Перейти к содержанию

Сітчаті днища у вуликах: досвід використання, рекомендації


Beecanin

Рекомендуемые сообщения

противароатозна сітка 3 на 3 мм, яка товщина проволоки краще: 1 мм чи 0,6 мм?

0,6 мм более эластичная будет
проще работать

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
.А нельзя ли фото в "натуре".

Думаю з цих фото зрозуміло: post-637-1305484005_thumb.jpgpost-637-1305484044_thumb.jpg противароатозна сіткаpost-637-1305487833_thumb.jpg годівницяpost-637-1305487869_thumb.jpg обсушка post-637-1305489060_thumb.jpg зимівляpost-637-1305490240_thumb.jpg
:ay::ay::ay::ay::ay::ay::ay: Дно Класс! Скажите, а какая общая высота дна и какое максимальное подрамочное пространство?
Что, никто не знает? :helpme:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

.А нельзя ли фото в "натуре".

Думаю з цих фото зрозуміло: post-637-1305484005_thumb.jpgpost-637-1305484044_thumb.jpg противароатозна сіткаpost-637-1305487833_thumb.jpg годівницяpost-637-1305487869_thumb.jpg обсушка post-637-1305489060_thumb.jpg зимівляpost-637-1305490240_thumb.jpg
:ay::ay::ay::ay::ay::ay::ay: Дно Класс! Скажите, а какая общая высота дна и какое максимальное подрамочное пространство?
Без разницы---100-150мм.Зимой чем выше,тем лучше.У меня(в зиму) 100-120мм на него полукорпус с сушью,затем корпус (230)гнездо и сверху корпус полномёдки.Всё это ограничено заставными (фольгоизол) и накрыто клеёнкой и утеплено.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
Без разницы---100-150мм.Зимой чем выше,тем лучше.У меня(в зиму) 100-120мм на него полукорпус с сушью,затем корпус (230)гнездо и сверху корпус полномёдки.Всё это ограничено заставными (фольгоизол) и накрыто клеёнкой и утеплено.
Спасибо, Кузьмич!:dntknw: Щелочки между обвязкой дна и пазами все-равно остаются-залепляй не хочу. Как с таким боретесь? СПАСИБО!
Имею еще такой вопрос-в такой конструкции дна сетка и основной дощатый пол соваются по выборкам(как по салазкам). Так вот-не запрополюсуют пчелы эти салазки в процессе эксплуатации? Ведь потом довольно трудно будет вытаскивать и сетку и глухой пол.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Без разницы---100-150мм.Зимой чем выше,тем лучше.У меня(в зиму) 100-120мм на него полукорпус с сушью,затем корпус (230)гнездо и сверху корпус полномёдки.Всё это ограничено заставными (фольгоизол) и накрыто клеёнкой и утеплено.
А зачем ограничивать заставными в рутовском корпусе ?
Ну не получается у меня наростить достаточную силу семьи :ah: (до 10ти рамок),а ограничиваю чтоб гнездо компактным было,ну и чтоб микроклимат сохранялся...
Без разницы---100-150мм.Зимой чем выше,тем лучше.У меня(в зиму) 100-120мм на него полукорпус с сушью,затем корпус (230)гнездо и сверху корпус полномёдки.Всё это ограничено заставными (фольгоизол) и накрыто клеёнкой и утеплено.
Спасибо, Кузьмич!:dntknw: Щелочки между обвязкой дна и пазами все-равно остаются-залепляй не хочу. Как с таким боретесь? СПАСИБО!
Имею еще такой вопрос-в такой конструкции дна сетка и основной дощатый пол соваются по выборкам(как по салазкам). Так вот-не запрополюсуют пчелы эти салазки в процессе эксплуатации? Ведь потом довольно трудно будет вытаскивать и сетку и глухой пол.
А вот это и есть слабое место этой конструкции,прополисуют обычно передний край,а в пазах разводится моль..
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Имею еще такой вопрос-в такой конструкции дна сетка и основной дощатый пол соваются по выборкам(как по салазкам). Так вот-не запрополюсуют пчелы эти салазки в процессе эксплуатации?

Прополісують. Краще мабуть так. post-637-1353089141_thumb.jpg Не пази, а полички.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а ограничиваю чтоб гнездо компактным было,ну и чтоб микроклимат сохранялся...

