Перейти к содержанию

Подсадка НЕплодных маток


pr1zZ

Рекомендуемые сообщения

:(Прочітав всю тему але так і не зрозумів як підсадити неплідну матку. Товкніть у потрібному напрямку будьласка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, Николай Ахтырка сказал:

:(Прочітав всю тему але так і не зрозумів як підсадити неплідну матку. Товкніть у потрібному напрямку будьласка.

В безматочный отводок неплодную матку, только что вышедшую из маточника (сидевшую в бигуди), пускаю просто так, прямо на сот. Сделал так с полсотни отводков, прием под 100 %. Несколько потом потерялись, но то такое. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Николай Ахтырка сказав:

:(Прочітав всю тему але так і не зрозумів як підсадити неплідну матку. Товкніть у потрібному напрямку будьласка.

матка за віком була старша ніж описують вище. вийшло підсадити тільки коли забрав повністю весь розплід, вийшов такий собі ройок, на танці з бубном пішло 5 днів, 3 дні з яким розплід був. підсаджував вперше, тому не факт що це таке вже правило. Але думаю всетаки якщо просто зробити безрозплідний відводок та ізолювати, як пишуть по книжках на 3 дні, щоб не по злітало, та дати матку і потім відкрити на 5 день і подивитися як вони вестимуть себе, може тоже вийде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Николай Ахтырка сказал:

:(Прочітав всю тему але так і не зрозумів як підсадити неплідну матку. Товкніть у потрібному напрямку будьласка.

Там где будут старые пчелы и открытый расплод - или с мучениями, или невозможно. Примите это за правило и исходите из него всегда. И будет вам счастье. И можно тему закрывать. Все остальное от лукавого.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Николай Ахтырка сказал:

:(Прочітав всю тему але так і не зрозумів як підсадити неплідну матку. Товкніть у потрібному напрямку будьласка.

Советы выше дельные. Можно еще сделать отводок, из семьи в которую будете садить неплодку, просто подняв 2-3 рамки через глухую перегородку в верхней корпус без ОР и через часа 2 в клеточке с канди матку, облетиться тогда соединить через газету. И еще пользуйтесь мятными каплями, просто бомбовая вещь. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Джаз сказав:

пользуйтесь мятными каплями

Я використовую розведений наполовину самогон:umora:...   Якось спробував парфюм, коли підсилював слабенький відводок бджолою..  Теж працює, але добре, що відводок, і мед з нього качатись не буде... Через місяць  з вулика стійкий запах, як в галантереї...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Володимир Джос сказал:

Я використовую розведений наполовину самогон:umora:...   Якось спробував парфюм, коли підсилював слабенький відводок бджолою..  Теж працює, але добре, що відводок, і мед з нього качатись не буде... Через місяць  з вулика стійкий запах, як в галантереї...

Так не пол литру, а всего пару капель  мяты, запах уходит через дня 2-3, особо как то не нюхал :crazy:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, Джаз сказав:

Советы выше дельные. Можно еще сделать отводок, из семьи в которую будете садить неплодку, просто подняв 2-3 рамки через глухую перегородку в верхней корпус без ОР и через часа 2 в клеточке с канди матку, облетиться тогда соединить через газету. И еще пользуйтесь мятными каплями, просто бомбовая вещь. 

ну це ж для того, щоб збити запах, але якщо матка не плідна, то феромонів вона виділяє замало, і ні самогон ні м'ята не додасть феромону

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, BezGmo сказал:

ну це ж для того, щоб збити запах

Попробуйте, а потом будете рассуждать. Посмотрите на поведение пчел после того как упадет 2-3 капли в улей.

Я вам говорю из практики, не хотите - ваше дело, мне то что. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Джаз сказав:

Попробуйте, а потом будете рассуждать. Посмотрите на поведение пчел после того как упадет 2-3 капли в улей.

Я вам говорю из практики, не хотите - ваше дело, мне то что. 

я пробував, з плідною вийшло, а недавно з не плідною ні. Доречі це навіть не мої слова. В якомусь із відео Булатова Броніславович про це казав

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, BezGmo сказал:

я пробував, з плідною вийшло, а недавно з не плідною ні. Доречі це навіть не мої слова. В якомусь із відео Булатова Броніславович про це казав

Это вы по одному разу судите? Или садили на расплод или или....

Нуклеус, отбор плодной матки, через пару часов, 2 капли мяты и просто кидаем неплодку. Прием 100%, это есть и на видео, раз оно вам так нравится :)

Способ который я написал выше, очень удобен для замены маток + не надо нуклеус для облета матки и семья не просядет. :IMHO1: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, Джаз сказав:

Это вы по одному разу судите? Или садили на расплод или или....

Нуклеус, отбор плодной матки, через пару часов, 2 капли мяты и просто кидаем неплодку. Прием 100%, это есть и на видео, раз оно вам так нравится :)

Способ который я написал выше, очень удобен для замены маток + не надо нуклеус для облета матки и семья не просядет. :IMHO1: 

Тобто слова такого матковода для вас теж нічого не значать???  а неплідка напевне молода, тільки вийшла???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 хвилин тому, Джаз сказав:

Так не пол литру, а всего пару капель  мяты, запах уходит через дня 2-3, особо как то не нюхал :crazy:

Я ж не про м"яту, а про парфуми... М"ята, спиртне, випаровується практично без сліду... Я з меліси робив спиртову настоянку, теж нормально..  а потім перейшов на  "чистий", алкогось, тільки розвожу водою, щоб не було отруєнь від спирту... Дешево, і без заморочок... Навіть під коньяк підсаджував, теж добре, хоча запах від нього не різкий...скоріш за все просто "напиваються", злизуючи...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 хвилин тому, BezGmo сказав:

то феромонів вона виділяє замало, і ні самогон ні м'ята не додасть феромону

Є дослідження, що справа не в феромонах, а в поведінці самої матки... Хоча це тема спорна... А спиртові настоянки не додають нічого, крім запаморочення мізків у бджіл...А поки вони п"яні, "братаються, та виясняють, хто кого з них поважає:umora:", матка вже "гудить":az: разом з ними...  а потім, головне не похмелятись...:umora:

+ статус матки...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 хвилини тому, Джаз сказав:

особо как то не нюхал :crazy:

Парфюм нюхати не треба, там з вулика так шибає... Я і згадав про нього,бо десь на форумі радили, що можна використовувати парфуми для підсадки...Можна, тільки мед буде "шипром" воняти...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, BezGmo сказал:

Тобто слова такого матковода для вас теж нічого не значать???  а неплідка напевне молода, тільки вийшла???

А я его слов не слышал. Только вы сослались что подсаживали неплодку и у вас не получилось и сказал это Брониславович. :hmm:Не прикрывайтесь именами, и не берите меня на понт "уважаеш или нет", больше сами пробуйте, а не все подряд смотрите.

Я посмотрел видео где у человека, причем промышленника (а его слова для вас что-то значат?), такой метод работает. И знаете все как то получается.

Я дал работающий способ, вам он не нравится - не используйте. А так вы пытаетесь меня убедить в чем? Что я не прав? И у меня не получается или что?:crazy: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Джаз сказав:

А я его слов не слышал. Только вы сослались что подсаживали неплодку и у вас не получилось и сказал это Брониславович. :hmm:Не прикрывайтесь именами, и не берите меня на понт "уважаеш или нет", больше сами пробуйте, а не все подряд смотрите.

Я посмотрел видео где у человека, причем промышленника (а его слова для вас что-то значат?), такой метод работает. И знаете все как то получается.

