Jump to content
Beecanin

Сітчаті днища у вуликах: досвід використання, рекомендації

863 posts in this topic

17 часов назад, Егор Юрьев сказал:

,а вот осенью надо думать как спасаться от ос.

В нормальных семейках без особой разници. а если это безматочный чахлык то его и через сокращённый леток осы разбомбят.  проблема только зимой  может быть с мышами и куницами.

В 25.02.2019 в 07:27, Винодел сказал:

Слушне доповнення моеї ідеї. Думаю чи зручно буде комахам залітати і чіплятись за рамки? Не бачу перепон для себе щоб не спробувати на частині пасіки.

Если летки в корпусе то вообще без разници. ну а с нижним летком   пчёлы приспособляться. главное самому не забывать во время работы что улей без дна. 

1 час назад, Сергей Тюркин сказал:

В нормальных семейках без особой разници. а если это безматочный чахлык то его и через сокращённый леток осы разбомбят

Сергей,разбомбят-не разбомбят,но то что в 2017-м осенью у меня была пошесть осиных тварей факт.

Я под пленкой до 50 шт за раз давил.И это при наглухо закрытых нижних летках и верхних на две-три пчелы.

Меда утащили они тогда прилично.

Да,пчела их гоняет и бьет,но так они-ж клубам не давали спокойно формироваться,бегая по пчелам и среди них.

И такая ерунда с осами у меня периодически раз в два-три года.

2 часа назад, Егор Юрьев сказал:

Сергей,разбомбят-не разбомбят,но то что в 2017-м осенью у меня была пошесть осиных тварей факт.

Я под пленкой до 50 шт за раз давил.И это при наглухо закрытых нижних летках и верхних на две-три пчелы.

Вот я и говорю что особой разници нету или у тебя полностью дно открыто или в низу леток и только щель.   

Звертаюсь до колег у кого БК на145 рамку.Сьогодні був хороший обліт.При огляді сімей, у яких більше місяця є розплід у верхніх корпусах і яким давав у пакетах мед, виявилось,що у нижніх корпусах мед у рамках залишився майже цілим.Днище глибоке + сітка ,зверху- плівка утеплювач.Чому бджоли покинули нижні корпуси і перейшли уверхні, чи варто поміняти їх місцями,щоб мед був над розплодом?

36 минут назад, Пасічник+ сказал:

Чому бджоли покинули нижні корпуси і перейшли уверхні, 

тому що дiрка замiсть дна 

ось i втекли де теплiше 

Більша частина сімей находяться з розплодом у нижніх корпусах,зверху ще багато меду, чому ці сім"ї теж не піднялися у верхні корпуси?

1 минуту назад, Пасічник+ сказал:

Більша частина сімей находяться з розплодом у нижніх корпусах,зверху ще багато меду, чому ці сім"ї теж не піднялися у верхні корпуси?

Це теж дивно 

бо завжди в 145 клуб сiдае в двох корпусах 

10 часов назад, Мико сказал:

тому що дiрка замiсть дна 

ось i втекли де теплiше 

Я під гніздо на зиму завжди ставлю для повітряної подушки порожній корпус. З сітчастим дном вологи немає, з глухим, якщо  через верх не зробити як слід відхід вологи, то буде біда

https://www.youtube.com/channel/UCqcOXYMnbmbnMoUUQG9liow

На моём канале есть интересное видео про донья из паллет. Рекомендую посмотреть!

Утримую більшу частину пасіки у вуликах Паливоди, дно - сітка, де на все дно, де на половину. Кожну зиму ставив вниз порожній корпус (155 мм). А в цьому році лінуюсь. Підкажіть чи можна зимувати без порожнього корпусу знизу? Зимую на вулиці.

13 часов назад, Петр Павлович сказал:

Утримую більшу частину пасіки у вуликах Паливоди, дно - сітка, де на все дно, де на половину. Кожну зиму ставив вниз порожній корпус (155 мм). А в цьому році лінуюсь. Підкажіть чи можна зимувати без порожнього корпусу знизу? Зимую на вулиці.

Да все можно. Но по своему опыту убедился что только на пустом, и не на половинке а на целом /или две половинки на кучу/. Меньше зацветают, лучше зимуют, подмора меньше. И тоже зимую на улице в тонкостенных.

В 08.09.2019 в 11:09, Иосифович сказав:

Підкажіть чи можна зимувати без порожнього корпусу знизу?

так можна, але під вулик підставте щось типу ящик... тищик... мищик... вищик... а від вітру захист всеодно потрібен, щоби у вулик не задувало.

Edited by Любомир

7 часов назад, Любомир сказал:
В 08.09.2019 в 12:09, Иосифович сказал:

Підкажіть чи можна зимувати без порожнього корпусу знизу?

так можна, але під вулик підставте щось типу ящик... тищик... мищик... вищик... а від вітру захист всеодно потрібен, щоби у вулик не задувало.

Звиняйте пане але то не мое запитання. Ви тр1шки перепутали. То я в1дпов1дав.
Тепер по вуликах ---ящик, тищик, мищик,---- як стояли на ракушняку+виноградний стовбчик, так 1 зимували.. але я сво1х загодовував в серпн1 то вони 1ще встигали щ1лини запропол1сувати. У вулик до весни я не заглядав, та-й пас1ка огорожена глухою, 2,0 х метровою огорожею, --то що нам т11 в1три.