А что если ограничить гнездо, то микроклимат сохранится?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Вітаю шановне панство! Насмілюся вставити свої 5 копійок в темі про дно... Після двох років експлуатації переконався в доцільності використання високого дна з сіткою!І зробив наступні висновки- 1-наступна модифікація матиме висоту 150 мм(зараз висота близько110мм-які були дошки від піддонів). Хочеться більше"оперативного простору". 2-дно буде такої довжини,щоб вміщало рамку на просушку(тобто дно буде довшим за вулик).Вийшло так,що цього року у мене восени виявилось близько двох корпусів з маломедними рамками,і дуже велику незручність викликав процес постійної підстановки рамок!А так би я тихенько підкладав би собі рамочки у дно,та й по всьому... 3-відтепер я буду використовувати ТІЛЬКИ сітчасте дно і плівка вгорі-питання з вентиляцією вирішується раз і назавжди(я згадую,як мій батько без упину підставляв всілякі планочки,сіточки,шкрябав прополіс і т.д.,і які бороди висіли на льотках опівдні в сильних сім"ях).До речі,я не бачив жодного разу бороди у вулику з сіткою влітку,скільки не заглядав. З жовтня в зв"зку з нашестям ос на пасіку скоротив льоток до проходу двох бджіл-а вентиляція відмінна! :ole_ole: 4-всілякі пази,вирізи,щілини,вставочки в дні доведеться періодично чистити від молі. Щодо розмов про те,чи будуть тягнути язики бджоли.... У мене конкретне запитання-чи бачив хтось ті язики на власні очі? У мене 2 сезони бджоли на таких денцях(у цьому році 8 сімей)-я ЖОДНОГО натяку не бачив на язики!!! :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене конкретне запитання-чи бачив хтось ті язики на власні очі?

Я бачив! в одном улье с высоким сетчатым дном летом в самый разгар взятка потянули языки.Но....не успел вовремя поставить магазин.думаю проблема в этом.залилито было всё.матке негде было сеять.В других же семьях при своевременном расширении -языков не наблюдалось. :hi: Применяю сетчатое дно такого типа
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Применяю сетчатое дно такого типа
А можно фото снизу? Закрытие сетки внизу предусмотрено?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поки згадав-допишу Десь,здається на ОПФ читав хлопчину з німеччини-він пише,що їхні інститути радять повність сітчасте дно. Щодо крадіжок,я переконався,як це не банально звучить,-порятунок в сильних сім"ях. Маючи можливість заглядати у вулик(ще один плюс сітки)яспостерігав,як це виглядає.Оса у вулику-через якийсь час на дно падає клубок з 5-6-10 бджіл,всередині оса.Вони декілька хвилин вовтузяться,потім оса мертва залишається на дні.Все. І ще раз згадаю той факт,що з цим дном мав можливість скоротити льоток до проходу 1 бджоли.І жодних хвилювань за вентиляцію! До речі,спостерінав таке-бджоли,коли"ідуть" на роботу-не сходять,а падають на дно.Тому вранці,коли тихо і починається виліт-таке враження,нібиіде дощ і барабанить по залізному даху :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А можно фото снизу? Закрытие сетки внизу предусмотрено?

Да.есть возможность закрыть снизу дно пенопластом.Делал так.когда обрабатывал дым-пушкой (чтоб не было "потерь" через сетчатое дно.Потом,когда снимал пенопласт,мог рассмотреть на нём осыпавшегося клеща.На белом-хорошо видно.фото, к сожалению не могу предоставить счас.всё на пасеке находится.
Genya9,у мене сітка на все дно.А якби я робив комбінований варіант-то навпаки сітку залишив би по краях,а середину закрив,адже волога стікає по стінках,чи не так?

если буду делать сетку на всё дно,придётся сократить пасеку вдвое.Не хватает всем сетки... :ah: экономия :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Будучи сьогодні на пасіці побачив ось яку картину. Синички занадились літають під вулик чіпляються за сітку в дні і давай її дзьобати. Я заглянув під низ там деякі лапки мертвих бджіл через сітку торчать от синиці їх і намагаються дістати, всю бджілку не можуть витягти сітка дуже мілка 1.2 мм. Це ж вони бджіл всю зиму так будуть турбувати, я зараз попідставляв під низ шматки металу(просєчки) получилось щось назразок подвійної сітки в дні. А зараз от мізкую як прийдеться наступного року змінювати конструкцію дна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
противароатозна сітка 3 на 3 мм, яка товщина проволоки краще: 1 мм чи 0,6 мм?

Місяць тому виписав сітку з нержавіючої сталі з заводу "Тетра" (Харків). На ній написано: "діаметр проволки 0,5 мм" а вимірювання штангелем показало товщину приблизно 0,35. :dntknw: Чому так? Це так повинно бути по технології ( :) ), чи виробник вирішив зекономити? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Місяць тому виписав сітку з нержавіючої сталі з заводу "Тетра" (Харків). На ній написано: "діаметр проволки 0,5 мм" а вимірювання штангелем показало товщину приблизно 0,35. opr06K94.gif Чому так? Це так повинно бути по технології ( smile.gif ), чи виробник вирішив зекономити?

Наверное перепутали ваш карман со своим ;) . Конечно должна быть той толщины какую заказывали :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Привіт ВСІМ учасникам форума,і з Новим Роком,Різдвом і всіма іншими святами!!!Щоб мед лився через край,а вулики лопалися від бджіл(в гарному сенсі слова)... :umora: Пристаю на пропозицію п.SeWerby про розробку дна,тільки опишу переваги такого,а не недоліки через відсутність як таких.Отже,ПЕРЕВАГИ високого дна з сіткою(не плутати з противароатозною).Поїхали... примітка-таке дно тільки в комплекті з плівкою вгорі. пасіка стоїть на стаціонарі,не кочує. 1.Відмінна вентиляція круглий рік. 2.Можливість скоротити льоток до проходу однієї бджоли(а то і закрити зовсім)без застосування інших видів вентиляції. 3.Бджоли не викучуються серед дня на прилітну дошку,і не висять бородою(що раніше я все літо спостерігав у свого батька).З власного 1-річного невеликого досвіду можу сказати,що не бачів борід і всередині вулика в жарку погоду,скільки не заглядав!(Благо,така можливість у дні з сіткою Є) :af: 4.Зараз маю висоту дна 11 см,планую зробити 15 см,щоб вільно проходив зжатий в руку кулак(у моєму випадку-12см. 5.Дно буде зроблено довше за корпус,так,щоб можна було класти рамку на просушку. 6.Льоток зроблено таким чином,що напряму залетіти у вулик неможливо,отже зменшується ризик нападу(наскільки я розумію) :wave: 7.Простота виготовлення-передня,2 бічних планки,дві скріплюючих позаду,"двері",сітка.Льоток-найзручніший з усіх,яким мені доводилось користуватися або взагалі бачити. 8.Відсутність пазів,всіляких"ничок",де в моєму випадку ОБОВ"ЯЗКОВО заведеться міль. 9.Весною,для зігріву клубу передбачені вставні дошки,між якими і задньою стінкою дна щілина 3 мм для вентиляції. 10.ЛЬоток висотою 5 мм-не прорускає у вулик"велику дичину". І ще суб"єктивне враження-бджоли "В ТОНУСІ" :umora: А об"єктивне таке-недарма роблю весь час"удосконалений",як мені здається варіант дна-поки що не повність задоволений.Минулої зими тримав бджіл на дні "німецькому дні" висотою 13 см.При відкритті вулика зимою побачив іній між стіною,протилежною від бджіл і крайньою рамкою.Хоча все обійшлося,і бджоли перезимували нормально :ole_ole: Була недостатня вентиляція,бо не зробив шілини прямо над дном спереду і ззаду. В цьому році наважився на зимівлю з сіткою.При відкритті вулика 5 днів назад був просто шокований чистотою і порядком! :ay: ... Можливо,я якось незрозуміло щось розповів,тож якщо хто зацікавиться-постараюся відсканувати мальнок(аля креслення) :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вы имеете ввиду такие языки Так валом в сильных семьях их и выкучиваются сильные тоже всегда и на сетчатых доньях тоже

В этом году "получил по полной" и от пчел и от ос. Грабили все и всё. Пробовал закрывать все летки в дне и открывать в корпусе - помогает, но пчелы возвращаясь в улей по привычке ищут леток в дне а не в корпусе. Весь мусор также через дно выносят. А если туда еще и рамку на осушку положить :blink: Это будет не воровство а приговор семье. Ставлю сверху пустой корпус и в него рамки для осушки. А вот с воровством какого то выхода пока не вижу. Но и от дна высокого не откажусь.
На обсушку не ставлю Всю осень в двух корпусах круглые открыты нижний на 2 пчелы напада не наблюдаю
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ТУСУЮТЬСЯ? :umora:
ТУСУЮТЬСЯ вони так Сайт а выкучиваются так Сайт:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пане Мико,ви так конкретно і не відповіли на моє запитання :ah: Отже: 1.ваші вулики стоять на сітці?(конкретно на вашому відео) 2.якщо на сітці-то чому все-таки вони викучуються?Яку ціль переслідують?(по вашому) :ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

УСУЮТЬСЯ вони так

Мико, а какая у Ваших ульев толщина стенки?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

УСУЮТЬСЯ вони так

Мико, а какая у Ваших ульев толщина стенки?
Есть 35 есть 30 Есть на сетках, есть без сеток Приобрёл новые донья ,на замену старых, вот они без сеток , Маракую стоит ли делать и как сделать с минимумом затрат Намётки есть Осталось внедрить :IMHO:Основной причиной выкучивания считаю жароту, на улице +32 и так называемые "мясо -медовые "семьи :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую за відповідь :hi: Мій батько тримав бджіл упавільоні,вулики з простим дном.Бороди були постійним явищем,"нормальним". Я тримаю бджіл там же,в тих же вуликах,але з дном-сіткою.За рік експлуатації на 12 сім"ях-сімейках жодного разу не бачив борід і викучувань.Підкреслюю,- ЖОДНОГО РАЗУ!Ні всередини,ні ззовні.Які ще потрібні аргументи? З.І.Все-таки мені здається,що якби ваші вулики стояли на сітці,то такого як на відео не було-б. З повагою, :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую за відповідь :hi: Мій батько тримав бджіл упавільоні,вулики з простим дном.Бороди були постійним явищем,"нормальним". Я тримаю бджіл там же,в тих же вуликах,але з дном-сіткою.За рік експлуатації на 12 сім"ях-сімейках жодного разу не бачив борід і викучувань.Підкреслюю,- ЖОДНОГО РАЗУ!Ні всередини,ні ззовні.Які ще потрібні аргументи? З.І.Все-таки мені здається,що якби ваші вулики стояли на сітці,то такого як на відео не було-б. З повагою, :az:
розповім про свій варіант, як він виник. Коли розробляв проєкт свого вулика, задумав щоб переріз гнізда був наближений до описаних природних гнізд тобто дуплянок, бо починав з купи прочитаної різної літератури, зупинився на перерізі корпуса 340*340, а тепер попрошу не повчати це мій вибір і все! Технічний корпус (наштовхнув мене на таку систему поляк Ян Мазурак, читав в жур. "ПАСІКА" за ~1993 р. але робив все по своєму, тому, що як влаштовано його ТК небачив ні самого корпуса ні креслень, тому все це моя авторська робота) Опишу його. Думка яким він має бути розвивалася послідовно з моделюванням поведінки бджіл в ньому. Гратки-початкове завдання для них, це зпростити перелізання бджіл з льотка на рамки (льоток під рамками). А вже потім читав що в США є щось схоже, для попередження відбудови язиків в підрамковому просторі, в мене це -весь 240 мм. чистого 150, 90 припадає на "шухлядку" а це, рамка ел/підігріву, над нею годівнички з поплавковими дозаторами, сироп поступає по трубках від пляшки з зовні, дуже зручно, бачу беруть чи ні (по бульбашках), нетреба розкривати вулик, підійшов, під'єднав трубочку, зтиснув пластикову пляшку, і сироп пішов. В низу на весь просвіт корпуса, сітка, витягується назад (по відношенню до льотка), низче висувне дно, це лист ДВП. Над дном і з переду і з заду вентеляційна щілина висотою 10 мм. на всю ширину корпуса. Круглий льоток, над сіткою, задуманий для організації ВТЗ (високо темперарної зимівлі, для сполучення з навк. Середовищем з термо контейнера), виявив, що він, ще й пригодився як льоток в малоінтенсивний міжвзятковий період, а також по весні і восени, підрамковий льоток(верхній) 250*24. Що спостерігав: після транспортування ( на кочівлю), нероздратовані, вилітають спокійно, неагресивні, коли в товариша на звичайному дні -скаженіли; борід небуває; в вечері гудять(сушать нектар) мої до півночі, його до 4-5 ранку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Есть 35 есть 30 Есть на сетках, есть без сеток

а подрамочное пространство, которые без сеток?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пане Верес,то у вас ціла концепція! :hi: Тепер,після ваших пояснень все зрозуміло.Ваше дно-це окремий складний багатофункціональний "організм". :ay: Це ще один гвіздок у розробку спільного багатофункціонального дна.Як ви вважаєте,панове? :az: Пане Верес,у мене запитання техн.характера-скільки часу іде на виготовлення цього"звіра",і чи влаштовували ви на ньому високотемпературну зимовку?І якщо влаштовували-то які враження?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Андрій Сумчанин changed the title to Сітчаті днища у вуликах: досвід використання, рекомендації

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...