Я дал работающий способ, вам он не нравится - не используйте. А так вы пытаетесь меня убедить в чем? Что я не прав? И у меня не получается или что?:crazy: 

ні в чому не намагаюся вас переконати. Знайду відео скину зсилку. Я спитав скільки неплідній часу, відповіді не отримав. тут 14 сторінок описано про те, як люди не мають проблем з підсадкою не плідної менше 2 днів, що з штучними маточниками, що з краплями самогону, м'яти, валеріани, доречі той промисловець "Андре"? Він валеріану кидає, там маткми зовсім молоді. Всі пишуть що з старшими матками проблеми бувають.І порад крім того, що не май справи зі старшими в цій  темі не має. Так це вірно, зайвий час витрачати нікому не треба, але інколи таке буває

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 хвилини тому, Володимир Джос сказав:

Я ж не про м"яту, а про парфуми... М"ята, спиртне, випаровується практично без сліду... Я з меліси робив спиртову настоянку, теж нормально..  а потім перейшов на  "чистий", алкогось, тільки розвожу водою, щоб не було отруєнь від спирту... Дешево, і без заморочок... Навіть під коньяк підсаджував, теж добре, хоча запах від нього не різкий...скоріш за все просто "напиваються", злизуючи...

 

38 хвилин тому, Володимир Джос сказав:

Парфюм нюхати не треба, там з вулика так шибає... Я і згадав про нього,бо десь на форумі радили, що можна використовувати парфуми для підсадки...Можна, тільки мед буде "шипром" воняти...

Спробуйте пару капель нашатиря. Діє найнадійніше. Але матку ліпше обмазати медом або ж  молочком з їх маточника, якщо такі наявні. Саме другий метод  цьогоріч найкраще сподобався , коли доводилось підсаджувати неплідок у нуки, що вимушено прогулювалися понад тиждень. :IMHO::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

Спробуйте пару капель нашатиря.

Я зупинився на самогоні:az:...  Сам не використовую, тільки для бджіл... 10 гривень "чекушка", вистачає на довго... Якщо не загубиться десь...

Минулоріч підсаджував неплідок в нуки...Взагалі без ніяких ароматизаторів...Поспішав.  І ще зробив помилку, що садив в "старі" нуки,  де вже вивелись матки, в деяких більше однієї...Був розплід... Ще й нуки об"єднані, розмір дозволяв... В результаті прийом 50х50... Це було десь в кінці липня здається... По суті підсадка на стару бджолу...

Цього року нуків не використовував, робив відводки, рамка печатки, рамка меду, на 300... Роздавав маточники на виході... прийом у всіх, крім однієї, без проблем. В тій єдиній, матка вийшла з маточника, вбили... Підсадив неплідку, в кліточці, через канді і вощину... Вийшла, вбили...  Об"єднав з відводком, де була стара матка, з ройової сім"ї...Матка під ковпачком пару днів... Випустив, вбили...Ще таких "варварів" в мене не було...  В результаті на тому, що стара матка насіяла під ковпачком, потягли свищі.. Я вже їх не займав... об"єднаний відводок вийшов десь на 5 рамок бджоли... Вивели собі свищову,  розміром як і інші... Поки що залишив, вже сіє...

Одного "рецепту" для всіх випадків немає... Кожен шляхом спроб і помилок дійшов до якогось свого, який і використовує...Зважаючи на пору року, взяток, куди і кого підсаджує. та ще багато інших факторів, які в  різних ситуаціях призведуть до протилежних результатів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, Володимир Джос сказав:

Цього року нуків не використовував, робив відводки, рамка печатки, рамка меду, на 300... Роздавав маточники на виході... прийом у всіх, крім однієї, без проблем. В тій єдиній, матка вийшла з маточника, вбили... Підсадив неплідку, в кліточці, через канді і вощину... Вийшла, вбили...  Об"єднав з відводком, де була стара матка, з ройової сім"ї...Матка під ковпачком пару днів... Випустив, вбили...Ще таких "варварів" в мене не було...  В результаті на тому, що стара матка насіяла під ковпачком, потягли свищі.. Я вже їх не займав... об"єднаний відводок вийшов десь на 5 рамок бджоли... Вивели собі свищову,  розміром як і інші... Поки що залишив, вже сіє...

Таке буває, що як першу матку не прийняли - в сім"ї з"являються фізіологічні трутівки і кожну наступну матку підселити все складніше і складніше. :(  До тих пір поки сім"я не виснажиться до розміру відводка. В таких випадках "під ковпачок" часто не працює. :( 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Sanich сказав:

в сім"ї з"являються фізіологічні трутівки і

Там часу для трутовок не було... Зроблені відводки, через пару днів роздача маточників... Ще пара днів, вбили молоду матку...  Підсадка  неплідки,   вбили, об"єднання, пару днів, стару вбили...Поряд півтора десятка таких самих відводків. де молоді матки, вийшли з маточників,  прийняті з обіймами, всі!!!, облітались, і вже виходить  їхня молода бджола... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Джаз сказав:

А я его слов не слышал. Только вы сослались что подсаживали неплодку и у вас не получилось и сказал это Брониславович. :hmm:Не прикрывайтесь именами, и не берите меня на понт "уважаеш или нет", больше сами пробуйте, а не все подряд смотрите.

Я посмотрел видео где у человека, причем промышленника (а его слова для вас что-то значат?), такой метод работает. И знаете все как то получается.

Я дал работающий способ, вам он не нравится - не используйте. А так вы пытаетесь меня убедить в чем? Что я не прав? И у меня не получается или что?:crazy: 

з 16:30 по 17:50

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Володимир Джос сказав:

Там часу для трутовок не було... Зроблені відводки, через пару днів роздача маточників... Ще пара днів, вбили молоду матку...  Підсадка  неплідки,   вбили, об"єднання, пару днів, стару вбили...Поряд півтора десятка таких самих відводків. де молоді матки, вийшли з маточників,  прийняті з обіймами, всі!!!, облітались, і вже виходить  їхня молода бджола... 

Схожа історія і у мене була цього року. Бувають такі сім"ї -  нічого тут не поробиш. На трутівок часу у них не було - підсаджував через 2 години після обезматочення. Промучмвся з тиждень - випущу з ковпачка, де вона вже й кладку посіяла - беруть у клубок - і то не зразу ж. Й розплод вилучав - не помогло. В кінці-кінців підсадив ту матку в іншу сім"ю - прийняли через 2 доби... Зараз - одна з кращих маток по засіву. А туди сунув маточник. Тепер все ок.:ay:

    Тож всього у бджільництві буває...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Джаз сказав:

Это вы по одному разу судите? Или садили на расплод или или....

Нуклеус, отбор плодной матки, через пару часов, 2 капли мяты и просто кидаем неплодку. Прием 100%, это есть и на видео, раз оно вам так нравится :)

Способ который я написал выше, очень удобен для замены маток + не надо нуклеус для облета матки и семья не просядет. :IMHO1: 

Кількість бджоли  значно впливає на прийом, як і наявність чи відсутність розплоду . Це неоспаримий факт ! Тож нуки приймають маток майже без проблем. А от з великими сім"ями - тут бувають питання.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Николай Ахтырка сказал:

:(Прочітав всю тему але так і не зрозумів як підсадити неплідну матку. Товкніть у потрібному напрямку будьласка.

Найкраще натрусити молодои бджоли з рамок розплоду  ,де лупиться ,або де личинок годують 

Дати зверху баночку сиропу зав*язану марлею у 3 слоi 

Льотна , котра потрапить випадково ,взявши сироп потягнеться на взяток ,а повернеться вже додому 

2 рамки корму +перга i 1 пiд засiв i пiдсаджувати через добу  матку в клiточцi

Випускати через вiдкривання малого кормового через добу 

i великого ще через добу 

контроль виходу через добу 

Контолювати засiв якомога пiзнiше пiсля 12 днiв 

i нiяких танцiв з бубном кожнi пiв години 

нiякого розплоду ,нiяких ковпачкiв 

Або розплiд котрий лупиться без бджоли +матка в верхнiй корпус багатокорпусного 

i контроль через 12 днiв 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...