Перейти к содержанию

Осіннє об‘єднання сімей


Deemer

Рекомендуемые сообщения

Маркіяне, Живець, evgenij M, rad, Мико, зацікавлені точківці чекають на Ваші об'ємні відповіді, - питання про матку, - тобто чи заключаїте її під ковпачок при такому осінньому з'єднанні ? Тим більше, що цілий наступний тиждень погода буде відповідна, - у мінусах... :dntknw::ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мико зацікавлені точківці чекають на Ваші відповіді,
В активный сезон при соодинении матку убираю ,через сутки соодиняю семьи через газету В ноябре просто перенёс пчёл на рамках в один улей Маток не отыскиваю и не удаляю Так как обычно в это время не остаюсь ночевать ,что бы выпустить матку из клеточки А ехать через пару дней накладно да и лень :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мико зацікавлені точківці чекають на Ваші відповіді,
В активный сезон при соодинении матку убираю ,через сутки соодиняю семьи через газету В ноябре просто перенёс пчёл на рамках в один улей Маток не отыскиваю и не удаляю Так как обычно в это время не остаюсь ночевать ,что бы выпустить матку из клеточки А ехать через пару дней накладно да и лень :dntknw:
Мико, ну і який результат маєте (я так зрозумів) вже весною? Лишається одна? Ну, а безматочних не було при такому способі ? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У сім'ї, до якої підселяю осиротілі бджоли матку не огороджую кліточкою або ковпачком. Існує думка, що осиротілі бджоли не проявляють агресію до нової матки і до нових співмешканців (вирішальну роль тут відіграє спільність запаху у сім'ях :IMHO1: ) . Після об'єднання, матки залишалися живі і здорові. На 100% гарантувати не буду. Мова йде про бджолу карпатку.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мико, ну і який результат маєте (я так зрозумів) вже весною? Лишається одна? Ну, а безматочних не було при такому способі ? :dntknw:
Впервые соединял так поздно в ноябре. Обычно всё старался сделать в активный период ,с возможностью контроля . а весной увидим что получится, от ноябрьского соединения
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У сім'ї, до якої підселяю осиротілі бджоли матку не огороджую кліточкою або ковпачком. Існує думка, що осиротілі бджоли не проявляють агресію до нової матки і до нових співмешканців (вирішальну роль тут відіграє спільність запаху у сім'ях :IMHO1: ) . Після об'єднання, матки залишалися живі і здорові. На 100% гарантувати не буду. Мова йде про бджолу карпатку.:hi:
evgenij M зрозуміло з карпаткою. Але мова саме про цей час, коли на вулиці - мінусова температура. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мико, ну і який результат маєте (я так зрозумів) вже весною? Лишається одна? Ну, а безматочних не було при такому способі ? :dntknw:
Впервые соединял так поздно в ноябре. Обычно всё старался сделать в активный период ,с возможностью контроля . а весной увидим что получится, от ноябрьского соединения
Так це , Мико, не торік була справа? Бо так пізно я теж ще не пробував, через що Вас , Романовичу, і запитую про маток. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Привет. к концу недели грядущей ,горю надеждой за последних два месяца наконец то Таки попасть на пасеку на пару тройку деньков. планируется сокращать пасеку. Иначе весной Стареющий отец физически не потянет свою Мою и колгоспную пасеки. Выхода нет. Надо действовать. где слабые буду соединять к средним. сАмый главный вопрос, это минусовая ТЕмпература до минус пяти....и даже десяти. Так обещают Синоптики. Кто соединял при хорошем минусе?и как лучше.???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маркіяне, Живець, evgenij M, rad, Мико, зацікавлені точківці чекають на Ваші об'ємні відповіді, - питання про матку, - тобто чи заключаїте її під ковпачок при такому осінньому з'єднанні ? Тим більше, що цілий наступний тиждень погода буде відповідна, - у мінусах... :dntknw::ah:
В льотний період - під ковпачок, бува тиждень сидить чекає звільнення, а коли захмарені то так із ІХами через рамку-дві, а ось буду підселяти на тижні (раніше не мав можливості) два відводки до сімейок. Всі вже в клубах так що з'єднуватиму клуб до клуба без вирівнювання запахів, без аро-матів, матки захмарені. Стараюсь без розриву гнізда. Всі рамки підняв із заставними переніс і поставив. Накрив положком Трохи вгамувались вийняв заставні з середини та підсунув їх в притул, а коли зійдуться в єдиний клуб вільні рамки приберу це через день два чи коли буде час подивитись.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Привет. к концу недели грядущей ,горю надеждой за последних два месяца наконец то Таки попасть на пасеку на пару тройку деньков. планируется сокращать пасеку. Иначе весной Стареющий отец физически не потянет свою Мою и колгоспную пасеки. Выхода нет. Надо действовать. где слабые буду соединять к средним. сАмый главный вопрос, это минусовая ТЕмпература до минус пяти....и даже десяти. Так обещают Синоптики. Кто соединял при хорошем минусе?и как лучше.???
