Перейти к содержанию

Нові технології в бджільництві


Рекомендуемые сообщения

Хочу запропонувати всім бажаючим ознайомитися із моїм сайтом по бджільництву www.patent.okis.ru. (Не удаліть будь ласка за флуд :( )

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А самі такий вулик експлуатуєте, чи може це тільки ескіз? Щось дуже завелике на мою думку виходить "сооруженіє".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нуклеус - є питання і протиріччя:

Кожен маточник обгортаємо алюмінієвою фольгою, щоб бджоли не порозгризали їх.
Це ж як? А дихати лічинці в маточнику теж треба... До того ж це суперечить
Так як маточників у кожному секторі бджоли натягнуть декілька, то відбудеться природний відбір кращої матки.
Далі - після виходу в ідеальному варіанті перша матка почне червити на 8-й день. Якже ж тоді заклавши практично одновікові маточники добитися того щоб 5 маток запліднились по черзі, відбираючи одну за одною? Кожній на дозрівання треба мінімум 4 дні, значить 5-та зможе за тією теорією вилетіти на 20-й день(4 дні(мінімум) до ПЕРШОГО вильоту і 4*4=16 (МІНІМУМ) - дозрівння 4-х попередніх...)?!!! Тут або з ідеєю, або з теорією щось не грає.. :IMHO1: Взагалі-то що буде заважати всім маткам облітуватися в один період? І для чого взагалі такі складності. Як на мене, то бігуді на маточники і мікронуклеуси - це ефективно і оперативно. Не гнівайтесь на незрілого бджоляра, але я не розумію практичності Вашої надставки... :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вулик-гігант!!! :ole_ole:

Завдяки такому утриманню бджіл, з одного вулика за одне відкачування, можна отримати до 80кг товарного меду.
На мою думку такий вулик хіба для того щоб підняти статистику по відкачуванні меду з одного вулика, в якому все ж передбачається утримування 3-х маток. А ДЛЯ ЧОГО??? Тримати тих 3 сім"ї сильними в трьох вуликах і мати з кожної по 50 кг... А?! Але не в Гіганті, а в нормальному вулику, який легко можна перенести, підняти і т.д. Та і взагалі ідея
горизонтального розміщення стільників,
протиприродня, як на мене. Вам би меблі закріпити горизонтально на стінах... :umora: Знову ж вибачте, але "не бере"! :hi: Дешевий вулик
Можливо завдяки таким вуликам, ми зможемо збільшити кількість бджолосімей в природному ареалі України.
Не буду сперичатися на рахунок екологічності запропонованих Вами матеріалів, але поясніть будь-ласка, яким чином пластик буде збільшувати кількість бджіл в природньому ареалі? :blink: Яка причина на Вашу думку неможливості існування бджіл тепер в дикій природі? Більше не спромігся наразі прочитати - дуже важко телепортувати по Вашому сайту...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нуклеус - є питання і протиріччя:
Кожен маточник обгортаємо алюмінієвою фольгою, щоб бджоли не порозгризали їх.
Це ж як? А дихати лічинці в маточнику теж треба... До того ж це суперечить
Так як маточників у кожному секторі бджоли натягнуть декілька, то відбудеться природний відбір кращої матки.
Далі - після виходу в ідеальному варіанті перша матка почне червити на 8-й день. Якже ж тоді заклавши практично одновікові маточники добитися того щоб 5 маток запліднились по черзі, відбираючи одну за одною? Кожній на дозрівання треба мінімум 4 дні, значить 5-та зможе за тією теорією вилетіти на 20-й день(4 дні(мінімум) до ПЕРШОГО вильоту і 4*4=16 (МІНІМУМ) - дозрівння 4-х попередніх...)?!!! Тут або з ідеєю, або з теорією щось не грає.. :IMHO1: Взагалі-то що буде заважати всім маткам облітуватися в один період? І для чого взагалі такі складності. Як на мене, то бігуді на маточники і мікронуклеуси - це ефективно і оперативно. Не гнівайтесь на незрілого бджоляра, але я не розумію практичності Вашої надставки... :dntknw:
Не помиляються тільки ті, хто нічого не робить. Критики я не боюся, бо проводжу багато експерементів та дослідів.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На своєму сайті я розмістив три нових статті: -Прилад для мічення маток -Щоб рої не вилітали! -Активована вода у бджільництві. :ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дешевий вулик Не буду сперичатися на рахунок екологічності запропонованих Вами матеріалів, але поясніть будь-ласка, яким чином пластик буде збільшувати кількість бджіл в природньому ареалі? :blink: Яка причина на Вашу думку неможливості існування бджіл тепер в дикій природі?
Завдяки дешевизні виготовлення вуликів, пасічники охоче почнуть збільшувати свої пасіки. Так і почнеться збільшення бджолосімей приватного сектора. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вулик-гігант!!! :ole_ole:
Завдяки такому утриманню бджіл, з одного вулика за одне відкачування, можна отримати до 80кг товарного меду.
На мою думку такий вулик хіба для того щоб підняти статистику по відкачуванні меду з одного вулика, в якому все ж передбачається утримування 3-х маток. А ДЛЯ ЧОГО??? Тримати тих 3 сім"ї сильними в трьох вуликах і мати з кожної по 50 кг... А?! Але не в Гіганті, а в нормальному вулику, який легко можна перенести, підняти і т.д.
За такої технології утримання бджіл, до вулика підходжу 5 разів за сезон, з яких 3 – це відкачування меду. В одній рамці Дадана є в середньому 8500 чарунок. Один корпус має 10 рамок, заповнених на 1/3 медом і пергою. Отже, 2/3 площі кожної з рамок може бути зайнято під розплід. Використовуючи цю площу, бджолосім’я тільки за одну генерацію здатна вивести 56000 особин, тобто близько 5-6кг бджіл. Тому сили бджолосімей вистачає в повному об’ємі. Кожний пасічник намагається відбирати кожну 9-ту рамку з розплодом, щоб бджолосім’я не роїлася. Можливо бджоли в моєму вулику не рояться бо зайняті роботою – медозбором.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не помиляються тільки ті, хто нічого не робить.

Згідний. Але Ви пропонуєте дещо до реалізації, а крім тих хто може в цьому розібратися, є ще початківці, які багато речей сприймають за чисту монету. Багато експерементів - це добре. А багато, на Вашу думку, то скільки? В бджільництві цикл - то є один рік і експеремент може розтягнутися на роки...
Завдяки дешевизні виготовлення вуликів, пасічники охоче почнуть збільшувати свої пасіки. Так і почнеться збільшення бджолосімей приватного сектора.

По-перше у Вас мова йшла про природній ареал. А збільшення пасіки в приватому секторі обмежується :IMHO: не так дороговизною вулика, як обмеженим медозбором,чи часом. Вартість вулика - це, як каже Струк, відро меду, якщо купувати, а зробити і вдвічі дешевше вийде. Не думаю що то велика проблема для людини що хоче розширити пасіку. А робити вулики з пластиком всередині не раджу нікому. Навіть мальовані всередині вулики "боком вилазили"... Взагалі вважаю що роль пасічника в полегшенні життя бджолам. Новаторство це добре, але воно не повинно зашкодити бджолам.
За такої технології утримання бджіл, до вулика підходжу 5 разів за сезон, з яких 3 – це відкачування меду. В одній рамці Дадана є в середньому 8500 чарунок. Один корпус має 10 рамок, заповнених на 1/3 медом і пергою. Отже, 2/3 площі кожної з рамок може бути зайнято під розплід. Використовуючи цю площу, бджолосім'я тільки за одну генерацію здатна вивести 56000 особин, тобто близько 5-6кг бджіл. Тому сили бджолосімей вистачає в повному об'ємі. Кожний пасічник намагається відбирати кожну 9-ту рамку з розплодом, щоб бджолосім'я не роїлася. Можливо бджоли в моєму вулику не рояться бо зайняті роботою – медозбором.

Не зовсім уявляю технологію с Вашим вуликом. Якщо можна детальніше опишіть весь період - приготування на зиму, зимівля, весняний розвиток, нарощування сім"ї і медосбір - і в який період(крім медозбору) Ви 2 рази підходите до нього, та які роботи при цьому виконуєте. Тільки обробка від кліща полосками вимагає 2-х підходів до вулика. 56000 особин в медозбір - це не є щось надзвичайне(це лише 18-19 рамок на 435х300). В багатокорпусних можуть бути і сильніші сім"ї. Завантаження бджіл роботою досить нормально забезпечується як в багатокорпусному вулику, так і в лежаку(тут трохи складніше, але реально). Не сприйміть це як наїзд. Ви пишете, я не розумію - питаю... :dntknw: От на фото ви на фоні лежаків на даданівську рамку і не видно що в них живуть по 56000 бджіл(біля льотків взагалі бджіл не видно). Як Вам працювати з різними системами рамок? І чому нема фото тих експерементальних вуликів? - не все зрозуміло на кресленні. Складається враження, що Ваші новаторства не втілені в практику, а лише запатентовані як винаходи. ;) Повторюю "складається враження". :hi: Можливо що Ваші ідеї і цікаві, але я особисто наразі в них практичності не находжу. Хай інші скажуть... :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Завдяки дешевизні виготовлення вуликів, пасічники охоче почнуть збільшувати свої пасіки.

Тобто ви вважаєте, що все сільське населення стане пасічниками, бо вулики дешево коштують?
Можливо бджоли в моєму вулику не рояться бо зайняті роботою – медозбором.

Можливо, бо як буде перерва у взятку на місяць як буває у більшості із нас, то ваші 5-6 раз перетворяться на муки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не сприйміть це як наїзд. Ви пишете, я не розумію - питаю... :dntknw: От на фото ви на фоні лежаків на даданівську рамку і не видно що в них живуть по 56000 бджіл(біля льотків взагалі бджіл не видно). Як Вам працювати з різними системами рамок? І чому нема фото тих експерементальних вуликів? - не все зрозуміло на кресленні. Складається враження, що Ваші новаторства не втілені в практику, а лише запатентовані як винаходи. ;) Повторюю "складається враження". :hi: Можливо що Ваші ідеї і цікаві, але я особисто наразі в них практичності не находжу. Хай інші скажуть... :dntknw:
Згоден, не всі запатентовані розробки встигаю втілити в життя. Тому і необхідні деякі доопрацювання завдяки Вашій критиці. :az: Бджолосім'я тільки за одну генерацію здатна вивести 56000 особин, а у мене їх три у вулику. Не сприйміть це як наїзд, але на Вашому фоні фотографії я взагалі не бачу і вуликів. :ae:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Порода пчел: Сіра степова

Проясніть, будь-ласка. Я такої не знаю...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Порода пчел: Сіра степова

Проясніть, будь-ласка. Я такої не знаю...
Це так раніше називали українську степову породу. ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

але на Вашому фоні фотографії я взагалі не бачу і вуликів.

Приймається! :hi: Втім Ви ж сказали що працюєте з такими вуликами, тож хотілося б їх побачити. І про те, які роботи при двох підходах до них Ви виконуєте - теж ДУЖЕ цікаво? :ole_ole:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бджолосім'я тільки за одну генерацію здатна вивести 56000 особин, а у мене їх три у вулику. Не сприйміть це як наїзд, але на Вашому фоні фотографії я взагалі не бачу і вуликів

Ми не сприймаєм це як наїзд, ми просто хочем зрозуміти, можливо через деякий час ми всі сприймем вашу теоріію, нам треба тільки зроозуміти що і до чого. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

але на Вашому фоні фотографії я взагалі не бачу і вуликів.

Приймається! :hi: Втім Ви ж сказали що працюєте з такими вуликами, тож хотілося б їх побачити. І про те, які роботи при двох підходах до них Ви виконуєте - теж ДУЖЕ цікаво? :ole_ole:
Я працюю з вуликами Дадана, які перероблені під двоматкове утримання для методу Вельса. :hi: Мій вулик-гігант є експерементальним, над яким я проводжу досліди та спостереження, як і над всіма моїми розробками. Про детальну технологію роботи з моїм вуликом я напишу пізніше на своєму сайті. :af:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всі мої розробки спрямовані на збільшення рентабельності пасік, та зменшення затрат часу і праці. :UA: Хіба ж це погано? :ak:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хіба ж це погано? ak.gif

Це просто чудово. Але пасічники здебільшого люди "довіряй, але провіряй..." :umora: . Тож все ж хотілося б взнати
в який період(крім медозбору) Ви 2 рази підходите до нього, та які роботи при цьому виконуєте.

Це до того ж що сказав Сій
можливо через деякий час ми всі сприймем вашу теоріію, нам треба тільки зроозуміти що і до чого. opr06K93.gif

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хіба ж це погано? ak.gif

Це просто чудово. Але пасічники здебільшого люди "довіряй, але провіряй..." :umora: . Тож все ж хотілося б взнати
в який період(крім медозбору) Ви 2 рази підходите до нього, та які роботи при цьому виконуєте.

Це до того ж що сказав Сій
можливо через деякий час ми всі сприймем вашу теоріію, нам треба тільки зроозуміти що і до чого. opr06K93.gif

За характером і в житті - я винахідник. Тому усі свої ідеї, розробки та винаходи розміщую для широкого обговорення. Самим важливим є думка інших. Бо в суперечках народжується істина. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За характером і в житті - я винахідник.

Воно не залишилось непоміченим! :umora: Наразі для себе чогось практичного я не знайшов, принаймі з того що прочитав(Ви скоріше народжуєте "ідеї", ніж я встигаю їх читати ;) ). Втім такий генератор врешті-решт повинен видати щось цікаве. Тож не зупиняйтесь. :wave: Єдинне на чому хотілося б акцентувати, що почавши щось одне, варто все ж доводити його до логічного завершеня(хай і в паралель з іншими ідеями). Тож в плані нашої дискусіх хотів би по поводу вулика-гіганта задати пару питань: - Як бджоли відтягують стільники при горизонтальному розміщені вощини? - Яким чином утримується нектар в нижній частині. - Яку роботу і в який період Ви виконуєте під час двох підходів до того вулика? Це питання чомусь Ви вперто обминаєте і це викликає деякі сумніви. - І взагалі, таке розміщення рамок настільки "дико" сприймається, що хотіося б подивитися на фотку відкритого такого вулика разом з бджолами. :hi: Про решту винаходів поговоримо пізніше - там також виникає багато питань... :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Уважаемый Юрий Геннадиевич! Я внимательно прочёл вашу информацию о новых технологиях. Как понимаю вам лет столько же приблизительно как и мне (мне 26, я с 10 лет живу возле пчёл), когда молодой запал и энтузиазм подпитывает в творчестве, это хорошо. Но это должно подталкивать в правильном русле. В ваших разработках по большому счёту я не вижу новаторства, это лишь модернизация отдельных технологических процессов, их техническое усовершенствование. У вас согласно ваших данных 21-30 семей, так вот, мой опыт мне подсказывает, когда на пасеке 20-30 семей, то можно по методу Вельса семьи содержать, не две, а 4-6 маток, можно «приборчиком» матку пометить, можно много разных ухищрений использовать, но когда своя пасека к сотне подтягивается, да ещё и 350 семей обслуживаешь с напарником, то на первый план выходит вопрос рационального использования времени и качественного обслуживания семей за минимальное время пери условии профессионального навыка пчеловода. Стараешся искать лёгких путей: и как корпус поднять пупа не порвав, и как семью осмотреть за 30 секунд и т.д. Я говорю так: ВСЁ ГЕНИАЛЬНОЕ – ПРОСТО!!! Было и у меня время когда я держал 20 семей и применял многоматочное содержание и кучу разных приёмчиков для сладости души. Со временем сами пчёлы и их большое количество семей подсказали: не занимайся изобретением велосипеда, смотри в корень проблемы и решай вопрос по существу! В итоге я пришёл к многокорпусному улью и групповому методу содержания семей, где силы и время тратятся на быстрое и эффективное выполнение основопологающих операций. С годами приходит опыт и навык, так вот сейчас я мечу по 80-100 маток в день и никаких приспособлений не применяю, потому что самое лучшее приспособление – это уверенная рука и чувствительные пальцы, и работаешь как робот! Разные приспособы только усложняют операцию по мечению маток. Я вот сейчас уже понимаю американцев, канадцев почему они за 150 лет со времен Лангстрота и Рута в своих технологиях изменили лишь малость деталей, потому как они нашли простоту и эффективность, которые дают максимальные результаты. Пчелы не терпят излишеств, они это доказывают своим укладом жизни. Самое главное в пчеловодстве – уметь чувствовать пчелу!!! Тогда имеешь и радость от работы, и результат. Не надо идти той дорогой, которую до нас уже прошли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Немогу несогласиться с Сумчанином,хотя ,в отличие от него, и не профессиональный пчеловод.Но вот беда--и после многих лет пчеловождения зуд экспериментаторства меня иногда одолевает.Пусть каждый идет своей дорогой.Лишь бы пути не пересекались в ущерб идущим. :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не забивайте ногами парня, плииииз! Эпицентра - завалили. Свидетеля - завалили. Оставьте хоть кого-то, чтобы будоражил воображение! Марет! Вот куда подевался Ваш кум? Все еще яму роет? Я за ним соскучился. Хэлоуин прошел, а от него никаких судьбоносных сообщений. :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дуже приємно, що залишилися люди із почуттям гумору. :) Усі свої розробки пропоную із бажання, щоб українське бджільництво вийшло на новий рівень. Можливо деякі розробки і потребують доопрацювання, але я зробив перший крок на шляху до вдосконалення технологічного обладнання у бджільництві. Я вірю, що знайдуться люди, які захочуть продовжити мою справу. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

бджільництво вийшло на новий рівень

Я тоже за то, чтобы наше украинское пчеловодство вышло на новый уровень, я патриот своей родины
але я зробив перший крок на шляху до вдосконалення технологічного обладнання у бджільництві

Дорогой Юрий, первые шаги в усовершенствовании оборудования в пчеловодстве были сделаны не вами, а 200 лет назад Прокоповичем, Губером, Лангстротом и другими выдающимися учёными. Вы что претендуете на лавры их всех вместе взятых? Человека красит скромность по-моему. Что ж тогда делают тысячи пчеловодов во всём мире, ждут ваших очередных открытий или что? Вы высказываетесь неправильно. Вы совершенствуете оборудование и технологию в конкретно взятом случае применительно к своей местности и своим целям!!!
Я вірю, що знайдуться люди, які захочуть продовжити мою справу.

"Наша справа" делалась и до нас, и будет делаться после нас. Вы применяете модифицированную технологию Вельса с частными доработками по конкретным технологическим приёмам!!! Пчеловод должен быть трудолюбив, умён и скромен в своих деяниях, а не глашатаем на все стороны "посмотрите что я сделал". Каждая пчела в улье не стремится выделится, но работает на благо общее, такими должны быть и мы. А если наше дело полезное, то люди это заметят и отблагодарят
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...