Перейти к содержанию
  • Объявления

mashika

Инструментальное осеменение маток (ИОМ)

В теме 3 413 сообщения

33 хвилини тому, Пахомич сказав:

Мабуть з мікроскопом:hmm:

І зі станком на додачу. Ага.

Поделиться сообщением

Поки чекаю запчастини з Китаю, встановив гачки, та відполірував трубки в маніпуляторі.

viber-image.jpg

Поделиться сообщением

7 годин тому, Ліпатов Віталій сказав:

Поки чекаю запчастини з Китаю, встановив гачки, та відполірував трубки в маніпуляторі.

viber-image.jpg

В блочку маткотримача на осі, де ставиться прозора трубка з маткою, ущільнюючих кілець нема? Вуглекислий газ небуде вниз втікати, оскільки він важчий за повітря?

Я непридираюся, просто у всіх станках ці колечка стоять, незнаю з чого їх підібрати. Якщо можна обійтися без них, тоді ще простіше

Изменено пользователем davolodya

Поделиться сообщением

2 години тому, davolodya сказав:

В блочку маткотримача на осі, де ставиться прозора трубка з маткою, ущільнюючих кілець нема? Вуглекислий газ небуде вниз втікати, оскільки він важчий за повітря?

Я непридираюся, просто у всіх станках ці колечка стоять, незнаю з чого їх підібрати. Якщо можна обійтися без них, тоді ще простіше

Там не треба робить герметично. 

Поделиться сообщением

43 хвилини тому, Ліпатов Віталій сказав:

Там не треба робить герметично. 

Колечка відіграють роль не тільки ущільнення для вуглекислого газу:IMHO:, на багатьох відео по ШО  помітив, що за рахунок колечка можна підрегулювати положення канюлі,  вона тримається в заданому положенні за рахунок тертя, якщо помиляюся, то просвітіть неграмотного:helpme:

Поделиться сообщением

2 години тому, davolodya сказав:

Колечка відіграють роль не тільки ущільнення для вуглекислого газу:IMHO:, на багатьох відео по ШО  помітив, що за рахунок колечка можна підрегулювати положення канюлі,  вона тримається в заданому положенні за рахунок тертя, якщо помиляюся, то просвітіть неграмотного:helpme:

Тут кожен робить як вважає за потрібне. Я вважаю що канюля своєю вагою притртмує матку до моменту поки вона не засне і тому додатково підпирать її чимсь резону не бачу.

Поделиться сообщением

В 10.11.2018 в 14:01, Ліпатов Віталій сказал:

Тут кожен робить як вважає за потрібне. Я вважаю що канюля своєю вагою притртмує матку до моменту поки вона не засне і тому додатково підпирать її чимсь резону не бачу.

Только гении и глупцы делают как считают нужным. А успеха добиваются те которые максимально используя опыт предшественников делают большую часть узлов не хуже, а какой-то лучше. 

Просто поленились сделать проточку под уплотнительное кольцо, это один нинус. Углекислый газ будет непосредственно через большое отверстие, а не три четыре по бокам, попадать на голову матке ещё минус. В какайто момент количество минусов может стать критичьным.

Делайте максимально хорошо и тогда Вас ждёт успех.

Поделиться сообщением

38 минут назад, andrey88055 сказал:

Только гении и глупцы делают как считают нужным. А успеха добиваются те которые максимально используя опыт предшественников делают большую часть узлов не хуже, а какой-то лучше. 

Що доброго дасьть ущільнення? Проосто в маткотримачі буде підніматись тиск і матку буде витискати, а при випадковому збої редуктора просто вистрілить. Ну, якщо є дифіцит вуглекислоти і для єкономії , то так:umora:

Поделиться сообщением

11 година тому, Пахомич сказав:

Що доброго дасьть ущільнення? Проосто в маткотримачі буде підніматись тиск і матку буде витискати, а при випадковому збої редуктора просто вистрілить. Ну, якщо є дифіцит вуглекислоти і для єкономії , то так:umora:

Який треба тиск створити щоб матка вилетіла? Вуглекислий газ має виходити з бокових отворів бо надує в око. Переважна більшість виробників роблять стопери розбірними з ущільнювачами. Це дає плавне регулювання сили натягу маткотримача. Піджав резинку тугіше заходить. В кількість газу видно по бульбашках в банці з водою. Якщо матку омиває більше газу то вона втрачає якість тому що швидше старіє також сильніше охолоджується бо вуглекислота не встигає підігрітися при виходу з редуктора. Тому дозування СО2 не менш важливе як наприклад якість сперми.

Поделиться сообщением

2 часа назад, zapivan сказал:

Який треба тиск створити щоб матка вилетіла? Вуглекислий газ має виходити з бокових отворів бо надує в око. Переважна більшість виробників роблять стопери розбірними з ущільнювачами. Це дає плавне регулювання сили натягу маткотримача. Піджав резинку тугіше заходить. В кількість газу видно по бульбашках в банці з водою. Якщо матку омиває більше газу то вона втрачає якість тому що швидше старіє також сильніше охолоджується бо вуглекислота не встигає підігрітися при виходу з редуктора. Тому дозування СО2 не менш важливе як наприклад якість сперми.

В цифрах важко визначити тиск . Хто запліднює,  то часто положення матки в маткотримачу вирівнює дуючи в канулю. Також після закінчення видуває, так що тиск трохи потрібний.Матка не може одержати більше вуглекислоти при омиаванні , а залежить скільки часу перебуває під  дією вуглекислого газу. Про підігрів вуглекислоти то фантазія  Халінкова, поперше щоб редуктор замерзав потрібний великий розхід газу, подруге проходить по шлангах і посудину з водою і сам підігрівається. Зрівнювати якість сперми і вплив вуглекислоти  не варто, це різні речі. Формули подачі СО2 не має і все визначаєтьс на око. Не розумію , навіщо канулю піднімати, опускати:hmm::hi:.  

Поделиться сообщением

11 година тому, Пахомич сказав:

В цифрах важко визначити тиск . Хто запліднює,  то часто положення матки в маткотримачу вирівнює дуючи в канулю. Також після закінчення видуває, так що тиск трохи потрібний.Матка не може одержати більше вуглекислоти при омиаванні , а залежить скільки часу перебуває під  дією вуглекислого газу. Про підігрів вуглекислоти то фантазія  Халінкова, поперше щоб редуктор замерзав потрібний великий розхід газу, подруге проходить по шлангах і посудину з водою і сам підігрівається. Зрівнювати якість сперми і вплив вуглекислоти  не варто, це різні речі. Формули подачі СО2 не має і все визначаєтьс на око. Не розумію , навіщо канулю піднімати, опускати:hmm::hi:.  

Це не видумка Халенкова. Німці надувають м'ячі гімнастичні для підігріву газу. Якщо розібратися в біології матки то трахеї можна пошкодити надлишковим тиском газу і доказано що чим матка довше спить тим швидше сіє але менше живе. Золота середина це не більше 5 хв за всі рази. Враховуючи відповідну кількість газу. В ШО кожна дрібниця важлива і має чітко відповідати технології. Результат матка має працювати 2-3 роки без проблем.

Поделиться сообщением

1 час назад, zapivan сказал:

Це не видумка Халенкова. Німці надувають м'ячі гімнастичні для підігріву газу. Якщо розібратися в біології матки то трахеї можна пошкодити надлишковим тиском газу і доказано що чим матка довше спить тим швидше сіє але менше живе. Золота середина це не більше 5 хв за всі рази. Враховуючи відповідну кількість газу. В ШО кожна дрібниця важлива і має чітко відповідати технології. Результат матка має працювати 2-3 роки без проблем.

У мене полячка Бєлка пішла зимувати третю зиму, матку не вжимав сіє вільно і багато. Мінять її навіть немає натяку у бджіл. Відпрацює без проблем і наступний сезон. Дуже цікаво коли в неї закінчиться її ресурс?

Поделиться сообщением

2 часа назад, Укроп сказал:

Дуже цікаво коли в неї закінчиться її ресурс?

Щоб встигнути продати ? 

Поделиться сообщением

14 минут назад, Мико сказал:

Щоб встигнути продати ? 

Ф1 уже купили с напарником будим тестить

Поделиться сообщением

2 часа назад, Мико сказал:

Щоб встигнути продати ? 

Ні, продавати не буду, буду тримати поки не відійде в інший світ. Першу генерацію то інша справа, продаю від неї кожен рік

Поделиться сообщением

6 годин тому, Укроп сказав:

У мене полячка Бєлка пішла зимувати третю зиму, матку не вжимав сіє вільно і багато. Мінять її навіть немає натяку у бджіл. Відпрацює без проблем і наступний сезон. Дуже цікаво коли в неї закінчиться її ресурс?

Весною в мене дві матки ШО перезимували розсіялися наростили сім'ї і заклали тиху заміну, зробив по відводку на них. Одна перейшла на трутневий засів зразу. Інша наростила нормальну сім'ю. Потім замінив. При "розтині" другої сперматека ледь мутна була. До чого веду.  Догляд до і під час і після осіменіння залежить скільки матка зможе прийняти сперми з тої дози що буде введена під час осіменіння. Від цього залежить скільки проживе матка. Точніше коли її схочуть міняти бджоли. 

Поделиться сообщением

2 часа назад, zapivan сказал:

Весною в мене дві матки ШО перезимували розсіялися наростили сім'ї і заклали тиху заміну, зробив по відводку на них. Одна перейшла на трутневий засів зразу. Інша наростила нормальну сім'ю. Потім замінив. При "розтині" другої сперматека ледь мутна була. До чого веду.  Догляд до і під час і після осіменіння залежить скільки матка зможе прийняти сперми з тої дози що буде введена під час осіменіння. Від цього залежить скільки проживе матка. Точніше коли її схочуть міняти бджоли. 

Хто запліднював?

Поделиться сообщением

9 хвилин тому, Пахомич сказав:

Хто запліднював?

Я осіміняв на пасіці в Грабського.

Поделиться сообщением

29 минут назад, zapivan сказал:

Я осіміняв на пасіці в Грабського.

На вашу думку, яка причина недостатнього наповнення спермоприймача? Думаю ви виконували настанови Грабовського і мали від нього допомогу.

Поделиться сообщением

Завдяки підказкам деяких форумчан сьогодні закінчив робити жальний гачок. Ширина робочої частини гачка 0,35мм, діаметр отвору 0,17мм, матеріал гачка - нерж. дріт 0,8мм до півавтомата. Хочу зазначити, що з такими дрібними деталями, з роботою під мікроскопом ніколи справи ще немав, це перша проба,слідуючі гачки повинні  получитися швидше і кращі. Будь-яку критику уважно вислухаю і прислухаюся до зауважень.IMG_20181113_223243.thumb.jpg.334d0a479c166170cc0009050f93fbae.jpgIMG_20181113_222811.thumb.jpg.2b3a4d30633d2d5b19c1eb8090b3f2d0.jpg

Поделиться сообщением

30 хвилин тому, Пахомич сказав:

На вашу думку, яка причина недостатнього наповнення спермоприймача? Думаю ви виконували настанови Грабовського і мали від нього допомогу.

Технологія якщо можна було це так назвати була прив'язана до вихідних. Матки утримувалися в кліточках Ясінського. Закриті, без можливості вильоту на 100 бджіл. Заселялися як нуклеус, осіменялась матка, потім на тиждень знову туди ж в клітку, потім робилися на них відводки на рамку печатного і чекалося засіву. Бувало що за одне заселення бджоли осіменялась ще і друга матка без заміни бджоли. Бо просто її у мене не було багато. Та бджола була старою, не піклуватися про матку і не створювали їй хороших умов. Тому і погане наповнення. Зараз ще зимує три матки ШО з білою опаліткою. Вони відпрацювали на повну два з половиною сезони без обмежень. Весною буде зрозуміло скільки вони проживуть. 

Я приїзджав до Грабського на пасіку як на свою, мав ключ від будиночка, і ряд вуликів які заселив якраз такими Іошками. Мої були тільки 10 куплених сімей з рамками. Якщо я осіменяв маток то в процес він не вмішувався і до них не ліз, помагав порадою міг дати лиш води в клітки на тижні. Його рекомендації виконував, але максимально хороших умов створити не було можливості.

Поделиться сообщением

14 хвилини тому, davolodya сказав:

Завдяки підказкам деяких форумчан сьогодні закінчив робити жальний гачок. Ширина робочої частини гачка 0,35мм, діаметр отвору 0,17мм, матеріал гачка - нерж. дріт 0,8мм до півавтомата. Хочу зазначити, що з такими дрібними деталями, з роботою під мікроскопом ніколи справи ще немав, це перша проба,слідуючі гачки повинні  получитися швидше і кращі. Будь-яку критику уважно вислухаю і прислухаюся до зауважень.IMG_20181113_223243.thumb.jpg.334d0a479c166170cc0009050f93fbae.jpgIMG_20181113_222811.thumb.jpg.2b3a4d30633d2d5b19c1eb8090b3f2d0.jpg

Хороша робота :ay: Все має працювати. Можна зробити трохи коротший по довжині бо  довгим не зручно працювати. 

Поделиться сообщением

1 хвилину тому, zapivan сказав:

Можна зробити трохи коротший по довжині бо  довгим не зручно працювати. 

Коротший зробити непроблема, гачок ще незаклеєний

Поделиться сообщением

Мої гачки трохи допрацьовані. Зверху намальовані.

DSC_0324.thumb.JPG.db79ab2ab91016888ee6b7efada3f159.JPG

Поделиться сообщением

2 хвилини тому, zapivan сказав:

Мої гачки трохи допрацьовані. Зверху намальовані.

DSC_0324.thumb.JPG.db79ab2ab91016888ee6b7efada3f159.JPG

Глухе кріплення гачка практичніше, ніж зйомне? Для кріплення гачка використав корпус від голки, щоб була можливість швидко зняти гачки або закрити їх готовими ковпачками. Якщо є потреба, непроблема переробити на таку систему, як Ваша. 

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти