Перейти к содержанию

Украинский лежак или лежак дадан


vovchik

Рекомендуемые сообщения

Моя приватна думка (після 2-ох років роботи з обома типами лежаків) - ніякої суттєвої різниці, хоча в дечому незначно виграє український лежак.
Не моглиб поділитись в чому саме?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не моглиб поділитись в чому саме?

Якось так виходить, що в укр. лежаку якось компактно розміщено мед, перга, розплід. Да и меду викачав більше з укр. лежаків. Може співпадіння, а може... Буду дивитися, спостерігати, виложу спостереження.... :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не моглиб поділитись в чому саме?

Якось так виходить, що в укр. лежаку якось компактно розміщено мед, перга, розплід. Да и меду викачав більше з укр. лежаків. Може співпадіння, а може... Буду дивитися, спостерігати, виложу спостереження.... :hi:
Маю приблизно 15-ь лежаків українців (првда ширина вулика 300 мм). та 30-ь даданів (10-ь звичайних на 22 рамки, інші з надставками Рута або двокорпусні). Практика показала переваги українських в кращій зимівлі (втрат ніколи не було) Тоді як в даданах втрати зимою постійні. Але медозбір в даданах кращий (для сімей середняків). Зрозуміло, що є окремі супер сім"ї які і в українському і в дадані дають рекордні медозбори (їх я не враховую). Ще грає роль порода бджоли. Мав сім"ю кавказянок в українському вулику. Результат незадовільний. Італійські та карпатянки - краще.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Владек, чи має якийсь вплив на роботу бджіл те, що коли прикріпити лист вощини на українську рамку, то він стоїть боком? Ще хотілось би знати вашу думку що до вуликів з полістеролу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прошу поділитися досвідом - в який спосіб монтуються в українському вулику (20-24 рамки) магазини на рамку 145.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Владек, чи має якийсь вплив на роботу бджіл те, що коли прикріпити лист вощини на українську рамку, то він стоїть боком?

Я конечно не Владек но попробую ответить, я на альпийские рамки лист вощины режу пополам и ставлю боком, и :af: разницы в отстройке сот не замечал, разве что строят быстрее чем в лежаке
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прошу поділитися досвідом - в який спосіб монтуються в українському вулику (20-24 рамки) магазини на рамку 145.

Взагалі-то магазин робиться на пів української рамки напевно... А на 145 хіба надставки ставити під дашок і рамки розміщувати поперек гніздових. Якраз 8 рамок і поміститься. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А на 145 хіба надставки ставити під дашок і рамки розміщувати поперек гніздових. Якраз 8 рамок і поміститься.

145 і ширина української рамки ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А на 145 хіба надставки ставити під дашок і рамки розміщувати поперек гніздових. Якраз 8 рамок і поміститься.

145 і ширина української рамки ;)
А й справді на українську рамку, чи ви жартуєте? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А й справді на українську рамку, чи ви жартуєте?

Ну коли питання стоїть про рамку на 145, то чому б і ні?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

145 і ширина української рамки wink.gif

Так не вшир, а вздовж... ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так не вшир, а вздовж.

А чому не вшир? Хоча по-моєму ми по різному розуміємо ширину і довжину ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А чому не вшир? Хоча по-моєму ми по різному розуміємо ширину і довжину

Я про ТАК post-3-1255514659_thumb.jpg ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А чому не вшир? Хоча по-моєму ми по різному розуміємо ширину і довжину

Я про ТАК post-3-1255514659_thumb.jpg ;)
Та скажіть: "Ставиться на теплий занос". Та й усе буде зрозуміло. Тепер відносно розташування вощини.Хоч як її не став а бджолам то все одно. Відбудовують добре. Відносно надставок в українському вулику. Цього року попробував перший раз на рамку висотою 230 мм. Розташування звичайне. (зауважу тільки , що у мене внутрішня ширина вулика 300 мм а не 320 мм як у традиційному українському а тому і рамки вужчі на 2 см). Одержав прекрасний сотовий мід. На наступний рік планую зробити з двома надставками. Одну на 230 а другу меншу на 145 а може 180. Недоліки: а)незручність в оперуванні високими рамками; б) нестійкість конструкції.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та скажіть: "Ставиться на теплий занос". Та й усе буде зрозуміло.

Я подумав що на теплий занос магазин це не зовсім коректно, хоча напевно було б зрозуміло. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та скажіть: "Ставиться на теплий занос". Та й усе буде зрозуміло.

Я подумав що на теплий занос магазин це не зовсім коректно, хоча напевно було б зрозуміло. :hi:
п.Мапет все забуваю спитатись: "як Ви малюєте такі гарні малюнки (бо я у комп"ютері не зовсім розбираюся)".
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прошу поділитися досвідом - в який спосіб монтуються в українському вулику (20-24 рамки) магазини на рамку 145.
:hi: Маю подаровані 3 вулики украінці, а поскільки основна частина пасіки в вуликах Паливоди, то е надставки на 145. Іх на украінець кладу до 3 штук(заввишки) впоперек, стають як звідти. Щілини біля рогів прикриваю утепленням. :az: Головне, щоби в украінцю рамки вверху не змикались, і порода пчіл хотіла ложити мед зверху гнізда. :dntknw::az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

і всетаки хотілось би почути який лежак кращий від тих хто прював з обома типами.
:hi: Якщо у Вас пасіка до десятка, то можна попрацювати з украінцями, правда, окрім переваг в зимівлі, назбираеться ряд недоліків коли цих вуликів, чи сімей буде за 50. Та і пакетів з украінця продати майже неможливо. Попробуйте лежак на 12 рамок гнізда і надставки на 145 зверху. :ay::az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Попробуйте лежак на 12 рамок гнізда і надставки на 145 зверху.

Я делаю на 16 и 18 гнездовых с надставкой. На 12 маловато, по моему. :IMHO1: С остальным - согласен.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Попробуйте лежак на 12 рамок гнізда і надставки на 145 зверху.

Я делаю на 16 и 18 гнездовых с надставкой. На 12 маловато, по моему. :IMHO1: С остальным - согласен.
І я так само роблю. Для наших умов це добрий та перевірений багатьма варіант. Але завжди хочеться щось нового. Тому на наступний рік роблю два багатокорпусні (на 230 та 180).
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тому на наступний рік роблю два багатокорпусні (на 230 та 180).

180 а чому не 145?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

видел старые лежаки, на 24р леток с краю, где-то на 3 рамки от боковой стенки. какой-то гибрид получается обычного лежака с теплым заносом. хотел прикупить на всякий случай. Что скажите?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

леток с краю, где-то на 3 рамки от боковой стенки. какой-то гибрид получается обычного лежака с теплым заносом. хотел прикупить на всякий случай. Что скажите?

Так надо смотреть, чтобы сам улей был в хорошем состоянии, а летки и прочее переделать не проблема.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

видел старые лежаки, на 24р леток с краю, где-то на 3 рамки от боковой стенки. какой-то гибрид получается обычного лежака с теплым заносом. хотел прикупить на всякий случай. Что скажите?

Скорее всего, в этом части улья где леток на 3 рамки, делают карман для отводка (чаще на старую матку). А так нужно смотреть на состояние самого улья и желательно -обязательно иметь для проверки свою рамку, что б потом не материться, когда рамка не входит или проваливается.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...
...зауважу тільки , що у мене внутрішня ширина вулика 300 мм а не 320 мм як у традиційному українському а тому і рамки вужчі на 2 см...
А чому саме 300, а не 320.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Украинский лежак или лежак дадан

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...