Перейти к содержанию
ДобровоЛ

Кочівля - північ України

В теме 89 сообщений

Які затрати на перевезення 50 сімей,

4-5 раз на сезон?

Поделиться сообщением

6 часов назад, Олександр М сказал:

4-5 раз на сезон?

У мене вийшло приблизно до 10 тис., точніше 8-9. Перший раз недалеко від дому на ріпак, потім на акацію за 30 км, далі переїзд в 20 км на гречку, потім ще раз в 20 км на пізній сонях, і додому - 70 км. Переїзд це ще не все, чимало грошей забирали поїздки на відкачування меду. Хлопці грошей не брали, тільки мед, але продукти купувалися, бензин. До того ж раз у тиждень їздив до бджіл автомобілем.

П. С. Мабуть тре доплюсувати. Після здачі меду хлопцям, котрі допомагали у відкачці 3 рази (гречка, сонях - ріпак, акацію і останній відбір дома своїми силами) дав по тисячі гривень.

Поделиться сообщением

23 минуты назад, бігунець сказал:

У мене вийшло приблизно до 10 тис., точніше 8-9. Перший раз недалеко від дому на ріпак, потім на акацію за 30 км, далі переїзд в 20 км на гречку, потім ще раз в 20 км на пізній сонях, і додому - 70 км. Переїзд це ще не все, чимало грошей забирали поїздки на відкачування меду. Хлопці грошей не брали, тільки мед, але продукти купувалися, бензин. До того ж раз у тиждень їздив до бджіл автомобілем.

П. С. Мабуть тре доплюсувати. Після здачі меду хлопцям, котрі допомагали у відкачці 3 рази (гречка, сонях - ріпак, акацію і останній відбір дома своїми силами) дав по тисячі гривень.

Игра стоила свеч?

Поделиться сообщением

Да. И это при том, что семей всего 30, из них отводки и рои 17, большая часть июнские, вывезены уже на подсолнух.

Поделиться сообщением

8 годин тому, Олександр М сказав:

4-5 раз на сезон?

Та тут багато факторів потрібно враховувати - і транспорт, і віддаль...:IMHO:

Поделиться сообщением

В 01.01.2017 в 21:12, бігунець сказав:

Три роки вивозив на липу. Цвіте рясно, а меду нема. Тому й вирішив замісь липи, хоч це набагато ближче до дому, везти на крушину. Там бджоли не тільки будуть з медом, ще й мені щось піднесуть. Так і по гречці. Позаминулого року приблизно по 3-4 літри на сім"ю, в минулому ще менше.

А я двічі виїжджав на липу і завди класно. Головне, щоб у місці кочівлі її було чимало і різної.Тоді якась колись та й вистрілить...:IMHO:

Поделиться сообщением

В 11.01.2017 в 21:21, Do6pblú BecTHuk сказав:

Дуже дивно, коли дізнаються, що я почав пасічникування, то постійно запитують про гречаний мед. На відповідь, що такого немає і де бачили посіви гречки, починають ділитися спогадами з дитинства, як їли гречий мед! А на основне питання так ніхто і не відповів:hmm:

Та тепер потроху вже сіють - ціни ж на гречку взлетіли. Але є й інша біда - гречка є вже й така , що нічого й не виділяє.:dntknw: А гречаний у нас - один з найпахутіших - у цьому й весь секрет.:IMHO:

Поделиться сообщением

В 30.11.2017 в 22:35, бігунець сказал:

Дуже радий, що цього року кочував, кочував далеченько від дому. Вірніше, бджоли були на медозборі, а я дома, тільки раз в тиждень-два навідувався. Чому радий? бо якби на місці крутився того б меду не мав. Від 12-13 основних сімей і ще від 17 роїв і відводків відкачав півтори тони. І це коли сонях погано медував. Виручив золотарник. На наступний рік в пріоритеті розширення пасіки і кочівля на польові медодаї. Хоча і про ліс не забуду.:) Оті всі старі лежаки вивезу в ліс, на деревах зроблю платформи і їх на ті платформи. Чим погана пастка?:)

Кочуємо також в Овруцькому та Народицькому районнах. Будемо раді спілкуванню та товариству тел. 0979833296.

Поделиться сообщением

В 03.01.2018 в 16:20, SEMEN сказал:

Кочуємо також в Овруцькому та Народицькому районнах. Будемо раді спілкуванню та товариству тел. 0979833296.

Світ тісний.:) Впевнений, якщо ми і не пересікалися, то маємо спільних знайомих. Дзвонити поки що не буду, голова не варить взагалі. добу на роботі, до того ж збив два з половиною десятки криш, покрив жестю 15. А це тільки що з майстерні, скручував днища.

Поделиться сообщением

В 04.01.2018 в 20:55, бігунець сказав:

Світ тісний.:) Впевнений, якщо ми і не пересікалися, то маємо спільних знайомих. Дзвонити поки що не буду, голова не варить взагалі. добу на роботі, до того ж збив два з половиною десятки криш, покрив жестю 15. А це тільки що з майстерні, скручував днища.

А як на верес виїжджали? Бо я збираюся хоч пару сімей вивезти цього сезону при посередництві @snippi - у якого пасіка в Іванківському районі.:ah:

Поделиться сообщением

На верес виїзджати більше не планую. Колоди, можливо рамкові вулики на деревах, буде вересовий мед - добре, ні - то ні.

Виїзджали на верес в кінці липня, на початку серпня. Ранком закривали льотки ( в годині 3-4), грузилися і вперед. Перевозили за 15-20 км, але дороги... Так що витрачали на дорогу з годину. 

Забирали бджіл уже на початку вересня. Тоді бувають прохолодні дні, взятку вже нема, бджоли з обіду сидять по вуликах. Тож забирали вдень.

Поделиться сообщением

8 годин тому, бігунець сказав:

На верес виїзджати більше не планую. Колоди, можливо рамкові вулики на деревах, буде вересовий мед - добре, ні - то ні.

Виїзджали на верес в кінці липня, на початку серпня. Ранком закривали льотки ( в годині 3-4), грузилися і вперед. Перевозили за 15-20 км, але дороги... Так що витрачали на дорогу з годину. 

Забирали бджіл уже на початку вересня. Тоді бувають прохолодні дні, взятку вже нема, бджоли з обіду сидять по вуликах. Тож забирали вдень.

Якщо не секрет: по яких селах кочували?

Поделиться сообщением

Не секрет, по селам не стояв.:) Але приблизно... Дивіться на карті північніше с. Словечно є с. Козюлі. Приблизно в тому районі. Дивіться на північний захід. С. Дуби і далі, далі по дорозі. Перспективний край за Дубами, тільки що дороги туди практично нема, одні вибоїни.

Поделиться сообщением

перевіз першу партію. Погрузив 8 лежаків, можна було б ще пару, чи корпусні, але через свою пересторогу не став. Там є крутоватий, та до того ж косий схил. Вирішив побачити спочатку, як пройде поїздка.Foto3543_240.jpg

Вмістилося на мій віз 18 корпусних. Якщо б не виступала криша, помістилося б легко 21. ну  і треба доробити: наростити по ширині хоча б 5 см, а краще всі 10. И бортики зробити невеликі. Дома залишилося три вулики з бджолами. На днях перевезу.
На фото: 
-приїхали;
- вулики.
Foto3551_240.jpgi.gif

Foto3552_240.jpgi.gif

Изменено пользователем бігунець

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти