VOVAN

Отравили пчёл

147 сообщений в этой теме

1 година тому, Посторонним В. сказав:

Так если об этом никто не рассказывает и никто об этом не знает, то как фермеры будут бояться травить днем посевы?:hmm:

Лозунг "краïна повинна знати своïх героïв " тут непроходить, такі речі неафішують, зате фермер буде навчений, ще і десятому закаже, що з бджілок знущатися неможна

3 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

9 часов назад, davolodya сказал:

зате фермер буде навчений, ще і десятому закаже, що з бджілок знущатися неможна

Сомнительно, чтобы фермер, который не афиширует причины своих неожиданных потерь, будет предупреждать своих соседей-конкурентов, чтобы те полюбили пчеловодов и не обижали. Тут нужно другое сарафанное радио.:IMHO1:

Задавал себе вопрос, чтобы я сделал на месте потерпевших в Житомирском селе... Скорее всего пошел бы к виновнику с предьявой на погибель кормильцев из расчета где-то 2000грв за семью, это получается 300 тысяч. А вот решился бы на месть, в случае отказа компенсации - не знаю. Они же меня закопают потом. :dntknw:

Поделиться сообщением

3 часа назад, Посторонним В. сказал:

погибель кормильцев из расчета где-то 2000грв за семью, это получается 300 тысяч. А вот решился бы на месть, в случае отказа компенсации - не знаю

Если бы Ваши убытки составили 300 000, Вы были бы достаточно решительны. Нет решительнее человека, чем доведенного до отчаяния.

7 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

Поделиться сообщением

аналогичная ситуация была у нас в прошлом году

Поделиться сообщением

В 19.04.2017 в 20:58, Пчеломучитель_ua сказав:

Даже мелкие фермеры ведут себя отвратительно, что уже говорить о крупных хозйствах

З дрібними ще складніше. Обробляють всі, ділянки невеличкі і їх важко "схватити за руку", тому вони ніколи не попереджують і завжди економлять на препаратах. А от з агрофірмою поки складається якось, попереджують під двори і намагаються щось там підбирати більш безпечне. Навіть районна адміністрація опублікувала інформацію-попередження для аграріїв про дотримання правил обробітку с/г культур - все-таки вже щось.

Але навіть коли всі аорарії і дотримаються існуючих правил, нас це не рятує, а лиш знімає з них відповідальність. Дивіться, біля мене поля більше двох десятків фермерів і агрофірми. Культури, сорти і строки посівів у всіх різні, а значить і різні строки обробітку хімією. Один "хитрий" власник дає оголошення в газеті, як насмішку -"обробляємо посіви з і по (більше місяця). Вивозити нікуди - травлять кругом однаково, а закрити наглухо на місяць також нереально, залишається надія на "може пронесе". Вихід єдиний - встановлення адміністративним шляхом єдиного строку обробітку всіма аграріями. Тільки хто це здійснить?

Изменено пользователем nibond
1 пользователю понравилось это

Поделиться сообщением

В нас також притравили бджіл, майже вся льотна бджола пропала, обробили ріпак фастаком до цвітіння, у всіх пасічників проблеми.

Поделиться сообщением

8 часов назад, Володимир Бурлака сказал:

В нас також притравили бджіл, майже вся льотна бджола пропала, обробили ріпак фастаком до цвітіння, у всіх пасічників проблеми.

Всі препарати 1 класу токсичності це загибель автоматом бджіл.

Нас те ж налякали, коли обробляли, агроном каже "2 дні бажано прикрити", звоню керуючому, а у нього своя  пасіка, "свої будете прикривати", каже "ні", ну і я своїх не прикривав.

Поки без втрат.

4 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

По Сумщині також потравили бджіл. В мене в самого помітив по жмені бджіл в багатьох вуликах після протруювання пшениці. А поряд за 10 км у пасічників взагалі біда - по піввулика висипалося. І таке чую також в сусідніх Білопольському та Роменському районах.

А СПУ і Стретович де? Мовчать? Де захист прав пасічників? Я не є членом СПУ, але своїми вухами чув як він щебетав про те що захищатиме всіх пасічників, тільки то була болтовня...

Подивіться що робиться на Житомирщині, Чернігівщині, Сумщині, в новинах показують.

8 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

48 минут назад, Андрей Сумчанин сказал:

Подивіться що робиться на Житомирщині, Чернігівщині, Сумщині, в новинах показують.

Нужна показательная "казнь" фермера с сообщением в новостях, а для этого нужны деньги и хорошие на судебный процесс. 

5 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

4 часа назад, Андрей Сумчанин сказал:

По Сумщині також потравили бджіл. В мене в самого помітив по жмені бджіл в багатьох вуликах після протруювання пшениці. А поряд за 10 км у пасічників взагалі біда - по піввулика висипалося. І таке чую також в сусідніх Білопольському та Роменському районах.

А СПУ і Стретович де? Мовчать? Де захист прав пасічників? Я не є членом СПУ, але своїми вухами чув як він щебетав про те що захищатиме всіх пасічників, тільки то була болтовня...

На Віннечині також су.....ки травлять,обідно шо нічого не можна зробити,ми без захисні.В мени постає запитання на.....я там той Стретович:dntknw:він шо небаче що робиться.

2 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

Агрономи дурачка включають, бо зарплату їм інвестор платить, і зрозуміло за кого вони відбріхуватися будуть.

А від бджолярських ГО ініціатив законодавчих нема... І тому нема закону про покарання за отруєння бджіл чи недостовірну інформацію за отруту.

Поделиться сообщением

Їхав сьогодні з району у Вінницю. 

Біля Калинівки на окружній кроплять ріпак, який цвіте. 10-та година ранку... :blink: 

Поделиться сообщением

4 часа назад, Mаксим сказал:

Нужна показательная "казнь" фермера с сообщением в новостях, а для этого нужны деньги и хорошие на судебный процесс. 

На них здоровья не хватит... Не думал что скажу такое, но только если гореть начнет та травленная пшеница перед покосом, они задумаются. Вот тогда и будут "сообщения в новостях"

58 минут назад, Андрей Сумчанин сказал:

А від бджолярських ГО ініціатив законодавчих нема... І тому нема закону про покарання за отруєння бджіл чи недостовірну інформацію за отруту.

А кому оно нужно? Если на пана "голову" наезд от властей будет, тогда нужны будут пасечники. По аналогии Насырова и Федерации дзюдо...

7 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

В 08.05.2017 в 07:38, Mаксим сказал:

Нужна показательная "казнь" фермера

в анекдоті німець до білоруского партизана казав. \\ шо пінскдрев\\  \\ ага\\  \\ну тоді чіркай- чіркай\\

Поделиться сообщением

Щейно телефонував агроном тієї агрофірми де стояли вулики на ріпаку, казав що стоїть чиясь пасіка біля соняшнику, який буде оброблятися. Попередив. Я відповів, що не взмозі навіть відновити пасіку в 1,5 рази бо немає чим. Звернув увагу і повідомив аграрному про те що весь час на ріпаку бджілки були настільки агресивні, що я навіть на баків став нарікати. Він казав що обробляється все дозволеним біскаєм, не підробкою.  Висказав все але без матів.  Пообіцяв, що мої Бджілки в цьому році на них працювати не будуть з їхньої подачі. І сказав хай роблять висновки...

Знайшов гречку і сонячник , аби  наростилися лише після липи.

Поделиться сообщением

На рахунок протрави, зараз можна протравити бджолу на свиріпи, яка цвітепо посівах соняха і кукурудзи.

Її кропляться без застережень,також кропляться попелицю.

Хоча в основному в наших краях сонях під час цвітіння не обробляють.

Поделиться сообщением

1 час назад, СЄРЖ сказал:

Щейно телефонував агроном тієї агрофірми де стояли вулики на ріпаку, казав що стоїть чиясь пасіка біля соняшнику, який буде оброблятися. Попередив. Я відповів, що не взмозі навіть відновити пасіку в 1,5 рази бо немає чим. Звернув увагу і повідомив аграрному про те що весь час на ріпаку бджілки були настільки агресивні, що я навіть на баків став нарікати. Він казав що обробляється все дозволеним біскаєм, не підробкою.  Висказав все але без матів.  Пообіцяв, що мої Бджілки в цьому році на них працювати не будуть з їхньої подачі. І сказав хай роблять висновки...

Знайшов гречку і сонячник , аби  наростилися лише після липи.

Не факт, що потравили саме через обробіток ріпака, більш всього десь по сусідству були поля невеликих фермерів, які або свиріпу або ріпак обробляли, а в них ніяких "тормозів".

Був років з 7 назад у мене по сусідству випадок, велика агрофірма тримала пасіку більше 100 сімей і вивезла її на ріпак, який посіяла і обробляли. Стояли вулики біля їх полів десь 600 га. тоді було озимого ріпаку, а десь на відстані 1,5 км.був клаптик 20 га. ріпаку невеликого фермера от він і поклав всю пасіку агрофірми.

Судилися десь років 2, але аргофірма компенсації так і не добилася, чогось там офіційно були не оформили.

4 пользователям понравилось это

Поделиться сообщением

В 18.06.2017 в 22:01, Wladimir_K сказав:

Не факт, що потравили саме через обробіток ріпака, більш всього десь по сусідству були поля невеликих фермерів, які або свиріпу або ріпак обробляли, а в них ніяких "тормозів".

Був років з 7 назад у мене по сусідству випадок, велика агрофірма тримала пасіку більше 100 сімей і вивезла її на ріпак, який посіяла і обробляли. Стояли вулики біля їх полів десь 600 га. тоді було озимого ріпаку, а десь на відстані 1,5 км.був клаптик 20 га. ріпаку невеликого фермера от він і поклав всю пасіку агрофірми.

Судилися десь років 2, але аргофірма компенсації так і не добилася, чогось там офіційно були не оформили.

Можливо і так але весь час на ріпаку Бджоли були дуже агресивні. Хто що кропиви і чим , це лишиться загадкою.

Поделиться сообщением

8 минут назад, СЄРЖ сказал:

Можливо і так але весь час на ріпаку Бджоли були дуже агресивні. Хто що кропиви і чим , це лишиться загадкою.

Агресивність виникає тоді, коли щось заважає збору нектару чи то погода чи то відлякувачі при обробітку чи щось заважає на шляху льоту бджіл чи погодні умови не сприяють виділенню в рослин.

Досить часто агресивні на гречці, коли немає інших медоносів по сусідству.

У мене в неділю на домашньому точку бджола була те ж агресивна, так як кропили цілий день сою, а в тому напрямі поле ярого ріпаку, а на іншому точку була ідеально спокійна бджола.

Поделиться сообщением

В 08.05.2017 в 11:11, Андрей Сумчанин сказав:

Агрономи дурачка включають, бо зарплату їм інвестор платить, і зрозуміло за кого вони відбріхуватися будуть.

В цьому році теж "наївся"меду з рапсу. Не потрібно забороняти отруту...аграрії теж їсти хочуть, просто "велосипед" вже давно придуманий - не ввозити в Україну окремі види отрут...все. А з нас зробили токсичне звалище..кроплять тим, що давно вже заборонено в нормальних країнах, а нам що попало. Бо навіть не в бджолах єдиних річ..буває що біля населених пунктів вдень шмалять.

Поделиться сообщением

8 минут назад, kastor сказал:

В цьому році теж "наївся"меду з рапсу. Не потрібно забороняти отруту...аграрії теж їсти хочуть, просто "велосипед" вже давно придуманий - не ввозити в Україну окремі види отрут...все. А з нас зробили токсичне звалище..кроплять тим, що давно вже заборонено в нормальних країнах, а нам що попало. Бо навіть не в бджолах єдиних річ..буває що біля населених пунктів вдень шмалять.

У багатьох дуже багато землі і техніки не вистачає, а є навпаки досить мало землі і мало грошей, щоб щось путнє купити для обробітку, а у нас славний "п.." взагалі в пріоритеті, тому і бджоли від цього страждають і далі будуть страждати по наростаючій.

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас