Jump to content
ДобровоЛ

Поліська лісова порода бджіл

Recommended Posts

Posted (edited)

Та ця бджола @Николай S  набагато древніше періоду завезення акації на наші землі. Тому й такий результат. А от по липі вряд чи знайде щось ліпше.:ah:  Не дарма ж її ще й 'лісовою' кличуть...:dntknw: :IMHO:

Та й чистюля вона. Сама добре 'підмітає' гніздо, тримає його в ідеальній санітарній чистоті.:ay: Принаймі таке спостерігав у тих сімей полісянок з якими мені пощастило попрацювати.

Edited by ДобровоЛ
2 години тому, ДобровоЛ сказав:

Та ця бджола @Николай S  набагато древніше періоду завезення акації на наші землі. Тому й такий результат. А от по липі вряд чи знайде щось ліпше.:ah:  Не дарма ж її ще й 'лісовою' кличуть...:dntknw: :IMHO:

Та й чистюля вона. Сама добре 'підмітає' гніздо, тримає його в ідеальній санітарній чистоті.:ay: Принаймі таке спостерігав у тих сімей полісянок з якими мені пощастило попрацювати.

Все може бути, :umora: мабуть вони краще нас знають який сезон нас очікує:umora:, поки всі дружно тримаються  нижче середнячків, більше 6 рамок розплоду не гонять.......якби це були баки то подавив би маток, поки придивляюсь....

3 години тому, Николай S сказав:

...... можливо "лісовий" у них і вийде, побачим далі......

виникла думка зробити пів десятка бортів, та заселити з вивозом в віддалені місця ........

• Like 1

в

3 часа назад, Николай S сказал:

Бачу, що на тому матеріалі  який є далеко не заїдеш, початок весняного розвитку був нормальний але на якомусь єтапі все тормознулось, жодна із  моєї полісянки не порадувала мене нарощуванням сімей, ....

надіятись, що в наступному поколінні появляться бажані ознаки яких не бачу в материнських якось дуже оптимістично, мабуть все таки ця бджола більш підходить для дуплянок чим для сучасного вулика, однозначно для збору чистої акації  не дотягують,  можливо "лісовий" у них і вийде, побачим далі......

на теплий занос вони краще себе показують

• Like 1
Posted (edited)
14 хвилин тому, віталік волошин сказав:

в

на теплий занос вони краще себе показують

Для справедливості тесту, всю пасіку, точніше той точок де є і полісянки, тримав в одинакових умовах, залишилось заглушити верхній льоток і тоді питання заносу теплого чи холодного зникне само собою. Якщо б занос грав ключову роль то при потеплінні  ріст  сімей мав би ускоритись, в раелії виходить навпаки набравши певний розмір всі сім"ї  зупинились  в рості....

Edited by Николай S
4 хвилини тому, Николай S сказав:

мабуть вони краще нас знають який сезон нас очікує, поки всі дружно тримаються  нижче середнячків, більше 6 рамок розплоду не гонять

Пасічники чекають манни небесної, а поліські дикі бджоли, яких ще не спотворила селекція, живуть своїм природнім життям від прапращурів- економлять ресурси для подальшого виживання сім'ї

• Like 2
  • Thanks 1
Posted (edited)
3 хвилини тому, язичник сказав:

Пасічники чекають манни небесної, а поліські дикі бджоли, яких ще не спотворила селекція, живуть своїм природнім життям від прапращурів- економлять ресурси для подальшого виживання сім'ї

саме так я і  розумію їхній темп розвитку:hi:тому вмішуватись особо не планую

Edited by Николай S
  • Like 2
В 24.03.2020 в 19:47, ДобровоЛ сказал:

ціниться тим, що незмінно передає свої ГКО наступним поколінням. А це і є неоціненним в селекції. Отож давайте збережемо її для наших нащадків

все впирається в кошти та й кому це потрібно. якби хтось профінансував створення росплідницької пасіки по поліскій бджолі та дав достойну зарплату я сам туди пішов би працювати. Живу неподалік поліського державного заповідника, тут як і сотні років назад море вуликів-колод(бортей). не скажу що вона тут в чистоті, звичайно помісі але якщо пошукати та зайнятися селекцією то можна було б досягти бажаних результатів. але іще раз, кому це потрібно, в неї є два величезні мінуси це рійливість та черезмірна агресія.

• Like 1

• Like 1
  • Thanks 1
7 годин тому, arki сказав:

все впирається в кошти та й кому це потрібно. якби хтось профінансував створення росплідницької пасіки по поліскій бджолі та дав достойну зарплату я сам туди пішов би працювати. Живу неподалік поліського державного заповідника, тут як і сотні років назад море вуликів-колод(бортей). не скажу що вона тут в чистоті, звичайно помісі але якщо пошукати та зайнятися селекцією то можна було б досягти бажаних результатів. але іще раз, кому це потрібно, в неї є два величезні мінуси це рійливість та черезмірна агресія.

Є в Житомирській області розплідник. Пошукайте тут у раніших постах.

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

Є в Житомирській області розплідник

по полісскій? вперше чую!

В 14.05.2020 в 12:44, Николай S сказал:

набравши певний розмір всі сім"ї  зупинились  в рості..

як Ваші полісянки, що можете сказати в кінці сезону?

03.09.2020 в 23:48, arki сказав:

За всіх полісянок мабуть говорити не варто, а от той останній матеріал який в мене був, хоч по промірах чиста порода але соти відбудовували по вощині, більшої чарунки не гнали як це належить справжнім полісянкам, як писав раніше їхня сила сімей це 6 повних рамок   розплоду, по досягненні обов"язкова закладка маточників, до запечатки працюють нормально, далі по взятку, якщо при дозріванні маточників є стабільний взяток можуть погризти,взятку  не має лізуть на сучок. Звичайно регулярні ревізії гнізда  весь  травень та червень спасуть положення, тим паче, що бджола доволі мирна, і при догляді дали цього року по магазину акації та липи, але ж баки дали вдвічі краще.

Полукровки облітані на баках теж рійливі, мабуть домінантна ознака рійливості у материнок вище чим у  трутнів  баків що були в мене на пасіці.

З зимувалих  сімей хто ліз на сучок чи  не дав норми за сезон всіх вибракував, не лишив навіть жодної полукровки, тепер лише баки, десяток зимувалих лідерів та цьогорічна молодь

Полісянка пчола придатна для невеликої домашньої  пасіки, для утримання достатньо двухкорпусного 12 рамочного дадана. або ж  для "дикого" меду можна тримати  в колодах, зайнятись грунтовно  селекцією по рійливості   не маю ні часу ні змоги тому поки  я без полісянок

• Like 8
  • Thanks 1
20 часов назад, Николай S сказал:

За всіх полісянок мабуть говорити не варто, а от той останній матеріал який в мене був

а звідки матеріал?

Полукровки облітані на баках теж рійливі, мабуть домінантна ознака рійливості у материнок вище чим у  трутнів  баків

дуже домінує рійливість, у нас поліська кров домінує завжди і у всіх породах бджіл ф1. товариш у минулому році вивів від ІОшки карніки маток, облетілися на місцевому трутні і майже всі цієї весни увійшли в роєвий стан. Цікаво як виводили Приокский тип бджіл ?

зайнятись грунтовно  селекцією по рійливості   не маю ні часу ні змоги

звичайно це нелегка робота, ростянута на роки. хоча ею ніхто ніколи не займався, якби її роками "шліфувати" впевнений була б гарна порода, от  тільки кому це потрібно, якщо готові "відшліфовані" породи є.

48 хвилин тому, arki сказав:

а звідки матеріал?

вся інфа є в цій темі почніть з цього повідомлення

22.12.2018 в 04:04, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Сьогодні переконався, що є ще на Житомирщині полісянка, та ще й найвищого гатунку по чистоті. Нарешті знайшлася :). Вітання всім шанувальникам цієї бджоли !

1.thumb.jpg.676c88799e8f310fe5dd7d79c752a1b2.jpg

2.thumb.jpg.e01cc593743cd95984e5712ca76efe4e.jpg

• Like 1
В 03.07.2020 в 14:19, arki сказал:

Если  вы сможете найти нормальный можно по играться с этой пчелкой с помощью ИО .:hi:

Edited by tolik2362
В 03.09.2020 в 23:48, arki сказал:

У меня был тот же материал , только повел он себя немного по другому,  чем у Николая ...  ну во первых , семья с покупной маткой была злобливая ... в зиму пошли средней семьей на пасеке , весеннее развитие тоже было примерно на уровне выше среднего ....  Сейчас есть две дочки ( я пока не планирую размножать их на всей пасеке ) сезон отработали нормально , в зиму пока идут тоже неплохо ...  по меду неплохо ... 

Злобливость поубавилась до адекватных пределов ... 

Edited by aleksandrfeed
  • Like 4

бджоли повністю темні без кілець білих взаді взиму йдуть 7 вуличок  битком виходять зими так само  на рамках лижить клійонка забирайш йй вони збігають вниз  буто бджіл нема  на рамці чиплять бородою полохливі по агресій до кліща устойчиві бджоли боряця  медносять робити можнаи якшо вчасно все робити ройтися не будуть я роширав одною вощиною з червня  по меду хороші  це ознаки породи  вони як сіли зімувати то зімують не реагують на перепади температури и нема пізнього росплоду  стабільнісьть не відіця на рикламу кажна жаба свое болото хвалить поки сам не попробуеш

Edited by віталік волошин
  • Like 1
  • Thanks 1
18.10.2020 в 18:58, aleksandrfeed сказав:

У меня был тот же материал , только повел он себя немного по другому,  чем у Николая ...  ну во первых , семья с покупной маткой была злобливая ... в зиму пошли средней семьей на пасеке , весеннее развитие тоже было примерно на уровне выше среднего ....  Сейчас есть две дочки ( я пока не планирую размножать их на всей пасеке ) сезон отработали нормально , в зиму пока идут тоже неплохо ...  по меду неплохо ... 

Злобливость поубавилась до адекватных пределов ... 

Материал  действительно  был от одного матковода,   оценивая информацию всё таки надо учитывать, что всё берём в сравнении  с другими пчелами которые есть на наших пасеках,  в прошлую зиму  мои полеськие шли не более 5 рамок а то и вовсе 4 рамки пчелы. .......отсюда и весеннее развитие в аутсайдерах, а мёд дак он разный, по акации аутсайдери  а подсолнух выровнялись с всей пасекой.

Повторюсь, для небольшой любительской пасеки довольно не плохая пчела, но если пасека как основной заработок и количество семей сколько спина выдержит  то надо искать других пчел

Edited by Николай S
  • Like 1
38 минут назад, Николай S сказал:

Материал  действительно  был от одного матковода,   оценивая информацию всё таки надо учитывать, что всё берём в сравнении  с другими пчелами которые есть на наших пасеках,  в прошлую зиму  мои шли не более 5 рамок а то и вовсе 4 рамки пчелы. .......отсюда и весеннее развитие в аутсайдерах, а мёд дак он разный, по акации аутсайдери  а подсолнух выровнялись с всей пасекой.

Повторюсь, для небольшой любительской пасеки довольно не плохая пчела, но если пасека как основной заработок и количество семей сколько спина выдержит  то надо искать других прчел

на соняхах вони просідають але швитко востановлююця відводки требе робити сильні  тоді проблем не буде з розвитком а якшо слабий то туповатий старт

1 годину тому, віталік волошин сказав:

на соняхах вони просідають але швитко востановлююця відводки требе робити сильні  тоді проблем не буде з розвитком а якшо слабий то туповатий старт

мої зимували на власній бджолі, тому я міг дати повну оцінку робочим сім"ям:wave:

Edited by Николай S
  • Like 1
19 годин тому, aleksandrfeed сказав:

ну во первых , семья с покупной маткой была злобливая ...

На рахунок агресивних сімей думаю має вплив трутень. Ось приклад з моєї цьогорічної практики: Від моєї ІО виводив дочок, перші плідні ( приблизно 2-3 травня)  матки поїхали на острів для формування батьківських (що там вийшло чи ні я не цікавився), а також на тестування в Харківську область. Наступну партію вже 15 травня частину підселив у свої сімї. Вчора готував сімї в зиму і одна сімя попалась з дочкою від цієї ІО, НАДСПОКІЙНА сімя (писав вже в темі Осінь). А у тестера одна із сестер вийшла через міру агресивна, загризали і пасічника і помічника. Різниця між цими партіями буквально два тижня.

Бачу що багато чого від нас не залежить, і бджоли не завжди задовільняють наші хотілки.

• Like 5
3 часа назад, Mihail-ves сказал:

Бачу що багато чого від нас не залежить, і бджоли не завжди задовільняють наші хотілки

Абсолютно согласен ! Еще , как по мне , может влиять местность . любая порода будет стараться пристроится к местным условиям ... 

В целом , мне эта тема интересна дальше . Делать выводы по одному материалу конечно я не стану , тем более,  что это даже материалом пока назвать нельзя . Так ... пчела которая отдаленно похожая на полесянку ....

• Like 2
51 хвилину тому, aleksandrfeed сказав:

Так ... пчела которая отдаленно похожая на полесянку ....

Ну це вже круто сказано, як не є а тут проміри показують відповідність породі, хоча інши показники бажають кращого...

• Like 1