Перейти к содержанию

Поліетиленова плівка і бджолосім'я


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

1 час назад, Полтавчанин сказал:

Від плівки, яку кладу на рамки при першому огляді весною зверху гнізда та загортаю збоків до низу (я так роблю) підвищується вологість у гнізді та збільшується температура. Це дуже корисно для збільшення кількості розплоду у березні-квітні, але при дуже теплій погоді у травні, коли цвітуть садки, та ще й додається вологість від принесеного нектару - сім'ям парко. Це ідеальні умови для гнильцевих хвороб. Тому при зацвітанні садків я знімаю плівку. Так роблю багато років. Колись плівку залишив до літа - були проблеми.

Можливо це якось пов'язано з конструкцією вулика. У мене четвертий рік плівка круглий рік та і у мого товариша теж. Дно сітка. Вологість є у верхньому корпусі але не дуже багато тільки ранньою весною. Що дає плюс бо бджола майже не вилітає за водою по холоду. На садках сирості і близько не має. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Полтавчанин сказав:

Від плівки, яку кладу на рамки при першому огляді весною зверху гнізда та загортаю збоків до низу (я так роблю) підвищується вологість у гнізді та збільшується температура. Це дуже корисно для збільшення кількості розплоду у березні-квітні, але при дуже теплій погоді у травні, коли цвітуть садки, та ще й додається вологість від принесеного нектару - сім'ям парко. Це ідеальні умови для гнильцевих хвороб. Тому при зацвітанні садків я знімаю плівку. Так роблю багато років. Колись плівку залишив до літа - були проблеми.

:dntknw:

З ранньої весни - по куткам вулика може трішки бути конденсату, але за звичай при сталому теплі  конденсат пропадає... плівка цілий рік...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, Бджолопотам сказав:

:dntknw:

З ранньої весни - по куткам вулика може трішки бути конденсату, але за звичай при сталому теплі  конденсат пропадає... плівка цілий рік...

Також використовую плівку від очисного обльоту до глибокої осені, забираю тільки на зиму, дно у всіх вуликах глухе, проблем нема

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 14.01.2018 в 07:08, zctym68 сказал:

Можливо це якось пов'язано з конструкцією вулика. У мене четвертий рік плівка круглий рік та і у мого товариша теж. Дно сітка. Вологість є у верхньому корпусі але не дуже багато тільки ранньою весною. Що дає плюс бо бджола майже не вилітає за водою по холоду. На садках сирості і близько не має. 

Плівку весною загортаю до дна з обох боків гнізда перед заставними (гніздовий корпус 14-ти рамковий). Можливо у Вас лежить тільки зверху, та й вулики багатокорпусні, тоді вона виконує лише роль глухої стелі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 9 months later...
В 14.01.2018 в 11:18, davolodya сказал:

Також використовую плівку від очисного обльоту до глибокої осені, забираю тільки на зиму, дно у всіх вуликах глухе, проблем нема

Прочитала всю тему... и так не решила пускать в зиму с пленкой или нет.Два года с весны до осени глубокой пленка устраивала.На зиму стелила обычный холстик из ситца без утепления,по бокам пенополистирол .В этом году холстик заменила пленкой - строго над гнездом,сверху утепление,по бокам колодцы.Вообщем как весной.Летки нижние пока закрыты - от ос. Дадан 12 рам,дно глухое,в крыше вентиляция.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, НадеждаЛ сказав:

Прочитала всю тему... и так не решила пускать в зиму с пленкой или нет.Два года с весны до осени глубокой пленка устраивала.На зиму стелила обычный холстик из ситца без утепления,по бокам пенополистирол .В этом году холстик заменила пленкой - строго над гнездом,сверху утепление.Вообщем как весной.Летки нижние пока закрыты - от ос. Дадан 12 рам,дно глухое,в крыше вентиляция.

Взимку глухе дно і плівка несумісні, у вулику буде дуже вогко

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, НадеждаЛ сказав:

Прочитала всю тему... и так не решила пускать в зиму с пленкой или нет.Два года с весны до осени глубокой пленка устраивала.На зиму стелила обычный холстик из ситца без утепления,по бокам пенополистирол .В этом году холстик заменила пленкой - строго над гнездом,сверху утепление,по бокам колодцы.Вообщем как весной.Летки нижние пока закрыты - от ос. Дадан 12 рам,дно глухое,в крыше вентиляция.

Плівка взимку необхідна при сухому соняху,все інше то бажання пасічника. Саме від корму залежить яким чином збирається гніздо на зиму і результат зимівлі. ПС. Через нижні льотки повітря надходити повино обов*язково, там бджоли готують собі ложе на зиму і весь корм над головою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, НадеждаЛ сказав:

Прочитала всю тему... и так не решила пускать в зиму с пленкой или нет.Два года с весны до осени глубокой пленка устраивала.На зиму стелила обычный холстик из ситца без утепления,по бокам пенополистирол .В этом году холстик заменила пленкой - строго над гнездом,сверху утепление,по бокам колодцы.Вообщем как весной.Летки нижние пока закрыты - от ос. Дадан 12 рам,дно глухое,в крыше вентиляция.

Надіє, якщо є лишня сім"я - самі спробуйте. Тільки постарайтесь до неї заглядати і взимку, коли похолодає до стабільних мінусів. Самі наглядно побачите результат. А плівку прийняти ніколи не пізно буде, якщо експеремент  проводитемете з однією сім"єю.:IMHO:

         Є у пасічників така думка, що  бджоли виділяють в об"ємі стільки води , скільки  ними спожито меду. От і спрогнозуйте - куди ж вона подінеться з гнізда, коли зверху буде плівка, а внизу глухе дно.:hmm:

1 година тому, davolodya сказав:

Взимку глухе дно і плівка несумісні, у вулику буде дуже вогко

Здається, і я такої ж думки притримуюся.:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, НадеждаЛ сказав:

...В этом году холстик заменила пленкой - строго над гнездом,сверху утепление,по бокам колодцы.Вообщем как весной.Летки нижние пока закрыты - от ос. Дадан 12 рам,дно глухое,в крыше вентиляция.

А з осиними @НадеждаЛ потрібно боротися дуже  ранньою весною, коли їх матки ще самі полюють за кормом. Ви ж, я бачив ,  відвідували цю тему. Хоча б таким методом, як  ось @Мико http://tochok.info/topic/316-осы-шершни/?do=findComment&comment=548444

 Але це до застосування плівки не відноситься.:ah:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, ДобровоЛ сказал:

А з осиними @НадеждаЛ потрібно боротися дуже  ранньою весною, коли їх матки ще самі полюють за кормом. Ви ж, я бачив ,  відвідували цю тему. Хоча б таким методом, як  ось @Мико http://tochok.info/topic/316-осы-шершни/?do=findComment&comment=548444

 Але це до застосування плівки не відноситься.:ah:

 

Спасибо за советы.Ловушки стоят с весны.Шершней теперь не видно.а вот осы есть,немного,но есть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, НадеждаЛ сказал:

Прочитала всю тему... и так не решила пускать в зиму с пленкой или нет.Два года с весны до осени глубокой пленка устраивала.На зиму стелила обычный холстик из ситца без утепления,по бокам пенополистирол .В этом году холстик заменила пленкой - строго над гнездом,сверху утепление,по бокам колодцы.Вообщем как весной.Летки нижние пока закрыты - от ос. Дадан 12 рам,дно глухое,в крыше вентиляция.

Думаю вашим бджолам бути в мороз в вологому клубі не дуже сподобається. Все таки краще холстик.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 хвилин тому, MaXUA123 сказав:

Думаю вашим бджолам бути в мороз в вологому клубі не дуже сподобається. Все таки краще холстик.

Правильно - парилка корисна в лазні. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Використовуючи плівку тільки весною до сталого тепла потім убираю

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...
10 минут назад, Харківець сказал:

Для чого потрібна плівка під дашком?

Чтобы поднять влажность и угробить пчел,больше ни какой полезной функции у нее нет

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цей пасічник (пан Ярослав Муха) дурного бджолам не зробить.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 минуты назад, Харківець сказал:

Бджіл тримаю менше ніж рік. Перша зимівля. Маю три лежаки. Купив два корпусні вулика. Тепер шукаю відповідь на питання:

- Для чого потрібна плівка під дашком?

- Чи потрібна плівка, якщо є потолочини?

- Якщо є плівка, то як відбувається вентиляція влітку?

1. Відповідь очевидна - щоб бджоли не забудовували простір між рамками і дахом, якщо він більше 10мм

2. Ні

3. Через льоток, або через льоток і через сітчасте дно

 

Від себе хочу додати що в мене бджоли під плівкою цілий рік. Тому що це дешево і практично. Дно сітчасте

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Иван Иваныч сказав:

Чтобы поднять влажность и угробить пчел,больше ни какой полезной функции у нее нет

А ви оце усе тут написане перечитайте, І.І., та уявіть вулики із сітчастим дном. Хоча, розумію, як для вас це складно...

А тоді мо" й усвідомите важливість плівки. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, ДобровоЛ сказал:

А ви оце усе тут написане перечитайте, І.І., та уявіть вулики із сітчастим дном. Хоча, розумію, як для вас це складно...

А тоді мо" й усвідомите важливість плівки. :IMHO:

Ну да надо сначала создать проблему ,а потом ее решение.Это же ГЕНИАЛЬНО:umora:Был на пасеке одного поверившего в чудо пенопласт и сетчатое дно,на второй год экспериментов сказал туфта полная,ни какого супер развития не увидел и ни каких плюсов,зато увидел что отводок развился в 4 мм фанере ну ни чуть не хуже 5 см пенопласта.Не создавайте пчелам проблем ради продвижения всякой ерунды для получения сиюминутной выгоды

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Иван Иваныч сказав:

Ну да надо сначала создать проблему ,а потом ее решение.Это же ГЕНИАЛЬНО:umora:Был на пасеке одного поверившего в чудо пенопласт и сетчатое дно,на второй год экспериментов сказал туфта полная,ни какого супер развития не увидел и ни каких плюсов,зато увидел что отводок развился в 4 мм фанере ну ни чуть не хуже 5 см пенопласта.Не создавайте пчелам проблем ради продвижения всякой ерунды для получения сиюминутной выгоды

     Моя думка з цього приводу, як не дивно, збігається з вашою.У мене всі бджоли живуть в ековуликах - зі традиційної деревини.Плівку використовую лише після першого обльоту й до взятку з акації.  А експерементує з пінопластом мій брат. От і побачимо, що він скаже. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Иван Иваныч сказал:

Ну да надо сначала создать проблему ,а потом ее решение.Это же ГЕНИАЛЬНО:umora:Был на пасеке одного поверившего в чудо пенопласт и сетчатое дно,на второй год экспериментов сказал туфта полная,ни какого супер развития не увидел и ни каких плюсов,зато увидел что отводок развился в 4 мм фанере ну ни чуть не хуже 5 см пенопласта.Не создавайте пчелам проблем ради продвижения всякой ерунды для получения сиюминутной выгоды

Так сделайте себе фанерную будку и живите, и гавкайте оттуда, чтоб хоть как-то согреться

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, artemishe сказал:

Так сделайте себе фанерную будку и живите, и гавкайте оттуда, чтоб хоть как-то согреться

Пчел не греют стенки улья.Пчелы держат температуру и микроклимат образовав шар вокруг расплодной части.И в конце то концов почему промпасеки Америки,Канады используют толщину стенки 20 мм и дерево.Ни каких сетчатых доньев у них нет.Они наверно глупые.От перегрева летом покраска в белый цвет.Под крышу,по причине того что нет у них подкрышника и круши высотой в корпус,используется не поэлителен а фольгоизол. Скажите не дышит,да не дышит,но не создает точку росы и играет двойную роль,отражение лучистой энергии в двух направлениях,а это ну совершенно не пленка.

Я могу найти выход из любой ситуации,но как я туда нахожу вход.Это лучше всего характеризует украинского пчеловода

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, artemishe сказал:

и гавкайте оттуда, чтоб хоть как-то согреться

це @Иван Иваныч

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Иван Иваныч сказал:

Пчел не греют стенки улья.Пчелы держат температуру и микроклимат образовав шар вокруг расплодной части.И в конце то концов почему промпасеки Америки,Канады используют толщину стенки 20 мм и дерево.Ни каких сетчатых доньев у них нет.Они наверно глупые.От перегрева летом покраска в белый цвет.Под крышу,по причине того что нет у них подкрышника и круши высотой в корпус,используется не поэлителен а фольгоизол. Скажите не дышит,да не дышит,но не создает точку росы и играет двойную роль,отражение лучистой энергии в двух направлениях,а это ну совершенно не пленка.

Я могу найти выход из любой ситуации,но как я туда нахожу вход.Это лучше всего характеризует украинского пчеловода

Я не буду с вами долго спорить, скажу следующее. У меня есть и то и другое. В среднем пенопласт в мае на 7-10 дней опережает деревяшку. Что такое неделя на акации я не буду объяснять

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пленка над рамками лежит круглый год, кроме времени когда пчелы находятся в зимовнике. Тогда вместо пленки частично, где-то на 1/3  сверху лежит агроткань . На пленке обычно сверху лежит фольгоизол. Сетка на днище открыта постоянно, кроме одного месяца весной когда она открыта частично.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
18 часов назад, ДобровоЛ сказал:

З сітками мене з вуликів вже самого мурахи у ліс винесли б - ліс за сотню метрів від моїх вуликів

Я вивожу частину пасіки 30 сімей,постійно в ліс на медозбір. Там мурах не один міліард. Не бачив щоб вони через сітку, лізли у вулик. Можливо то мурахи лісові, і вони не шкідливі?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...