Перейти к содержанию
  • Объявления

• Sanich

Нужна ваша помощь   16.01.2018

Нужна посильная финансовая помощь. Детали по ссылке: http://tochok.info/topic/12655-нужна-помощь-ребенку/   
ДобровоЛ

Поліетиленова плівка і бджолосім'я

В теме 407 сообщений

46 минут назад, Полтавчанин сказал:

Кожен "захищає своє корито", але я іншої думки про плівку взимку. Вологість - найбільший ворог для бджіл взимку. Виходить вона переважно через верх вулика (мокра криша знизу, іній на верхніх льотках). Я все своє пасічникування не тільки не кладу плівку, фольгоізол на зиму, але й влаштовую додаткову вентиляцію через засітковану стелинку. Подушки кладу тільки при настанні стабільних морозів, до цього лежить тільки легка полотнинка. Як там себе бджоли почувають - мене не хвилює, про це "теоретики-теліпуни" можуть довго сперечатись і доказувати свою правоту і різні "наукові твердження". Головне - мене щороку радує РЕЗУЛЬТАТ - прекрасна зимівля, сухі вулики, по дві столові ложки підмору на сім'ю - і все. Плівка дійсно незамінна весною при вирощування розплоду, але її треба встигнути зняти до цвітіння садків бо принесений нектар+жарка погода спричинять появу хвороб. 

По поводу зимовки я с вами вполне согласен, сам на зиму заменяю все хостики на новые с ткани. А вот по поводу весны нет. В активные период пчелы сами смогут отрегулировать влажность в  улье, главное летки сильно не закрывать:IMHO1:

Поделиться сообщением

В 09.01.2018 в 11:27, Полтавчанин сказав:

Плівка дійсно незамінна весною при вирощування розплоду, але її треба встигнути зняти до цвітіння садків бо принесений нектар+жарка погода спричинять появу хвороб. 

Яких хвороб? Щось я не можу зв'язати плівку нектар  спеку  і хвороби. Аргументуйте будь ласка.

Изменено пользователем Бджолопотам

Поделиться сообщением

В 13.01.2018 в 08:05, Бджолопотам сказал:

Яких хвороб? Щось я не можу зв'язати плівку нектар  спеку  і хвороби. Аргументуйте будь ласка.

Від плівки, яку кладу на рамки при першому огляді весною зверху гнізда та загортаю збоків до низу (я так роблю) підвищується вологість у гнізді та збільшується температура. Це дуже корисно для збільшення кількості розплоду у березні-квітні, але при дуже теплій погоді у травні, коли цвітуть садки, та ще й додається вологість від принесеного нектару - сім'ям парко. Це ідеальні умови для гнильцевих хвороб. Тому при зацвітанні садків я знімаю плівку. Так роблю багато років. Колись плівку залишив до літа - були проблеми.

Поделиться сообщением

1 час назад, Полтавчанин сказал:

Від плівки, яку кладу на рамки при першому огляді весною зверху гнізда та загортаю збоків до низу (я так роблю) підвищується вологість у гнізді та збільшується температура. Це дуже корисно для збільшення кількості розплоду у березні-квітні, але при дуже теплій погоді у травні, коли цвітуть садки, та ще й додається вологість від принесеного нектару - сім'ям парко. Це ідеальні умови для гнильцевих хвороб. Тому при зацвітанні садків я знімаю плівку. Так роблю багато років. Колись плівку залишив до літа - були проблеми.

Можливо це якось пов'язано з конструкцією вулика. У мене четвертий рік плівка круглий рік та і у мого товариша теж. Дно сітка. Вологість є у верхньому корпусі але не дуже багато тільки ранньою весною. Що дає плюс бо бджола майже не вилітає за водою по холоду. На садках сирості і близько не має. 

Поделиться сообщением

2 години тому, Полтавчанин сказав:

:dntknw:

З ранньої весни - по куткам вулика може трішки бути конденсату, але за звичай при сталому теплі  конденсат пропадає... плівка цілий рік...

Поделиться сообщением

15 хвилин тому, Бджолопотам сказав:

:dntknw:

З ранньої весни - по куткам вулика може трішки бути конденсату, але за звичай при сталому теплі  конденсат пропадає... плівка цілий рік...

Також використовую плівку від очисного обльоту до глибокої осені, забираю тільки на зиму, дно у всіх вуликах глухе, проблем нема

Поделиться сообщением

В 14.01.2018 в 07:08, zctym68 сказал:

Можливо це якось пов'язано з конструкцією вулика. У мене четвертий рік плівка круглий рік та і у мого товариша теж. Дно сітка. Вологість є у верхньому корпусі але не дуже багато тільки ранньою весною. Що дає плюс бо бджола майже не вилітає за водою по холоду. На садках сирості і близько не має. 

Плівку весною загортаю до дна з обох боків гнізда перед заставними (гніздовий корпус 14-ти рамковий). Можливо у Вас лежить тільки зверху, та й вулики багатокорпусні, тоді вона виконує лише роль глухої стелі.

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти