Перейти к содержанию

Инструментальное осеменение маток (ИОМ)


mashika

Рекомендуемые сообщения

Відпрацював четвертий сезон на аппараті Вальчука. В середньому матки засівають на десятий день. Був випадок, поділив безматочний стартер на два відводка. В одному була матка ШО, в іншому була підсажена неплодна, яка при обльоті загинула, і цей відводок трутанув швидко. Матка ШО засіяла коли минуло більше 30 днів, і бджоли трутові яйца не сіяли.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, konsul сказав:

Відпрацював четвертий сезон на аппараті Вальчука. В середньому матки засівають на десятий день

У мене досвід в ШО  досить скромний, всього перший сезон,  але помітив, чим ближче до осені, тим довше треба чекати на засів. Ті матки, котрі осіменив на початку червня,  засіяли на  4-5-й день, далі до тижня, а ті, що на початку серпня - днів 15, кільком останнім довелося дати повторний наркоз. З приблизно 50 маток, що побували в станку, на початках з десяток пропало, решта нормально сіють. В цілому я дуже задоволений новими можливостями, які відкрилися з освоєнням ШО. І хоча ще дуже багато треба вчитися, це вже нелякає, процес пішов.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, davolodya сказал:

У мене досвід в ШО  досить скромний, всього перший сезон,  але помітив, чим ближче до осені, тим довше треба чекати на засів. Ті матки, котрі осіменив на початку червня,  засіяли на  4-5-й день, далі до тижня, а ті, що на початку серпня - днів 15, кільком останнім довелося дати повторний наркоз. З приблизно 50 маток, що побували в станку, на початках з десяток пропало, решта нормально сіють. В цілому я дуже задоволений новими можливостями, які відкрилися з освоєнням ШО. І хоча ще дуже багато треба вчитися, це вже нелякає, процес пішов.

То вроді, арефметичної, або геометричної прогресії. Інтересне спостереження:umora::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Пахомич сказав:

То вроді, арефметичної, або геометричної прогресії. Інтересне спостереження:umora::hi:

Небачу нічого смішного, це мої власні спостереження, те ж саме підтверджує Халєнков  в своїй лекції - матки, яких осіменяють в кінці сезону, починають сіяти значно пізніше. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, davolodya сказал:

Небачу нічого смішного, це мої власні спостереження, те ж саме підтверджує Халєнков  в своїй лекції - матки, яких осіменяють в кінці сезону, починають сіяти значно пізніше. 

А чому вам не звернути увагу на слова  теплова , Паланочки , Ліпатова ,Богдан 1 і тд....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 хвилини тому, Пахомич сказав:

А чому вам не звернути увагу на слова  теплова , Паланочки , Ліпатова ,Богдан 1 і тд....

а краще звернути увагу на лєкції Пахомича:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 02.08.2019 в 23:16, davolodya сказав:

А у мене, як не дивно, відхід досить маленький, як для початківця. Почав практикуватися 2 місяці тому, за весь час пропало з десяток маток, одна засіяла трутня, тих, що вже перевірені на печатний розплід, є штук тридцять. Зараз відходу маток після ІО вже практично нема

Ваші матки ІО в мене працють  :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 03.08.2019 в 22:19, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Та ні, це стандартний медичний БФ-6, лише трохи згущений. У травні-червні, та й до половини липня, жодних проблем з ним не було.

Б-6 має виражений різкий запах, якщо матку після ,як приклеїти опалітку віддати в нук буде каюк:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Пахомич сказав:

А чому вам не звернути увагу на слова  теплова , Паланочки , Ліпатова ,Богдан 1 і тд....

Пахомич, я зараз на початковому етапі ШО, тому використовую всю доступну мені інформацію в цьому питанні, і з інтернету, і з розумних книг, і, звичайно, з досвіду наших операторів ШО, дехто з них нешкодує і ділиться своїми напрацюваннями, за що їм щира подяка:hi:

Я б і до Пахомича з задоволенням прислухався:wave:, але ж Пахомич, може і вміє, та шкодує поділитися своїми вміннями, мабуть конкуренції боїться;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 хвилини тому, miro сказав:

Б-6 має виражений різкий запах, якщо матку після ,як приклеїти опалітку віддати в нук буде каюк:dntknw:

Теж клею опалітки на БФ-6, трошки притримайте матку в кліточці, щоб клей вивітрився і можна садити в нук. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, davolodya сказав:

Теж клею опалітки на БФ-6, трошки притримайте матку в кліточці, щоб клей вивітрився і можна садити в нук. 

ТАк а в чому проблема, що би придбати медичний клей (бф-4)? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, ЮМос сказав:

ТАк а в чому проблема, що би придбати медичний клей (бф-4)? 

Проблеми ніякої нема, БФ-6 це і є медичний клей з аптеки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, davolodya сказал:

Пахомич, я зараз на початковому етапі ШО, тому використовую всю доступну мені інформацію в цьому питанні, і з інтернету, і з розумних книг, і, звичайно, з досвіду наших операторів ШО, дехто з них нешкодує і ділиться своїми напрацюваннями, за що їм щира подяка:hi:

Я б і до Пахомича з задоволенням прислухався:wave:, але ж Пахомич, може і вміє, та шкодує поділитися своїми вміннями, мабуть конкуренції боїться;)

Побільшеб таких конкурентів:umora::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, ЮМос сказав:

ТАк а в чому проблема, що би придбати медичний клей (бф-4)? 

тут можна прочитати за всі БФ клеї https://www.klei-germetik.com.ua/index.php/klei/klei-bf

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні привіз обновку для свого мікроскопа - довгофокусний об'єктив з перехідним кільцем, з ним робоча відстань мікроскопа збільшилася до 180 мм, проти 65 мм в штатному. Картинка досить світла і чітка, освітлювач теж підійшов без проблем,  мені сподобалося, працювати з мікроскопом стало значно зручніше, при такій робочій відстані під мікроскоп поміщається будь-який станок.

IMG_20191005_140124.thumb.jpg.0e9ecb6c92bc49ca6a78478c4dbc3b38.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, davolodya сказав:

Сьогодні привіз обновку для свого мікроскопа - довгофокусний об'єктив з перехідним кільцем,

Щось схоже лежить у мене, колись добре займався фотосправою, був Зорький з запасним об'єктивом. Все думав його комусь подарувати, а виходить можна трішки по-шаманити (перехідне кільце) і дати йому нову роботу.

ось мій має такий вигляд

https://picua.org/images/2019/10/05/d7f5b3742314f66b45fa037d05fb0191.jpg


https://picua.org/images/2019/10/05/54ffe96ea33ab7bee62b59c492591716.jpg

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Щось схоже лежить у мене, колись добре займався фотосправою, був Зорький з запасним об'єктивом. Все думав його комусь подарувати, а виходить можна трішки по-шаманити (перехідне кільце) і дати йому нову роботу.

ось мій має такий вигляд

https://picua.org/images/2019/10/05/d7f5b3742314f66b45fa037d05fb0191.jpg


https://picua.org/images/2019/10/05/54ffe96ea33ab7bee62b59c492591716.jpg

 

Фокусна відстань замала, буде приблизно те ж саме, що і штатний. В моєму фокусна відстань 210 мм. Якщо є потреба збільшити робочу відстань від об'єктива до станка, шукайте  Індустар-51,  я свій знайшов на ОЛХ

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, davolodya сказав:

Фокусна відстань замала, буде приблизно те ж саме, що і штатний. В моєму фокусна відстань 210 мм.

у Вас 210 мм а в мене 8,5 см, або 850мм. Чи я не правильно розумію.

https://picua.org/images/2019/10/05/6a95ad971794a4fbb2cd18efe11f8cea.jpg


https://picua.org/images/2019/10/05/3c9b9da56070e45969e8fa39eeb096e2.jpg

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Mihail-ves сказал:

8,5 см, або 850мм.

Або перше або друге неправильно...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Mihail-ves сказав:

у Вас 210 мм а в мене 8,5 см, або 850мм. Чи я не правильно розумію.

https://picua.org/images/2019/10/05/6a95ad971794a4fbb2cd18efe11f8cea.jpg


https://picua.org/images/2019/10/05/3c9b9da56070e45969e8fa39eeb096e2.jpg

 

Неправильно розумієте, нулик лишній. 8,5см це 85 мм, це звичайний портретний об'єктив на вузьку плівку. Я, перше ніж купувати МБС 1, трохи вивчив про можливість збільшення робочої відстані, об'єктивів, які для цього підходять, вибір  досить маленький, але вони є. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, davolodya сказав:

Неправильно розумієте, нулик лишній. 8,5см це 85 мм,

Вибачаюсь, працював з рулеткою і переводив метри в мм, побачив Ваше повідомлення і автоматом перевів см в мм. Тоді нехай лежить дальше, може на щось інше згодиться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, davolodya сказав:

Сьогодні привіз обновку для свого мікроскопа - довгофокусний об'єктив з перехідним кільцем, з ним робоча відстань мікроскопа збільшилася до 180 мм, проти 65 мм в штатному. Картинка досить світла і чітка, освітлювач теж підійшов без проблем,  мені сподобалося, працювати з мікроскопом стало значно зручніше, при такій робочій відстані під мікроскоп поміщається будь-який станок.

IMG_20191005_140124.thumb.jpg.0e9ecb6c92bc49ca6a78478c4dbc3b38.jpg

Покажіть як це все в зборі виглядає будь ласка

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилини тому, Dmutruk сказав:

Покажіть як це все в зборі виглядає будь ласка

Вкручуєм перехідник в об'єктив, далі ставим його в мікроскоп замість штатного. Оскільки робоча відстань значно збільшилася, треба ще замінити стойку мікроскопа на довшу, я собі точив нову, ? 15мм, довжина 30 см. На останньому фото під мікроскопом свердло, яким свердлю жальні гачки, вживу виглядає значно краще, ніж на фото з телефону

IMG_20191005_210245.thumb.jpg.b2da37830297a57e49a3711439debe00.jpgIMG_20191005_210158.thumb.jpg.e1b3e0891c67da64f7bb56ccd90d5058.jpgIMG_20191005_211916.thumb.jpg.f743f3eaa293cc46fe748ebf8f9ad681.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 години тому, davolodya сказав:

треба ще замінити стойку мікроскопа

Саме це і було цікаво. Дякую

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я радий що практиків І.О. вже багато!

В на ступних постах хочу Вас заохотити продовжува наш прорив в селекції.

Методика була залежна в часі по недоскональному вивченню консервації сперми трутя....

Завдяки інтузіазму та наполегливості Берцик Лілії .

Ми вже можемо модулювати  комбінації ..життєздатних особин (маток) (трутнів)

КРУГЛОРІЧНО

Тема . Виникає бо мало нам природного періода Багато наші роботяги сплять.

П.С.Дуже затратно це виконати і впровадити.

Але хто мае багато У.Є.і любить бджоли я можу поспілкуватися  bercikoleksandr@gmail.com

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Wolfes300 changed the title to Искуственное Оплодотворение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...