Перейти к содержанию

Осень-Зима (2013-2014)


pr1zZ

Рекомендуемые сообщения

blek-269 сомневаюсь что при таких ночных температурах колючка что-то дает :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Про яку "колючку" йдеться?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

blek-269 сомневаюсь что при таких ночных температурах колючка что-то дает :IMHO1:
Ну тут Ваше право , то что видел то и пишу , пчелу видел и колючка пошла расти . И в ульях правда не во всех ,но видел набрызг . Тут ещё и прогода рознится , сейчас на данный момент +13 . Вот сегодня было :blink: у соседа дождь идёт во дворе , а у меня нету .
Про яку "колючку" йдеться?

Та что с мелкими колючками и цветёт розовыми бутонами
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Уже майже місяць неможливо заглянути у вулики і щось там корегувати. Люди в трансі.
Я ще два вулики не викачав через цю погоду.... В неділю ніби сонечко передають - мабуть буду пробувати....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

blek-269 сомневаюсь что при таких ночных температурах колючка что-то дает :IMHO1:
Ну тут Ваше право , то что видел то и пишу , пчелу видел и колючка пошла расти . И в ульях правда не во всех ,но видел набрызг . Тут ещё и прогода рознится , сейчас на данный момент +13 . Вот сегодня было :blink: у соседа дождь идёт во дворе , а у меня нету .
Про яку "колючку" йдеться?

Та что с мелкими колючками и цветёт розовыми бутонами
Я думаю.що це дереза китайська.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ніяким не користуюся вже багатенько років і не жалкую про це, чого і Вам бажаю.
А чим?
Пластины...
Чомусь у багатьох склалася думка що пластини зовсім нешкідливі. Це така сама "хімія" як і біпін. То лише виробники пластин собі рекламу зробили. Десь чув про випадок, що працюючи у павільйоні, один пасічник витягав пластини з гнізд і кидав їх у димар для "диму". Надихавшись такого диму у павільйоні бджоляр "врізав дуба". Ото вам і "нешкідливі" пластини.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а может подносят нектар видел набрызг ,колючка зацвела .
Тоже напрыск видел у себя, причем прилично так, объездил округу, поле люцерны повторно отросшее цветет, других вариантов не нашел, пчелу видел на люцерне. Хотя погода холодная стоит.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а может подносят нектар видел набрызг ,колючка зацвела .
Тоже напрыск видел у себя, причем прилично так, объездил округу, поле люцерны повторно отросшее цветет, других вариантов не нашел, пчелу видел на люцерне. Хотя погода холодная стоит.
Ну як варіант - можливо сусід підкормлює своїх бджіл ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а может подносят нектар видел набрызг ,колючка зацвела .
Тоже напрыск видел у себя, причем прилично так, объездил округу, поле люцерны повторно отросшее цветет, других вариантов не нашел, пчелу видел на люцерне. Хотя погода холодная стоит.
Ну як варіант - можливо сусід підкормлює своїх бджіл ;)
На том точке нету соседей, во всяком случае в радиусе 8-10 км. А вчера перевез их на зимник, там мрак конечно, недалеко 2 павильона бесхозных и голодных пчел, пчеловод умер, а хазяйка с весны цены не сложит, роев по селу летало больше чем мух.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пасічник, пенопласт это страшное вещество если подпалить скока людей можно потравить а в павильени можно и от спиртовки отравится если несоблюдать технику безопосности.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Встиг скоротити два тижні тому. Відтоді підгодовую. Але зараз беруть погано. Як було тепліше, банку за добу ковтали, зараз дня три. Вчора бачив жабу, ще буде тепло.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні годував бджіл. Поставив пакети з сиропом на дно нижнього корпуса в 15-00. Через 10 хв на льотках появились бороди бджіл, хоча до того майже не літали. Навіть викучились з того вулика де сиропу не давав. Так має бути?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні годував бджіл. Поставив пакети з сиропом на дно нижнього корпуса в 15-00. Через 10 хв на льотках появились бороди бджіл, хоча до того майже не літали. Навіть викучились з того вулика де сиропу не давав. Так має бути?
Нормально, не хвилюйтесь. Це вони від радості. Головне, щоб не билися. Роздавати сироп краще вечером.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні годував бджіл. Поставив пакети з сиропом на дно нижнього корпуса в 15-00. Через 10 хв на льотках появились бороди бджіл, хоча до того майже не літали. Навіть викучились з того вулика де сиропу не давав. Так має бути?
Сироп теплый и пакеты наверное прокололи, запах быстро разнесся по пасеке, а пчелы голодные вот и возбудились. Так можно и напад спровоцировать. Кормить нужно ближе к ночи, за час до захода солнца или пакеты класть не прокалывая сверху на рамки :IMHO1: .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кормить нужно ближе к ночи, за час до захода солнца или пакеты класть не прокалывая сверху на рамки

Все верно.Даю пакеты перед самым заходом. Даю по два пакета , берут хорошо. Для пробы в лежаке. положил один пакет за заставной, на пустую сушь, даже не притронулись, а над гнездом враз забрали. Великое дело пакеты. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрий вечір всім. Прошу поради. позавчора оглядав бджіл - одна сім'я заклала маточники. Матка цього річна - серпнева, червить дотепер ( є майже 2рам.розплоду), правда трошки за мала. Що робити ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрий вечір всім. Прошу поради. позавчора оглядав бджіл - одна сім'я заклала маточники. Матка цього річна - серпнева, червить дотепер ( є майже 2рам.розплоду), правда трошки за мала. Що робити ?
Дуже можливо, що бджоли очікують смерть матки. Якщо таке станеться сім"я вийде із зими з безплідною маткою. Якщо таке станеться , весною матку удалити а сім"ї дат плідну матку або об"єднати з якоюсь ослабленою сім"єю. А поки-що триматиїї на контролі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрий вечір всім. Прошу поради. позавчора оглядав бджіл - одна сім'я заклала маточники. Матка цього річна - серпнева, червить дотепер ( є майже 2рам.розплоду), правда трошки за мала. Що робити ?
Я б напевно на вашому місці просто позривавби маточники якщо Ви справді бачили матку і є розплід, адже молодуха в цей час уже не зможе облетітися. Хоча справді цікаво невже бджоли цього не відчувають і хочуть зробити тиху заміну? :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Десь 10 днів тому поставив в Б\К на 145 корпус з маломедними рамками на осушку - відділений від гнізда плівкою. Сьогодні думаю подивлюсь можливо треба вже забрати або може позривати печатку меду де не забрали - дивлюсь одна рамочка з печаткою розплоду і кілька з засівом :blink: Ну і що це за хурма? Чого вона туди залізла? Матка бакфаст (від Бортника). Вже не встигав з нею розібратись. В завтра рамку з личинками і печаткою опущу в гніздо а рамки з засівом заберу на зберігання. Мені здається що вже того розплоду не треба... :dntknw: Одного вулика встиг викачати мед - попалась рамка з тогорішньою гречкою - мед рідкий як ніби свіжий :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрий вечір всім. Прошу поради. позавчора оглядав бджіл - одна сім'я заклала маточники. Матка цього річна - серпнева, червить дотепер ( є майже 2рам.розплоду), правда трошки за мала. Що робити ?
Я б напевно на вашому місці просто позривавби маточники якщо Ви справді бачили матку і є розплід, адже молодуха в цей час уже не зможе облетітися. Хоча справді цікаво невже бджоли цього не відчувають і хочуть зробити тиху заміну? :ah:
Правильно. Маточники удалить, толку с них не будет. А матку посмотрите весной на засев.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Одного вулика встиг викачати мед - попалась рамка з тогорішньою гречкою - мед рідкий як ніби свіжий

За такої погоди і в цю пору качати це екстрим. А можливо це торішній цукор....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрий вечір всім. Прошу поради. позавчора оглядав бджіл - одна сім'я заклала маточники. Матка цього річна - серпнева, червить дотепер ( є майже 2рам.розплоду), правда трошки за мала. Що робити ?
Я б напевно на вашому місці просто позривавби маточники якщо Ви справді бачили матку і є розплід, адже молодуха в цей час уже не зможе облетітися. Хоча справді цікаво невже бджоли цього не відчувають і хочуть зробити тиху заміну? :ah:
Правильно. Маточники удалить, толку с них не будет. А матку посмотрите весной на засев.
старую матку в улье пчёлы не убют пока новая не вернётся с облёта и не начнёт сеять, и 99% что в зиму пойдут две матки, а весной пчёлки сами разберутся. Так что мой совет нетрогать маточник. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

старую матку в улье пчёлы не убют пока новая не вернётся с облёта и не начнёт сеять, и 99% что в зиму пойдут две матки, а весной пчёлки сами разберутся. Так что мой совет нетрогать маточник.

Матки спарюються за температури більше ніж +20, та ще потрібні умови, щоб почала червити, у вулику в кращому випадку отримаєте матку-трутовку весною. Найоптимальніший варіант перезимувати зі старою, а далі міняти уже весною.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

старую матку в улье пчёлы не убют пока новая не вернётся с облёта и не начнёт сеять, и 99% что в зиму пойдут две матки, а весной пчёлки сами разберутся. Так что мой совет нетрогать маточник.

Матки спарюються за температури більше ніж +20, та ще потрібні умови, щоб почала червити, у вулику в кращому випадку отримаєте матку-трутовку весною. Найоптимальніший варіант перезимувати зі старою, а далі міняти уже весною.
Это хорошо если есть старуха в улье, а если нет и семья неплохая? Без матки клуб не собирется и как правило пропоносится и может до весны вобще недожить, а весной проще найти матку или подсадить туда слабенькую семейку. Так что я не срывал бы маточники в любом случае. лУЧШЕ ПЕРЕЗИМОВАТЬ С ТРУТОВКОЙ ЧЕМ ВОБЩЕ БЕЗ МАТКИ.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрий вечір всім. Прошу поради. позавчора оглядав бджіл - одна сім'я заклала маточники. Матка цього річна - серпнева, червить дотепер ( є майже 2рам.розплоду), правда трошки за мала. Що робити ?
Я б напевно на вашому місці просто позривавби маточники якщо Ви справді бачили матку і є розплід, адже молодуха в цей час уже не зможе облетітися. Хоча справді цікаво невже бджоли цього не відчувають і хочуть зробити тиху заміну? :ah:
Правильно. Маточники удалить, толку с них не будет. А матку посмотрите весной на засев.
старую матку в улье пчёлы не убют пока новая не вернётся с облёта и не начнёт сеять, и 99% что в зиму пойдут две матки, а весной пчёлки сами разберутся. Так что мой совет нетрогать маточник. :IMHO1:
Старая матка умрет после выхода молодой, а не после облета молодой. Две матки зимовать могут, но это исключение из правил.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

Гость
Эта тема закрыта для публикации ответов.
×
×
  • Создать...