Перейти к содержанию

Липа мелколистая


sij

Рекомендуемые сообщения

Може в кого буде восени можливість поділитися саджанцями липи. Придбала б декілька. Дуже вже хочеться посадити хоч кілька дерев. Меду я з них, зрозуміло, не побачу, та все одно, нехай ростуть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, venchyk сказал:

В мене насаджено багато, і накопати є де ,але у місті побачив липу з великими горіхами, а молодих біля неї немає,липа дуже гарна , то що довго я згідний почекати:umora:

Это скорее всего липа крупнолистая и она как медонос похуже будет

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, siverit сказал:

Это скорее всего липа крупнолистая и она как медонос похуже будет

Мабуть так. Бджоли на ній не так активно працювали. Але дерево гарне.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, venchyk сказал:

Мабуть так. Бджоли на ній не так активно працювали. Але дерево гарне.

Всі різновиди лип, які природньо ростуть в Україні, по нектаропродуктивності досить близькі. А от місце розташування і погода вносять суттєві поправки у продуктивність лип. Можливо поряд був більш потужний медонос, і бджоли обрали краще

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...
В 06.07.2016 в 12:09, Ksenya сказав:

Може в кого буде восени можливість поділитися саджанцями липи. Придбала б декілька. Дуже вже хочеться посадити хоч кілька дерев. Меду я з них, зрозуміло, не побачу, та все одно, нехай ростуть.

Ні, Оксано, @Ksenya , за років з десять вони вже й зацвітуть. Але розсади я не маю, на жаль.:dntknw:

 А мене зацікавило питання про кристалізацію липового меду - коли він починає своє кристаліування. Мій розбирали зразу ж, то так і не прослідкував за ним.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 06.07.2016 в 16:26, язичник сказав:

Всі різновиди лип, які природньо ростуть в Україні, по нектаропродуктивності досить близькі. А от місце розташування і погода вносять суттєві поправки у продуктивність лип. Можливо поряд був більш потужний медонос, і бджоли обрали краще

Так. Але найсильніше квітує і найбільше у нас виділяє нектар амурська липа - та у якої нижня сторона листу біла і китяги квіту направлені донизу. Вони теж найбільші серед лип.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...

Хтось зжер посадку лип довжиною в 3 км

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...

 Осенью насобирал два стакана семян липы и положил их во влажный песок в погребе на скарификацию  до весны. Вчера зашёл за банкой с грибами и увидел что в песку попробивалось десятка два проростков липы. Рановато конечно сейчас, но придется пересаживать в горшочки и в дом на подоконник. 

Планирую в этом году посадить десятка два деревьев липы, а на следующий год ещё партию с этих семян.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 04.06.2018 в 08:01, Сенчук Таня сказав:

Хтось зжер посадку лип довжиною в 3 км

Повісити на кожному дереві по будиночку для горобців і синиць і все буде:ax:. Тільки будиночки бажано фіксувати телефонним польовим кабелем, бо знімати- чистити прибите цвяхами досить складно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Подскажет кто как лучше разводить ее черенкованием? И как лучше прорастить семена?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Tristwch сказал:

Подскажет кто как лучше разводить ее черенкованием? И как лучше прорастить семена?

Черенкованием липа практически не размножается. ОЧЕНь, очень. очень туго.

Семенами - долго. семена могут прорастать и на второй и на третий год.... . А могут без , видимых на то причин, вообще не прорастать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

К сожалению процент проростания семян очень низкий. Лучше всего накопать самосева.  Осенью я подметил местечко с замечательными липами и там же можно накопать разновозрастных сажанцов десятка 2. Вот скоро этим и займусь, а на семена я сильно не расчитываю. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Сегодня с утра взял лопату и поехал копать саженцы. Накопал около 30 штук. Дома посадил 5 саженцев. В доль реки на возвышенности посадил штук 12, а остальные решил отдать коллегам односельчанам, но как оказалось они никому не нужны. :(  Наверное никто не хочет липового меда. С трудом нашел кому отдать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Чекати поки липа виросте до квітучого віку зовсім не обовязково.

Посадіть той вид липи, що добре росте у вашій місцевості, поливайте добре та доглядайте, як за садовою рослиною. А на другий рік, коли рослина вростеться, перещепіть гілочкою від вже квітучого дерева і будете мати на наступний рік перші квіти.

Доречі, хто має можливість, можна дістати сильноквітучі види і перещепити саджанці саме ними. Наприклад Липою повстистою, або якоюсь примітною дичкою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Вже днів три стоять мої кочові рути на причепі на липі. Погода класна. Але ваги не ставив. Тож результат пока не знаю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

   Збираюсь завтра качати липу. Наче трохи принесли. А он у сусідів з Броварського р-ну не дала липа нічого. Так і приїхали на сонях не качавши...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, ДобровоЛ сказав:

   Збираюсь завтра качати липу. Наче трохи принесли. А он у сусідів з Броварського р-ну не дала липа нічого. Так і приїхали на сонях не качавши...:dntknw:

В цьому році липа не просто погано, а ДУЖЕ погано дала. Якщо в тому році липового меду було майже так само як садкового з акаційовим разом, то цього в разів 15 менше. І то, значна частина в цьогорічній липі - різнотрав'я, зокрема, буркун. Причини бачу дві, по-перше, спека, а по-друге, реально мало було цвіту. Судю як по селу, так і по Києву. Такого поганого на липу взятку не пам'ятаю ну мінімум останні років 10:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, ДобровоЛ сказал:

   Збираюсь завтра качати липу. Наче трохи принесли. А он у сусідів з Броварського р-ну не дала липа нічого. Так і приїхали на сонях не качавши...:dntknw:

Люди вже більше неділі стоять на взятку з соняха, а Ви тільки збираєтесь качати липу. Особисто мені ображатись на сонях гріх, заливають магазини вмить. І є такі поля що ще навіть не розцвів

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Укроп сказав:

Люди вже більше неділі стоять на взятку з соняха, а Ви тільки збираєтесь качати липу. Особисто мені ображатись на сонях гріх, заливають магазини вмить. І є такі поля що ще навіть не розцвів

А є ще пасічники,які чекають печатки липи,перед гречкою,а соняха ніколи небачили в очі.:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 минут назад, Ворон сказал:

А є ще пасічники,які чекають печатки липи,перед гречкою,а соняха ніколи небачили в очі.:hmm:

Ну на Львівщині сонях теж вже почали сіять. Принаймні у Івана Михайловича всі поля навколо пасіки, в Подолянах, в цьому році, засіяні соняхом. Не знаю як він буде виділяти, але факт є факт

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 хвилин тому, Укроп сказав:

Ну на Львівщині сонях теж вже почали сіять. Принаймні у Івана Михайловича всі поля навколо пасіки, в Подолянах, в цьому році, засіяні соняхом. Не знаю як він буде виділяти, але факт є факт

Ніхто і неспорить,найближче від мене посіяний за 30 км.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, Укроп сказав:

в цьому році, засіяні соняхом. Не знаю як він буде виділяти, але факт є факт

Незнаю як буде цього року, а минулого виділяв у нас добре

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.07.2019 в 17:38, medhon сказав:

В цьому році липа не просто погано, а ДУЖЕ погано дала. Якщо в тому році липового меду було майже так само як садкового з акаційовим разом, то цього в разів 15 менше. І то, значна частина в цьогорічній липі - різнотрав'я, зокрема, буркун. Причини бачу дві, по-перше, спека, а по-друге, реально мало було цвіту. Судю як по селу, так і по Києву. Такого поганого на липу взятку не пам'ятаю ну мінімум останні років 10:dntknw:

          Тепер і я з цим згоден. Качнув літрів по 5 з сім"ї , але чисто падь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.07.2019 в 20:52, Укроп сказав:

Люди вже більше неділі стоять на взятку з соняха, а Ви тільки збираєтесь качати липу. Особисто мені ображатись на сонях гріх, заливають магазини вмить. І є такі поля що ще навіть не розцвів

Якраз на моїй батьківщині - в Таращанському районі - я й знайшов таке місце. Стоятиму у батьківському дворі. Три поля соняху - один, найближчий, ще не цвів. А кажуть, що ще є десь поблизу поле, де сонях лише в половину виріс...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.07.2019 в 17:38, medhon сказав:

В цьому році липа не просто погано, а ДУЖЕ погано дала. Якщо в тому році липового меду було майже так само як садкового з акаційовим разом, то цього в разів 15 менше. І то, значна частина в цьогорічній липі - різнотрав'я, зокрема, буркун. Причини бачу дві, по-перше, спека, а по-друге, реально мало було цвіту. Судю як по селу, так і по Києву. Такого поганого на липу взятку не пам'ятаю ну мінімум останні років 10:dntknw:

Так, ви повністю праві. Сам у цьому  переконався.:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...