Перейти к содержанию

Переселення бджіл з одного вулика до іншого


Sergiy

Рекомендуемые сообщения

Не можу пригадати з літератури та не знайшов відповідної теми на Форумі - а як правильно переселити сім'ю з одного вулика до іншого? Чомусь вважав, що це краще робити ввечері (перед заходом сонця) або рано-вранці - відразу після його сходу. Думав, що це необхідно робити у той час, коли льотна бджола знаходиться у вулику. Ще вважав, що перед переселенням бджіл ні у якому разі не можна обкурювати з димаря. Чому - не знаю. Під час Великодніх свят поспілкувався з більш досвідченими пасічниками, почув різні думки про виконання цієї операції. А що ви порадите?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Переселяю в любое время дня. Считаю что в обед даже лучше так как в улье меньше пчелы и до вечера пчела из старого (стенки, дно) перелетит в новый.С цветом и типом улья не заморачиваюсь. Главное осмотреть чтобы на стенках старого не осталось матки. Бывает что остается немного молодежы, то их сметаю на рамку и переношу. Старый улей отношу метров на десять и оставляю открытым пока не слетит пчела из днища и стенок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Просто из одной тары в другую пересаживаю в любое время без какой либо предварительной обработки или подготовки пчел. Совпадение цвета улья, ширины летков и т.д. не обязательно, очень желательно чтоб уровень летка находился там где и был у предыдущей коробки. Внимательно подготовил все детали нового улья, холстик, текущий отставить назад на землю, новый сразу же на место и плавно перебросить содержимое. Оставшихся пчел, если не сам, то поднимаю старый улей и крылом сметаю, улей уношу подальше. Я б обратил внимание на 2 вещи: а)маточка может гулять по стенке и б)не делать пересадки днем если есть воровство, а если это обычные летние дни с хоть какими-то привесами то "вперед и с песней" ЗЫ. Вечером стараюсь садить в новое жилье пойманый рой или привезенный пакет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Новый улей ставлю на то же место, главное леток на одном и том же уровне и перебрасываю содержимое старого в новое. Операцию проводить желательно днем так как у оставшейся в старом улье пчелы должно быть время на перелет. После перекидки отношу метров на 20 от старого места и просто оставляю на пару часов, пчела со стен улетает. На месте постановки нового улья на протяжении нескольких часов наблюдается блуждание, но потом все дружно лезут куда надо. Пять дней назад довелось помогать при переброске продажной семьи в новый улей в девять часов вечера, ничего хорошего не было. Так что дневное время - самое то.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З корпусним все просто, а лежак з якого переселяю просто ставлю так, щоб було зручно виймати рамки, це зазвичай ззаду і боком. Звичайно що треба пильнувати матку і не допускати злодійства, а час пересадки не має ніякого значення, якщо не встигнуть бджоли злетіти зі старого вулика сьогодні, то злетять завтра. Щодо кольорів, то якщо поруч стоятимуть два вулики одинакового кольору, а один поміняєте на інший, то все ж таки частина злетить в сусідній, це в мене таке було з лежаками, льотки в яких на відстані порядка 1 метра. Тепер стараюся поруч одного кольору вулики не ставити. Хоча не вважаю це фатальним.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

на днях вийшло саме натуральне наскокове бджільництво, щоб всюди встигнути рву кігті, забрав вулика, навощені рамки і вперед. коли приїхав згадав що забув взять маску, стамеску, димар ;) . кинувся по місцевих пасічникам, дали маску. відразу вирішив пересадити одну сім"ю в б.к. бджоли чи то за відсутності димара, чи перед дощем були трохи збуджені, накусали руки. пересаджував в вулик іншого кольору, в обід. лежак відсунув в второну а на його міце поставив новий, можливо за відсутності димаря в старому вулику дуже мало лишилося бджоли, тим більше молодої нельотної. в вулик поставив розплід та кормові, верхній поставив 145 5 з нарізаною сушью і 5 з вощиною і зтрусив з інших рамок бджіл. лежак ще далі відсунув і льотком розвернув в іншу сторону, поки підставив вощину в інші дві сім"ї то в старому вулику лишилось штук з 10. такого швидкого звільнення старого вулика від бджоли в мене ще не було, мені здається, що димар розганяє бджолу по вулику(по стінкам).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

шоб бджола швидше покинула старий лежак, я перевертаю лежак и стукаю ним об кришку и ставлю ЇЇ як східці до льотка нового і бджоли як стадо баранів іде у вулик

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В себе на пасіці перед заміною вулика ,ще з вечора вішаю над льотком гарний орієнтир.(зазвичай це пластикова кришка від відерця з під водоемульсійної фарби синього або жовтого кольору.) Переселення починаю в обід коли максимальна кількість бджіл в полі.Починаю з перенесення орієнтира. Старий вулик розвертаю на 180 градусів ,відсовую назад і швидко переношу рамки. Головне ,щоб льоток нового вулик разом з орієнтиром був на місці старого. Як правило все відбувається спокійно і мирно. в старом вулику залишаю порожній щільник на який збирається молода бджола і потім його легше перенести в новий вулик.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 10 months later...

Там де одна сiмя нема проблем, а як з тим вуликом в якому знаходяться двi сiмi i вулик iншого кольру i льотки в одному щельовi в новому круглi?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Там де одна сiмя нема проблем, а як з тим вуликом в якому знаходяться двi сiмi i вулик iншого кольру i льотки в одному щельовi в новому круглi?
я ставив на перед перед льотком старого вулика ( в притул ) і переставляв туди рамки, інших викурював, закривав старий льток. от і все. на колір не звертав уваги, також на форми льтків. бджоли кружляють але поступово селяться в нове житло. пізніше якщо інша сімя лишається в старому вулику, поступово розсовую по місцях, а якщо і цих потрібно пересилити то пересиляю через тиждень ( так мені з часом виходить). можливо хось ще щось підскаже.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

можливо хось ще щось підскаже.

СЄРЖ, Щоб переселити у новий вулик, насамперед відставте старий убік , а на його місце той, куди хочете переселити. А далі усе так як Ви повідомляли. А на сам кінець - приберіть з пасіки старий вулик на деякий час.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щоб переселити у новий вулик, насамперед відставте старий убік

лучше так
Старий вулик розвертаю на 180 градусів ,відсовую назад

в таком случае теряется старый ориентир
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я сегодня переселял 3 семьи из старых в новые. Друг на друга похожи только тем, что лежаки. Цвета вообще не соответствуют. Около 10 часов утра (ветра нет, температура около 15) старые отставил назад на пол метра, поставил новые, переставил рамки, накрыл и ушел. Старые так и остались раскрытыми. Через час в старых не осталось никого. дымом не пользовался, получил только 1 укус в самом конце, не заметил пчелу и придавил (короче сам виноват). Теперь старые на почистку, подкраску и в мае на новые семьи. :ay: Уже есть и первая кандидатка на замену, расплода всего на рамку. В остальных гораздо больше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

питання в тому якщо в лежаку дві сім"ї через перегородку

СЄРЖ, Щоб переселити у новий вулик, насамперед відставте старий убік , а на його місце той, куди хочете переселити. А далі усе так як Ви повідомляли. А на сам кінець - приберіть з пасіки старий вулик на деякий час.
Там де одна сiмя нема проблем, а як з тим вуликом в якому знаходяться двi сiмi i вулик iншого кольру i льотки в одному щельовi в новому круглi?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 years later...
В 22.03.2014 в 21:48, СЄРЖ сказав:

питання в тому якщо в лежаку дві сім"ї через перегородку

То я роблю так, вулик двосымейний перевожу зранку ще в ынший кынець пасыки , а на тым мысцы бю колики на два корпусних ы переношу туди рамки з бджолою, выдкритим ы закритим розплодом без маток,  а матки з бджолою ы двома рамками розплоду закритого ы рамками кроющими медовими залишаю в лежаку двосымейному....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 минут назад, Uran сказал:

То я роблю так, вулик двосымейний перевожу зранку ще в ынший кынець пасыки , а на тым мысцы бю колики на два корпусних ы переношу туди рамки з бджолою, выдкритим ы закритим розплодом без маток,  а матки з бджолою ы двома рамками розплоду закритого ы рамками кроющими медовими залишаю в лежаку двосымейному....

