Sanich

Матка ИО Vs островного спаривания

147 сообщений в этой теме

Водное расстояние позволяет! Но меня волнует другое. Рано или поздно все эти завозные гибриды начнут разлагаться, контроля нет никакого! Это бомба, и лучше сегодня потратить 100тыс, чем завтра потерять 1 млрд.

Ю.М.,если породу из моего аватара,то карника не гибрид,а чистых у.с.,или карпатку поискать надооообно!А трут то должен быть чистый,иначе ,не стоит и затевать!
Так не очень проверишь,потому что если не будет трута поблизости матки способны летать на очень большие ростояния.Гдето недавно видел испытания в тайге.Некоторые матки вроде умудрялись летать на 20 км.Спомню дам точные даные.

Я где-то на немецких сайтах встречал,что по воде меньше. :dntknw:

Поделиться сообщением

Та ніколи матка не политить на 5 км.якщо рядом буде достатня кількість трутня.Та якщо і захоче вони її не відпустять .Не факт Трутням оту матку ще догнати треба - якщо трутень пустий то толку з нього мало навідь коли догнав. Племрозплідник (Белегштелле) у Брайтшайді Гессен раніше 10 червня маток не продае !!!

Поделиться сообщением

а какое розстояние водной преграды в км

Якщо мова йде про цей острів, то до найближчого береге кілометрів 11 до Градижська- 15 Але область- Кіровоградська.post-329-1388505675_thumb.jpg

Поделиться сообщением

Так на островах фізично немає "не тих" трутнів.

А з материнських сімей їх вилучають?
Для інформації. У нас на кордоні Черкаської та Полтавської областей, серед Кременчуцького водосховища є чудовий острів для спарювання маток , площа до 100 га, є кому займатися, та не знаю хто б міг розкрутити ідею.....

А я вже десь подавав ідею, що найліпше для парування маток це - острів Зміїїний на Чорному морі, абсолютна і повна автономність. Та й держава розплідник підтримала б, особливо МЗС. Бо спір про острів - скелю та економічні кордони ще до кінця не завершено. :hi:

Поделиться сообщением

Та ніколи матка не политить на 5 км.якщо рядом буде достатня кількість трутня.Та якщо і захоче вони її не відпустять .Не факт Трутням оту матку ще догнати треба - якщо трутень пустий то толку з нього мало навідь коли догнав. Племрозплідник (Белегштелле) у Брайтшайді Гессен раніше 10 червня маток не продае !!!
Пан Машіка може ваш і не доганяе,а у нас шустрий,свое не упустить.

Поделиться сообщением

.Не факт Трутням оту матку ще догнати треба - якщо трутень пустий то толку з нього мало навідь коли догнав.

Якщо можна то чуть-чуть поконкретніше по цьому. Може бути І не пустий ,а нездатний.Ваша цитата дуже інтересна.Всіх з Новим Роком бажаю усім, щоб Україна стала кулаком з пятьма пальцями

Поделиться сообщением

Ю.М. що до острова . бажання мало , тут крім бажання і уміння треба ще фінансово немало вкластися. проект дуже цікавий бо аналогів в україні немає , хіба що пелікан щось мав зробити в дельті дунаю , але чи вийшло що не знаю. перш за все і справді треба завести 10 нуків без трутнів з неплідними матками і зробити перевірку на трута , якщо матки незаплідняться значить є 100% ізоляція території і можна думати далі. перш за все треба створити батьківські сімї потрібної породи (по якій працювати) кількість в залежності від величини нук парку , нормальна сімя здатна дати +-2000 повноцінного трутня, чого достатньо на 20 нуків , на мій погляд це булаб середня норма. маючи нук парк в 100 маткомісь треба мати 5 батьківських сімей (для прикладу) які потрібно постійно підгодовувати і білковим і вуглеводним кормом , так як самі бджоли корму дістати на острові не зможуть. також потрібен сторож там , а отже і якесь житло . і саме гловне потрібні покупці цих маток (замовники) ними можуть бути насамперед матководи які і займаються данною породою (треба провести рекламну компанію саме ссеред матководів данної породи), відразу навряд чи все піде в гору , потрібна також і реклама. отже покищо все в витратах.. маток виводити на острові не потрібно , (хтось писав про материнскі сімї тут) на острові потрібні тільки батьківські сімї , матководам потрібно булоб надавати за прораховану економічно обгрунтовану ціну місце для нука , я сам наприклад був би думаю клієнтом такого заплідника маток. якби це організувати на Україні зявились би принципово нової якості бджоломатки , які насправді можна булоб назвати племінними. був би я ближче.. , а так всеж 200 км до Черкас.. але якщо чимось можу прислужитись , буду радий :wave: ще добавлю по батьківським сімям це повинні бути не просто чистопородні сімї ,а сімї з гарним ХПП. отже без співпраці з матководами не обійтись , а також без перевірки на чистопородність . якщо матки будуть степової чи карпатки . ще один момент , так як в Україні немає аналогів , то і пристосувань до перевезення нуклеусів на далекі відстанні у нас немає , правильніше сказати нуклеуса, тому буде зновужтаки проблема в перевезенні , в звязку з цим потрібно на мій погляд використовувати напрацювання тих же нісців , веду мову про ЕВК , десь зустрічав в україні їх виробляють і продають , та треба щоб замовник міг придбати їх в облетнику , або міг взяти в оренду , ну от так якось... іще одне існує і ще одна проблема , незнаю правда як її можна вирішити в наших умовах треба думати , ця проблема це захворювання які можуть завозитись з нуками , тут потрібен контроль....

