Перейти к содержанию

Чем огородить пасеку


Гость Sidor

Рекомендуемые сообщения

4 минуты назад, Лавр сказал:

багато чого залежатиме від кількості прожилок і якості самого очерету. Навіть трухлявий стоїть, якщо якісно ув*язаний і не розгойдується вітром. Товщина в  вистачить і в 3-4 см. Якщо валити очерет по льоду кобилою то за день з запасом накосите.

А як це кобилою? Я пробував мотокосою, то несподобалось, простіше лопатою по льодові назбивати.

В нас тут в селі є одна кобила, але вона якась слабенька, боюсь може несправитись.

То може варто тоді поставити три прожилини?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кобила це Х-образна конструкція, внизу ставиться полотно звичайної коси паралельно льоду. На  дерев*яніх  Х держаках-ручках з прута 8 закріплюються напівдуги для збирання зрізаного очерету. Подав вперед по льду пів снопа є, це зовсім не складно. Винести це тяжче.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, Лавр сказал:

Кобила це Х-образна конструкція, внизу ставиться полотно звичайної коси паралельно льоду. На  дерев*яніх  Х держаках-ручках з прута 8 закріплюються напівдуги для збирання зрізаного очерету. Подав вперед по льду пів снопа є, це зовсім не складно. Винести це тяжче.

:ay: О це клас. Дякую.

А які приблизно її розміри?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

на рівень плеча при куту 45* щоб було удобно налягати вагою тіла. Напівдуги виставляються по висоті методом підбору. Косити треба проти невеликого вітру,або зі сторони нахилу. Полотно коси приблизно на висоті 2-3 см від льоду. Вся ця навіска пересовується, залежить від рівня снігу, росту людини. У верхній частині там кріпиться ремінь. Такий  виріб був у мого діда, а де подівся :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Лавр сказал:

на рівень плеча при куту 45* щоб було удобно налягати вагою тіла. Напівдуги виставляються по висоті методом підбору. Косити треба проти невеликого вітру,або зі сторони нахилу. Полотно коси приблизно на висоті 2-3 см від льоду. Вся ця навіска пересовується, залежить від рівня снігу, росту людини. У верхній частині там кріпиться ремінь. Такий  виріб був у мого діда, а де подівся :dntknw:

Друга частина Х там де коса должна бути невеликою? приблизно по довжині коси? А Як стоять напівдуги? Вертикально і перекривають тільки ту частину де коса?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, MaXUA123 сказал:

:helpme::helpme::helpme:Питання То я й засомнівавсь чи варта шкурка вичинки? Правда снопи прийшлось носити на верх долини метрів з 100.

Погано тiльки що вiн дуже гарно горить .Весною недоумки випалюють минулорiчну траву .Тому бажано обпахати пасiку перед парканом зо два метри :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Мико сказал:

Погано тiльки що вiн дуже гарно горить .Весною недоумки випалюють минулорiчну траву .Тому бажано обпахати пасiку перед парканом зо два метри :IMHO:

так теж над цим думав. Тому я городжу від грядок, де ми самі садим город. А так якщо від сусіда якогось непонятного чи від лук, то мабуть би не ризикнув  би.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, MaXUA123 сказал:

Друга частина Х там де коса должна бути невеликою? приблизно по довжині коси? А Як стоять напівдуги? Вертикально і перекривають тільки ту частину де коса?

це називається захват, він залежить від фізичних можливостей людини. Дуги звичайно вертикально, у верхній частині зв*язані мотузкою. Таких огорож тут на півдні біля річок, багато. Інколи і горять, але не критично. В дачний бум кінця 80 все було загорожено ними. Треба робити не горючі вставки ( лист шиферу ) і до будівель звісно розумні люди не підводять. Самий непезпечний період це березень, до зеленої трави.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, MaXUA123 сказал:

Як впливає  північна і південна сторона?

Так як і в лісі де мох і сирість (північ) так і там, рідше ставиш очерет, щоб вологи менше збиралось та різрізнотрав'я весною і літом буде вплітатись,  а на осінь висохне і  створюватиме додаткову щільність на зиму  (що не бажано).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, Лавр сказал:

це називається захват, він залежить від фізичних можливостей людини. Дуги звичайно вертикально, у верхній частині зв*язані мотузкою. Таких огорож тут на півдні біля річок, багато. Інколи і горять, але не критично. В дачний бум кінця 80 все було загорожено ними. Треба робити не горючі вставки ( лист шиферу ) і до будівель звісно розумні люди не підводять. Самий непезпечний період це березень, до зеленої трави.

Впринціпі суть зрозуміла. Дякую що підказали.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 17.12.2016 в 22:15, MaXUA123 сказал:

Впринціпі суть зрозуміла. Дякую що підказали.

Макс, не треба тобі того очерету..з ним один головняк. Наморочишся поки поставиш, а через 2 роки не знатимеш що з ним робити. На вигляд - неприглядно, всю весну і осінь гребеш відходи від нього, осипається нормально...А потім пались...Дешевше буде 1 раз зашитись металом або шифером...:IMHO:Один раз вложивсь - і забудь. Звичайно, якщо це стаціонарий точок, вдома.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, kastor сказал:

Макс, не треба тобі того очерету..з ним один головняк. Наморочишся поки поставиш, а через 2 роки не знатимеш що з ним робити. На вигляд - неприглядно, всю весну і осінь гребеш відходи від нього, осипається нормально...А потім пались...Дешевше буде 1 раз зашитись металом або шифером...:IMHO:Один раз вложивсь - і забудь. Звичайно, якщо це стаціонарий точок, вдома.

Дякую за пораду. Та вже трохи заготови, зроблю на скільки вистачить ради експеременту. Бо всю пасіки огороджувати відразу накладно буде, а там буде видно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

хочу зареєструвати пасіку, зробити паспорт, потрібно зробити тимчасовий забор довжиною 18 м. пасіка відділена від подвір"я забором 2,5 м. задня та інша бокова сторона-за сіткою яр до лугу з глухою посадкою висотою за 5 м. ділянка на вулиці кінцева. навпроти через дорогу пусті дві ділянки де вже сосни теж метрів за 5. сама пасіка стоїть по за ділянкою на охоронній зоні річки, погоджено з місцевою владою. що можна використати для тимчасового огородження? бо керівник вет.лікарні сказав,що обов"язково буде їхати дивитися.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.06.2009 в 13:25, DruiD сказал:

Марет правий. Я для прикладу зробив огорожу з тину висотою біля 1,9-2,0м, що правда на життя такої огорожі я розраховую 5-6років в кращому випадку. Огорожа базплатна якщо поблизу є ліс,у нас на Волині його достатньо, єдине в чому признаюсь багато праці я заготовлював її усю зиму і березень кожну пятницю і суботу на вихідних. Ще по периметру її із середини я розсадив Іван-чай який росте пишно і майже на висоту тину дотогож багаторічний і насівається. Нажаль немаю фотографії. 

Кстате, Иван -  чай очень хорошо покупают через интернет! И Дорого!  Лишний заработок не помешает.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 20.01.2009 в 21:14, Гость Sidor сказал:

Какими медоносными кустарниками лучше всего огородить пасеку?

Я бы посоветовал огородить такими кустами, которые моментально приживаются быстро растут и вдобавок дают нектар и пыльцу. Это верба. Спилил палку, воткнул и досвидос. Сажаются под земляной бур с разными насадками ранней весной (предпочтительно), но и среди лета можно. Расстояние я выдерживаю по 50 см друг от друга. Через 5 лет можно подрезать ветки и пустить их на бруски для рамок, если больше нечем заняться. Или резать и дальше продлевать изгородь. В идеале брать диаметр ствола для посадки примерно от 5 до 10 см высотой 2 и более м. Там, где грунтовые воды залегают глубоко, то понадобится второй самодельный бур под эти же насадки, но с длинной трубой, для бурения в два захода. Тогда перед посадкой заливаем в скважину воду. Если вообще не резать, то предположительно лет так через 15-20 между стволами не будет расстояния для прохода даже лисицы и получится изгородь-крепость, как у Робинзона Крузо. Кто же не доживет до этого, то оставит своим детям и внуком отличный бесплатный живой забор и поддержку для пчел.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, СЄРЖ сказал:

що можна використати для тимчасового огородження?

Якщо мова саме про тимчасовий  паркан -тоді шифер б/у. Можливо очерет, бо річка поруч.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Борисович сказал:

 то предположительно лет так через 15-20 между стволами не будет расстояния для прохода даже лисицы и получится изгородь-крепость, как у Робинзона Крузо. Кто же не доживет до этого, то оставит своим детям и внуком отличный бесплатный живой забор и поддержку для пчел.

А 15-20років чекати не забагато?Шифером вживаним загородив а потім на що фантазії хватить сади кущі,дерева і т.д і чекай зі спокійною душею.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, Петрович 49 сказав:

Якщо мова саме про тимчасовий  паркан -тоді шифер б/у. Можливо очерет, бо річка поруч.:IMHO:

знайшов б.у. шифер в хорошому стані за 25 грн. і з поколотим 12 грн . прикинув +\- на гірші 600 грн, а кращі в два рази більше. пасіка стоїть там років 7 нікому не заважає але я ж йому це не докажу:dntknw: так як він скаже, бумага так вимагає. шифером не хочеться природній пейзіж псувати :ah:. мабуть пов"яжу очерет до сітки, а потім його в утіль. а перед сіткою є акація ну і кущі можна якісь посадить.

ще таке питання, питав в цього начальника вет.лікарні про зарослі замість забора. він відповів неоднозначно, мол не вказано, що природнє насадження являється загорожею. на мій коментар, що городить прийдеться дуже багато і це фінансова проблема, відповів нууу побачимо на місці...

якщо городити очеретом тимчасово, планую до сітки прикрутити, то це я так розумію мені товщина не грає ролі, аби бджола не могла пролетіти?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минуты назад, СЄРЖ сказал:

якщо городити очеретом тимчасово,

Зверніть увагу на вимоги по висоті, на пожежну безпеку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 хвилини тому, СЄРЖ сказав:

знайшов б.у. шифер в хорошому стані за 25 грн. і з поколотим 12 грн . прикинув +\- на гірші 600 грн, а кращі в два рази більше. пасіка стоїть там років 7 нікому не заважає але я ж йому це не докажу:dntknw: так як він скаже, бумага так вимагає. шифером не хочеться природній пейзіж псувати :ah:. мабуть пов"яжу очерет до сітки, а потім його в утіль. а перед сіткою є акація ну і кущі можна якісь посадить.

Серж, городи шифером однозначно. Затишок для пасіки це дуже великий +. Зробиш краще не для вет лікаря, а для своїх бджіл. А для "шику" можна лозу дику посадити. За рік-два заплете шифер і все буде зелене і красиве:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, СЄРЖ сказал:

знайшов б.у. шифер в хорошому стані за 25 грн. і з поколотим 12 грн . прикинув +\- на гірші 600 грн, а кращі в два рази більше. пасіка стоїть там років 7 нікому не заважає але я ж йому це не докажу:dntknw: так як він скаже, бумага так вимагає. шифером не хочеться природній пейзіж псувати :ah:. мабуть пов"яжу очерет до сітки, а потім його в утіль. а перед сіткою є акація ну і кущі можна якісь посадить.

ще таке питання, питав в цього начальника вет.лікарні про зарослі замість забора. він відповів неоднозначно, мол не вказано, що природнє насадження являється загорожею. на мій коментар, що городить прийдеться дуже багато і це фінансова проблема, відповів нууу побачимо на місці...

якщо городити очеретом тимчасово, планую до сітки прикрутити, то це я так розумію мені товщина не грає ролі, аби бджола не могла пролетіти?

А разве вет врач имеет отношение к ограждению пасеки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Черкасець сказал:

А 15-20років чекати не забагато?Шифером вживаним загородив а потім на що фантазії хватить сади кущі,дерева і т.д і чекай зі спокійною душею

Навіщо чекати? Через 3 роки кущі вирастуть Ого-ГО! 

Если загораживать от ветра доской или шифером, то с ульями, состоящими из корпусов из єппс это мартышкин труд. Хоть в чистом поле на ветрах и по барабану. Лишь бы зимой из двух рутовских корпусов, первым стоял еще один пустой корпус. В сумме три.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, Петрович 49 сказав:

Зверніть увагу на вимоги по висоті, на пожежну безпеку.

да, дякую читав попередні повідомлення.

3 хвилини тому, kastor сказав:

Серж, городи шифером однозначно. Затишок для пасіки це дуже великий +. Зробиш краще не для вет лікаря, а для своїх бджіл. А для "шику" можна лозу дику посадити. За рік-два заплете шифер і все буде зелене і красиве:IMHO:

пасіка захищена порослю, кущі з деревами, можливо і продувається але стоїть не на відкритому місці. тим більше це братова хата і той шифер там буде лише псувати вигляд. якби питання стояло руба-треба і все то тоді би да, вклав гроші і чимось естетичнішим городив би.

 

26 хвилин тому, yoksamytnyi сказав:

А разве вет врач имеет отношение к ограждению пасеки?

сказали, сьогодні, що для видачі паспорта потрібно щоб пасіка була огороджена і виїжають на місце для огляду. потім лише ставлять відмітки про ліки та аналізи досліджень.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, СЄРЖ сказал:

да, дякую читав попередні повідомлення.

пасіка захищена порослю, кущі з деревами, можливо і продувається але стоїть не на відкритому місці. тим більше це братова хата і той шифер там буде лише псувати вигляд. якби питання стояло руба-треба і все то тоді би да, вклав гроші і чимось естетичнішим городив би.

 

сказали, сьогодні, що для видачі паспорта потрібно щоб пасіка була огороджена і виїжають на місце для огляду. потім лише ставлять відмітки про ліки та аналізи досліджень.

Так требование к высоте ограждению пасеки только для того чтобы пчела соседу и проходящим рядом с пасекой в лицо не летела.А продувается или нет не имеет значения,это забота пчеловода избежать сквозняка.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, СЄРЖ сказав:

хочу зареєструвати пасіку, зробити паспорт, потрібно зробити тимчасовий забор довжиною 18 м. пасіка відділена від подвір"я забором 2,5 м. задня та інша бокова сторона-за сіткою яр до лугу з глухою посадкою висотою за 5 м. ділянка на вулиці кінцева. навпроти через дорогу пусті дві ділянки де вже сосни теж метрів за 5. сама пасіка стоїть по за ділянкою на охоронній зоні річки, погоджено з місцевою владою. що можна використати для тимчасового огородження? бо керівник вет.лікарні сказав,що обов"язково буде їхати дивитися.

Банка меду йому потрібна, а не Ваш забор.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...