Перейти к содержанию

Инструментальное осеменение маток (ИОМ)


mashika

Рекомендуемые сообщения

В 01.07.2019 в 08:36, Юрий В. сказал:

Вопрос  к спецам ,,можно  перед  ИО держать маток до созревания 6 дней  в воспиталке  в клеточках - бигуди..

Крим то Україна ! Потрібно  в кліточки  з маткою помістити  6- 7 бджіл . Ти  українець:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 28.06.2019 в 22:42, Mihail-ves сказал:

 

Надивився дурних відео німецьких інсемінаторів.

Зараз зробив помітки на капілярові по 6 мм. І тепер видно що там не 14 мкл, а 14мм, що напевне відповідає 7 мкл.

Треба ще багато вчитись.

Бачу що жальний гачок треба новий робити як найменшим отвором. Потрібно капілярів завжди мати з 10 запасних (це не проблема). І так дальше і тому подібне. Але скажу що це не головне. Головне це трутень, і тут без морфометрії ніяк. Переміряв трутнів цікавих сімей, і там не так як пишуть в книжках. Матка може відкладати трута двох або навіть трьох порід. Тому не виключаю запліднення одним трутнем, як робить Стрельчук Олег.

Попробуй 4+4. 8мкл. вполне достаточно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 28.06.2019 в 22:42, Mihail-ves сказал:

а 14мм, що напевне відповідає 7 мкл.

https://fin-calc.org.ua/ua/calculator/geometry/volume/cylinder/

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, teplov сказав:

Дякую. Треба мітки зробити меншими, для 4 мкл потрібно 5 мм

5d1d03ab62465_2019-7-3_22-34-45_47.thumb.jpg.e3e568ef4310718ba4d8d0ebc649b3a4.jpg

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Пахомич сказал:

Крим то Україна ! Потрібно  в кліточки  з маткою помістити  6- 7 бджіл . Ти  українець

Спасибо Пахомич ! Для пробы и тренировки перед обучением и получением сертификата 20 маточек выделил.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Mihail-ves сказал:

Дякую. Треба мітки зробити меншими, для 4 мкл потрібно 5 мм

5d1d03ab62465_2019-7-3_22-34-45_47.thumb.jpg.e3e568ef4310718ba4d8d0ebc649b3a4.jpg

 

Дуже складне рівняння з одним невыдомим:umora:. Шо це за капіляр з внутрішним 0,5.  Зовнішний який діаметр?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Пахомич сказал:

Дуже складне рівняння з одним невыдомим:umora:. Шо це за капіляр з внутрішним 0,5.  Зовнішний який діаметр?

Внутрішній діаметр 1 мм. Коли рахують обєм, то беруть радіус, тобто половину діаметра.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, MaXUA123 сказал:

Внутрішній діаметр 1 мм. Коли рахують обєм, то беруть радіус, тобто половину діаметра.

Проморгав, що це радіус. Старію :umora::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора почав виготовлення станка для ІО маток. Помаленьку задумуюсь над виготовленням гачків. Знаючі люди, підкажіть будьласка з чого краще їх робити (читав, що можна із медичних голок від шприців). 

Чи простіше купити готові? Якщо так, підкажіть де це можна знайти.

Наперед вдячний.

20190711_220452.jpg

20190711_220514.jpg

20190711_220645.jpg

20190711_220732.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилини тому, юрко)) сказав:

Вчора почав виготовлення станка для ІО маток. Помаленьку задумуюсь над виготовленням гачків. Знаючі люди, підкажіть будьласка з чого краще їх робити (читав, що можна із медичних голок від шприців). 

Чи простіше купити готові? Якщо так, підкажіть де це можна знайти.

Купити простіше,  а зробити самому особисто мені цікавіше. Робив собі з нерж. дроту ?0,6мм

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, юрко)) сказав:

читав, що можна із медичних голок від шприців

можна, але виходить не сильно гарно. Оскільки там в середині пустота, то при розплюскуванні ця пустота є лишньою. Тому раджу як і сказав вище Володимир, проволока нержавійка. Її легко можна знайти на любому ринку. 

І зразу питання до Вас, а чи можете надрукувати і мені систему подачі для шприца?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, Mihail-ves сказал:

Тому раджу як і сказав вище Володимир, проволока нержавійка. Її легко можна знайти на любому ринку. 

І зразу питання до Вас, а чи можете надрукувати і мені систему подачі для шприца?

Дякую, буду пробувати із нержавіючого дроту робити.

По системі подачі - не проблема. Під який саме шприц?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 хвилин тому, юрко)) сказав:

Під який саме шприц?

Зараз використовую радянські скляні шприци. Два вже розбив, в одному відірвалось кільце, в іншому заклинив поршень. Тому придивляюсь до варіанту саме  під інсуліновий шприц.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты



 
І зразу питання до Вас, а чи можете надрукувати і мені систему подачі для шприца?