Поделиться сообщением

Возник у меня простой вопрос. При наличии островов - зачем ИО

Sanich, И то и другое в последствии предназначено для поиска племенной.Матки купленные вами островные или ИО не являются племенными !

Поделиться сообщением

Саныч, И то и другое в последствии предназначено для поиска племенной.Матки купленные вами островные или ИО не являются племенными!

Не факт! Их просто не проверяли!

Поделиться сообщением

Sanich, И то и другое в последствии предназначено для поиска племенной.Матки купленные вами островные или ИО не являются племенными !

Если так то для полной ясности дайте опредиление, что такое матка племенная. Изменено пользователем Паланочка

Поделиться сообщением

Не факт!

kudla14, не факт чего?что они не племенные? Так это куда больше чем факт .Это просто матки контролируемого спаривания ,и не более того . Ни кто их не племенил , тем более матки сеголетки по своей сути не могут быть племенными .

Поделиться сообщением

Если так то для полной ясности дайте опредиление, что такое матка племенная.

Это не моя цытата.
kudla14, не факт чего?что они не племенные? Так это куда больше чем факт .Это просто матки контролируемого спаривания ,и не более того . Ни кто их не племенил , тем более матки сеголетки по своей сути не могут быть племенными .

А я о чем?Их просто не проверяли! А сами матки (прививка) от тех -же маток,что и сестры которые будут испытываться на класность :IMHO1: Или я чего-то недопонимаю?Разъясните плиз. :hi:

Поделиться сообщением

Их просто не проверяли

kudla14, Всё верно .Станут матки племенными когда пройдут проверку , и не факт что из всех к примеру 10 проверенных будут племенные, в лучшем случае отцовские в худшем такие же как и матки ф1 по своему предназначению.Это я к тому что бы у купмвших 1 или 1,5 матки не было иллюзий по ее названию .Но это касается конечно тех кто выводит на продажу , а кто для себя так можно ее и супер элитной называть, племеняще племенной , и танцевать вокруг с бубном . :) Всех пчеловодов с Новым годом ! здоровья вашим родным и близким! Удачи с пчёлками и успехов в реализации произведённой продукции :hi:

Поделиться сообщением

kudla14, Всё верно .Станут матки племенными когда пройдут проверку

Спасибо! Значит можно продолжать праздновать,мысли ещё не путаю!!! :az: Изменено пользователем kudla14

Поделиться сообщением

.Это просто матки контролируемого спаривания ,и не более того . Ни кто их не племенил , тем более матки сеголетки по своей сути не могут быть племенными .

Всьотаки дайте определение ,что такое матка племенная, по грамотному,как теорему.

Поделиться сообщением

Их просто не проверяли

kudla14, Всё верно .Станут матки племенными когда пройдут проверку , и не факт что из всех к примеру 10 проверенных будут племенные, в лучшем случае отцовские в худшем такие же как и матки ф1 по своему предназначению.Это я к тому что бы у купмвших 1 или 1,5 матки не было иллюзий по ее названию .Но это касается конечно тех кто выводит на продажу , а кто для себя так можно ее и супер элитной называть, племеняще племенной , и танцевать вокруг с бубном . :) Всех пчеловодов с Новым годом ! здоровья вашим родным и близким! Удачи с пчёлками и успехов в реализации произведённой продукции :hi:
Это матки от племенных.Для того чтоб они стали племенными, и от них масово выводить маток их еще нужно проверить по потомству.Чистопородная и племенная это совсем разное.

Поделиться сообщением

Племінна́ (генети́чна) спра́ва — система зоотехнічних, селекційних та організаційно-господарських заходів, спрямованих на поліпшення племінних і продуктивних якостей тварин. Ведення племінної справи зумовлене потребою забезпечення природної чистоти тварин та виведення високопродуктивних порід. Це в першу чергу робота з спадковістю, потім з господарськими характеристиками. В нас навіть є закон що оприділяє яка матка є племінною. Можна ознайомитисяЗакон :hi: Тепер шукаєм де цей племзавод...

Изменено пользователем zapivan

Поделиться сообщением

Можна ознайомитисяЗакон Тепер шукаєм де цей племзавод...

Подививсь- матка племінна немає. Людина сказала матка не племінна тому і виникло запмтання. Це запитання принципове і на нього повина бути точна відповідь. Изменено пользователем Паланочка

Поделиться сообщением

В нас навіть є закон що оприділяє яка матка є племінною. Можна ознайомитисяЗакон opr06K93.gif Тепер шукаєм де цей племзавод...

