Перейти к содержанию

Поліська лісова порода бджіл


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

в 1991 році повернувшись зі служби та починаючи пасічникувати, один родич вже правда доволі старенький подарував рій поліської бджоли, про цю породу бджіл саме тоді від нього я і почув.Виявляється в тяжкі часи, коли він з родиною був виселений до сибіру його батьки взяли зі собою ці бджоли,а він будучи реабілітованим повертаючись, знову привіз ці бджоли та пасічникував на хуторі де природа дарувала чудову медозбірну базу. Описані ознаки повністью відповідають цій бджолі.В мене вони не зберіглись.Щоб сказати що вони не заслуговують уваги, то це неправда.Можливо для певних цілей промислового значення, вони ще будуть використані.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в 1991 році повернувшись зі служби та починаючи пасічникувати, один родич вже правда доволі старенький подарував рій поліської бджоли, про цю породу бджіл саме тоді від нього я і почув.Виявляється в тяжкі часи, коли він з родиною був виселений до сибіру його батьки взяли зі собою ці бджоли,а він будучи реабілітованим повертаючись, знову привіз ці бджоли та пасічникував на хуторі де природа дарувала чудову медозбірну базу. Описані ознаки повністью відповідають цій бджолі.В мене вони не зберіглись.Щоб сказати що вони не заслуговують уваги, то це неправда.Можливо для певних цілей промислового значення, вони ще будуть використані.
miro, Жаль, що не збереглися. Але знайдемо. Я й місце для їх утримання знайшов. Далекувато від моєї пасіки, але тихе місце. Найбільш цікавить її виживаємість без втручання людини та розміри. І це є неоціненний матеріал для подальшої селекції. Адже вони, як автохтони зберігають свої властивості через десятки поколінь. Єдиний її мінус - злобливісь, можна зменшити приливом тієї ж бакфастської породи. А може що й вийде достойне? Решта мінусів,- як рійливість та ін.- несуттєві, як на мене. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За колір перчатки не знав. Дякую, прийму до уваги.
Печатки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

miro, Жаль, що не збереглися. Але знайдемо. Я й місце для їх утримання знайшов. Далекувато від моєї пасіки, але тихе місце. Найбільш цікавить її виживаємість без втручання людини та розміри. І це є неоціненний матеріал для подальшої селекції. Адже вони, як автохтони зберігають свої властивості через десятки поколінь. Єдиний її мінус - злобливісь, можна зменшити приливом тієї ж бакфастської породи. А може що й вийде достойне? Решта мінусів,- як рійливість та ін.- несуттєві, як на мене. :IMHO1:
особисто моє бачення, що в поліської бджоли є ряд хороших якостей і вони могли би слугувати приливом в інші породи. але все таки перше мабуть треба відновити саму поліську бджолу, а тут як кажуть карти в :IMHO1: руки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

miro, Жаль, що не збереглися. Але знайдемо. Я й місце для їх утримання знайшов. Далекувато від моєї пасіки, але тихе місце. Найбільш цікавить її виживаємість без втручання людини та розміри. І це є неоціненний матеріал для подальшої селекції. Адже вони, як автохтони зберігають свої властивості через десятки поколінь. Єдиний її мінус - злобливісь, можна зменшити приливом тієї ж бакфастської породи. А може що й вийде достойне? Решта мінусів,- як рійливість та ін.- несуттєві, як на мене. :IMHO1:
особисто моє бачення, що в поліської бджоли є ряд хороших якостей і вони могли би слугувати приливом в інші породи. але все таки перше мабуть треба відновити саму поліську бджолу, а тут як кажуть карти в :IMHO1: руки.
Повністю з Вами згоден. Пока у пошуках. Хто що має з інфо по цій темі,- публікуйте. Будемо вдячні.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поліської породи дуже багато, можливо не настільки чиста.Пасічник із Дубечного розводить бджіл поліської породи З тим,як вони завзято рояться можна дуже швидко помножувати пасіку. Але з практики скажу,що утримувати їх потрібно окремо від інших порід. Мабуть матки паруються з трутнями Поліської бджоли, беручи від них злість. Був у мене такий випадок , після чого переніс їх на батьківське господарство. Складається таке враження, що ця порода є домінуючою в своєму ареалі. Було б добре відновити чисту породу поліських. Тоді можна отримати більше позитивних якостей на противагу її злоби. З приводу фото не впевнений. Точно знаю, що їх фото робив весною, а ці світлини дата кінець літа. Але дай Бог весною зроблю докладні фото (матка, бджоли після зимівлі, пізніше трутня (читав поста, де порівнюють трутня з шершнем де що утріровано, біль схожий на великого джміля)). :UA:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За колір перчатки не знав. Дякую, прийму до уваги.

Ваша бджола нічого не иає сільного з поліською (зла не ознака ).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За колір перчатки не знав. Дякую, прийму до уваги.

Ваша бджола нічого не иає сільного з поліською (зла не ознака ).
Пахомичу, ну ви й спец. Отак по фото просто визначати породи... :dntknw: Ну, а може що запропонуєте й свого, що має відношення до полісянки? ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пахомичу, ну ви й спец. Отак по фото просто визначати породи... Ну, а може що запропонуєте й свого, що має відношення до полісянки? --------------------

Просто потрібно мати набите око- при підняті рамки поліська збігає в низ і має бути гроно. немає накопичення (грона) знизу рамки немає і поліської Тренеруйтесь!!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ДобровоЛ, на фотографії явно видно шо бджолине збігають на низ рамки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За колір перчатки не знав. Дякую, прийму до уваги.

Ваша бджола нічого не иає сільного з поліською (зла не ознака ).
Злоба як раз і є однією з ознак Поліської бджоли. :hi: Чого не скажеш про такий факт як збігання бджіл з рамки з утворенням грона. На таке явище впливає дуже багато факторів, гарячий дим або їдкий, що теж викликає у бджіл роздратованість і природно заставляє бджіл збігати з рамки навіть з розплодом . При огляді гнізда для зручності 2-3 рамки ставлю в ящик, після декількох хвилин повертаючи, дуже часто в знизу утворюють грона, іноді буває ще й ланцюжок «лапка за лапку» і це не тільки в полісянок. :umora: А можливо воно так і є, просто дуже мало інформації. Буду радий почути про Полісянок більше характеристик.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ДобровоЛ, на фотографії явно видно шо бджолине збігають на низ рамки
Панове, я вже писав , з фото міг напутати ,До речі на 1 фото з верху біля верхньої планки видно черевце матки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

vooiss, На рахунок того ,що ви вимовили , то дійсно так. Но в мої місцевості (с. Борсуки) колись мій батько говорив чорнна лісова і кругом дуже є великий вплив поліської і навть на тернопільщині

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По описанию очень похоже на то, что я привез в апреле с Полесья, а точнее, белорусской границы. Я думал это среднерусская, но может быть и полесская лесная. Злющие - если я к своим дворняжкам-карпаткам без дымаря хожу, смел их пером и все - рамки на откачку, никаких претензий, так к этим чтоб пойти на еврокомбинезон (с маской все единое целое) приходилось сверху еще одевать халат, обувать сапоги и вторую маску одевать поверх... Это что-то с чем-то - вылетают, окружают, залазят в каждую складочку, на дымарь им вообще ложить, не знаю что за маневр у них называется - толпа пчел просто идет в лобовую атаку, такое ощущение что с ног сбивают. Дядька у которого их брал ведет такую племенную работу - под конец мая начинает вся его семья (человек 6-7) караулить рои. Держит их в ульях на узковысокую рамку, рамка на 1 см уже и 1 см длиннее стандарта, я мозгом кипел когда старался их засунуть в свой МК - пришлось обрезать плечики, прикручивал верхний брусок и ставил подиагонали. Да, и улья у него стенка 50-70, кароче улей одному поднять невозможно, так он еще их в лес вывозит на лето, но пчела хорошая - в начале апреля семья полностью обсиживала 12 рамок, он уже многим поставил магазины (улей на 12 высоких рамок с магазинами у него, причем магазин вставляется внутрь улья, как бы высокое надзаставочное пространство), надеюсь меня простят любители данной породы - поменял я всех маток на карпатку.
sypersava, А контакти чи адресу цього добродія не можете дати? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За колір перчатки не знав. Дякую, прийму до уваги.

