Перейти к содержанию

Селекция бакфаста


pr1zZ

Рекомендуемые сообщения

Навіщо ці експерименти з схрещуванням бакфаста з іншими породами...якщо у них є бакфаст сімї то хай хочаби по німецьких схемах парування ліній працюють

ви так кажете що закрадається думка  що ви про ці "схеми" все знаєте :) Поділетесь інформацією ?:wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Навіщо ці експерименти з схрещуванням бакфаста з іншими породами...якщо у них є бакфаст сімї то хай хочаби по німецьких схемах парування ліній працюють

Насправді подібне схрещування неконтольовано вже відбувається. Кожен, хто виводив у себе на пасіці маток бакфаста F1 вільного спарювання, а таких переважна більшість, мають самі різноманітні і непогнозовані комбінації.

Так що з точки зору прогнозування можливих наслідків такі експерименти мають сенс.

Наприклад, в мене бджоли від маткок карніки F2 на місцевому трутневому фоні (невідомо що) виявились дуже злобливими.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Насправді подібне схрещування неконтольовано вже відбувається. Кожен, хто виводив у себе на пасіці маток бакфаста F1 вільного спарювання, а таких переважна більшість, мають самі різноманітні і непогнозовані комбінації.

Так що з точки зору прогнозування можливих наслідків такі експерименти мають сенс.

Наприклад, в мене бджоли від маткок карніки F2 на місцевому трутневому фоні (невідомо що) виявились дуже злобливи

Всё верно и возмём с другой стороны ,какрника бакфаст и прочие породы у меня и естественно нужно как то контролировать трутня этих всех пород(мало кто делает не про форумчан а про пчеловодов вообще и тяжело это в организации) ,значит трутни всех этих пород будут у соседа на пасеке который разводит только местных естественного спаривания и можно токо представить какая у него будет пчела через пару лет!!!а потом если эти все уже его трутни будут с моими матками ,то какой тогда будет гибрид???Вообще неконтролируемый по потомству !!Я имею ввиду что в этом случае будет хуже нежели у моего соседа были б просто "ЧИСТО"(условно) местные!!!!:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Навіщо ці експерименти з схрещуванням бакфаста з іншими породами...якщо у них є бакфаст сімї то хай хочаби по німецьких схемах парування ліній працюють

Посмотрим, чем закончатся эти эксперементы. Но до Немецких селекционеров бакфаста нам очень далеко... 

Всё верно и возмём с другой стороны ,какрника бакфаст и прочие породы у меня и естественно нужно как то контролировать трутня этих всех пород(мало кто делает не про форумчан а про пчеловодов вообще и тяжело это в организации) ,значит трутни всех этих пород будут у соседа на пасеке который разводит только местных естественного спаривания и можно токо представить какая у него будет пчела через пару лет!!!а потом если эти все уже его трутни будут с моими матками ,то какой тогда будет гибрид???Вообще неконтролируемый по потомству !!Я имею ввиду что в этом случае будет хуже нежели у моего соседа были б просто "ЧИСТО"(условно) местные!!!!:IMHO:

А почему Вы решили, что будет ХУЖЕ, а не ЛУЧШЕ? Просто постоянно вижу одну и ту же фразу, но никто не может доказать, почему именно так он думает.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Посмотрим, чем закончатся эти эксперементы. Но до Немецких селекционеров бакфаста нам очень далеко... 

А почему Вы решили, что будет ХУЖЕ, а не ЛУЧШЕ? Просто постоянно вижу одну и ту же фразу, но никто не может доказать, почему именно так он думает.

Гірше ні в якому разі не буде-тому що краще з гіршим буде давати посередність, тобто взагалі справа ітиме до кращого. А я і не казав що ми до їх рівня дойдемо...нам до їх рівня як до неба рачки, але працювати по їх схемах розведення вже опрацьованих можна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

але працювати по їх схемах розведення вже опрацьованих можна.

Работать по их схемах надо, но мало кто этих схемы видел. Но на Круге толком не получилось обсудить это. Каждый пытался "внести" своё.

Предлагаю зимой всем желающим, кто хочет работать по селекции бакфаста, собраться и обсудить дальнейшее обьединение.

Пишем предложения в этой теме.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Работать по их схемах надо, но мало кто этих схемы видел. Но на Круге толком не получилось обсудить это. Каждый пытался "внести" своё.

Предлагаю зимой всем желающим, кто хочет работать по селекции бакфаста, собраться и обсудить дальнейшее обьединение.

Пишем предложения в этой теме.

инициатива наказуема ;) сказал "а" говори и где собраться :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Работать по их схемах надо, но мало кто этих схемы видел. Но на Круге толком не получилось обсудить это. Каждый пытался "внести" своё.

Предлагаю зимой всем желающим, кто хочет работать по селекции бакфаста, собраться и обсудить дальнейшее обьединение.

Пишем предложения в этой теме.

поменять соседям маток на бакфаст :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

инициатива наказуема ;) сказал "а" говори и где собраться :az:

Найдутся люди, найдется и место... Надеюсь какие-то предложения услышать тут. А именно, по-какой схеме селекции работаем?

Немецкая? Польская? Или "Украинская"?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Немецкая модифицированна под Украинскую :umora: то есть по "никакой" :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На форумі багато зустрічається таке поняття, як "місцеві бджоли", а чиє вони взагалі? В моему селі приблизно 1000 бджоло сімей, всіх пасічнків я знаю і спілкуюсь з ними доволі часто. Коли питаєш, яка порода? 80% кричить чиста "Карпатка" мов нам пакети привозять з західної України. В інших питаєш ті кажуть місцева Укр.степова, яле пакети теж брали з Вінницької обл., бо пасіки в різні роки сипались під ноль (були і потрави).

Висновок в нас всі бджоли привозні з різних кутків України і непонятно якої породи. Прихильникам районування бджіл посвящяється...прикинули який трутовий фон?

Від такого вінігрета я вів відбір, найкращі сім'ї розмножував, прививався від них. Найкращий результат 3 з 10 маток нормальної якості (Анатолій на кругу казав, що це ще номально бува 0 із 30), але і ті "три" матки не передавали своїх якостей, я немов ходю по колу.

Вже другий рік вивожу пасіку в покинуте село, там маю трохи землі, відносна ізоляція 2-3км. Вже в цьому році якість маток (сімей) покращилась, але всерівно треба плем ядро і порода.

Вирішив зяйнятись Бакфастом, цієї осені взяв 6 маток F1 всіх прийняли, правда дві зі скрипом, 4 бачив що сіяли. Перші дві матки від Міко прийшли на початку вересня, тому вже бачив їхню печатку розплоду, такої печатки я в своїх навіть літом не бачив, сподобалось думаю діло піде.

В наступному сезоні перші маткиматки планую виводить F2, замовив трохи ШО у Паланочки, дасть Бог будуть і F1.

Буду дивиться, відбирать, які для нашої зони найкращі.

П.С Кожен бджоляр повинен займатись селекцією, хай навіть "примітивною".:IMHO:

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Найдутся люди, найдется и место... Надеюсь какие-то предложения услышать тут. А именно, по-какой схеме селекции работаем?

Немецкая? Польская? Или "Украинская"?

Та яка там "українська", звичайно по німецькій схемі. Тоді хоч би результат буде якийсь більш меньш стабільний. Я тут думав якими шляхами парувати матку потрібними трутнями оминаючи штучне осіменіння частково і щоб бачити  результат парування...колись пробував матку на жердині прикріплену на тоненькій ниточці кружляв нею...трутнів пару літало коло неї але нічого не вийшло...можливо в кого є якісь продуктивні думки чи досвід інших

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Немецкая модифицированна под Украинскую :umora: то есть по "никакой" :umora:

Просто если смысл "селекции бакфаста" будет простая штамповка ИОшек от Заграничного материала. То не вижу смысла в создании вообще Глобального общества, единой паспортизации, одной базы родословных... Польша без этого этим занимается... 

В Планах конечно создать общество Бакфастчиков, со своим статутом, единым паспортом, сайтом родословных. Но для этого нужен диалог со всеми желающими участниками, а не "Ты создавай, а мы тебя поддерживаем во-всем." Так ничего не получиться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На форумі багато зустрічається таке поняття, як "місцеві бджоли", а чиє вони взагалі? В моему селі приблизно 1000 бджоло сімей, всіх пасічнків я знаю і спілкуюсь з ними доволі часто. Коли питаєш, яка порода? 80% кричить чиста "Карпатка" мов нам пакети привозять з західної України. В інших питаєш ті кажуть місцева Укр.степова, яле пакети теж брали з Вінницької обл., бо пасіки в різні роки сипались під ноль (були і потрави).

Висновок в нас всі бджоли привозні з різних кутків України і непонятно якої породи. Прихильникам районування бджіл посвящяється...прикинули який трутовий фон?

Від такого вінігрета я вів відбір, найкращі сім'ї розмножував, прививався від них. Найкращий результат 3 з 10 маток нормальної якості (Анатолій на кругу казав, що це ще номально бува 0 із 30), але і ті "три" матки не передавали своїх якостей, я немов ходю по колу.

Вже другий рік вивожу пасіку в покинуте село, там маю трохи землі, відносна ізоляція 2-3км. Вже в цьому році якість маток (сімей) покращилась, але всерівно треба плем ядро і порода.

Вирішив зяйнятись Бакфастом, цієї осені взяв 6 маток F1 всіх прийняли, правда дві зі скрипом, 4 бачив що сіяли. Перші дві матки від Міко прийшли на початку вересня, тому вже бачив їхню печатку розплоду, такої печатки я в своїх навіть літом не бачив, сподобалось думаю діло піде.

В наступному сезоні перші маткиматки планую виводить F2, замовив трохи ШО у Паланочки, дасть Бог будуть і F1.

Буду дивиться, відбирать, які для нашої зони найкращі.

П.С Кожен бджоляр повинен займатись селекцією, хай навіть "примітивною".:IMHO:

 

 

 

Тобто ізоляція точка дає можливість покращити бджолу? А то виводиш-виводиш маток від кращих сімей, а результату як такого нема.

Як такий варіант  - вивести з десяток-другий кращих сімей на окремий точок, виводити з них маток. Де кращі сімї зявлять оставити на точку, а де вийдуть гірші на новий сезон забрати їх звідти.

А де можна почитати як німці займаються селекцією?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Просто если смысл "селекции бакфаста" будет простая штамповка ИОшек от Заграничного материала. То не вижу смысла в создании вообще Глобального общества, единой паспортизации, одной базы родословных... Польша без этого этим занимается... 

В Планах конечно создать общество Бакфастчиков, со своим статутом, единым паспортом, сайтом родословных. Но для этого нужен диалог со всеми желающими участниками, а не "Ты создавай, а мы тебя поддерживаем во-всем." Так ничего не получиться.

База родоводу потрібна хоча би для того щоб бачити що в нас є, та хто збирається співпрацювати в цьому напрямку. Я не дуже вірю в анонімні тестування, та вірю в масове тестування. Докладніше: до прикладу, виводиться 50 маток від матки яку ми вважаємо племінною, запліднюються трутнем від 6 - 8 маток сестер (мати яких теж не з простих, мають не поганий родовід), продаються ці матки матководам, в свою чергу вони продають ф - 1 всім охочим, по відгукам матковод взнає яка матка так би мовити (вистрілила) передала все добре своїм дочкам, до того ж в нас а не в Германії.  

До того ж реєстр допоможе знайти світлі голови які захочуть, головне зможуть займатись селекцією на належному рівні.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Докладніше: до прикладу, виводиться 50 маток від матки яку ми вважаємо племінною, запліднюються трутнем від 6 - 8 маток сестер (мати яких теж не з простих, мають не поганий родовід), продаються ці матки матководам, в свою чергу вони продають ф - 1 всім охочим, по відгукам матковод взнає яка матка так би мовити (вистрілила) передала все добре своїм дочкам, до того ж в нас а не в Германії.  

