Перейти к содержанию

Осіннє об‘єднання сімей


Deemer

Рекомендуемые сообщения

 

 

19 минуту назад, kastor сказал:

Мав наувазі не ранній, а стрімкий старт.

Так.

19 минуту назад, kastor сказал:

двоматочне утримання, сімя нарощує розплод в 2 корпусах з двома матками, можна сказати що двома сімями (економія тепла, те, се), потім 1 матка тю-тю у відводок (стара) а молода собі арбайтн далі...

:ay:

19 минуту назад, kastor сказал:

Мені наприклад, дуже метод сподобався..Чоловік знає, що говорить. Нажаль з даданівською рамкою можуть буди проблеми....

Те що він говорить діло - то факт - він чоловік творчий, всі його праці мені відомі, але в даному відео здалось що я дечого не второпав. Дякую за коментарі.

19 минуту назад, kastor сказал:

Та здається суть такого обєднання  криється в іншому...нічим не повязаним із системою зимівлі))) Просто людині нікуди дівати стільки сімей...тари нехватає))

Так, тут і вуликів половина вивільнилось - для відводків, а ці супер силачі їх дадуть і, крім того, йому потрібні супер сильні  сім'ї для виробництва  молока.

Роєібрались. Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 29.11.2014в12:06, Еникиой сказал:

Единственный нюанс. объединяю всегда в третий улей в который предварительно также несколько раз вбрызгиваю раствор с росинки.

Тоже при объединении использую третий улик, только рамки с пчелами не переставляю, а пчелу струшиваю в пустой улик и ставлю рамки. Перед тем как струсить  пчел брызгаю мятою. Соединяются отлично.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
В 01.02.2016в18:09, Любомир сказал:

Последний раз спрашую: "В чём прикол? Колитесь!"

я когда так ссыпал семьи на садах видел как печатают мед:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 years later...
В 29.11.2014 в 11:06, Георгий14 сказал:

Перегибать с алкоголем категорически не советую и тем более поливать им пчел физически !, вызовите бурную реакцию , а нам нужно сбить с толку и успокоить ! Два , четыре кубика спирта на промокашку и в нижние летки - через 10 минут объединяем , я так и маток подсаживаю

Я пробовал сорокаградусным. прыскал из росинки поверх рамок и на стенки между ними. прошло отлично. Но советуют перваком и 70-градусным и лучше "головами"!  Сейчас хочу об"единить безматочную семью, точнее разделить и подсадить к двум другим. В какое время суток лучше это сделать? Осенью ещё об"единять не пробовал. Кто-то советует ждать клуба, а кто-то наоборот, пока тепло. Не отрутневеет ли сейчас семья?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 хвилин тому, ss77 сказав:

Я пробовал сорокаградусным. прыскал из росинки поверх рамок и на стенки между ними. прошло отлично. Но советуют перваком и 70-градусным и лучше "головами"!  Сейчас хочу об"единить безматочную семью, точнее разделить и подсадить к двум другим. В какое время суток лучше это сделать? Осенью ещё об"единять не пробовал. Кто-то советует ждать клуба, а кто-то наоборот, пока тепло. Не отрутневеет ли сейчас семья?

 

Об'єдную сім'ї через газету, зараз, поки ще тепло, використовую ефірну олію для придання спільного запаху.  Якщо сім'я без матки, об'єднуйте зараз, навіщо тягнути до холодів?

При сталих холодах підсилюю лише відводки з цінними матками, щоб лишній раз не ризикувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Об'єдную сім'ї через газету, зараз, поки ще тепло, використовую ефірну олію для придання спільного запаху.  Якщо сім'я без матки, об'єднуйте зараз, навіщо тягнути до холодів?
При сталих холодах підсилюю лише відводки з цінними матками, щоб лишній раз не ризикувати.
Є дві сім'ї - два слабачки. Стоять поруч. Обидві в лежаках. Треба об'єднати. Як правильно це зробити?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є дві сім'ї - два слабачки. Стоять поруч. Обидві в лежаках. Треба об'єднати. Як правильно це зробити?
На даний час просто переставти рамки з одного в інший і все , потім при потребі ще скоротити .

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, Вадим Попов сказав:
43 хвилини тому, davolodya сказав:
Об'єдную сім'ї через газету, зараз, поки ще тепло, використовую ефірну олію для придання спільного запаху.  Якщо сім'я без матки, об'єднуйте зараз, навіщо тягнути до холодів?
При сталих холодах підсилюю лише відводки з цінними матками, щоб лишній раз не ризикувати.

Є дві сім'ї - два слабачки. Стоять поруч. Обидві в лежаках. Треба об'єднати. Як правильно це зробити?

 

16 хвилин тому, uam_63 сказав:

На даний час просто переставти рамки з одного в інший і все , потім при потребі ще скоротити .

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk
 

Треба дивитися по ситуації, у мене зараз ще повно розплоду, тому просто переставити рамки з одного в інший непройде, буде бійка.

Якщо нема розплоду і засіву, можна просто підставити рамки, якщо ж є розплід, тоді розділити лежак газетою пополам, і об'єднати через газету, при цьому бажано придати спільний запах обом сімейкам. Ще треба врахувати, що з завтрішнього дня потепління, то ж бджоли знову активізуються

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Вадим Попов сказал:
1 час назад, davolodya сказал:
Об'єдную сім'ї через газету, зараз, поки ще тепло, використовую ефірну олію для придання спільного запаху.  Якщо сім'я без матки, об'єднуйте зараз, навіщо тягнути до холодів?
При сталих холодах підсилюю лише відводки з цінними матками, щоб лишній раз не ризикувати.

Є дві сім'ї - два слабачки. Стоять поруч. Обидві в лежаках. Треба об'єднати. Як правильно це зробити?

Я б на Вашому місці їх посадив через перегородку, і хай так зимують, гріючи одна одну. Зробіть так, весною не пошкодуєте

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, uam_63 сказал:

На даний час просто переставти рамки з одного в інший і все , потім при потребі ще скоротити .

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk
 

Боронь боже... :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В это время может отрутневеть семья, если долго без матки? Для об"единения время суток не важно?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, ромео сказал:

Боронь боже... :IMHO:

Нема там нічого страшного. Я коли обєдную то ніколи не ставлю газету,і не використовую різні карвалоли,чи ще якусь фігню,просто добре продимлю димарем і все. Обєдную за 2-3 хвилини,попадається безматочна чи трутовка,беру ті рамки на яких вони сидять і перекладаю в іншу сім'ю за діафрагму,перед цим обкурюю димарем одну і іншу сімейку, нічку переночували в ранці просто струсиі їх з рамок і всьо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Женя Циба сказал:

Нема там нічого страшного. Я коли обєдную то ніколи не ставлю газету,і не використовую різні карвалоли,чи ще якусь фігню,просто добре продимлю димарем і все. Обєдную за 2-3 хвилини,попадається безматочна чи трутовка,беру ті рамки на яких вони сидять і перекладаю в іншу сім'ю за діафрагму,перед цим обкурюю димарем одну і іншу сімейку, нічку переночували в ранці просто струсиі їх з рамок і всьо.

Класно вам...

От зараз прийшов з пасіки. Вранці, після трьохденного витримування у двох корпусах перегороджених тюлем, (внизу з маткою, зверху - без), відігнув тюль у куточку...

Зараз підійшов до вулика - купа мертвих бджіл. Б'ються... І димів, і кропив, і перекладав...  І що їм ще треба? :dntknw:

А ви кажете просто переставити...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, ромео сказал:

Класно вам...

От зараз прийшов з пасіки. Вранці, після трьохденного витримування у двох корпусах перегороджених тюлем, (внизу з маткою, зверху - без), відігнув тюль у куточку...

Зараз підійшов до вулика - купа мертвих бджіл. Б'ються... І димів, і кропив, і перекладав...  І що їм ще треба? :dntknw:

А ви кажете просто переставити...

Чим довше граєтесь,тим гірше виходить.Колись як було пару вуликів старався по книжці все робити,а зараз чим поскоріше без зайвих рухів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Женя Циба сказал:

Чим довше граєтесь,тим гірше виходить

Думаєте, не випробувано?...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ромео сказал:

Класно вам...

От зараз прийшов з пасіки. Вранці, після трьохденного витримування у двох корпусах перегороджених тюлем, (внизу з маткою, зверху - без), відігнув тюль у куточку...

Зараз підійшов до вулика - купа мертвих бджіл. Б'ються... І димів, і кропив, і перекладав...  І що їм ще треба? :dntknw:

А ви кажете просто переставити...

Призьєднані в одному із відводків за два часа забираю всі рамки

Посилять без матки і меду небудуть биться

Запускаю по приліткі чи зверху пустий корпус і невеликий прохід на ніч

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, ромео сказал:

Думаєте, не випробувано?...

Думаю що випробувано.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, AVA сказав:

При з"єднані в одному із відводків за два часа забираю всі рамки.

Посидять без матки і меду не будуть биться.

Запускаю по приліткі чи зверху пустий корпус і невеликий прохід на ніч.

 Все правильно. :IMHO:

    У такому разі, коли погода не зовсім сприятлива, приєднуваних видержіть у переносному  ящику чи накопичувачі @Fabro  зранку до вечора в підвалі без рамок. Покропіть обох водою з м"ятними чи мелісовими краплями - висипте на лист фанери перед льотком пізно ввечері(щоб уникнути злодійок) і справа зроблена. А перед з"єднанням до приєднувальної підгодуйте її, ліпше на ніч . Позаторік за схожою схемою я з"єднував нуки, з яких утворив потім 15 сімей і не бачив а ні драк , а ні вбитих маток - вони у мене сиділи по три доби під ковпачком.  Але це я робив у кінці серпня.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, ромео сказав:

Класно вам...

От зараз прийшов з пасіки. Вранці, після трьохденного витримування у двох корпусах перегороджених тюлем, (внизу з маткою, зверху - без), відігнув тюль у куточку...

Зараз підійшов до вулика - купа мертвих бджіл. Б'ються... І димів, і кропив, і перекладав...  І що їм ще треба? :dntknw:

А ви кажете просто переставити...

Виною - погода і маса злодійок. Бо немає взятку...:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 години тому, ss77 сказав:

Я пробовал сорокаградусным. прыскал из росинки поверх рамок и на стенки между ними. прошло отлично. Но советуют перваком и 70-градусным и лучше "головами"!  Сейчас хочу об"единить безматочную семью, точнее разделить и подсадить к двум другим. В какое время суток лучше это сделать? Осенью ещё об"единять не пробовал. Кто-то советует ждать клуба, а кто-то наоборот, пока тепло. Не отрутневеет ли сейчас семья?

 

Кілька крапель нашатиря діє на бджіл набагато ліпше любого алкоголя. І при підсадці маток теж.  :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, ss77 сказав:

В это время может отрутневеть семья, если долго без матки? Для об"единения время суток не важно?

 

 

16 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

 Все правильно. :IMHO:

    У такому разі, коли погода не зовсім сприятлива, приєднуваних видержіть у переносному  ящику чи накопичувачі @Fabro  зранку до вечора в підвалі без рамок. Покропіть обох водою з м"ятними чи мелісовими краплями - висипте на лист фанери перед льотком пізно ввечері(щоб уникнути злодійок) і справа зроблена. А перед з"єднанням до приєднувальної підгодуйте її, ліпше на ніч . Позаторік за схожою схемою я з"єднував нуки, з яких утворив потім 15 сімей і не бачив а ні драк , а ні вбитих маток - вони у мене сиділи по три доби під ковпачком.  Але це я робив у кінці серпня.:dntknw:

          А струтневіть може, коли немає матки і розплоду десь за пару тижнів. Трутовки з"являються, коли маточне молочко , вироблене бджолами, немає кому давати (я про личинок). Вони самі його споживають і деякі починають тоді відкладати яйця. Коли ж немає личинок при наявності гарної матки, феромони її діють притупляюче і сім"я живе нормальним життям.

    :IMHO:основана на багаторічному досвіді.:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, ss77 сказал:

В это время может отрутневеть семья, если долго без матки? Для об"единения время суток не важно?

 

Семью без матки в это время скорее всего разобьют воровки, если она сама не разлетится по соседям.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Класно вам...
От зараз прийшов з пасіки. Вранці, після трьохденного витримування у двох корпусах перегороджених тюлем, (внизу з маткою, зверху - без), відігнув тюль у куточку...
Зараз підійшов до вулика - купа мертвих бджіл. Б'ються... І димів, і кропив, і перекладав...  І що їм ще треба? :dntknw:
А ви кажете просто переставити...
Якісь в вас бджоли не такі як у всіх , або ви дуже трепетно до цього відноситесь, ну і третє на даний час в більшості сімей тільки закритий розплід а ще якщо це слабаки то його взагалі може і не бути.
Є ще варіант якщо розплоду багато і він відкритий сімя слабенька в більшості випадків вона дуже закліщована тоді їй хана .

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, uam_63 сказал:

Якісь в вас бджоли не такі як у всіх , або ви дуже трепетно до цього відноситесь, ну і третє на даний час в більшості сімей тільки закритий розплід а ще якщо це слабаки то його взагалі може і не бути.
Є ще варіант якщо розплоду багато і він відкритий сімя слабенька в більшості випадків вона дуже закліщована тоді їй хана .

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk
 

Вы уверены что у всех такие как у Вас? Объединять подставляя рамки с пчелой в другой улей я бы стал только когда они уже в клубе яВ остальных случаях я бы тоже лучше трепетно бы относился 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, ромео сказав:

Класно вам...

От зараз прийшов з пасіки. Вранці, після трьохденного витримування у двох корпусах перегороджених тюлем, (внизу з маткою, зверху - без), відігнув тюль у куточку...

Зараз підійшов до вулика - купа мертвих бджіл. Б'ються... І димів, і кропив, і перекладав...  І що їм ще треба? :dntknw:

А ви кажете просто переставити...

А по простому -  газету "почитати"? Демісезонний спосіб)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...