху ) пока не было.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я б теж зрізав ті штіфти чи що там для отворів(єксцентрики для підьому упусканню ножа) .Ніж деталь дорога відповідальна довгострокової служби до перив'язуешся як до "рідної" і так зменшувати ресурс-натура проти.Щоб рапід (Р18) для ножа фуганка-вперше чую,тепер знатимущо правильно зроблений гарна річ.Практичне питання, до всіх, чи були в вашій роботі випадки коли сучки щерблять ножа ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Винодел сказал:

Я б теж зрізав ті штіфти чи що там для отворів(єксцентрики для підьому упусканню ножа) .Ніж деталь дорога відповідальна довгострокової служби до перив'язуешся як до "рідної" і так зменшувати ресурс-натура проти.Щоб рапід (Р18) для ножа фуганка-вперше чую,тепер знатимущо правильно зроблений гарна річ.Практичне питання, до всіх, чи були в вашій роботі випадки коли сучки щерблять ножа ?

Ви можете в себе зрізати будьщо,завод їх придумав не для краси,ав мене техніка безпеки на першому місці,шкода мені свого тіла і кінцівок,кожен вправі поступати як вважає за потрібне,люди їздять без тормозів машинами,машина краще їде.:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 минуты назад, urik сказал:

Покупал рейсмус БУ и у него на валу  уже были срезаны штифты, которые мешают использовать самодельные ножи без отверстий. На ЮМЗе заказал ножи со стали Р-18, пользуюсь такими на всех станках (имеется в виду материал ножей). Изготовлением ножей занимается человек который занимается (сорри за товтологию) ремонтом , реставрацией и продажей профессионального оборудования для деревообработки, и расходников. Ресурс ножей впечатляет (цена правда то же), самый главный момент при изготовлении это термообработка. На заточку отдаю ему же, все делается в заводских условиях и профильными специалистами, "косяков" (тьху тьху ) пока не было.

У Макиты ни каких штифтов. Нож поставил прижал прижимной планкой закрутил 6 болтов и все. Прижимная планка сама поставит нож туда куда нужно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

55 минут назад, Винодел сказал:

Щоб рапід (Р18)

 

55 минут назад, Винодел сказал:

чи були в вашій роботі випадки коли сучки щерблять ножа ?

були ножі з рапіда , так дійно, сучки ламали ножа, зразу користуюсь звичайними, недорогими ножами для фуганків, ми ж не меблі робимо а ящики.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, larson сказал:

ми ж не меблі робимо а ящики.

Вы может и ящики делаете, а мы улья, и приятно когда в отзыве пишут:"Брал корпуса рутовские и магазинные, качество такое, что когда товарищ понес один корпус на образец в нашу столярку, там только лбы почесали и спросили "Это что мебель?" smile.gif 
Сильно расхваливать не буду, создадите очередь а мне потом ищи нового мастера."

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Владимир Татомир сказал:

а мы улья,

питання було в доцільності використання рапіду, а гарні вироби можан і на звичайних ножах робити

і ще додам, через п*ять років від вашої красоти і сліду не залишиться, як про дівчать кажуть " краса, вона на два часа":umora:, а в нас головне це геометрія і сухість матіріалу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, larson сказал:

питання було в доцільності використання рапіду, а гарні вироби можан і на звичайних ножах робити

і ще додам, через п*ять років від вашої красоти і сліду не залишиться, як про дівчать кажуть " краса, вона на два часа":umora:, а в нас головне це геометрія і сухість матіріалу

Так як-що деревина суха то це взагалі пісня як проацює макіта. не де на валіки ні чого не налипає. А ще у тому році зайшов до мену у гараж сосід я саме 145 корпуси збирав. Узяв одну заготовку та каже на віщо шліфувати так. Ні чого не шліфував кажу. він мені каже що ти мені розказуеш я вже майже 40 років з деревом. Я включаю станок та проганяю йому заготовку. Він дивиться і каже та цеж п..... А коли я йому ще фокус з ножами макіти показав як вони папір ріжуть. Він каже я теж таке хочу. А коли сказав скільки це коштує .... Він сказав дуже багато слів які перекладу не підлягають. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 годин тому, Ворон сказав:

Я невкурсі який ви спец,але я нерозумію як можна допомогти моїм ножам болгаркою,бо мій майстер заточувальник,який пропрацював більше 30 років на заводі "Смена",сказав що їм жити осталось одна заточка і він піймає техніні отвори і такими ножами працювати стане небезпечно

Мабуть у вашому варіанті дійсно небезпечно дорізати пази. А краще і надійніше використовувати ножі без жодних отворів:IMHO:. Це мій досвід

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...