Перейти к содержанию

Поліська лісова порода бджіл


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

Трохи не те по УС тому, що невідомо як повинно бути в ідеалі. Я також трішки "завис" над цією проблемою. Попередньо можу сказати що є три типи, які в МорфоХЛ накладаються  в границі УС. Але, що вважати еталоном, питання. Та і взагалі, я завжди пишу тільки свою думку. І вона, або отримує в подальшому підтвердження, або ні. Але треба постійно рухатись вперед, навіть якщо і отримує синяки, від цих рухів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22.03.2020 в 14:35, Mihail-ves сказав:

Трохи не те по УС тому, що невідомо як повинно бути в ідеалі. Я також трішки "завис" над цією проблемою. Попередньо можу сказати що є три типи, які в МорфоХЛ накладаються  в границі УС. Але, що вважати еталоном, питання. Та і взагалі, я завжди пишу тільки свою думку. І вона, або отримує в подальшому підтвердження, або ні. Але треба постійно рухатись вперед, навіть якщо і отримує синяки, від цих рухів.

Та мабуть так і є, що у різних регіонах свої особливості. Але у мене на даний час ті відмінності з однієї пасіки :). Навіть там, де MorphoXL більш оптимістичний, DAWINO крутить дулю :umora:. У ньому немає УС, проте македоніка представлена досить не погано. Але ж ні, він норовить побачити там домінантною карніку, а іноді і понад 90%.

Складається враження, що на сьогодні найближчі родичі трохи не ті, що колись.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22.03.2020 в 12:38, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

......По поліській з пробами взагалі не густо, зате є один бездоганний екземпляр :). .....

Докладніше можна....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Николай S сказав:

Докладніше можна....

Минулого року про нього тут йшлося, від Столяра.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 28.12.2019 в 15:05, Женя К сказал:

Работал с Егошинками ,лет 6 назад , довольно неплохая пчела , злобы не заметил явной - с дымарём можно без сетки. Сейчас есть материал , Егошина , да отличается от баков - но опять же с дымарём реально без сетки. В общем мне пчела нравится только с поздним зажиганием , но если будет зимовать 8+ рамок то меня это вполне устроит. будем тестировать.Так же как и бакфаст осваивали 4 корпуса дадан 10 и заливали всё мёдом...Материал пришёл очень хороший ,по величине маток, по сравнению с того раза матками...

 А я думал , что тут тема про Полесскою лесную!:ah::dntknw:

В 29.12.2019 в 01:59, ДобровоЛ сказал:

Чемно нагадаю - тема:  Полська темна лісова бджола.    Її й так підкосили люди своїм Чорнобилем та "Породним районуванням", то ви хоч тут дайте їй простір для обговорення без флуду.:dntknw::hi:

:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27.12.2019 в 13:22, Лозко Василий сказав:

Я  можу  заперечити Вам . Мав можливість протягом двох сезонів  тестувати полісянку на своїй пасіці 5 сімей,   можу сказати одне  -- екстрим  для фаната .

 - недружелббність і кількість маточників при роїнні , + зимостійкість , восковіділення, бурхливий розвиток  вражає  ( в порівнянні з карпаткою).На той час тримав карпатку й степову .По медозбору    на  рівні УС , по зимівлі  кращої бджоли  не бачив ,  охайність ,  але все перекреслює  рійливість і  злобливість . Вона гарна бджола  алле не для мене,

у кожного свої вимоги.

Так, ви описали ГКО  саме Полісянки. Мені найбільше подобалися у ній життєстійкість, акуратність, зимостійкість і , як ви вказали -  бурхливий весняний розвиток  . Були серед них і менш агресивні, Але рійливість і велика кількість маточників при цьому  - були незмінні. Якби не були такі агресивні, відмінні були б то виховательки.:ay::IMHO:

Але це автохтонна порода . І ціниться тим, що незмінно передає свої ГКО наступним поколінням. А це і є неоціненним в селекції. Отож давайте збережемо її для наших нащадків!:UA:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 часов назад, Сергей Тюркин сказал:

 

:ay:расплод без пропусков. Это один из показателей, по которым мне нравится полесянка. Расплодное гнездо у них пергой, нектаром не занимается. Даже когда уже нет места и заливаются - все равно гнездо держат компактно, принципиально оставляют пятачки для матки, не занимают ее полностью нектаром. Чего не скажешь про карнику

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
В 24.03.2020 в 15:11, Kumpel (Ігор Довгуник) сказал:

Минулого року про нього тут йшлося, від Столяра.

Имею дочку от "той" эталонной семьи... пока развивается неплохо , скоро буду выводить от нее маток... перезимовала на уровне со всеми , развивалась примерно так же ,

имеет злобливость. Про другие качества буду говорить после сезона ... Пока ничего другого  сказать не могу ....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, aleksandrfeed сказав:

Имею дочку от "той" эталонной семьи...

Дочка вільного парування, чи контрольованого?

Цікавить, бо такий матеріал не можна втрачати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пришла и мне от моих материнок внучка Полеской. Людям понравились пчелы . Но я помню что мне доставалось от них. Дочки планирую заражать Аскосферозом .Посмотрим что будет.Споры уже пришли. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Стрельчук Олег Анатольович сказав:

Пришла и мне от моих материнок внучка Полеской. Людям понравились пчелы . Но я помню что мне доставалось от них. Дочки планирую заражать Аскосферозом .Посмотрим что будет.Споры уже пришли. 

Ви цілий диверсант :umora:.

Не пригадую, щоб у батька меліфера коли-небуть хворіла. Зате на ін'єкції була дуже щедра. По 5-7 на раз і це крізь амуніцію, котра швидше нагадувала скафандр. Але нічого, це ж дуже добре для тонусу, та й мед виглядає солодшим :).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Kumpel (Ігор Довгуник) сказал:

Дочка вільного парування, чи контрольованого?

Матка свободного спаривания .... но у меня есть еще пару семей не эталонных мелифер( дворняг) . Если получится , то в этом году взял бы где то еще материала... хочу сделать трутовый фон на пасеке,  а дальше маленикими шагами.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24.03.2020 в 15:11, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Минулого року про нього тут йшлося, від Столяра.

Брав в нього 4  плідні  матки минулого року, в зиму пішли 3  у  відводках по 4 рамкки, на даний  час розвиток, агресія в межах норм, побачим  як далі себе покажуть.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22.03.2020 в 10:04, Сіверянин сказав:

Полесская пчела уже помешана на других породах. Но на некоторых пасеках еще есть пчелы похожие на Мелиферу. Раньше для просмотра семей всегда имел 2 холстика, пчелы всегда бежали в темный угол вместе с маткой, сейчас это редкое свойство для местных пчел. Промеры наверное прояснят ситуацию с породностью.

У своїх від Столяра звички звисати гронами поки не бачу, можливо ще слабуваті, але  вже  на 9-10 рамках  і  уже мають демонструвати цю особливість, перед садами дав своїм полісянками по рамці вощини, побачим які соти будуть будувати збільшені чи стандартні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Николай S сказал:

У своїх від Столяра звички звисати гронами поки не бачу, можливо ще слабуваті, але  вже  на 9-10 рамках  і  уже мають демонструвати цю особливість, перед садами дав своїм полісянками по рамці вощини, побачим які соти будуть будувати збільшені чи стандартні.

свободно отстроенные соты как правило меньше стандартных (визуально) но пчела крупнее.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 01.05.2020 в 18:42, Николай S сказал:

У своїх від Столяра звички звисати гронами поки не бачу, можливо ще слабуваті, але  вже  на 9-10 рамках  і  уже мають демонструвати цю особливість, перед садами дав своїм полісянками по рамці вощини, побачим які соти будуть будувати збільшені чи стандартні.

ви виведіт від них дочок и якраз появиця  признаки  відкривайш вулика бджоли ховаюця  и  висять гронами агресія  при огляді норм ці бджоли навчать любителя к порятку а не надіти костюм космонавта и давити пчил  головне це зимовка хороша  и мед е хороші плюси 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, віталік волошин сказав:

ви виведіт від них дочок и якраз появиця  признаки  відкривайш вулика бджоли ховаюця  и  висять гронами агресія  при огляді норм ці бджоли навчать любителя к порятку а не надіти костюм космонавта и давити пчил  головне це зимовка хороша  и мед е хороші плюси 

 

Спочатку нехай меду принесуть, :umora: потім побачим, що вони   заспівають  при різкому обриву взятку  да ще в пік розвитку, :umora: як буде повноцінна сім"я нарощуватись для зимівлі:hmm: а потім побачим чи варто  прививатись, бо однієї назви навіть з промірами  мені малувато, нам не шашечки,  нам їхати треба:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Николай S сказал:

Спочатку нехай меду принесуть, :umora: потім побачим, що вони   заспівають  при різкому обриву взятку  да ще в пік розвитку, :umora: як буде повноцінна сім"я нарощуватись для зимівлі:hmm: а потім побачим чи варто  прививатись, бо однієї назви навіть з промірами  мені малувато, нам не шашечки,  нам їхати треба:hi:

мед носять добре е деякі нюанси но при роботі

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 01.05.2020 в 18:42, Николай S сказал:

У своїх від Столяра звички звисати гронами поки не бачу, можливо ще слабуваті, але  вже  на 9-10 рамках  і  уже мають демонструвати цю особливість, перед садами дав своїм полісянками по рамці вощини, побачим які соти будуть будувати збільшені чи стандартні.

Согласен , характер поведения пока не соответствует породным признакам ...  есть только злобливость....))))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

55 хвилин тому, віталік волошин сказав:

мед носять добре е деякі нюанси но при роботі

давайте звідси докладніше....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Николай S сказал:

 потім побачим, що вони   заспівають  при різкому обриву взятку

При резком обрыве взятка, да если ещё отберёте мед, поставите взамен необсушенные корпуса - бомбить они баков начнут :ah:

Лично мои очччень предприимчивые становятся после откачки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 часов назад, aleksandrfeed сказал:

Согласен , характер поведения пока не соответствует породным признакам ...  есть только злобливость....))))

дочки відних відповідають  характеристикам

 

зниму видео викладу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, віталік волошин сказал:

дочки відних відповідають  характеристикам

 

зниму видео викладу

Это очень хорошо ! тоже буду выводить в этом году , надеюсь на проявление нужных тх в дочек ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
04.05.2020 в 10:10, Николай S сказав:

Спочатку нехай меду принесуть, :umora: потім побачим, що вони   заспівають  при різкому обриву взятку  да ще в пік розвитку, :umora: як буде повноцінна сім"я нарощуватись для зимівлі:hmm: а потім побачим чи варто  прививатись, бо однієї назви навіть з промірами  мені малувато, нам не шашечки,  нам їхати треба:hi:

Бачу, що на тому матеріалі  який є далеко не заїдеш, початок весняного розвитку був нормальний але на якомусь єтапі все тормознулось, жодна із  моєї полісянки не порадувала мене нарощуванням сімей, ....

 

05.05.2020 в 21:56, aleksandrfeed сказав:

Это очень хорошо ! тоже буду выводить в этом году , надеюсь на проявление нужных тх в дочек ...

надіятись, що в наступному поколінні появляться бажані ознаки яких не бачу в материнських якось дуже оптимістично, мабуть все таки ця бджола більш підходить для дуплянок чим для сучасного вулика, однозначно для збору чистої акації  не дотягують,  можливо "лісовий" у них і вийде, побачим далі......

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...