Як будеш чемний то @юрко)) зробить, він добрий[emoji6][emoji4]

Надіслано від мого INE-LX1, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 годин тому, юрко)) сказав:

Вчора почав виготовлення станка для ІО маток. Помаленьку задумуюсь над виготовленням гачків. Знаючі люди, підкажіть будьласка з чого краще їх робити (читав, що можна із медичних голок від шприців). 

Чи простіше купити готові? Якщо так, підкажіть де це можна знайти.

Наперед вдячний.

20190711_220452.jpg

20190711_220514.jpg

ю20190711_220645.jpg

20190711_220732.jpg

Юрєц, Привіт! Молодець, що взявся за ІО так як ІО я вважаю майбутнє українського бджільництва 

по гачкам можна гратися самому або заказати у @DrBee ( Андрій Піскорський) https://ua.all.biz/kryuchki-dlya-instrumentalnoj-inseminacii-g602025

Крючки Грабского имеют булавовидную конфигурацию. Это иногда удобнее. Крючки Лоца ровные. Фото и дополнительная информация 

Комплект крючков Лоца - 26 евро;

комплект Грабского - 36 евро;

Такі були розцінки 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, MIM (Мішаня Майгутяк) сказав:


Як будеш чемний то @юрко)) зробить, він добрий[emoji6][emoji4]
 

Я стараюсь :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Питання до спеціалістів ІО: мою матку ІО бджоли прийняли, зараз вона засіяла пару рамок, а сьогодні продивився тягнуть маточники ТЗ.

Чому?

З маткою все гаразд.

Забув додати, це та сімейка яка не хотіла приймати інших маток (особлива), але ІО просто прийняли через канді.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Питання до спеціалістів ІО: мою матку ІО бджоли прийняли, зараз вона засіяла пару рамок, а сьогодні продивився тягнуть маточники ТЗ.

Чому?

З маткою все гаразд.

Забув додати, це та сімейка яка не хотіла приймати інших маток (особлива), але ІО просто прийняли через канді.

Тут нетреба бути великим спеціалістом;), якщо хочуть міняти, є 2 причини - матка має скритий дефект, і бджоли це відчувають, або матка і  бджоли різної породи, в такому випадку будуть намагатися змінити, аж доки не поміняється бджола

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, davolodya сказав:

або матка і  бджоли різної породи

карпатка, підсадив ІО УС. Про неї говорив ось тут

Думаю просто такий характер мають. Тепер треба раз в тиждень виламувати маточники ТЗ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.07.2019 в 17:14, MIM (Мішаня Майгутяк) сказав:

Як будеш чемний то @юрко)) зробить, він добрий

Вже отримав:ole_ole:, через 5 днів буду запліднювати маток від острівної.

79269750654242a74e1b8e278b5b79b8.jpg

@юрко)) Велике ДЯКУЮ.

Щодо запліднених мною маток, все гаразд, дві вже гарно сіють, розплід весь бджолиний. Замітив таку закономірність, що якщо матка довго не сіють у відводках то її просто знищували. Спочатку все гараз, через тиждень починають її ганяти (з'їдають краску, скубуть що потім бігає лисою) а потім її не стає у вулику. Якщо через тиждень починає сіяти то все гаразд.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Mihail-ves сказал:

через 5 днів буду запліднювати маток від острівної.

Якщо не проблематично, прошу після роботи виказати свої думки по вузлі шприца. Впершу чергу цікавлять недоліки, для подальшого удосконалення.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, юрко)) сказав:

Впершу чергу цікавлять недоліки, для подальшого удосконалення.

Ок. Перший недолік вже побачив. Гайка в яку закручується шпилька (для шприца) дуже вільно сидить в пластмасі, тому шпилька гуляє. Думаю треба зробити менший отвір під неї (тугенько щоб заходила).

Є ще пару думок, але після ГВ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вдячний покупець моїх маток зробив ось такий подарунок.

https://picua.org/images/2019/07/21/dd978a0244ee1dbd821b186524395438.jpg


https://picua.org/images/2019/07/21/50205066fb0f50a2d9a44eed812173f4.jpg


https://picua.org/images/2019/07/21/1b65c7adb358e55e4ca8cb81b1837eea.jpg

 

Дещо цікаве знайшов там. Днями буду запліднювати останні матки в цьому сезоні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Mihail-ves сказав:

Вдячний покупець моїх маток зробив ось такий подарунок.

https://picua.org/images/2019/07/21/dd978a0244ee1dbd821b186524395438.jpg


https://picua.org/images/2019/07/21/50205066fb0f50a2d9a44eed812173f4.jpg


https://picua.org/images/2019/07/21/1b65c7adb358e55e4ca8cb81b1837eea.jpg

 

Дещо цікаве знайшов там. Днями буду запліднювати останні матки в цьому сезоні.

Гарний подарунок, а головне корисний. Я б теж таку книгу непроти придбати, але поки що небачив в продажі

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, davolodya сказал:

Гарний подарунок, а головне корисний. Я б теж таку книгу непроти придбати, але поки що небачив в продажі

Тоже искал ,проблема .;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Wolfes300 changed the title to Искуственное Оплодотворение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...