Перейти к содержанию

Поліська лісова порода бджіл


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

  • 3 weeks later...
В 04.11.2017 в 12:09, Cheef77 сказав:

дача за городом в садовом кооперативе. Соседей нет. А те что есть далеко.

А пчел я приобрел на севере Черниговщины, уже раньше указывал. 

Вони у вас вдень будуть і за хорошого сторожового пса! :umora::vinny::ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось скопіював ще з першого свого поста: "На Житомирщині створюють Центр із відродження унікальних поліських темних лісових бджіл. Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу повідомив доктор ветеринарних наук, директор Національного наукового центру "Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича" Олександр Галатюк. «Наш інститут розпочав роботу з відродження цієї породи, тому що темна лісова бджола втрачена в Європі. Провідні європейські науковці також зацікавилися цією темою та вивчають її. Навіть постало питання про те, якщо буде створено таку пасіку, то її включать до європейського реєстру, і, можливо, виділять фінансування», - зазначив Галатюк.Він розповів, що це буде пасіка з племінного розведення щонайменше на 500 бджолосімей, яка слугуватиме виключно справі розведення саме поліської темної бджоли. «Наша поліська..., карпатська й українська степова - це три прекрасні бджолині породи, і ми пишаємося з того, що вони у нас є», - підкреслив науковець.Принагідно він зазначив, що Україна посідає п'яте місце в світі після Китаю, Аргентини, Індії та США за якістю меду і водночас перше в Європі, адже "таких ароматів і різноманіття меду ніде більше немає". "

    Цікаво, може хоч хто в курсі, що далі окрім цієї гучної заяви пана Галатюка зроблено?:ah:;) Бо інфо у цьому плані - а ні якого. А на це теж виділено ж було кошти?..:dntknw: То хоча б На ТочкУ, де присутні близько шести  тис . пасічників (я не помиляюся?) поінформувати пасічників  не полінувалися...

       І за що тоді вони із  держави (читай просто - із нашого з вами карману) пожирають наші такі дефіцитні  кошти? :ah::dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мені цікаво, а чи насправді поліська й темна лісова такі ідентичні?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо цікаво то читайте

В 22.01.2014 в 03:41, ДобровоЛ сказал:

ПОЛІСЬКА ЛІСОВА ПОРОДА БДЖІЛ ............................... Поліські бджоли належать до темних лісових бджіл, які населяють природно-географічну зону Полісся (північні райони Київської, Житомирської, Чернігівської, Рівненської, Волинської та Сумської областей). Вони древні аборигенні бджоли України, що згадуються при описах господарської діяльності і побуту слов'янських племен...................

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 часов назад, ДобровоЛ сказал:

 

    Цікаво, може хоч хто в курсі, що далі окрім цієї гучної заяви пана Галатюка зроблено?:ah:;) Бо інфо у цьому плані - а ні якого. А на це теж виділено ж було кошти?..:dntknw: То хоча б На ТочкУ, де присутні близько шести  тис . пасічників (я не помиляюся?) поінформувати пасічників  не полінувалися...

       І за що тоді вони із  держави (читай просто - із нашого з вами карману) пожирають наші такі дефіцитні  кошти? :ah::dntknw:

Проедают (прожирают , как вы выразились) 'наши деньги' только за свое бездействие, и это выгодно многим. Поверьте , очень многим пчеловодам и не пчеловодам в нашей стране. Был бы иной человек на их месте, Нето чтоб баков, пакеты с Карпат просеивали от трутня и маток, которые идут с запада в степную зону Украины. 

Европейцы завозили к себе все подряд и потеряли свой тип темной пчелы, наверное, тоже думали# что все нормально будет и кому решать какие породы должны быть в том или ином месте и кто может запретить мне содержать ту или иную породу...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А колись же  , точно не пам"ятаю  в Панорниці чи в Коропі був розплідник Поліської . І яка його доля ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Патриот17 сказав:

Проедают (прожирают , как вы выразились) 'наши деньги' только за свое бездействие, и это выгодно многим. Поверьте , очень многим пчеловодам и не пчеловодам в нашей стране. Был бы иной человек на их месте, Нето чтоб баков, пакеты с Карпат просеивали от трутня и маток, которые идут с запада в степную зону Украины. 

Европейцы завозили к себе все подряд и потеряли свой тип темной пчелы, наверное, тоже думали# что все нормально будет и кому решать какие породы должны быть в том или ином месте и кто может запретить мне содержать ту или иную породу...

Та ні. Вони завозили багато чого, але поряд з цим у горах і на островах зберігали чисті й закрити облітники. Цим у них і займались подібні заклади, як і у Галатюка, тільки не спеціалісти з  конярських кафедр, які трутнів приручали воду носити...:rofl::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Владимир Иванович сказал:

А колись же  , точно не пам"ятаю  в Панорниці чи в Коропі був розплідник Поліської . І яка його доля ?

В Панорниці Коропского району кажуть намагались створити на базі колгоспної пасіки, але років 7-8 назад питав у бджолярів, колег по роботі з Панорниці так нічого внятного сказати не змогли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.10.2017 в 11:50, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Может у кого есть возможность Весной продать не плодок Полесской или их помесь

Один человек просил себе неплодок. Пообещал, если все будет ОК. Будут лишние - могу выслать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 минуты назад, бігунець сказал:

Один человек просил себе неплодок. Пообещал, если все будет ОК. Будут лишние - могу выслать.

Буду признателен .Можем поминятся не плодками.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

.Можем поминятся не плодками

Спасибо. Решил пока обеспечивать пасеку своими матками от лучших семей. Что-то местные из года в год остаются передовиками. В летнем сообщении писал о пчелах-злюках. Последние две качки от них были спокойными, агрессия была, но терпимая. Семья вышла по сбору меда на первое место, почти 120 кило. Больше сотни имеют еще 5 семей, или пойманные роями в лесу, или уже с матками от тех роев. Карника чуть недотянула (там своя история, сравним точнее в след. году). УС пока не отличилась, да и чему было отличаться, матки в июле посажены в июльские же рои. Итальянки тоже подсажены в июле, так что оценивать буду в след. году. карпатки?.. В этом году распрощался с последней маткой из Карпат. было более 10 и каждый год боролся за выживание этих семей. Возможно такие матки попались. От одного матковода.:( 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Николай S сказал:

В Панорниці Коропского району кажуть намагались створити на базі колгоспної пасіки, але років 7-8 назад питав у бджолярів, колег по роботі з Панорниці так нічого внятного сказати не змогли.

Я давно ще рокыв з двадцять чув про розплідник Полісської і навідь хотів її придбати , але мій наставник мене відмовив сказав , що це Середньо русська порода і якщо я не фанат апітерапії то краще не треба . Але тоді наскільки я отримав правильну інформацію то розплідник знаходався в Новгород Сіверську ( інформація може бути і не правильна) Потім років з 8-10 назад коли я про це запитав у магазині Чернігівського бджолопрому мені сказали , що розплідник перенесений у Короп ( район ) . Аминулого року там же мені відповіли , що розплідника вже не має , а на його місці медова пасіка.

  • Подобається 2
  • Дякую 1
  • Сумно 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Владимир Иванович сказал:

Я давно ще рокыв з двадцять чув про розплідник Полісської і навідь хотів її придбати , але мій наставник мене відмовив сказав , що це Середньо русська порода і якщо я не фанат апітерапії то краще не треба . Але тоді наскільки я отримав правильну інформацію то розплідник знаходався в Новгород Сіверську ( інформація може бути і не правильна) Потім років з 8-10 назад коли я про це запитав у магазині Чернігівського бджолопрому мені сказали , що розплідник перенесений у Короп ( район ) . Аминулого року там же мені відповіли , що розплідника вже не має , а на його місці медова пасіка.

Я теж чув, що все то пробували  в Понорниці  лише тому, що перестали фінансувати Новгород-Сіверців але й їм держфінансування на розплідник не попало, тобто була лише спроба створити відповідну базу......

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Николай S сказал:

Я теж чув, що все то пробували  в Понорниці  лише тому, що перестали фінансувати Новгород-Сіверців але й їм держфінансування на розплідник не попало, тобто була лише спроба створити відповідну базу......

А жаль . Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 7 months later...

Бачу тема геть заглохла. Як справи в ентузіастів, плем-матеріал знайшли, як злобливість, що з ХПП?

Років 5 тому коли батько придбував бджіл - дістались йому 5 сімей від одного діда (бджоли великі, темні, злющі і всі передовики по меду) дуже схожих на поліську.породу. Нажаль чи на щастя звелись усі за кілька років, але попри всі незручності від них враження дуже позитивні лишились.

Одним словом, не один рік моніторю тему, як щось придумаєте зі злобливістю - я перший в черзі на плідні матки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.07.2018 в 22:44, yu1986ra сказал:

Бачу тема геть заглохла.

У мене весь позитив від полісянок теж заглох. Як я їх доглядав, нарощував до медодаїв, а вони взяли й пороїлися. І нічого не міг вдіяти. Поробив відводки на півльоту, так роїлися відводки і з маточниками і з матками. Якщо у відводку був лишень один маточник, матка летіла з роєм, залишаючи залишок бджіл непризволяще. Відвіз сім"ї, які ще не встигли розроїтися на рапсі, на акацію, так і там пороїлися. Чесно, не тільки поліські роїлися, але з 22 полісянок (і їх помісей), що вийшли з зими, роїлося 19 сімей.

Так що я в полісянках дуже розчарувався. По підсумку року залишу кращих з кращих, решту переведу на інші породи. Он завтра їду пяток маток Ус підсаджувати.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 минут назад, бігунець сказал:

У мене весь позитив від полісянок теж заглох. Як я їх доглядав, нарощував до медодаїв, а вони взяли й пороїлися. І нічого не міг вдіяти. Поробив відводки на півльоту, так роїлися відводки і з маточниками і з матками. Якщо у відводку був лишень один маточник, матка летіла з роєм, залишаючи залишок бджіл непризволяще. Відвіз сім"ї, які ще не встигли розроїтися на рапсі, на акацію, так і там пороїлися. Чесно, не тільки поліські роїлися, але з 22 полісянок (і їх помісей), що вийшли з зими, роїлося 19 сімей.

Так що я в полісянках дуже розчарувався. По підсумку року залишу кращих з кращих, решту переведу на інші породи. Он завтра їду пяток маток Ус підсаджувати.

 

Та же проблема с местными пчёлами, пока роевых пчёл не отделишь, работы в улье не будет. В прошлом году мне рои принесли по 20-30 л мёда. А в этом оставляешь 1 матку, и она улетает с роевыми пчёлами. Но больше интересно то, что где подставил матку в клеточке, там обязательно появится залётная матка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
В 19.07.2018 в 21:41, бігунець сказал:

Чесно, не тільки поліські роїлися, але з 22 полісянок (і їх помісей), що вийшли з зими, роїлося 19 сімей.

Тут допоможе щось типу Демарі (Сіменса) на початку роєвої пори  - як не треба розширяти пасіку, то дуже дієвий метод

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Сіверянин сказал:

Предлагал, своих полесских, желающие были зимой, но к весне отказались. 

В якійсь темі бачів що чоловік показував як атакують тільки но підійшов до вулика, мабудь треба знайти і домовитися щоб п"ять маточок навесну замовити.:IMHO:Ото буде екстрим.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, Николай Ахтырка сказал:

В якійсь темі бачів що чоловік показував як атакують тільки но підійшов до вулика, мабудь треба знайти і домовитися щоб п"ять маточок навесну замовити.:IMHO:Ото буде екстрим.

Взяв би пару штук для кума - щоб життя не казалось раєм :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нє ну шутки шутками але коли вивозиш вулики в посадку і залишаєш без нагляду то хоча б пара таких не помішає...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...
1 час назад, ДобровоЛ сказал:
2 часа назад, Jon сказал:

...

ну это всё мечты , а Среднерусскую где нибудь из Татарстана или Мордовии , надеюсь в ближайшие годы достану. Для чего ? есть очень ценные качества этой пчелы - очень экономичность  и устойчивость к пади зимой и ещё одна особенность взрывное развитие весной , да такой в основном весь бакфаст но не с столь выраженными этими характеристиками, т.е. к бакфасту можно попытаться прилить кровушки СР пчелы и посмотреть что получится в наших  относительно тёплых регионах, думаю в этом есть смысл. в Идеале если получется то пчела вообще будет ОГОНЬ:umora:...

 

В Україні є ж і свій тип СР - це темна поліська лісова бджола, яка дуже пострждала від аварії на ЧАЕС. Але вона все ж існує і в нас на Київщині, і в Житомирській обл. та на Волині. Тут, на ТочкУ є ціла тема про неї. Знайшов - ось тут:    http://tochok.info/topic/7423-поліська-лісова-порода-бджіл/

 

да полеская это та же СР , но дело в том считаю ,что она довольно сильно подверглась изменению под натиском других пород и её довольно тяжело найти если не в чистопородности то хотябы пчелу отвечающим фенотипному признаку и элементарным ХПП соответствующие жэтой породе, таких даже нет.

С другой сторона на севере РФ там сами климатические условия такие что кроме СР там ничего попросту не перезимует , карпатка и её помеси уж точно , она начинает рано сеять и гибнет при возвратных холодах , т.е. на этой территории можно с большей вероятностью найти нужных пчёл - отлично зимующих 6+ месяцев и взрывной старт , т.к. если не будет взрывного старта в короткую весну  они не успеют развиться, естественно мёда 0  и таких бракуют ,  у нас же климат гораздо мягче + разношёрстность пород - очень тяжело будет найти то что надо , да и у кого такой материал есть что бы мог продать, лично я не знаю. В тот же момент из 10 маток из севера можно выбрать подходящих...:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 19.07.2018 в 22:47, Сіверянин сказал:
  В 17.08.2018 в 11:39, Сіверянин сказал:

Предлагал, своих полесских, желающие были зимой, но к весне отказались. 

Раскажите как прошёл сезон много роилось у Вас семей, как сработали по мёду?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 години тому, Jon сказав:

да полеская это та же СР , но дело в том считаю ,что она довольно сильно подверглась изменению под натиском других пород и её довольно тяжело найти если не в чистопородности то хотябы пчелу отвечающим фенотипному признаку и элементарным ХПП соответствующие жэтой породе, таких даже нет.

С другой сторона на севере РФ там сами климатические условия такие что кроме СР там ничего попросту не перезимует , карпатка и её помеси уж точно , она начинает рано сеять и гибнет при возвратных холодах , т.е. на этой территории можно с большей вероятностью найти нужных пчёл - отлично зимующих 6+ месяцев и взрывной старт , т.к. если не будет взрывного старта в короткую весну  они не успеют развиться, естественно мёда 0  и таких бракуют ,  у нас же климат гораздо мягче + разношёрстность пород - очень тяжело будет найти то что надо , да и у кого такой материал есть что бы мог продать, лично я не знаю. В тот же момент из 10 маток из севера можно выбрать подходящих...:IMHO1:

Є десь на Житомирщині навіть бджолорозплідник полісянки - вона трохи мирніша за СР.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...