Перейти к содержанию

Рейсмус


Рекомендуемые сообщения

10 минут назад, Конструктор сказал:

По паспорту до 8мм, по факту до 10мм знімає , більше 10мм деталь не проходе. Всередньому знімаю 2-5мм якщо попадає 8 теж не страшно

Я в свой "Энэргомаш" тоже иногда запускаю доску для съема 4-5 мм. , но честно признаюсь что ему от этого "здоровья" не прибавляется . Там капролоновые "сухари" , в них вкручена шпилька и законтрена  конусным болтиком в резьбу , это и есть слабое место .

Так что в основном я работаю с максимальным съемом  не более 3-ох  мм.  ( тише едешь , дальше будешь ) .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, shersand сказав:

Про 10 мм ніхто за прохід і не мріє, 2-3 мм - це цілком прийнятно. Але ж не 0,25 (при ширині 300), а при більшому заглибленні на моему станочку відчуваеться досить суттєве перевантаження на двигун і редуктор. Та на мої об'єми робіт його цілком вистачає. Зато місця в майстерні мало займає. :)  

Також про такий думав, але получилось так, що придбав 2 в 1. Ширина 35 рейсмуса. І настільні, чи як їх назвати хороші, головне, щоб робили свою роботу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, shersand сказал:

Про 10 мм ніхто за прохід і не мріє, 2-3 мм - це цілком прийнятно. Але ж не 0,25 (при ширині 300), а при більшому заглибленні на моему станочку відчуваеться досить суттєве перевантаження на двигун і редуктор. Та на мої об'єми робіт його цілком вистачає. Зато місця в майстерні мало займає. :)  

10мм гнати в стружку навіть еконмічно не вигідно, просто коли пропускаєм буває попадають і грубші

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Ворон сказал:

В мене Енергомаш,працює добре,по тех.характеристиках,це тойже ДЖЕт,тільки колір синій,вже два комплекти ножіч майже з'юзав,говорив шліфовщик що жити їм залишилось одне загостреня і все,треба буде купяти ножі.

IMG_20140112_095334.jpg

В своїй ціновій категорії Енергомаш і аналогічний йому Sturm TH14203 найкращі, це багато майстрів говорять. Зараз ціна на Енергомаш/Sturm в середньому 9000 грн. Ці рейсмуси позиціонуються як повні аналоги Jet-JWP 12, хоча цей вже від 11500  грн стартує, а запчастини на всі три однакові.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Шульц сказал:

 

у метабо трошки дешевше 1200, не знаю як у де волт, а у метабо вони не точаться:ak:

По інету є об'яви про ножі на Метабо ціною 1400 грн, хоча з'явилася об'ява що якась запорізька фірма робить ножі для Метабо ціною 715 грн.

Тепер стосовно питання "точаться чи не точаться". Пишуть що не точаться, але мій товариш який має вже шість років в роботі Metabo DH330 і рейсмусує дошку десятками кубів, каже що робить періодичну підточку метабовських ножів.

На Ютубі є ролік 15-хвилинний де майстер показує заточку метабовських ножів.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Николай S сказал:

цілком підтримую,  сам для виготовлення рамок користуюсь   Metabo , розширяюсь то  потреба від 1 до 2 тисяч на сезон, матеріал готовлю завчасно,  на пилорамі пиляю  на готові рейки, сушу, в жовтні приступаю до роботи рейсмусом прохожу всі сторони, потім торцую по длінні, ну і далі вилки, розділювачі, до нового  року всі заготовки готові, залишається збити в лютому, заправити проволоку...

Планував брати JET-JWP 12, навіть спокушався взяти його аналог Sturm TH14203, а так як "зільоноє животноє" мені не товариш і дуже швидко з ним розправився, вирішив брати або JET - JWP 12 або Metabo DH330, схилився до німецької фірми, взяв METABO DH 330, послухавши своїх товаришів столярів, особливо того, що таким працює 6 років.

Мене вчили так, що дошка точного розміру це запорука виготовлення корпусів і рамок точних розмірів, а таку дошку без рейсмуса не отримаєш. І рейсмус має бути відповідний, тому ті 540$ які за нього віддав, я знаю за що заплачені.

b3105dd5b6fb331a6fca1812baeaff8f.jpg

Брав його, бо ширина проходу 330 мм (в JETа - 318 мм), тобто можно проганяти суцільну дошку під дадановський корпус (можливо колись знадобиться), оберти валу - 9800 об\хв (в JETa - 9000), гарантія - 3 роки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Ворон сказал:

В мене Енергомаш,працює добре,по тех.характеристиках,це тойже ДЖЕт,тільки колір синій,вже два комплекти ножіч майже з'юзав,говорив шліфовщик що жити їм залишилось одне загостреня і все,треба буде купяти ножі.

IMG_20140112_095334.jpg

В мене теж такий красень, брав ще до війни. Працює без нарікань, за раз зазвичай проходжу 1мм, до цього по грубому проходжу на фуганку.

Якщо вони ще є в продажі, то рекомендую ціна-якість хороша.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Андрій Сумчанин сказал:

 

Брав його, бо ширина проходу 330 мм (в JETа - 318 мм), тобто можно проганяти суцільну дошку під дадановський корпус (можливо колись знадобиться), оберти валу - 9800 об\хв (в JETa - 9000), гарантія - 3 роки.

В мого вже давно гарантія закінчилась.....

Єдиним  недоліком  METABO DH 330  є то що трохи не хватає висоти  для калібровки доски по ширині для 145 фальцевих корпусів,  тому матеріал на корпуси вожу до товариша на раритетний "Кайзер". там  все значно швидше. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Андрій Сумчанин сказал:

Планував брати JET-JWP 12, навіть спокушався взяти його аналог Sturm TH14203, а так як "зільоноє животноє" мені не товариш і дуже швидко з ним розправився, вирішив брати або JET - JWP 12 або Metabo DH330, схилився до німецької фірми, взяв METABO DH 330, послухавши своїх товаришів столярів, особливо того, що таким працює 6 років.

Мене вчили так, що дошка точного розміру це запорука виготовлення корпусів і рамок точних розмірів, а таку дошку без рейсмуса не отримаєш. І рейсмус має бути відповідний, тому ті 540$ які за нього віддав, я знаю за що заплачені.

b3105dd5b6fb331a6fca1812baeaff8f.jpg

Брав його, бо ширина проходу 330 мм (в JETа - 318 мм), тобто можно проганяти суцільну дошку під дадановський корпус (можливо колись знадобиться), оберти валу - 9800 об\хв (в JETa - 9000), гарантія - 3 роки.

Посмотрел видео про Метабо и немножко разочарование по конструкции ножей. На JETе немножко другая конструкция, они односторонние и можно точить. Я свои точил уже дважды и ещё есть запас.

Вопрос к обладателям Метабо 330: какой диаметр вала и как регулируется высота ножа?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ще один момент, чому взяв саме Метабо: у Джета стружка викидається через стружковикидний козирьок, на кінці якого круглий отвір, у Метабо широкий отвір по ширині валу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Фомич сказал:

 

Вопрос к обладателям Метабо 330: какой диаметр вала и как регулируется высота ножа?

По высоте ножи не регулируются, там на ножах есть 2 отверстия которыми ножи становятся на вал. Ножи у них вроде как не точатся, но я свои 1 раз точил на заводе и они заточились. Сейчас возможность заточить на заводском станке пропала и я их точу сам, для этого использую шлифмашинку которой шлифуют шпаклёвку на потолке, обороты там у неё сумасшедшие. Использую нолевую наждачку, протягиваю нож, пару раз, тыльной стороной и на месяц работы хватает. 

 

1 час назад, Андрій Сумчанин сказал:

Ще один момент, чому взяв саме Метабо: у Джета стружка викидається через стружковикидний козирьок, на кінці якого круглий отвір, у Метабо широкий отвір по ширині валу.

который хвойными породами всё равно забивается. Стружкоотсос  туда нужно ставить. Хочу Вас предупредить, если протяжные валы начинают плохо тянуть доску, то знайте, что виной того опилки, которые набиваются под втулки на которых крутятся эти валы. Валы там подпружынены и имеют люфт в пару мм. Когда под держатели втулок попадает опилка, валы зависают в верхнем положении и плохо тянут.:hi:А так рейсмус рабочий-не убиваемый.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Андрій Сумчанин сказал:

через стружковикидний козирьок

Він знімається.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Олег77 сказал:

Він знімається.

 

теж саме в метабі,  в комплекті  перпехідник до шлангу....

22 минуты назад, mits сказал:

 

 

который хвойными породами всё равно забивается. 

только на тупых ножах...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, Олег77 сказал:

Він знімається.

То саме просте - знять його, тоді стружка летить вперед і прямо, а треба щоб донизу летіла чи вірніше спрямовувалася. У Джета наприклад можно лобзіком вирізать в козирьку отвір на всю ширину, а в Метабо це все вже зроблено заводом - широкий отвір на всю ширину, з козирьком направленим донизу, якщо треба насадку для стружковідводу, пилосос і будь здоров.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20171119_110902.thumb.jpg.cce7af33a09039d36f6ca7446c09a8c1.jpgось мій старичок СР 3-5 1965р. Купив за 750$ 5 років назад

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Андрій Сумчанин сказал:

По інету є об'яви про ножі на Метабо ціною 1400 грн, хоча з'явилася об'ява що якась запорізька фірма робить ножі для Метабо ціною 715 грн.

Тепер стосовно питання "точаться чи не точаться". Пишуть що не точаться, але мій товариш який має вже шість років в роботі Metabo DH330 і рейсмусує дошку десятками кубів, каже що робить періодичну підточку метабовських ножів.

На Ютубі є ролік 15-хвилинний де майстер показує заточку метабовських ножів.

 

А на відео це буває не саме той товариш, як він точить?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Николай S сказал:

А на відео це буває не саме той товариш, як він точить?

То інший майстер показує.

Факт - метабовські ножі підточують.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 минуту назад, Андрій Сумчанин сказал:

То інший майстер показує.

Факт - метабовські ножі підточують.

рівняв і я трохи вручну, "нульовку" кріпив для рівної  поверхні , робив підставку з відповідним углом  але бачу що це питання треба якось вірішувати  на більш  високому технічному рівні  або звертатись до тих хто вже налагодив ...от і запитував як товариш робить..... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Николай S сказал:

рівняв і я трохи вручну, "нульовку" кріпив для рівної  поверхні , робив підставку з відповідним углом  але бачу що це питання треба якось вірішувати  на більш  високому технічному рівні  або звертатись до тих хто вже налагодив ...от і запитував як товариш робить..... 

Думаю, что Вы делаете правильно (вручную), а на станке больше одного раза не заточите, я уже это прошел. Пробовал делать и в заводских условиях

из 65Г - не то. Купил новую пару, стараюсь поменьше гонять материал через станок и ножи подправляю вручную.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Олег Р сказал:

Думаю, что Вы делаете правильно (вручную), а на станке больше одного раза не заточите, я уже это прошел. Пробовал делать и в заводских условиях

из 65Г - не то. Купил новую пару, стараюсь поменьше гонять материал через станок и ножи подправляю вручную.

гонять меньше или больше я лично в своём налаженном  производстве ничего поменять  не могу или не хочу ,для моего рейсмуса минимум это   полная обработка реек для рамок   после двойной распиловки на ленточной пилораме, 

А вот по поводу точки ножей моё мнение ,что лучше всё таки не по дедовски на колене а на станке,  но не  заточка а исключительно полировка, скоро займусь, сварганим станочек  нужно только найти камень с нужной  фракцией, такой как на бруске который деды слюнявчиком называют:umora:  сегодня даже  нашел в закромах насос для подачи води.........

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Николай S сказал:

гонять меньше или больше я лично в своём налаженном  производстве ничего поменять  не могу или не хочу ,для моего рейсмуса минимум это   полная обработка реек для рамок   после двойной распиловки на ленточной пилораме, 

А вот по поводу точки ножей моё мнение ,что лучше всё таки не по дедовски на колене а на станке,  но не  заточка а исключительно полировка, скоро займусь, сварганим станочек  нужно только найти камень с нужной  фракцией, такой как на бруске который деды слюнявчиком называют:umora:  сегодня даже  нашел в закромах насос для подачи води.........

Я відаю ножі на завод шліфовщику,він свою роботу знає,ціна питаня,30 грн. ніж,60 за пару  рейсмусних,за фуговочні 120 грн.,бо вони двосторнні,ножами можна "бритись".:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Ворон сказал:

Я відаю ножі на завод шліфовщику,він свою роботу знає,ціна питаня,30 грн. ніж,60 за пару  рейсмусних,за фуговочні 120 грн.,бо вони двосторнні,ножами можна "бритись".:ay:

я теж би  так робив, але поруч нема такої можливості.....тому будемо кулібинами.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, Ворон сказал:

Я відаю ножі на завод шліфовщику,він свою роботу знає,ціна питаня,30 грн. ніж,60 за пару  рейсмусних,за фуговочні 120 грн.,бо вони двосторнні,ножами можна "бритись".:ay:

При всем своем старании шлифовщик снимет больше, чем с помощью приспособления и шкурки 320, а ножи "Метабо" этого не любят. Одна, максимум две, заточки

на станке, и покупай новые.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Олег Р сказал:

При всем своем старании шлифовщик снимет больше, чем с помощью приспособления и шкурки 320, а ножи "Метабо" этого не любят. Одна, максимум две, заточки

на станке, и покупай новые.

Поддержу. Заточка на станке нужна если завалилась/выщербилась режущая плоскость, а поправить кромку, при должной сноровке, лучше вручную. Хотя в моем случае, у DeWАLT это сделать довольно сложно - там ножи напаянные, тяжело поддаются обработке вручную.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, shersand сказал:

Поддержу. Заточка на станке нужна если завалилась/выщербилась режущая плоскость, а поправить кромку, при должной сноровке, лучше вручную. Хотя в моем случае, у DeWАLT это сделать довольно сложно - там ножи напаянные, тяжело поддаются обработке вручную.

У вас какая модель DeWalt? DW733?

 

У меня выбор был из четверки Jet, Metabo, Makita, DeWalt. DeWalt самый дорогой, 21000 грн, Джет самый дешёвый из них, в итоге выбор пал на Метабо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...