А не простіше було б скоротити весною або продати після цьогорічних зльотів ціна повина на пакети трохи підрости. Думаю, якщо температура не далеко втече за 0, то можна без особливих проблем по рамці перенести, але це при умові, що сім'ї менше 4 рамок, в іншому разі, не об'єднував би.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маркіяне, Живець, evgenij M, rad, Мико, зацікавлені точківці чекають на Ваші об'ємні відповіді, - питання про матку, - тобто чи заключаїте її під ковпачок при такому осінньому з'єднанні ? Тим більше, що цілий наступний тиждень погода буде відповідна, - у мінусах... :dntknw::ah:
В льотний період - під ковпачок, а коли захмарені то так із ізоляторами через рамку-дві, а ось буду підселяти на тижні (раніше не мав можливості) два відводки до сімейок. Всі вже в клубах так що з'єднуватиму клуб до клуба, матки захмарені. Коли зійдуться в єдиний клуб вільні рамки приберу.
Живець,тезко, а матки так по дві "захмарені" і залишите? Я хочу підсилити племінну ,- поставив рівеньські полоски і потравив по добрій рамці бджіл,- це ті що я змів. А було, вочевидь, знищених побільше. Невідомо, що за зима буде. Тож не хочу нею - племінною - ризикувати. Треба підсилити. Тож думаю, чи заключати її під ковпачок? Ясно, що за три-чотири години ту, що буду підставляти обезматочу. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маркіяне, Живець, evgenij M, rad, Мико, зацікавлені точківці чекають на Ваші об'ємні відповіді, - питання про матку, - тобто чи заключаїте її під ковпачок при такому осінньому з'єднанні ? Тим більше, що цілий наступний тиждень погода буде відповідна, - у мінусах... :dntknw::ah:
В льотний період - під ковпачок, а коли захмарені то так із ізоляторами через рамку-дві, а ось буду підселяти на тижні (раніше не мав можливості) два відводки до сімейок. Всі вже в клубах так що з'єднуватиму клуб до клуба, матки захмарені. Коли зійдуться в єдиний клуб вільні рамки приберу.
Живець,тезко, а матки так по дві "захмарені" і залишите? Я хочу підсилити племінну ,- поставив рівеньські полоски і потравив по добрій рамці бджіл,- це ті що я змів. А було, вочевидь, знищених побільше. Невідомо, що за зима буде. Тож не хочу нею - племінною - ризикувати. Треба підсилити. Тож думаю, чи заключати її під ковпачок? Ясно, що за три-чотири години ту, що буду підставляти обезматочу. :dntknw:
Рівеньські полоски - це що таке? яка речовина діюча? Якщо є потреба додати бджіл в племінну сімю то це саме зимою і робити: беремо 2 рамки бджіл із сім'ї донора тримаємо їх години дві-три в ящику в погребі хай осиротіють - сироти матку не чіпають і в племінну (реціпієнт)по рамці з кожного краю впритул до клуба. Матка всередині клуба до неї далеко.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Рівеньські полоски - це що таке? яка речовина діюча? Якщо є потреба додати бджіл в племінну сімю то це саме зимою і робити: беремо 2 рамки бджіл із сім'ї донора тримаємо їх години дві-три в ящику в погребі хай осиротіють - сироти матку не чіпають і в племінну (реціпієнт)по рамці з кожного краю впритул до клуба. Матка всередині клуба до неї далеко.
По пам'яті, Леоніде, не згадаю. На дачі лишилась обгортка. Здається - Варофарм - написано було агліцькою мовою. І поставив лише по одній , а не 3-4 як написано, і - убивчий результат. А тепер треба підсилювати...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А тепер треба підсилювати...
Удачі Вам. Все буде добре.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А тепер треба підсилювати...
Удачі Вам. Все буде добре.
Дякую! Ось , Живець, знайшов своє повідомлення щодо полосок, через які доводиться підсилювати сім'ї взимку... Публікую, хоч і не зовсім по темі, щоб інші не нарвались. " Ну,а от з полосками - прорахунок. VAROFARM з полосками, що містили 3,6 мг. флуметрину(за написом на упаковці), виробник м. Рівне вул. Дворецька,89, фірма " Фарм...(далі на жаль обірвано), ціна 45 грн. за упаковку з 10 полосок. Посипався кліщ добре, але разом з ... бджолами!!! :ak: Ставив, слава Богу, лиш по одній полосці на сімю, а не по 3-4 як написано! Але по добрій пригоршні зимових бджіл повитрушував!" Ну. а тепер доводиться і підсилювати... :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А тепер треба підсилювати...
Удачі Вам. Все буде добре.
Дякую! Ось , Живець, знайшов своє повідомлення щодо полосок, через які доводиться підсилювати сім'ї взимку... Публікую, хоч і не зовсім по темі, щоб інші не нарвались. " Ну,а от з полосками - прорахунок. VAROFARM з полосками, що містили 3,6 мг. флуметрину(за написом на упаковці), виробник м. Рівне вул. Дворецька,89, фірма " Фарм...(далі на жаль обірвано), ціна 45 грн. за упаковку з 10 полосок. Посипався кліщ добре, але разом з ... бджолами!!! ak.gif Ставив, слава Богу, лиш по одній полосці на сімю, а не по 3-4 як написано! Але по добрій пригоршні зимових бджіл повитрушував!" Ну. а тепер доводиться і підсилювати... :dntknw:
Полоски з флуметрином не застосовую за його токсичності на бджіл. А плюс до всього розвелось "бізнесменів" в фармації безвідповідальних, нетямущих і байдужих. За грош і душу продадуть. Щодо токсичності: порівняймо на полоску: флювалінату 80 мг, а флуметрину всього 3,6 = більш 20 разів.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

порівняймо на полоску: флювалінату 80 мг, а флуметрину всього 3,6 = більш 20 разів.

На скільки знаю флуметрин активно застосовується всіх засобах від кліща для різних тварин, аби був настільки токсичний то в ошийниках для котів і собак не застосовувався. Ще німецькій підентичності і боротьбі за екологічність вірю, флуметрин є складовою байваролу одного з досить ефективних препаратів. Користуюсь не один рік варостопом і бачу ефективність. Ще про флювалінат, те ж ним користуюсь, але читав статті польські в яких вже є описи виникнення стійких популяцій кліща. Коли купляю варостоп до мені завжди надають сертифікат випробувань на партію, там і про еклогічний вплив є те ж, то ці випробування досить серйозні і проводяться незалежною європейською лабораторією. Щось не віриться у випробування незалежними лабораторіями місцевих препаратів. Немає довіри і все. В першу чергу потрібно шукати проблему в підготовці до зими, тобто в собі, щось є сумніви, що 1 полоска понищила бджіл. Бджоли зникають від певних помилок, які були допущені при підготовці до зими, які то кожен пасічник повен аналізувати самостійно. Зараз можна об'єднувати переносячи порамочно бджіл і не переживати, що будуть воювати в основному до початку сезону буде їх 2, а вже потім лишиться 1. Ризик об'єднання є тоді коли бджола активна, так само і підсилення. Ще для підсилення потрібно мати досить сильні сім'ї на пасіці.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Привет. к концу недели грядущей ,горю надеждой за последних два месяца наконец то Таки попасть на пасеку на пару тройку деньков. планируется сокращать пасеку. Иначе весной Стареющий отец физически не потянет свою Мою и колгоспную пасеки. Выхода нет. Надо действовать. где слабые буду соединять к средним. сАмый главный вопрос, это минусовая ТЕмпература до минус пяти....и даже десяти. Так обещают Синоптики. Кто соединял при хорошем минусе?и как лучше.???
А не простіше було б скоротити весною або продати після цьогорічних зльотів ціна повина на пакети трохи підрости. Думаю, якщо температура не далеко втече за 0, то можна без особливих проблем по рамці перенести, але це при умові, що сім'ї менше 4 рамок, в іншому разі, не об'єднував би.
krogGzJfsdI
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Полоски з флуметрином не застосовую за його токсичності на бджіл. А плюс до всього розвелось "бізнесменів" в фармації безвідповідальних, нетямущих і байдужих. За грош і душу продадуть. Щодо токсичності: порівняймо на полоску: флювалінату 80 мг, а флуметрину всього 3,6 = більш 20 разів.
Придбаю пару зимових шин і завтра - післязавтра все ж з'їзджу та спробую Ваш "зимово- осінній "варіант клубного з'єднання . :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

планируется сокращать пасеку. Кто соединял при хорошем минусе?и как лучше.???

Ось Кривчиков ділиться досвідом Але в нього гнізда були вже попередньо скорочені. Зробити скорочення зараз - не знаю як це вийде. Багато бджоли можна втратити при струшуванні. Не знаю на скількох рамках і корпусах сім'ї у Вас зараз і як з кормами, але можна, як варіант, просто поставити повномеднішу сім'ю поверх маломеднішої, нічого не змінюючи. На весну буде ще й менше роботи з розширенням.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мико, ну і який результат маєте (я так зрозумів) вже весною? Лишається одна? Ну, а безматочних не було при такому способі ? :dntknw:
Впервые соединял так поздно в ноябре. Обычно всё старался сделать в активный период ,с возможностью контроля . а весной увидим что получится, от ноябрьского соединения
В этом году тоже так попробовал, посмотрел вчера сидят рядом по два клуба соединятся не спешат, боя тоже невидно
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

планируется сокращать пасеку. Кто соединял при хорошем минусе?и как лучше.???

Ось Кривчиков ділиться досвідом Але в нього гнізда були вже попередньо скорочені. Зробити скорочення зараз - не знаю як це вийде. Багато бджоли можна втратити при струшуванні. Не знаю на скількох рамках і корпусах сім'ї у Вас зараз і як з кормами, але можна, як варіант, просто поставити повномеднішу сім'ю поверх маломеднішої, нічого не змінюючи. На весну буде ще й менше роботи з розширенням.
Дякую, nibond[ відео :ay:Мико, правий, що став сам сабі режисером. І десяток- другий постів, не дають таку інформативність, як одне відео.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мико, правий, що став сам сабі режисером.
В середу прийде новий аппарат i мабуть продовжимо знiмати. Але вже про 145 ,маю надiю :ay::az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

порівняймо на полоску: флювалінату 80 мг, а флуметрину всього 3,6 = більш 20 разів.

В першу чергу потрібно шукати проблему в підготовці до зими, тобто в собі, щось є сумніви, що 1 полоска понищила бджіл. Бджоли зникають від певних помилок, які були допущені при підготовці до зими, які то кожен пасічник повен аналізувати самостійно. Зараз можна об'єднувати переносячи порамочно бджіл і не переживати, що будуть воювати в основному до початку сезону буде їх 2, а вже потім лишиться 1. Ризик об'єднання є тоді коли бджола активна, так само і підсилення. Ще для підсилення потрібно мати досить сильні сім'ї на пасіці.
Правда, навіть з таким досвідом як у мене "помилитися" теж можна. Але цього разу все було зроблено, як належно, окрім перевірки дії полосок. А бджоли лежали кучкою просто на дні, як після поганої зимівлі. Отож прийдеться вдатися до осіннього (правильніше вже - до ранньо-зимового) підсилення. Все ж буде ще один досвід. :hmm:
Мико, правий, що став сам сабі режисером.
В середу прийде новий аппарат i мабуть продовжимо знiмати. Але вже про 145 ,маю надiю :ay::az:
Успіхів, Довженко Ви наш! :ay::az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отож прийдеться вдатися до осіннього (правильніше вже - до ранньо-зимового) підсилення. Все ж буде ще один досвід

Сьогодні це зробив. Температура 0- +3С. Слабачки сидять на чотирьох рамках. Слабо ворушаться. Спочатку розсував рамки до 5 см. Щоб охололи. Потім брав по рамці і переносив. Метрів зо п"ять. Бійні ніякої. На дні осипалось і залишилось зовсім небагато. Будемо дивитись тепер весною що з того вийшло. Та все ж поналазило в рукави куфайки. Не додумався зашнурувати і трохи пожалили. Потім з рукавів витрусив 50-ь штук. В цілому сподобалось. Швидко і без проблем.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...