Так я и пытаюсь сначало определиться со схемой Селекции. Ведь у нас уже хотят внести в базу маток, в которых сперма трутней от одной матки. И благодаря Паланочке таких сотни. Так каких маток можно вписывать в базу родословных? Я считаю, что маток ИО должно быть как минимум 8 и сперма трутней от лучших маток-сестер... И обязательное тестирование. Пусть в год будет таких групп 2-3-4-5, но зато они будут более показательны, чем сотни разных и скрещенных всех со всеми, что имеем.

База родоводу потрібна хоча би для того щоб бачити що в нас є, та хто збирається співпрацювати в цьому напрямку.

Кто в "теме" и так всё знает. Вы же это сами понимаете... 

 

До того ж реєстр допоможе знайти світлі голови які захочуть, головне зможуть займатись селекцією на належному рівні.  

Вопрос приема новых "селекционеров" так и не был обговорен на Круге. Для этого нужен СТАТУТ!

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Денис вопрос стоит в том , а кто вообще занимается селекцыей бакфаста в Украине ? я таких не знаю. Потому вопрос нужно ставить так , а кто хочет заниматся селекцыей бакфаста ? И тех кто хочет надо собрать вместе , и там уже обсудить, что и как. Насчет спермы от одной семьи , так в чем проблема , что мешает внести такую матку в базу ? насчет тестирования ,так это тоже тут не обговориш , пальцы раньше сотрутся :umora: Насчет груп я согласен.

_______________________________________

И почему ты решыл что все от одной матки ? там по разному было. Денис а ты вообще в чем видиш разницу , между маткой осемененной от трута с одной семьи и от трута из большего количества ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так я и пытаюсь сначало определиться со схемой Селекции. Ведь у нас уже хотят внести в базу маток, в которых сперма трутней от одной матки. И благодаря Паланочке таких сотни. Так каких маток можно вписывать в базу родословных? Я считаю, что маток ИО должно быть как минимум 8 и сперма трутней от лучших маток-сестер... И обязательное тестирование. Пусть в год будет таких групп 2-3-4-5, но зато они будут более показательны, чем сотни разных и скрещенных всех со всеми, что имеем.

Кто в "теме" и так всё знает. Вы же это сами понимаете... 

Вопрос приема новых "селекционеров" так и не был обговорен на Круге. Для этого нужен СТАТУТ!

 

 

На сьогодні мова йде щоб внести в базу гідний уваги закордонний матеріал. Далі потиху тай піде. 

До речі я зустрічав в Родоводі маток запліднених трутнем одної сімї, мабуть то потрібно було для селекції, я вважаю що нам таких маток не варто куда би там вносити. 

Який статут придумаєш такий і буде, не думаю що ти щось вкрай складне напишеш.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

До речі я зустрічав в Родоводі маток запліднених трутнем одної сімї, мабуть то потрібно було для селекції, я вважаю що нам таких маток не варто куда би там вносити. 

 

Юра я правильно зрозумів ,якщо для селекції треба запліднити матку трутнем від одніеї родини , то таку матку в базу не вносити ? як тоді в родоводі відобразити це схрещування ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ось вирішив виставити фото IMG_3707.thumb.JPG.ed0eee4b3ab5979091690                                    трутня мого бакфаста В-73(АР). І він такий же колір має, як і бджоли за винятком останніх тергітів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Как сработала ее семья в этом сезоне?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А ось вирішив виставити фото                                     трутня мого бакфаста В-73(АР). І він такий же колір має, як і бджоли за винятком останніх тергітів.

А в мене такi 

трут.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Николай а что за линия ? трут очень желтый ..... но там и фотография чуть не в естественном цвете.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А в мене такi 

трут.JPG

Эти от В105 ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Николай а что за линия ? трут очень желтый ..... но там и фотография чуть не в естественном цвете.

Славнозвiсна В-33BZF

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...