Ваша бджола нічого не иає сільного з поліською (зла не ознака ).
Злоба як раз і є однією з ознак Поліської бджоли. :hi: Чого не скажеш про такий факт як збігання бджіл з рамки з утворенням грона. На таке явище впливає дуже багато факторів, гарячий дим або їдкий, що теж викликає у бджіл роздратованість і природно заставляє бджіл збігати з рамки навіть з розплодом . При огляді гнізда для зручності 2-3 рамки ставлю в ящик, після декількох хвилин повертаючи, дуже часто в знизу утворюють грона, іноді буває ще й ланцюжок «лапка за лапку» і це не тільки в полісянок. :umora: А можливо воно так і є, просто дуже мало інформації. Буду радий почути про Полісянок більше характеристик.
vooiss, дивіться тут і далі її характеристики. http://tochok.info/forum/index.php?showtopic=7423#
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

vooiss, На рахунок того ,що ви вимовили , то дійсно так. Но в мої місцевості (с. Борсуки) колись мій батько говорив чорнна лісова і кругом дуже є великий вплив поліської і навть на тернопільщині
Чиста правда. Чув,що хлопці в лісах ближче до Шумська ловушками за літо 5-6 роїв ловлять.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

vooiss, На рахунок того ,що ви вимовили , то дійсно так. Но в мої місцевості (с. Борсуки) колись мій батько говорив чорнна лісова і кругом дуже є великий вплив поліської і навть на тернопільщині
Чиста правда. Чув,що хлопці в лісах ближче до Шумська ловушками за літо 5-6 роїв ловлять.
vooiss, це на Тернопільщині, де є річка Кума? І що - поліські лісові, чи просто всякі?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чиста правда. Чув,що хлопці в лісах ближче до Шумська ловушками за літо 5-6 роїв ловлять.

Поліську потрібно підтримати (хіба вона незаконо народжена) можливо вона неудобна, но якщо її вписати в рамкиі і в цей вінігрер (бджолиний) то ми можемо отриматифайне блюдо (можливо)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чиста правда. Чув,що хлопці в лісах ближче до Шумська ловушками за літо 5-6 роїв ловлять.

Поліську потрібно підтримати (хіба вона незаконо народжена) можливо вона неудобна, но якщо її вписати в рамкиі і в цей вінігрер (бджолиний) то ми можемо отриматифайне блюдо (можливо)
Я тільки За :ole_ole::ole_ole::ole_ole:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

vooiss, На рахунок того ,що ви вимовили , то дійсно так. Но в мої місцевості (с. Борсуки) колись мій батько говорив чорнна лісова і кругом дуже є великий вплив поліської і навть на тернопільщині
Чиста правда. Чув,що хлопці в лісах ближче до Шумська ловушками за літо 5-6 роїв ловлять.
vooiss, це на Тернопільщині, де є річка Кума? І що - поліські лісові, чи просто всякі?
За річку Кума не чув. Те що чув розкажу. Хлопці ловлять в лісах на кордоні з Тернопільщиною. Для прикладу Зелений Дуб Здолбунівського р-н і згори через долину Гута Руська Шумський р-н. Терноп. Обл..Ловлять не тільки полісянок а й інші. Поселяють іх в новий вулик , підсаджують матку Карпату і бджоли стають смиренними. Не соромно і продати таку сім*ю починаючому пасічнику. А то не дай Боже продай новачку полісянок «закляне» і пасічника і бджіл, не захоче ні меду ні гарних вуликів біля хати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За річку Кума не чув. Те що чув розкажу. Хлопці ловлять в лісах на кордоні з Тернопільщиною. Для прикладу Зелений Дуб Здолбунівського р-н і згори через долину Гута Руська Шумський р-н

Добровол просто вимовив для жарту. Він просто незнає , що є така ріка Горинь.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За річку Кума не чув. Те що чув розкажу. Хлопці ловлять в лісах на кордоні з Тернопільщиною. Для прикладу Зелений Дуб Здолбунівського р-н і згори через долину Гута Руська Шумський р-н

Добровол просто вимовив для жарту. Він просто незнає , що є така ріка Горинь.
Пахомичу, Я не те, що знаю, а й фотографував ці річки і не раз. Горинь теж.Є ціла добірка у мене рік України, знімав для календаря. Див.ось тут. http://ldobro2.gallery.ru/ Можете насолоджуватися їх красою. А річка Кума якраз протікає Шумським районом (с. Боложівка), про який згадувалось у повідомленні vooiss . :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ДобровоЛ Див. по GPS ця річка набагато південніше від тих місць , що я описував. А от фото гарні. :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
ДобровоЛ Див. по GPS ця річка набагато південніше від тих місць , що я описував. А от фото гарні. :ay:
Дякую за оцінку! Ну, кілометрів з 15, не більше...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Именно эта порода очень хороша для начинающих, приучает правильно ходить по пасеке, делать всё как нужно, сразу "указывают на ошибки"

Чтобы сразу отпало желание заниматься пчеловодством. А ещё могут и убить по неопытности. ;)
hadzumakі Ну, друже, про убивство- це аж занадто. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...