Перейти к содержанию

Сітчаті днища у вуликах: досвід використання, рекомендації


Beecanin

Рекомендуемые сообщения

.А нельзя ли фото в "натуре"

Постараюсь.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сергей, а какую конкретно сетку Вы брали, ну я имею в виду размер ячейки, толщину проволоки, тканевую?
Завтра посмотрю, а то, если честно, брал по принципу: "пришел, пощупал, взял."
А у меня пощупать нет возможности, обошел вчера пол-города, ну нет таких сеток, самый маленький размер ячейки 5мм, и то плетенка, пальцами проволока раздвигается. Заказать через интернет, а как "пощупать" :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

.А нельзя ли фото в "натуре".

Думаю з цих фото зрозуміло: post-637-1305484005_thumb.jpgpost-637-1305484044_thumb.jpg противароатозна сіткаpost-637-1305487833_thumb.jpg годівницяpost-637-1305487869_thumb.jpg обсушка post-637-1305489060_thumb.jpg зимівляpost-637-1305490240_thumb.jpg

post-637-1305484383_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...
post-2264-1305384358_thumb.jpg
sewerby вот рекомендовал сетку нержавейку ячейка 2х2, у gucul вижу сеточка которая используется для штукатурных работ, у меня есть остатки такой но там ячейка 3х3мм поскольку такая сетка стандартная всюду думаю у gucul тоже ячейка 3х3мм. подскажите годится она на сетчатое дно или ее пришлось заменить на 2х2мм.?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

ВНИМАНИЕ, НЕ ПОВТОРИТЕ МОЮ ОШИБКУ!! Сделал в этом году (45 шт) доньев для многокорпусных ульев с подрамочным пространством 120 мм, внизу в фанерном дне врезана сетка размером 150 Х 250 мм внизу летка нет. На 20 мм ниже рамок сделал фальшдно из широких реек, основной леток на уровне фальшдна. Летом все было ОК! Хорошая вентиляция, пчелы в жару не выкучивались, языки не строили, я - доволен. Проблемы возникли осенью, после первых холодов: все донья внизу на сетке усеяны толстым слоем подмора . В ульях со сплошными доньями такого небыло. После внимательных наблюдений выяснилось, что после холодного периода, при облете в оттепель, пчелы стараются вылететь в любую дырку, а не только в леток. Естественно, что много пчел летит вниз на свет, идущий через вентиляционную сетку внизу глубокого дна, не найдя там выхода, обессиленные мерзнут и погибают! Вывод: вентиляция в нижней части глубокого дна должна быть темной, без света, или на уровне дна с сеткой должен быть леток, хотя бы санитарный, чтобы пчелы могли вылетать через него при зимних облетах!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

Эх! Жаль, что моя сетка не пойдет! :ak: И всего-то на 0.5мм ячейка больше положенного(3,5мм). А головы пчелам никак увеличить нельзя? Ну там кормежку хорошую обеспечить или породу головастую завести? :smile: post-4046-1332621619_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шукаю вже цілу зиму потрібну сітку :angry: .Вчора на базарі в Чернівцях знайшов сітку просічну алюмінієву рулон 10м-150гр.Зрадів передчасно,розмір чарунки 4х4,бджола не пролазить але голову відриває :ak: .Продавець казав,що буває і дрібніша. Блін, час підтискає,скоро пилковловлювачі ставити а сітки нема.post-2264-1332660021_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шукаю вже цілу зиму потрібну сітку .Вчора на базарі в Чернівцях знайшов сітку просічну алюмінієву рулон 10м-150гр.Зрадів передчасно,розмір чарунки 4х4,бджола не пролазить але голову відриває .Продавець казав,що буває і дрібніша. Блін, час підтискає,скоро пилковловлювачі ставити а сітки нема.

Може хтось з Ваших знайомих їздить до Львова? То на вул. Зеленій є завод фрезерних верстатів. Там є фірма "Пліт". Вивіска прямо на головному корпусі. То сіток різноманітних там на будь який смак. А розмірів дуже багато. В т.ч. і з нержавійки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може хтось з Ваших знайомих їздить до Львова? То на вул. Зеленій є завод фрезерних верстатів. Там є фірма "Пліт". Вивіска прямо на головному корпусі. То сіток різноманітних там на будь який смак. А розмірів дуже багато. В т.ч. і з нержавійки.
Дякую,от чи э там люмінька?Нержа задорого на дно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може хтось з Ваших знайомих їздить до Львова? То на вул. Зеленій є завод фрезерних верстатів. Там є фірма "Пліт". Вивіска прямо на головному корпусі. То сіток різноманітних там на будь який смак. А розмірів дуже багато. В т.ч. і з нержавійки.
Дякую,от чи э там люмінька?Нержа задорого на дно.
В Харькове 150гр 1м/к
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може хтось з Ваших знайомих їздить до Львова? То на вул. Зеленій є завод фрезерних верстатів. Там є фірма "Пліт". Вивіска прямо на головному корпусі. То сіток різноманітних там на будь який смак. А розмірів дуже багато. В т.ч. і з нержавійки.
Дякую,от чи э там люмінька?Нержа задорого на дно.
В Харькове 150гр 1м/к
Вот здесь большой выбор сеток, отправляют почтой от 1 м, причем вроде бы доставка за их счет. Я правда не заказывал сетку у них, а вот проволоку нержавейку на рамки заказал.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Изготовил вот такие донья. Что получится в эксплуатации, буду пробовать. Может что упустил? Кто, что подскажет. Каркас дна, фанерная вставка, сетка на каркасе, летковый заградитель. Дно в сборе, фанерная вставка, сетка под наклоном, заградитель с летком над сеткой. Дно в кочевом состоянии, сетка прижата к верхней части дна, щель заградителя под сетку. В общем, дно можно использовать с сеткой, с сеткой против клеща и фанерной вставкой, фанерной вставкой.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Изготовил вот такие донья. Что получится в эксплуатации, буду пробовать. Может что упустил? Кто, что подскажет. Изготовил вот такие донья. Что получится в эксплуатации, буду пробовать. Может что упустил? Кто, что подскажет. Каркас дна, фанерная вставка, сетка на каркасе, летковый заградитель. Дно в сборе, фанерная вставка, сетка под наклоном, заградитель с летком над сеткой. Дно в кочевом состоянии, сетка прижата к верхней части дна, щель заградителя под сетку. В общем, дно можно использовать с сеткой, с сеткой против клеща и фанерной вставкой, фанерной вставкой.
А фанерка охлаждать гнездо весной не будет?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Может что упустил? Кто, что подскажет.

Хотілось би взнати, як плануєте його використовувати. З власного досвіду. Зазор в пазу для фанерки як по ширині, так і по товщині бажано мати не менше 3 мм. При набуханні і малих зазорах фанерку вийняти буде неможливо. А ще на фанерці не помішало б прибити з заднього торця планку, за яку зручно витягувати іі з пазу, бо за літо бджоли хоч як приклеють її прополісом. В тім, якщо дно планується проварювати у парафіні, зазори, думаю, можуть бути і менші. У мене дуже подібні дена(рухомі сітка і суцільне дно). Цього року після обльоту чистка ден від підмору в 50 вуликах зайняла трохи більше години, легко і просто - відкрив задню втулку, вставив суцільне дно(сухе і чисте) на вищий рівень, витягнув сітку з підмором. Коли все виймається-вставляється легко, то працювати одне задоволення. Тому пропоную одразу проварити в парафіні і корпус і всі деталі дна.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

відкрив задню втулку, вставив суцільне дно(сухе і чисте) на вищий рівень, витягнув сітку з підмором. Коли все виймається-вставляється легко, то працювати одне задоволення. Тому пропоную одразу проварити в парафіні і корпус і всі деталі дна.
Пасека кочевая. Все улья стоят на прицепах. Сетка и фанерная вставка выдвигаются вперед. Были бы такие донья, не было бы сейчас проблем, с чисткой (заменой) доньев от подмора. Спасибо за советы.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Купив вулики з ось таким дном: 56bc5dc415f3.jpg Поставив як є, але тепер буду переробляти. По-перше: льотковий вкладиш поворотний і закріплений на осі, думаю просто вийняти його та й все. По-друге - при кожному огляді вирізаю на нижніх брусках язики з трутневим розплодом - треба вставку чи сітку передбачити, або хоч фальц під них. Думаю просто на дно зверху між ним і корпусом покласти обв'язку з сіткою, що не доходить до переднього краю вулика на 2 см - прохід для бджіл. Таким чином вони при потраплянні в льоток будуть одразу підніматись вгору до гнізда. Дошки дна при цьому зніму всі крім крайніх спереду й ззаду - для жорсткості й можна вразі чого на них покласти глухе дно. Передня крім того слугує прилітною дошкою.
Як на мене висувна дошка в такому дні не зовсім зручна.Особливо зважаючи на те,що від вологи дошка розбухне і вкласти її навесні буде важко. В себе використовую дно з круглими отворами отвори ,забиті сіткою ,з боку гнізда. Навесні ,псля чистки та заміни дна отвори закриваються деревяними пробками це не займає багато часу . пробка вимається після настання жари.post-2653-1333304131_thumb.jpgpost-2653-1333304198_thumb.jpgpost-2653-1333304257_thumb.jpgpost-2653-1333304257_thumb.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Купив вулики з ось таким дном:

А можно фото вид с переди?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Такі днища мені дісталися у спадок post-4615-1335344170_thumb.jpg таке дно було зроблено спеціально для зимівлі post-4615-1335344324_thumb.jpg post-4615-1335344349_thumb.jpg як видно,дно з дсп-тобто це з самого початку був проміжний етап-щоб потім викинути. Просто на той момент конструкція ще повністю не була проявлена. дно фальцеве на фальцевий корпус. А так на даний момент виглядає наступний варіант post-4615-1335344720_thumb.jpg post-4615-1335344749_thumb.jpg post-4615-1335344776_thumb.jpg post-4615-1335344806_thumb.jpg post-4615-1335344828_thumb.jpg post-4615-1335344862_thumb.jpg post-4615-1335344877_thumb.jpg Які перші "теоретичні" враження і думки:не дивлячись на всю"красу"даного виробу,дно складне у виготовленні через свої планочки,займає багато часу. Мій батько каже,що у бджіл немає ніякого шансу проти мишей взимку з таким дном,і я повністю з ним згоден. Так що скоріше за все,планки будуть замінені на залізну сітку... Переваги такого дна(на мій погляд): гарна вентиляція знижено можливість крадіжок(через конструкцію льотка) підрамковий простір можливість ставити в разі необхідності воду чи годівницю.... Дно безфальцеве на фальцевий корпус. Зроблено на теплий занос.... Щиро дякую форумчанам за інформацію,завдяки яким власне і з"явилося дане дно на світ!!! З.І.льотки мають чотири положення-50*7мм,150*7мм,7мм на всю довжину корпуса,20мм на всю довжину корпуса... GOT MIT UNS! :ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шукаю вже цілу зиму потрібну сітку :angry: .Вчора на базарі в Чернівцях знайшов сітку просічну алюмінієву рулон 10м-150гр.Зрадів передчасно,розмір чарунки 4х4,бджола не пролазить але голову відриває :ak: .Продавець казав,що буває і дрібніша. Блін, час підтискає,скоро пилковловлювачі ставити а сітки нема.post-2264-1332660021_thumb.jpg
Подивіться у господарських та будівельних магазинах. Я у Рівному в 2-х невеликих магазинах будматеріалів знайшов.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

. А так на даний момент виглядає наступний варіант post-4615-1335344720_thumb.jpg Щиро дякую форумчанам за інформацію,завдяки яким власне і з"явилося дане дно на світ!!! З.І.льотки мають чотири положення-50*7мм,150*7мм,7мм на всю довжину корпуса,20мм на всю довжину корпуса... GOT MIT UNS! :ole_ole:
Колись і я загорівся таке дно зробити,та зваживши всі за і проти,передумав.Дно... одноразове,як подумаю,що воно забється мусорорм а ще ,не дай Боже, обгадять то легше спалити то дно ніж його почистити :IMHO1: .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Хтось знає де можна прочитати про сітку на дні(крім цієї теми), порядок використання? По форумі розібратись не можу, запутано все дуже :( Ніяк не можу вирішити яке дно робити на рогатий вулик.. :helpme: Я так розумію є дві функції сітки, противароатозна і вентиляційна... :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
.А нельзя ли фото в "натуре".

Думаю з цих фото зрозуміло: post-637-1305484005_thumb.jpgpost-637-1305484044_thumb.jpg противароатозна сіткаpost-637-1305487833_thumb.jpg годівницяpost-637-1305487869_thumb.jpg обсушка post-637-1305489060_thumb.jpg зимівляpost-637-1305490240_thumb.jpg
:ay::ay::ay::ay::ay::ay::ay: Дно Класс! Скажите, а какая общая высота дна и какое максимальное подрамочное пространство?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
противароатозна сітка 3 на 3 мм, яка товщина проволоки краще: 1 мм чи 0,6 мм?
С 0,6 проще работать :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Андрій Сумчанин changed the title to Сітчаті днища у вуликах: досвід використання, рекомендації

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...