Не розумiю навiщо писати Ы очi можна зламати 

  • Подобається 1
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 4
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Мико сказав:

Не розумiю навiщо писати Ы очi можна зламати 

А я що зроблю, коли шрифт тупо не йде наш

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Мико сказав:

Не розумiю навiщо писати Ы очi можна зламати 

Тренування перед перенесенням личинок;)

1 хвилину тому, Uran сказав:

А я що зроблю, коли шрифт тупо не йде наш

Що значить  - "не йде"?  Подивіться в гуглі варіанти перемикання мовної розкладки в клавіатурі, або вразі відсутності - як завантижити мовний пакет.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ну це повідомлення за 2014 рік, мене цитували, невдаючись в подробиці про що йшла мова, мабуть про пересадку :hmm:

без всяких відшукувань маток та тягання вулика з ранку. вулик відсунув, на його місце два корпусних і переставив рамки. бджола повертається на свої льотки, трохи здивовано покрутиться:umora: і в вулик. а лежак розвернув льотками в іншу сторону.

2 години тому, Uran сказав:

То я роблю так, вулик двосымейний перевожу зранку ще в ынший кынець пасыки , а на тым мысцы бю колики на два корпусних ы переношу туди рамки з бджолою, выдкритим ы закритим розплодом без маток,  а матки з бджолою ы двома рамками розплоду закритого ы рамками кроющими медовими залишаю в лежаку двосымейному....

ви мабуть маєте якусь іншу кінцеву  ціль з такими маніпуляціями.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 хвилини тому, СЄРЖ сказав:

ну це повідомлення за 2014 рік, мене цитували, невдаючись в подробиці про що йшла мова, мабуть про пересадку :hmm:

без всяких відшукувань маток та тягання вулика з ранку. вулик відсунув, на його місце два корпусних і переставив рамки. бджола повертається на свої льотки, трохи здивовано покрутиться:umora: і в вулик. а лежак розвернув льотками в іншу сторону.

ви мабуть маєте якусь іншу кінцеву  ціль з такими маніпуляціями.:dntknw:

я написав свою думку, ...так роблю...на м1сце лежака вл1за два багатокорпусних...там вирощують маточники, з1рвавщи яких, ми п1дставимо плодних маток

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, Uran сказав:

я написав свою думку, ...так роблю...на м1сце лежака вл1за два багатокорпусних...там вирощують маточники, з1рвавщи яких, ми п1дставимо плодних маток

зрозуміло, а я просто пересажував. :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

Колеги потребую Вашої розумної поради: 

Завершив будівництво апідоміка, хочу переселити на зиму бджілок, коли і як краще це зробити?

Мені здається, що в листопаді буде саме оптимально:IMHO:, якщо мене поправите буду вдячний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Сергій-апі сказал:

Мені здається, що в листопаді буде саме оптимально:IMHO:, якщо мене поправите буду вдячний.

мне кажется пчелам нужно дать время на прополисование стенок, щелей нового жилища:IMHO1:, поэтому ноябрь поздновато как-то. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, vetal_61123 сказав:

мне кажется пчелам нужно дать время на прополисование стенок, щелей нового жилища:IMHO1:, поэтому ноябрь поздновато как-то. 

Я також це розумію, але як зробити по іншому, коли апідомік стоїть прямо на пасіці, якщо переселити бджіл зараз вся льотна бджола буде повертатися на місце де стояли вулики.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Сергій-апі сказал:

Я також це розумію, але як зробити по іншому, коли апідомік стоїть прямо на пасіці, якщо переселити бджіл зараз вся льотна бджола буде повертатися на місце де стояли вулики.

Увезти пчел на 5-7 кум. Вернуть через дня 3 в новый улей.

Как по мне, проще по холоду перенести все гнездо сразу или уже весной переселить и докинуть расплода.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...