Перейти к содержанию

Вереск обыкновенный


sij

Рекомендуемые сообщения

Так, аж повіяло медовим запахом від ваших фото!:ay: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 19.02.2017 в 09:49, бігунець сказав:

Можливо не по темі. Треба відкрити тему "Колодне, бортьове бджільництво" і там писати, але доки ще не відкрив - напишу тут.

Літом буде 10 років, як займаюся колодним бджільництвом. Час ніби не великий, але все ж уже якісь висновки робити можу. Так ось, можу сміливо заявити, що Поліська лісова бджола у колоді без обробки від кліща спокійно живе 5-8 років (хороші, сильні сім"ї). І навіть потім, коли пропадає, з впевненістю сказати, що загинула від кліща не можу. Або куниця, або дятел, або ж нозематоз в причинах, а ось загибель списати на кліщ можу всього в декількох випадках. Правда й сказати, що бджола стійка до кліща теж не можу. В колоді вони самі відтягують стільники, а врамкових - вощина. Там ще на розвиток кліща  впливає розмір комірки. Треба поспостерігати за сім"ями в рамкових і тоді говорити.

Про вересовий мед і бджіл Поліських. Часто буває, що "вересові" рої спокійно зимують на вересовому меді. Кристалізації ні разу за роки не спостерігав. 

Вересовий мед разом з крушиною - головні медодаї Поліських лісів. Хоча верес останніми роками мало дає меду, клімат міняється.

Фото2693_thumb.jpg

Фото2691_thumb.jpg

Фото2772_thumb.jpg

Є вже тут така тема. Там Кузьмич  давав теж свої фото.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знайшов вам тему про борті, щоб не посилали вас банщиком...:ah: Тільки зветься вона по іншому. Див.тут:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В ?19?.?11?.?2015 в 21:18, СЄРЖ сказав:

якщо не помиляюсь то саме для вереса він і виводився чи під верес. як кажуть чув дзвін, а незнаю де він.

Саме так! Батько Адам на вересу й зимував. І я купую материнок саме в Голандії, де верес є основним осіннім взятком.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Саме так! Батько Адам на вересу й зимував. І я купую материнок саме в Голандії, де верес є основним осіннім взятком.

Значит посадим замшевый Ваш Бак на тяжелый мед (Вереск +падь )посмотрим.Если будет зимовать значит слава Голанским селекционерам.Если пчела зимует на Вереске значит на других медах точно будет зимовать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 хвилин тому, Стрельчук Олег Анатольович сказав:

Значит посадим замшевый Ваш Бак на тяжелый мед (Вереск +падь )посмотрим.Если будет зимовать значит слава Голанским селекционерам.Если пчела зимует на Вереске значит на других медах точно будет зимовать.

Точно так. Я якби мав десь точок подалі від людей, спробував би ШО баків з Укр. Поліською лісовою. Ото  саме те було б під верес!:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Збираюсь на кочівлю цього року на верес. У мене причіп під 15 корпусних вуликів Рута. Але під нього потрібні заготовки під соторамки.  А де Ви , Олеже , стояли торік на ньому. І який був взяток?:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В Иванковском р-н. Пасека для иследования так сказать.Стояло 20 отводков.Если за товарным вереском то это в Житомерскую Обл .У нас таких зарослей вереска нет .Но что бы попробовать ради эксперимента можно. Тянут с болота попутно еще что то чистого вереска нет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Колись років 5 тому була можливість відвідати полігон де досить добре себе почував верес. Можливо колишні військові обєкти, полігони зберігають більш менш угіддя з дикими медоносами. Не косять їх і не ведеться ніяка сільськогосподарська діяльність. І не піддається цілковитому випалюванню. Колись на межі калуського і рожнятівського району всі землі що колись оброблялися заросли березняком, сосняком і ожиною. Непролазні хащі і полянками густо ріс верес і мої за 3-4 км доставали до нього і навіть був товарний мед при цілковитій відкачці гнізда на зиму. Весною це все горіло тижнями і відповідно верес замінили ожина і злакові рослини.  Частково починає розростається золотарник. Зараз останні роки ні паді ні вересу не носять. Взяли звичку раніше косити луки і волошки, цикорій і дикі види конюшин не встигають насіння викинути і зменшується видовий склад лук. Ну і відповідно менше меду з різнотрав'я. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...
14 минут назад, AVA сказал:

...пятнами білого меду

Хрень така що ніж прилепа неотдереш , обично по соняху ніж іде як по "маслу"

І таке було в магазинах двох чи трьох сімей

Бакфаст , навєрно аж київську облость дістав:umora:

А у меня целые рамки попадались.

Суперклей какой-то.Прозрачный,вкусный,но посмотрел я на него что его не возьмешь даже порвав рамки в клочья,вскрыл и отдал пчелам на съедение по осени.

А что за мед так и не понял.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Егор Юрьев сказав:

А у меня целые рамки попадались.

Суперклей какой-то.Прозрачный,вкусный,но посмотрел я на него что его не возьмешь даже порвав рамки в клочья,вскрыл и отдал пчелам на съедение по осени.

А что за мед так и не понял.:dntknw:

Можливо верес? Дозрілий відкачати неможливо, густий як кисіль,  цвіте приблизно серпень-вересень

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, davolodya сказал:

Можливо верес? Дозрілий відкачати неможливо, густий як кисіль,  цвіте приблизно серпень-вересень

Может быть.Но у нас  я его зарослей не встречал.А может не обращал внимания.Да и лес я как-то не весь обследовал потому что времени не хватает летом,а поздней осенью только дрова и вижу.:umora:

По признакам,что густой и даже вилку не оторвать от сота, очень похоже.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, davolodya сказав:

Можливо верес? Дозрілий відкачати неможливо, густий як кисіль,  цвіте приблизно серпень-вересень

Я теж про нього подумав.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, davolodya сказал:

Можливо верес? Дозрілий відкачати неможливо, густий як кисіль,  цвіте приблизно серпень-вересень

А у мене де той верес узявся :dntknw:

це було в двох чи трьох сімьях в основном розбавлений соняхом , тільки на деяких рамках були пятна чистого білого меду

Розпичатував я ці магазини раз в три довше , чого і заповнив, та відкачка була на повишених оборотах, але всерівно залишився на рамкі

і кажись це були сімьї бакфаст . одна точно

Якби зарані знав можна було різницю по кольору приносу пилку подивится у цих сімей :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, AVA сказал:

А у мене де той верес узявся :dntknw:

це було в двох чи трьох сімьях в основном розбавлений соняхом , тільки на деяких рамках були пятна чистого білого меду

Розпичатував я ці магазини раз в три довше , чого і заповнив, та відкачка була на повишених оборотах, але всерівно залишився на рамкі

і кажись це були сімьї бакфаст . одна точно

И у меня, рамки с таким мёдом, в 2018 г попадались. Качал в середине Августа. Что за мёд там был, тоже загадка.:dntknw: И тоже в 3 семьях, а в остальных семьях, таких рам не наблюдал. Может тоже в Киевскую летали.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, mits сказал:

И у меня, рамки с таким мёдом, в 2018 г попадались. Качал в середине Августа. Что за мёд там был, тоже загадка.:dntknw: И тоже в 3 семьях, а в остальных семьях, таких рам не наблюдал. Может тоже в Киевскую летали.:umora:

А не беруть вони із соняха лепкі виділеня , які зустрічаються на головках соняха у виді капель :hmm:

Сонях гібрид , бджола бакфаст 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, AVA сказал:

А не беруть вони із соняха лепкі виділеня , які зустрічаються на головках соняха у виді капель :hmm:

Сонях гібрид , бджола бакфаст 

:dntknw: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, AVA сказал:

А не беруть вони із соняха лепкі виділеня , які зустрічаються на головках соняха у виді капель :hmm:

Сонях гібрид , бджола бакфаст 

У меня они с леса что-то хомячили.

Подсолнух был далеко.по лету они в ту сторону и не летали,да и принесли нормально и не только баки.

Не исключено что по лесу,а его косят со страшной силой,по вырубкам что-то есть.

Прошлые годы такого не было.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Егор Юрьев сказал:

У меня они с леса что-то хомячили.

