ДобровоЛ

Кочівля - північ України

68 сообщений в этой теме

18 минут назад, бігунець сказал:

Другий варіант затратний і важкий. З травня перевозити на ріпак (4-8км). Потім переїзд на акацію (ще км 10). Після акації на місяць на крушину в ліс (переїзд в 25-30 км). Потім на сонях до Народич (там, кажуть, хороші взятки, не те, що у нас) - це 50 км. Ну а опісля буде видно чи залишати на пізньому соняху, чи переїзд на верес (ті ж 50 км). Якщо не на верес, то додому ( 45км). виходить 5-6 переїздів.

Дай Бог кожному такий варіант!!!:IMHO1: Ще б липку сюди:ah:

1 пользователю понравилось это

Поделиться сообщением

51 минуту назад, Do6pblú BecTHuk сказал:

Ще б липку сюди

Три роки вивозив на липу. Цвіте рясно, а меду нема. Тому й вирішив замісь липи, хоч це набагато ближче до дому, везти на крушину. Там бджоли не тільки будуть з медом, ще й мені щось піднесуть. Так і по гречці. Позаминулого року приблизно по 3-4 літри на сім"ю, в минулому ще менше.

Изменено пользователем бігунець
2 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

В 01.01.2017 в 21:12, бігунець сказал:

Так і по гречці. Позаминулого року приблизно по 3-4 літри на сім"ю, в минулому ще менше.

За гречку то взагалі окрема розмова, її як не було так і не буде, бо не вигідно сіяти. А якщо її десь і посіють то пасічників на ній буде, як блох на дикій собаці.:umora:

Поделиться сообщением

15 часов назад, Do6pblú BecTHuk сказал:

За гречку то взагалі окрема розмова, її як не було так і не буде, бо не вигідно сіяти. А якщо її десь і посіють то пасічників на ній буде, як блох на дикій собаці.:umora:

Ви не повірите, та люди в моєму і сусідніх селах гречаний мед і на дух не переносять. Позаминулого року накачав з 20-ти сімей 80 літрів, думав розберуть і мало буде. Де там. Частину роздав, частину віддав бджолам, ще літрів 7 стоїть, на горілку піде. Тож на гречку не поїду більше.

Хоч куди подітися.:) Минулого року інвестор засіяв чималі площі на клітках на хуторі. Бджоли наносили в колоди і я був змушений знизити ціну на колодний мед, та і то реалізація йшла важко. До речі, минулого року меду з гречки бджоди принесли по літрів 4-5.

Поделиться сообщением

В 04.01.2017 в 14:30, бігунець сказал:

Ви не повірите, та люди в моєму і сусідніх селах гречаний мед і на дух не переносять.

Дуже дивно, коли дізнаються, що я почав пасічникування, то постійно запитують про гречаний мед. На відповідь, що такого немає і де бачили посіви гречки, починають ділитися спогадами з дитинства, як їли гречий мед! А на основне питання так ніхто і не відповів:hmm:

Изменено пользователем Do6pblú BecTHuk
.

Поделиться сообщением

В 03.01.2017 в 22:44, Do6pblú BecTHuk сказал:

Так то у ваших краях так. А в нас - хоч залийся гречаним медом. На межі Житомирської та Хмельницької областей гречку сіють через один пайовик. Нехай не великими площами, та їх багато. Тут в же традиція виробилась сіяти гречку.

Изменено пользователем ЮМос

Поделиться сообщением

21 час назад, Do6pblú BecTHuk сказал:

А на основне питання так ніхто і не відповів

Виходить на форумі нема таких кочівників.

21 час назад, Do6pblú BecTHuk сказал:

коли дізнаються, що я почав пасічникування, то постійно запитують про гречаний мед. На відповідь, що такого немає і де бачили посіви гречки, починають ділитися спогадами з дитинства, як їли гречий мед!

Зараз стільки перевізників, можна домовитися зі знайомим і провести бартер.

Тут сусід підкинув пропозицію: залишити після акації бджіл на липу. Трохи далі, ніж я збирався кочувати на акацію, по ярах крім акації багато липи. На запитання: а як там медозбіл з липи? - відповів: - по різному...

Ще до травня 5 місяців, а я вже сушу собі мізки: як і куди краще кочувати. Тут інших робіт достобіса. Короче, проблеми буду вирішувати в міру надходження.

Поделиться сообщением

В 13.10.2015 в 19:53, ДобровоЛ сказал:

Бо липу пропустити не хочу

У нас липи є чимало. Цвіте, пахтить, а взятку ніякого. По літрі-дві на сім"ю. Тільки старі пасічники згадують, що в 90-ті були взятки (хоч тоді і волошки було достатньо), а 2000-ні тільки раз.

А як у Вас медозбори із липи? Куди на неї кочуєте? 

Изменено пользователем бігунець

Поделиться сообщением

27 хвилин тому, бігунець сказав:

У нас липи є чимало. Цвіте, пахтить, а взятку ніякого. По літрі-дві на сім"ю. Тільки старі пасічники згадують, що в 90-ті були взятки (хоч тоді і волошки було достатньо), а 2000-ні тільки раз.

:ay:

Изменено пользователем ДобровоЛ

Поделиться сообщением

25 хвилин тому, бігунець сказав:

Кілька разів їздив на кочівлю прямо в Києві - у мене там посеред лісопарку живуть друзі у власному будинку. Там і стояв. Взяток увесь час був. До цього км за два - в редакції на балконі 5 поверху 12 років стояли пару вуликів. Отож я знав, що липа там дає взяток майже щорічно - дуже велика її різноманітність - від дрібнолистої і аж до амурської. Росте і в парку і алеями прямо у місці.Тож і велике попадання на взяток.  

А де географічно ви? Бо під аватаркою нема повідомлення.:ah:

Поделиться сообщением

В 04.01.2017 в 14:30, бігунець сказав:

Ви не повірите, та люди в моєму і сусідніх селах гречаний мед і на дух не переносять. Позаминулого року накачав з 20-ти сімей 80 літрів, думав розберуть і мало буде. Де там. Частину роздав, частину віддав бджолам, ще літрів 7 стоїть, на горілку піде. Тож на гречку не поїду більше.

Хоч куди подітися.:) Минулого року інвестор засіяв чималі площі на клітках на хуторі. Бджоли наносили в колоди і я був змушений знизити ціну на колодний мед, та і то реалізація йшла важко. До речі, минулого року меду з гречки бджоди принесли по літрів 4-5.

Так ви, мабуть, десь із Полісся...:ah: Та й бджола у вас теж відповідна...:ay:

Поделиться сообщением

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

Так ви, мабуть, десь із Полісся

Житомирська обл. Овруцький район. Тримав раніше пасіку в колодних вуликах у лісі, у 12-му році завів у рамкових. Тепер на два фронти.:) Навіть на три: колоди, кочівля з рамковими і ловля роїв.:)

Поделиться сообщением

4 хвилини тому, бігунець сказав:

Житомирська обл. Овруцький район. Тримав раніше пасіку в колодних вуликах у лісі, у 12-му році завів у рамкових. Тепер на два фронти.:) Навіть на три: колоди, кочівля з рамковими і ловля роїв.:)

Тут колись відкрив був тему по поліській бдждолі. Знайду, оставлю посилання.

Поделиться сообщением

9 хвилин тому, бігунець сказав:

Тут колись відкрив був тему по поліській бджолі. Знайду, оставлю посилання.А як у вас там з радіацією? Бо бачив ще у 86 закриті карти. -до вас туди теж потягнуло було.

Знайшов. Дивлюсь,що ви там вже побували.:ay:

Поделиться сообщением

В 03.01.2017 в 22:44, Do6pblú BecTHuk сказав:

Та он ціна на неї - дивився вчора - 36 гривасів,- вища чим на рис! То чому ж це не вигідно?

Поделиться сообщением

23 часа назад, ДобровоЛ сказал:

а он ціна на неї - дивився вчора - 36 гривасів,- вища чим на рис! То чому ж це не вигідно?

Тому, що дуже примхлива до погоди і декілька разів потрібно обробляти від шкідників. Всі сіють соняшник - один раз удобрив, один прополов, один побризкав і все, як кажуть "дело в шляпе"!:hi:Або кукурудзу, яка до сих пір в полях стоїть, мабуть люди подобрішали і почали кабана підкормлювать, холодно як-не-як.:umora:  

Поделиться сообщением

Виїзджав у на рапс. В середньому відкачав по 8 літрів від сім"ї. Тепер стою на акації. Погоди нема. Треба відкачувати і додому на ліс/різнотрав"я. До соняшника. Хоч останнього посіяли поруч з селом достатньо - повезу аж за 50 км до Народицького району. Там хоч буде медозбір. У нас же для підтримки штанів, в основному.

Поделиться сообщением

Акація дала мало геть. Запізнився я з переїздом, чекав доки почне гарно цвісти. А цвіту взагалі було мало. В результаті 50 літрів з 10-ти сімей.

Додому не перевозив. Тут цвітіння практично завершилося. Практично, бо ще крушина виділяє, біла конюшина, хоч її мало. Зацвітає поле гречки, та навряд чи воно дасть багато нектару на глиняному грунті на пагорбі. Тому радо згодися зі знайомим вивезти в ліс. Тож тепер мої бджоли аж за 50 км від мене. Не жалкую. Стільки іван-чаю, як там, мені ще не доводилося бачити, хоча багато мандрую нашими лісами. А за півкілометра починаються поля засіяні гречкою. Уже зацвітає і бджіл на ній багацько.

Фото3305_thumb.jpg

Фото3306_thumb.jpg

Фото3308_thumb.jpg

Фото3309_thumb.jpg

6 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас