Перейти к содержанию

Инструментальное осеменение маток (ИОМ)


mashika

Рекомендуемые сообщения

8 минут назад, davolodya сказал:

Доки не виженуть... У мене це зазвичай середина вересня. Проблема в іншому, саме потрібного трутня можуть вигнати швидше

Дякую. Значить надія є ще попрактикуватись в серпні, там надіюсь з часом буде простіше. В мне задама мінімум навчитися запліднювати хоча б  без контролю трутня. 

 

9 минут назад, Mihail-ves сказал:

Вчора набирав на одну матку із тієї сім'ї що мені потрібно.

Зараз вже його не в тій кількості, що можна з однієї рамки назбирати на 5-6 маток.

І тільки одна карпатка шпарить трутня як весною.

вчора в 2 сімях не найшов трутня зрілого майже. Лише в третій сімї набрав.  Може проблему в посухі, а може стрес після качки меду чи  я чогось не доганяю.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Вчора набирав на одну матку із тієї сім'ї що мені потрібно.

Зараз вже його не в тій кількості, що можна з однієї рамки назбирати на 5-6 маток.

І тільки одна карпатка шпарить трутня як весною.

Підтверджую. Вчора відбирав мед у  місцевої помісі карпатки. Трутня наліпашили як весною. Може хочуть  відкривать  сезон  роїння по новому.:umora: Як закінчиться взяток та відберемо у них лишки меду на відкачку  то вони його бистренько попруть. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, bosik2017 сказал:

Підтверджую. Вчора відбирав мед у  місцевої помісі карпатки. Трутня наліпашили як весною. Може хочуть  відкривать  сезон  роїння по новому.:umora: Як закінчиться взяток та відберемо у них лишки меду на відкачку  то вони його бистренько попруть. 

То може для збереження трутня пару сімей не качати. Я минулого року залишив 10 сімей некачиними, щоб осінню, кому потрібно, було де брати повномедні рамки. То ще й нехватило. В цьому році думаю так треба сімей 15 залишити. То можна скомпонувати. 

Чи це повна дурня? Як думаєте?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 хвилин тому, MaXUA123 сказав:

То може для збереження трутня пару сімей не качати. Я минулого року залишив 10 сімей некачиними, щоб осінню, кому потрібно, було де брати повномедні рамки. То ще й нехватило. В цьому році думаю так треба сімей 15 залишити. То можна скомпонувати. 

Чи це повна дурня? Як думаєте?

Для збереження трутня простіше забрати матку, там збереться трутень з всієї пасіки, або запасайтеся цукром і робіть бджолам ілюзію взятку.

Тим, що некачати, трутня незбережете, бджоли відчувають, що йде до осені і трутня починають ганяти

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, davolodya сказал:

Для збереження трутня простіше забрати матку, там збереться трутень з всієї пасіки, або запасайтеся цукром і робіть бджолам ілюзію взятку.

Тим, що некачати, трутня незбережете, бджоли відчувають, що йде до осені і трутня починають ганяти

Зрозумів дякую

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, bosik2017 сказав:

Там все ок але сторінки не всі. Пізніше  як доберусь до нормального нету  закину усе  що є в PDF - ку, щоб  було все в одному файлі. та закину  сюди ссилку. 

 

З ваших фоток   (MaXUA123 сказав: може й заковики нема, просто я і нові технології ідем трохи порознь)  порізав на сторінки  та зробив  PDF одним файлом.   А ви  вже виставте від себе на форумі. 

Кирилл Богомолов Анатолий Бородаче Ежи Грабски    ИНСТРУМЕНТАЛЬНОЕ ОСЕМЕНЕНИЕ ПЧЕЛИНЫХ МАТОК  С ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ СОВРЕМЕННЫХ
ТЕХНИЧЕСКИХ СРЕДСТВ   Видання 1913 року. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ось і обіцяна копія https://drive.google.com/open?id=1FHXwsz065KGYbaQ0IutLniaSDG27xl3L

пропустив пару останніх розділів, там тільки реклама.

@Kumpel (Ігор Довгуник) @davolodya

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

ось і обіцяна копія https://drive.google.com/open?id=1FHXwsz065KGYbaQ0IutLniaSDG27xl3L

пропустив пару останніх розділів, там тільки реклама.

@Kumpel (Ігор Довгуник) @davolodya

Дякую за пророблену роботу, але для мене це вже трошки втратило актуальність, замовив книгу на Укрбі, завтра вже отримаю. Вашу копію всеж перегляну, хоча недумаю, що між моєю книгою і Вашою є якісь відмінності. Але все одно спасибі!:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, bosik2017 сказав:

З ваших фоток   (MaXUA123 сказав: може й заковики нема, просто я і нові технології ідем трохи порознь)  порізав на сторінки  та зробив  PDF одним файлом.   А ви  вже виставте від себе на форумі. 

Кирилл Богомолов Анатолий Бородаче Ежи Грабски    ИНСТРУМЕНТАЛЬНОЕ ОСЕМЕНЕНИЕ ПЧЕЛИНЫХ МАТОК  С ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ СОВРЕМЕННЫХ
ТЕХНИЧЕСКИХ СРЕДСТВ   Видання 1913 року. 

 

Зсилка на  книгу  формат PDF. Дякуєм за фото книги  MaXUA123   https://drive.google.com/open?id=1y8hir_Qe23xoYgO7aMSX0x1RxNB0H5_Y

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Mihail-ves сказав:

ось і обіцяна копія https://drive.google.com/open?id=1FHXwsz065KGYbaQ0IutLniaSDG27xl3L

пропустив пару останніх розділів, там тільки реклама.

@Kumpel (Ігор Довгуник) @davolodya

не замітив що доступ обмежений, прошу вибачити. Зараз все виправив. Перевірте!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.07.2019 в 12:05, davolodya сказал:

Доки не виженуть... У мене це зазвичай середина вересня. Проблема в іншому, саме потрібного трутня можуть вигнати швидше

Проблема может быть и другая ,племенные семьи не охотно закладывают трутня . 

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, koste сказав:

Проблема может быть и другая ,племенные семьи не охотно закладывают трутня . 

 

 

 

Карніки це нестосується

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.07.2019 в 13:48, davolodya сказав:

Для збереження трутня простіше забрати матку, там збереться трутень з всієї пасіки, або запасайтеся цукром і робіть бджолам ілюзію взятку.

Тим, що некачати, трутня незбережете, бджоли відчувають, що йде до осені і трутня починають ганяти

це так, не раз відводок підгодовуєш малими порціями, а там матка засіє трутня, хоча з достатніми кормами в сімях його женуть.

Є ще спосіб трутня привернути увагу:al:, треба побігати по пасіці та погукати, кажеться матки на обльот збираються:vinny::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, miro сказал:

це так, не раз відводок підгодовуєш малими порціями, а там матка засіє трутня, хоча з достатніми кормами в сімях його женуть.

Є ще спосіб трутня привернути увагу:al:, треба побігати по пасіці та погукати, кажеться матки на обльот збираються:vinny::umora:

Сподіваюсь бігати по пасіці вже не знадобиться. Вчора таки "прорубав вікно в Європу". Подивлюсь чи зачервлять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 години тому, bosik2017 сказав:

З ваших фоток   (MaXUA123 сказав: може й заковики нема, просто я і нові технології ідем трохи порознь)  порізав на сторінки  та зробив  PDF одним файлом.   А ви  вже виставте від себе на форумі. 

Кирилл Богомолов Анатолий Бородаче Ежи Грабски    ИНСТРУМЕНТАЛЬНОЕ ОСЕМЕНЕНИЕ ПЧЕЛИНЫХ МАТОК  С ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ СОВРЕМЕННЫХ
ТЕХНИЧЕСКИХ СРЕДСТВ   Видання 2013 року. 

 

 

23 години тому, bosik2017 сказав:

З ваших фоток   (MaXUA123 сказав: може й заковики нема, просто я і нові технології ідем трохи порознь)  порізав на сторінки  та зробив  PDF одним файлом.   А ви  вже виставте від себе на форумі. 

Кирилл Богомолов Анатолий Бородаче Ежи Грабски    ИНСТРУМЕНТАЛЬНОЕ ОСЕМЕНЕНИЕ ПЧЕЛИНЫХ МАТОК  С ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ СОВРЕМЕННЫХ
ТЕХНИЧЕСКИХ СРЕДСТВ   Видання 1913 року. 

 

Тут у мене помилка видання 2013 року

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 години тому, Mihail-ves сказав:

https://drive.google.com/drive/folders/1FHXwsz065KGYbaQ0IutLniaSDG27xl3L?usp=sharing

Знову бачу прохання відкрити доступ. Тепер наче все повинно бути гаразд. Дальше буду тільки в архівах туди закидувати, з ним не має таких проблем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, MaXUA123 сказав:

Сподіваюсь бігати по пасіці вже не знадобиться. Вчора таки "прорубав вікно в Європу". Подивлюсь чи зачервлять.

Не ображайтеся, але то тільки " р....є " через вікно ходять - нормальні люди користуються дверима. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, davolodya сказал:

Карніки це нестосується

Ошибаешся .:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.07.2019 в 10:07, bosik2017 сказав:

Не реклама просто  може  згодиться  Є видання 2018 року  на сайті укрбі

Спасибі за інформацію, замовив, а сьогодня вже і отримав корисну книжечку, раніше вона мені в продажу незустрічалася. Тепер буду вивчати і порівнювати, чи є щось кардинально нове чи відмінне від аналогічної книги Руттнера.

П.С. А фото у ній реально дуже якісні

IMG_20190727_122516.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, davolodya сказал:

Спасибі за інформацію, замовив, а сьогодня вже і отримав корисну книжечку, раніше вона мені в продажу незустрічалася. Тепер буду вивчати і порівнювати, чи є щось кардинально нове чи відмінне від аналогічної книги Руттнера.

П.С. А фото у ній реально дуже якісні

IMG_20190727_122516.jpg

Сегодня тоже получил . Рекомендуют обработку углекислотой за 48 чясов до осеменения ,и после 48 чясов . При однократном осеменение 8 мкл .

В книгу попал В.В. Яринкин а страна не знает своих героев .:wave: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, koste сказав:

Рекомендуют обработку углекислотой за 48 чясов до осеменения ,и после 48 чясов .

Незнаю наскільки це доцільно, я ще тільки вчуся, але майже всі мої ІОшки  отримали  один-єдиний наркоз, при осіменінні, і засіяли в межах 5-8 днів після ІО, 

 :IMHO:, якщо без повторного наркозу можна обійтися, то це варто зробити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 27.07.2019 в 22:15, davolodya сказал:

Незнаю наскільки це доцільно, я ще тільки вчуся, але майже всі мої ІОшки  отримали  один-єдиний наркоз, при осіменінні, і засіяли в межах 5-8 днів після ІО, 

 :IMHO:, якщо без повторного наркозу можна обійтися, то це варто зробити.

Варто. Тому що з часом Ваші ШО матки будуть отримувати наркозу багато менше одної хвилини.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 27.07.2019 в 22:08, koste сказал:

Сегодня тоже получил . Рекомендуют обработку углекислотой за 48 чясов до осеменения ,и после 48 чясов . При однократном осеменение 8 мкл .

В книгу попал В.В. Яринкин а страна не знает своих героев .:wave: 

Люди які написали цю книгу, мають віддалене уявлення про селекцію. Також про обробку вуглекислотою. Є практика, є теорія, а є економічна доцільність будь чого, тоість, при менших трудовитратах більший прибуток. Робите один наркоз за 4 години до інсімінації, другий під час, цього як правило вистачає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, teplov сказал:

Люди які написали цю книгу, мають віддалене уявлення про селекцію. Також про обробку вуглекислотою. Є практика, є теорія, а є економічна доцільність будь чого, тоість, при менших трудовитратах більший прибуток. Робите один наркоз за 4 години до інсімінації, другий під час, цього як правило вистачає.

Как быстро матки наченают сееть после такой обработки ? Какое количество мкл получяют ,есть ли зависимость ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, koste сказал:

Как быстро матки наченают сееть после такой обработки ? Какое количество мкл получяют ,есть ли зависимость ?

Це не зовсім вірне питання, не один наркоз відповідає за це. 1) тампература при якій утримується матка, як до так і після ШО. 2)В яку сім'ю, нуклеус вона підсаджена (віковий склад сім'ї), на яку породу... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Wolfes300 changed the title to Искуственное Оплодотворение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...