Подсолнух был далеко.по лету они в ту сторону и не летали,да и принесли нормально и не только баки.

Не исключено что по лесу,а его косят со страшной силой,по вырубкам что-то есть.

Прошлые годы такого не было.

Так цей білий мед по ходу появився по всій Україні , тільки в разних кількостях :hmm:

Я також раніше його непамятаю

Новий вид падівого меду білий :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, AVA сказал:

Так цей білий мед по ходу появився по всій Україні , тільки в разних кількостях :hmm:

Я також раніше його непамятаю

Я погрешил на то что это черноклен простоявший все лето в ульях и перенесенный ими.Но как для клена то не помню чтоб так было.

Сейчас начал вереск просматривать по гуглу и думаю что таки да,потому что что-то схожее растет в лесу.Но я особо по хащам не любитель лазить...уже:umora:...поэтому ничего не утверждаю.

Всегда считал что вереск это куст с розовыми цветами,оказалось что цветы у него разные.Да и растения разные по высоте и произрастанию.

Вобщем не стал я себе голову морочить с этим,пчелы съели(или доедают без последствий для здоровья) и то хорошо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Егор Юрьев сказал:

Я погрешил на то что это черноклен простоявший все лето в ульях и перенесенный ими.Но как для клена то не помню чтоб так было.

Сейчас начал вереск просматривать по гуглу и думаю что таки да,потому что что-то схожее растет в лесу.Но я особо по хащам не любитель лазить...уже:umora:...поэтому ничего не утверждаю.

Всегда считал что вереск это куст с розовыми цветами,оказалось что цветы у него разные.Да и растения разные по высоте и произрастанию.

Вобщем не стал я себе голову морочить с этим,пчелы съели(или доедают без последствий для здоровья) и то хорошо.

Я понімаю у вас ліс . у мене лісочок , як з цим в одеській області

4 часа назад, mits сказал:

И у меня, рамки с таким мёдом, в 2018 г попадались. Качал в середине Августа. Что за мёд там был, тоже загадка.:dntknw: И тоже в 3 семьях, а в остальных семьях, таких рам не наблюдал. Может тоже в Киевскую летали.:umora:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 11 months later...
В 13.02.2017 в 22:32, бігунець сказал:

А вот вересовища моей стороны.

Фото2929_thumb.jpg

Фото2853_thumb.jpg

Фото2877_thumb.jpg

Фото2880_thumb.jpg

Фото2884_thumb.jpg

В 12.02.2017 в 12:24, СЄРЖ сказал:

потрапили декілька  літніх фото. позатогорішнє згарище ожива.

і ось "воставшие из ада"

 

хтось писав чи високий в нас верес ось фото але бувають старі кущі виростають до пояса

 

 

 

 

IMG_20160807_082603[1].jpg

 

Подскажите как называется растение с желтыми цветками ,что на фото . Много такого у нас , целые поля - а что оно такое и какой с него медонос :dntknw:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 26.01.2020 в 21:32, цыганок сказав:

Подскажите как называется растение с желтыми цветками ,что на фото . Много такого у нас , целые поля - а что оно такое и какой с него медонос :dntknw:.

не знаю сам, в нас їх теж багато і дуже добре бджілки їх відвідують. напишіть в темі рослини: що це - ніби так називається

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

оживлю трохи свіжими фото.

є трапляється і білий верес

bc0f50517c5ee26abeb0dc3309ef57f2.jpgaa6fbf2f58072b7dfe2981a3600c6fc3.jpgd58a810ed2246ee0222af979e0acca19.jpg

є і великі старі кущі

71304bc1eae3f8d305faae4b1f0f2c2f.jpg2b8d8260ce6dddeac8b16ecace927ae2.jpgfa823f6994157d67e7010d6217ae752a.jpg

довгостраждальний віджатий мед

a1a28348f662d8e7bc41f279a8bbf101.jpg73024f1e7a3990a3a9794f5ef8249f30.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, СЄРЖ сказал:

не знаю сам, в нас їх теж багато і дуже добре бджілки їх відвідують. напишіть в темі рослини: що це - ніби так називається

Если можно то вставьте пожалуйста туда это фото . Я пробую но не как не получается его туда закинуть :dntknw:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...