той закон невідповідае дійсності ." матка племінна це матка з племзаводу , а племзавод це там де виробляють племматок, круг замкнувся". це не мої слова це слова Комісара , може не слово в слово , але преблизно так. Отже племінна матка це матка яка має господарьсько корисні ознаки вищі за середні по групі тесту і гарантовано передає їх нащадкам, до тогож чистопородність не є обовязковою ознакою плем матки , наприклад бакфаст складний гібрид , а племінні матки теж має. просто при чистопородності матки легше провести селекцію і отримати стабільний результат передачі ХПП ніж у гібрида. иом і ізольовані обльотники це теж не значить що всі матки з під станка мають бути племінними це тільки збільшує їхні шанси стати племінними , бо дає нам можливість контролювати маму -папу. :IMHO1: ПС. Пахомович , не перший раз помічаю за вами спроби ексзаменувати інших , саміж ви ділитись своїми знаннями не поспішаєте .... нечесно якось ;):wave:

Поделиться сообщением

В нас навіть є закон що оприділяє яка матка є племінною. Можна ознайомитисяЗакон opr06K93.gif Тепер шукаєм де цей племзавод...

той закон невідповідае дійсності ." матка племінна це матка з племзаводу , а племзавод це там де виробляють племматок, круг замкнувся". це не мої слова це слова Комісара , може не слово в слово , але преблизно так. Отже племінна матка це матка яка має господарьсько корисні ознаки вищі за середні по групі тесту і гарантовано передає їх нащадкам, до тогож чистопородність не є обовязковою ознакою плем матки , наприклад бакфаст складний гібрид , а племінні матки теж має. просто при чистопородності матки легше провести селекцію і отримати стабільний результат передачі ХПП ніж у гібрида. иом і ізольовані обльотники це теж не значить що всі матки з під станка мають бути племінними це тільки збільшує їхні шанси стати племінними , бо дає нам можливість контролювати маму -папу. :IMHO1: ПС. Пахомович , не перший раз помічаю за вами спроби ексзаменувати інших , саміж ви ділитись своїми знаннями не поспішаєте .... нечесно якось ;):wave:
Якщо пасічник виводить від своєї найкращої сімї маток, то матка з цієї сімї є племінною, і з цим теж не поспориш.

Поделиться сообщением

ПС. Пахомович , не перший раз помічаю за вами спроби ексзаменувати інших , саміж ви ділитись своїми знаннями не поспішаєте .... нечесно якось

Ч ому у вас склалось враження ,що я когось езаменую ,або щось випитую.Просто була цитата і на цитату було дано коментар з яким я не згідний на всі 100%.Якщо ви рахуєте ,що можна вести дискусію без запитань, тоді поясніть як. що хитати тільки головою в однну або в іншу сторону тому , що ти ведеш розмову з якимись авторитетом в бджільництві.І якщо всі хитають голови в однну сторону ,а один не в ту тоді він хто?

Поделиться сообщением

Подививсь- матка племінна немає. Людина сказала матка не племінна тому і виникло запмтання. Це запитання принципове і на нього повина бути точна відповідь.

Разве так трудно открыть энциклопедию?Вас не устраивают ответы форумчан?Племенное животное чистопородное или высококровное помесное животное высокой продуктивности, используемое для получения от него потомства, оставляемого для дальнейшего разведения. Отличается обычно способностью стойко передавать свои лучшие качества потомству. Наиболее ценны П. ж., имеющие в родословной большее число выдающихся по продуктивности и племенным качествам предков. Лучшие П. ж. сосредоточены в племенных хозяйствах (См. Племенное хозяйство). Использование П. ж. ведёт к совершенствованию пород и улучшению качества стад. Большая советская энциклопедия. — М.: Советская энциклопедия. 1969—1978. :hi:

Поделиться сообщением

способностью стойко передавать свои лучшие качества потомству.
От же матка купленная за границей с паспортом не является племенной,потому что она не проверена по потомству.
. В нас навіть є закон що оприділяє яка матка є племінною. Можна ознайомитисяЗакон :hi: Тепер шукаєм де цей племзавод...
Тут умови атестації племінних господарств.А племінна пасіка і племінна матка зовсім різні речі. Изменено пользователем Дочинец

Поделиться сообщением

От же матка купленная за границей с паспортом не является племенной,потому что она не проверена по потомству.

Не совсем так :IMHO1: Она выводилась от матки класса-А(племенной) и стать она может племенной ,после проверки по передачи признаков. :IMHO1:

Поделиться сообщением

так вона не є перевіреною на передачу ХПП , та в умовах пасіки вона на рівні інших місцевих бджіл є "племінною" в кавичках, просто тому що ми знаємо її батьків до № коліна , і ця матка з високою імовірністю буде передавати свої ХПП
А племінна пасіка і племінна матка зовсім різні речі.

дайте своє визначення . :wave:

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас