Перейти к содержанию
ДобровоЛ

Поліська лісова порода бджіл

В теме 372 сообщения

.

Изменено пользователем SashaSM

Поделиться сообщением

В 04.11.2017 в 12:09, Cheef77 сказав:

дача за городом в садовом кооперативе. Соседей нет. А те что есть далеко.

А пчел я приобрел на севере Черниговщины, уже раньше указывал. 

Вони у вас вдень будуть і за хорошого сторожового пса! :umora::vinny::ay:

Поделиться сообщением

Ось скопіював ще з першого свого поста: "На Житомирщині створюють Центр із відродження унікальних поліських темних лісових бджіл. Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу повідомив доктор ветеринарних наук, директор Національного наукового центру "Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича" Олександр Галатюк. «Наш інститут розпочав роботу з відродження цієї породи, тому що темна лісова бджола втрачена в Європі. Провідні європейські науковці також зацікавилися цією темою та вивчають її. Навіть постало питання про те, якщо буде створено таку пасіку, то її включать до європейського реєстру, і, можливо, виділять фінансування», - зазначив Галатюк.Він розповів, що це буде пасіка з племінного розведення щонайменше на 500 бджолосімей, яка слугуватиме виключно справі розведення саме поліської темної бджоли. «Наша поліська..., карпатська й українська степова - це три прекрасні бджолині породи, і ми пишаємося з того, що вони у нас є», - підкреслив науковець.Принагідно він зазначив, що Україна посідає п'яте місце в світі після Китаю, Аргентини, Індії та США за якістю меду і водночас перше в Європі, адже "таких ароматів і різноманіття меду ніде більше немає". "

Цікаво, може хоч хто в курсі, що далі окрім цієї гучної заяви пана Галатюка зроблено?:ah:;) Бо інфо у цьому плані - а ні якого. А на це теж виділено ж було кошти?..:dntknw: То хоча б На ТочкУ, де присутні близько шести  тис . пасічників (я не помиляюся?) поінформувати пасічників  не полінувалися...

І за що тоді вони із  держави (читай просто - із нашого з вами карману) пожирають наші такі дефіцитні  кошти? :ah::dntknw:

Изменено пользователем ДобровоЛ

Поделиться сообщением

Мені цікаво, а чи насправді поліська й темна лісова такі ідентичні?

Поделиться сообщением

Якщо цікаво то читайте

В 22.01.2014 в 03:41, ДобровоЛ сказал:

ПОЛІСЬКА ЛІСОВА ПОРОДА БДЖІЛ ............................... Поліські бджоли належать до темних лісових бджіл, які населяють природно-географічну зону Полісся (північні райони Київської, Житомирської, Чернігівської, Рівненської, Волинської та Сумської областей). Вони древні аборигенні бджоли України, що згадуються при описах господарської діяльності і побуту слов'янських племен...................

Изменено пользователем Николай S

Поделиться сообщением

19 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Цікаво, може хоч хто в курсі, що далі окрім цієї гучної заяви пана Галатюка зроблено?:ah:;) Бо інфо у цьому плані - а ні якого. А на це теж виділено ж було кошти?..:dntknw: То хоча б На ТочкУ, де присутні близько шести  тис . пасічників (я не помиляюся?) поінформувати пасічників  не полінувалися...

І за що тоді вони із  держави (читай просто - із нашого з вами карману) пожирають наші такі дефіцитні  кошти? :ah::dntknw:

Проедают (прожирают , как вы выразились) 'наши деньги' только за свое бездействие, и это выгодно многим. Поверьте , очень многим пчеловодам и не пчеловодам в нашей стране. Был бы иной человек на их месте, Нето чтоб баков, пакеты с Карпат просеивали от трутня и маток, которые идут с запада в степную зону Украины. 

Европейцы завозили к себе все подряд и потеряли свой тип темной пчелы, наверное, тоже думали# что все нормально будет и кому решать какие породы должны быть в том или ином месте и кто может запретить мне содержать ту или иную породу...

Поделиться сообщением

А колись же  , точно не пам"ятаю  в Панорниці чи в Коропі був розплідник Поліської . І яка його доля ?

Поделиться сообщением

1 година тому, Патриот17 сказав:

Проедают (прожирают , как вы выразились) 'наши деньги' только за свое бездействие, и это выгодно многим. Поверьте , очень многим пчеловодам и не пчеловодам в нашей стране. Был бы иной человек на их месте, Нето чтоб баков, пакеты с Карпат просеивали от трутня и маток, которые идут с запада в степную зону Украины. 

Европейцы завозили к себе все подряд и потеряли свой тип темной пчелы, наверное, тоже думали# что все нормально будет и кому решать какие породы должны быть в том или ином месте и кто может запретить мне содержать ту или иную породу...

Та ні. Вони завозили багато чого, але поряд з цим у горах і на островах зберігали чисті й закрити облітники. Цим у них і займались подібні заклади, як і у Галатюка, тільки не спеціалісти з  конярських кафедр, які трутнів приручали воду носити...:rofl::umora:

Поделиться сообщением

1 час назад, Владимир Иванович сказал:

А колись же  , точно не пам"ятаю  в Панорниці чи в Коропі був розплідник Поліської . І яка його доля ?

В Панорниці Коропского району кажуть намагались створити на базі колгоспної пасіки, але років 7-8 назад питав у бджолярів, колег по роботі з Панорниці так нічого внятного сказати не змогли.

Изменено пользователем Николай S

Поделиться сообщением

В 22.10.2017 в 11:50, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Может у кого есть возможность Весной продать не плодок Полесской или их помесь

Один человек просил себе неплодок. Пообещал, если все будет ОК. Будут лишние - могу выслать.

Поделиться сообщением

54 минуты назад, бігунець сказал:

Один человек просил себе неплодок. Пообещал, если все будет ОК. Будут лишние - могу выслать.

Буду признателен .Можем поминятся не плодками.

Поделиться сообщением

1 час назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

.Можем поминятся не плодками

Спасибо. Решил пока обеспечивать пасеку своими матками от лучших семей. Что-то местные из года в год остаются передовиками. В летнем сообщении писал о пчелах-злюках. Последние две качки от них были спокойными, агрессия была, но терпимая. Семья вышла по сбору меда на первое место, почти 120 кило. Больше сотни имеют еще 5 семей, или пойманные роями в лесу, или уже с матками от тех роев. Карника чуть недотянула (там своя история, сравним точнее в след. году). УС пока не отличилась, да и чему было отличаться, матки в июле посажены в июльские же рои. Итальянки тоже подсажены в июле, так что оценивать буду в след. году. карпатки?.. В этом году распрощался с последней маткой из Карпат. было более 10 и каждый год боролся за выживание этих семей. Возможно такие матки попались. От одного матковода.:( 

Поделиться сообщением

3 часа назад, Николай S сказал:

В Панорниці Коропского району кажуть намагались створити на базі колгоспної пасіки, але років 7-8 назад питав у бджолярів, колег по роботі з Панорниці так нічого внятного сказати не змогли.

Я давно ще рокыв з двадцять чув про розплідник Полісської і навідь хотів її придбати , але мій наставник мене відмовив сказав , що це Середньо русська порода і якщо я не фанат апітерапії то краще не треба . Але тоді наскільки я отримав правильну інформацію то розплідник знаходався в Новгород Сіверську ( інформація може бути і не правильна) Потім років з 8-10 назад коли я про це запитав у магазині Чернігівського бджолопрому мені сказали , що розплідник перенесений у Короп ( район ) . Аминулого року там же мені відповіли , що розплідника вже не має , а на його місці медова пасіка.

Поделиться сообщением

5 минут назад, Владимир Иванович сказал:

Я давно ще рокыв з двадцять чув про розплідник Полісської і навідь хотів її придбати , але мій наставник мене відмовив сказав , що це Середньо русська порода і якщо я не фанат апітерапії то краще не треба . Але тоді наскільки я отримав правильну інформацію то розплідник знаходався в Новгород Сіверську ( інформація може бути і не правильна) Потім років з 8-10 назад коли я про це запитав у магазині Чернігівського бджолопрому мені сказали , що розплідник перенесений у Короп ( район ) . Аминулого року там же мені відповіли , що розплідника вже не має , а на його місці медова пасіка.

Я теж чув, що все то пробували  в Понорниці  лише тому, що перестали фінансувати Новгород-Сіверців але й їм держфінансування на розплідник не попало, тобто була лише спроба створити відповідну базу......

Поделиться сообщением

1 минуту назад, Николай S сказал:

Я теж чув, що все то пробували  в Понорниці  лише тому, що перестали фінансувати Новгород-Сіверців але й їм держфінансування на розплідник не попало, тобто була лише спроба створити відповідну базу......

А жаль . Дякую.

Поделиться сообщением

Бачу тема геть заглохла. Як справи в ентузіастів, плем-матеріал знайшли, як злобливість, що з ХПП?

Років 5 тому коли батько придбував бджіл - дістались йому 5 сімей від одного діда (бджоли великі, темні, злющі і всі передовики по меду) дуже схожих на поліську.породу. Нажаль чи на щастя звелись усі за кілька років, але попри всі незручності від них враження дуже позитивні лишились.

Одним словом, не один рік моніторю тему, як щось придумаєте зі злобливістю - я перший в черзі на плідні матки.

Поделиться сообщением

В 15.07.2018 в 22:44, yu1986ra сказал:

Бачу тема геть заглохла.

У мене весь позитив від полісянок теж заглох. Як я їх доглядав, нарощував до медодаїв, а вони взяли й пороїлися. І нічого не міг вдіяти. Поробив відводки на півльоту, так роїлися відводки і з маточниками і з матками. Якщо у відводку був лишень один маточник, матка летіла з роєм, залишаючи залишок бджіл непризволяще. Відвіз сім"ї, які ще не встигли розроїтися на рапсі, на акацію, так і там пороїлися. Чесно, не тільки поліські роїлися, але з 22 полісянок (і їх помісей), що вийшли з зими, роїлося 19 сімей.

Так що я в полісянках дуже розчарувався. По підсумку року залишу кращих з кращих, решту переведу на інші породи. Он завтра їду пяток маток Ус підсаджувати.

Поделиться сообщением

57 минут назад, бігунець сказал:

У мене весь позитив від полісянок теж заглох. Як я їх доглядав, нарощував до медодаїв, а вони взяли й пороїлися. І нічого не міг вдіяти. Поробив відводки на півльоту, так роїлися відводки і з маточниками і з матками. Якщо у відводку був лишень один маточник, матка летіла з роєм, залишаючи залишок бджіл непризволяще. Відвіз сім"ї, які ще не встигли розроїтися на рапсі, на акацію, так і там пороїлися. Чесно, не тільки поліські роїлися, але з 22 полісянок (і їх помісей), що вийшли з зими, роїлося 19 сімей.

Так що я в полісянках дуже розчарувався. По підсумку року залишу кращих з кращих, решту переведу на інші породи. Он завтра їду пяток маток Ус підсаджувати.

Та же проблема с местными пчёлами, пока роевых пчёл не отделишь, работы в улье не будет. В прошлом году мне рои принесли по 20-30 л мёда. А в этом оставляешь 1 матку, и она улетает с роевыми пчёлами. Но больше интересно то, что где подставил матку в клеточке, там обязательно появится залётная матка.

Поделиться сообщением

В 19.07.2018 в 21:41, бігунець сказал:

Чесно, не тільки поліські роїлися, але з 22 полісянок (і їх помісей), що вийшли з зими, роїлося 19 сімей.

Тут допоможе щось типу Демарі (Сіменса) на початку роєвої пори  - як не треба розширяти пасіку, то дуже дієвий метод

Поделиться сообщением

11 часов назад, Сіверянин сказал:

Предлагал, своих полесских, желающие были зимой, но к весне отказались. 

В якійсь темі бачів що чоловік показував як атакують тільки но підійшов до вулика, мабудь треба знайти і домовитися щоб п"ять маточок навесну замовити.:IMHO:Ото буде екстрим.

Поделиться сообщением

26 минут назад, Николай Ахтырка сказал:

В якійсь темі бачів що чоловік показував як атакують тільки но підійшов до вулика, мабудь треба знайти і домовитися щоб п"ять маточок навесну замовити.:IMHO:Ото буде екстрим.

Взяв би пару штук для кума - щоб життя не казалось раєм :umora:

Поделиться сообщением

Нє ну шутки шутками але коли вивозиш вулики в посадку і залишаєш без нагляду то хоча б пара таких не помішає...

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти