Перейти к содержанию
  • Объявления

mashika

Инструментальное осеменение маток (ИОМ)

В теме 3 413 сообщения

1 година тому, teplov сказав:

Є ось така пробірка https://ru.aliexpress.com/item/50pcs-Clear-Micro-Plastic-Test-Tube-0-5-ML-Centrifuge-Vial-Snap-Cap-Container-for-Laboratory/32826788134.html

Розмішується в ній сперма з київбуфером 1 до 0.1- 0.3 закривається, та зберігаємо сутки дві, більше не було необхідності. Входить в неї десь на 40 маток. Для професійної роботи це найкращий варіант. В капілярі зберігати, чи сам капіляр, чи з шприцом, таки більше роботи. Довго зберігати сперму ніякого сенсу не бачу. 

Перепрошую в мене на 1.5 гр пробірки, в них  на 40 маток.

Юра, я не розбавляю сперму. Не берусь казати добре то чи погано. Але от зберігання сперми на тиждень чи два мені потрібно. Бо не завжди можна зберегти трутня в гарному стані. В цьому сезоні мені це зберегло нерви й час ))

Поделиться сообщением

5 часов назад, davolodya сказал:

Мені дана тема теж цікава, оскільки станок хочу зробити сам, а досвіду в ШО немаю зовсім, до чужих порад прислухаюся з задоволенням, якщо маєте що підказати. 

3 часа назад, Конструктор сказал:

Для мене також цікава  тема , теж зимою хочу зайятись виготовленням станочка

Для создания основания станка  берем для наглядности станок Schley.

5bd307db18263_.thumb.jpg.275c7d70b7160f0ac22e265a453a132c.jpg

Основание будет состоять из четырех деталей, двух одинаковых деталей №1 выполняющие роль салазок и двух деталей №2 опор основания.

В качестве материала предлагаю использовать - Квадрат нержавеющий калиброванный -  к примеру как здесь - 

нержавейка.com.ua/p94086390-kvadrat-nerzhaveyuschij-8mm.html

Размер квадрата можно выбрать на свой вкус 8-15 мм. Детали соединить между собой по средствам сварки, резьбового соединения или нержавеющей заклепки.

Если высоты ножек не хватает можно поставить квадрат в два уровня и при желании поиграться с формой.

Поделиться сообщением

17 хвилин тому, andrey88055 сказав:

берем для наглядности станок Schley.

Дуже цікавлять блочки з шариками, де стоять маніпулятори. Цікаво, їх необхідно точити, чи щось подібне є готове  на алі?

Просьба, хто може, виложіть фото жального гачка з отвором, цікавить його форма вигину. Оскільки цей гачок для мене найскладніший в виготовленні, почну саме з нього,  мікросверла вже  маю, IMG_20181026_131425.thumb.jpg.3d8bbb0752f8510b9c8d449316bb327d.jpgправда ще неуявляю, як буду сверлити, дуже вже робота ювелірна. Якщо вдасться самому зробити гачки, станок тим більше зроблю, а як з гачками невийде, до сезону ще можна буде  спробувати замовити

Поделиться сообщением

4 хвилини тому, davolodya сказав:

Дуже цікавлять блочки з шариками, де стоять маніпулятори. Цікаво, їх необхідно точити, чи щось подібне є готове  на алі?

Просьба, хто може, виложіть фото жального гачка з отвором, цікавить його форма вигину. Оскільки цей гачок для мене найскладніший в виготовленні, почну саме з нього,  мікросверла вже  маю, IMG_20181026_131425.thumb.jpg.3d8bbb0752f8510b9c8d449316bb327d.jpgправда ще неуявляю, як буду сверлити, дуже вже робота ювелірна. Якщо вдасться самому зробити гачки, станок тим більше зроблю, а як з гачками невийде, до сезону ще можна буде  спробувати замовити

Гачки продаються в Україні. Сенс їх робить вбачаю лише для того щоб в подальшому продавати. Я для себе вирішив що буду їх купувать.

Поделиться сообщением

31 минуту назад, andrey88055 сказал:

Для создания основания станка  берем для наглядности станок Schley.

Основание будет состоять из четырех деталей, двух одинаковых деталей №1 выполняющие роль салазок и двух деталей №2 опор основания.

В качестве материала предлагаю использовать - Квадрат нержавеющий калиброванный -  к примеру как здесь - 

нержавейка.com.ua/p94086390-kvadrat-nerzhaveyuschij-8mm.html

Размер квадрата можно выбрать на свой вкус 8-15 мм. Детали соединить между собой по средствам сварки, резьбового соединения или нержавеющей заклепки.

Если высоты ножек не хватает можно поставить квадрат в два уровня и при желании поиграться с формой.

В основу поворотного механізму , розглядаю шарнірний підшипник https://ebearing.com.ua/ru/sharnirnye/31447-shsp12-ge12es-gpz-4-podshipnik-sharnirnyj.html

Ці підшипники з розрізною зовнішнією обоймою , якщо його розмістити в корпус з розрізом  і гвинтом це дасть можливість регулювати плавність повороту.

Штоки маніпуляторів і основні , думаю використати готові що продаються для різних механізмів, вони мають цементацію , але недолік що вони не з нержавійки 

Поделиться сообщением

8 хвилин тому, Конструктор сказав:

В основу поворотного механізму , розглядаю шарнірний підшипник https://ebearing.com.ua/ru/sharnirnye/31447-shsp12-ge12es-gpz-4-podshipnik-sharnirnyj.html

Ці підшипники з розрізною зовнішнією обоймою , якщо його розмістити в корпус з розрізом  і гвинтом це дасть можливість регулювати плавність повороту.

Штоки маніпуляторів і основні , думаю використати готові що продаються для різних механізмів, вони мають цементацію , але недолік що вони не з нержавійки 

Прут нержавійки 6-8 см 50-70 грн метр. Тут єкономить сенсу не бачу.

Поделиться сообщением

5 минут назад, Ліпатов Віталій сказал:

Прут нержавійки 6-8 см 50-70 грн метр. Тут єкономить сенсу не бачу.

Та діло не в економії , а в тому що вони дуже з великою точністю виконані , з нержавійки оброблених штоків не знаходив , можливо погано шукав

Поделиться сообщением

12 хвилини тому, Конструктор сказав:

Підшипник стальний,  :IMHO:то трохи не те, що потрібно.

Штоки і маніпулятори можна зробити з каліброваного нержавіючого круга, існує великий вибір діаметрів

Поделиться сообщением

4 хвилини тому, Конструктор сказав:

Та діло не в економії , а в тому що вони дуже з великою точністю виконані , з нержавійки оброблених штоків не знаходив , можливо погано шукав

Якщо мова про прути то калібрований прут підходить. Там хватає точності.

Поделиться сообщением

13 минут назад, davolodya сказал:

Штоки і маніпулятори можна зробити з каліброваного нержавіючого круга, існує великий вибір діаметрів

8 минут назад, Ліпатов Віталій сказал:

Якщо мова про прути то калібрований прут підходить. Там хватає точності.

Зрозумів, дякую, бо думав що вони не точні , тоді ще простіше 

Поделиться сообщением

24 минуты назад, davolodya сказал:

Підшипник стальний,  :IMHO:то трохи не те, що потрібно

На вашу думку чим вони не підходять? Я такий підшипник тримав в руках правда більшого розміру, то виконаний Дуже якісно.

Поделиться сообщением

14 хвилини тому, Конструктор сказав:

На вашу думку чим вони не підходять? Я такий підшипник тримав в руках правда більшого розміру, то виконаний Дуже якісно.

У ньому бачу 2 недоліки: сталь іржавіє і для плавності ходу підшипник необхідно змащувати, мастило і стерильність на мою думку несумісні . Шарик має рухатися в обоймі з фторопласту або капролону, обидва матеріали дуже гарно ковзають і непотребують змазки.

Поделиться сообщением

7 минут назад, davolodya сказал:

У ньому бачу 2 недоліки: сталь іржавіє і для плавності ходу підшипник необхідно змащувати, мастило і стерильність на мою думку несумісні . Шарик має рухатися в обоймі з фторопласту або капролону, обидва матеріали дуже гарно ковзають і непотребують змазки.

Що до фторопласту повністю з вами згоден, просто хотілосяб  використати готову серійну деталь.

Якщо мастити то ржавіти точно не буде :), до того ж підшипник має технологічні канали для змащування, тобто змащуваня можна проводити через маленький отвір в корпусі , можливо капелька масла сильно ні на що не вплине ?

Поделиться сообщением

Ось знайшов ще такий шарнірний  підшипник https://ub.ua/ua/market/view/18381/all/sharnirniy-pidshipnik-eglm/ правда треба уточнити розміри і ціну

Поделиться сообщением

41 хвилину тому, Конструктор сказав:

Ось знайшов ще такий шарнірний  підшипник https://ub.ua/ua/market/view/18381/all/sharnirniy-pidshipnik-eglm/ правда треба уточнити розміри і ціну

Знайшов простіший варіант, тільки несмійтеся, прийшла ідея зробити шарнір з шарикового вентиля, там вже майже все готове, треба лишнє обрізати і дещо доробити, без токарки все ж необійтися, але це простіше, ніж точити сфери. Іржавіти точно небуде, плавність ходу регулюється різьбою, донор для шарніра є в будь-якому відділі сантехніки1540714872363225544294.thumb.jpg.c3d619a5025e23ddfb55b56f09a2540a.jpg

Поделиться сообщением

9 минут назад, davolodya сказал:

Знайшов простіший варіант, тільки несмійтеся, прийшла ідея зробити шарнір з шарикового вентиля, там вже майже все готове, треба лишнє обрізати і дещо доробити, без токарки все ж необійтися, але це простіше, ніж точити сфери. Іржавіти точно небуде, плавність ходу регулюється різьбою, донор для шарніра є в будь-якому відділі сантехніки1540714872363225544294.thumb.jpg.c3d619a5025e23ddfb55b56f09a2540a.jpg

Попробуйте посмотреть на шарниры штативов, для видеотехники или шарнирные соединения для подачи воздуха/масла.

Поделиться сообщением

1 час назад, davolodya сказал:

Ідея не погана , теж над таким думав, от тільки не знаю чи по розмірах можна буде підібрати щоб не було громоздко.

Ще розглядаю безшкрнірний варіант типу як на магнітній стойці...20181028_120504.thumb.jpg.937c6eff59432c04415967dbe7ea50a0.jpg20181028_120523.thumb.jpg.eb8426f47daf11249875a538c852bfcc.jpg

Думаю він працюватиме не гірше, до того ж він матеме роздільне регулювання плавності (верх-вниз) і (право-ліво) , що можливо буде корисним 

Поделиться сообщением

@davolodya @Конструктор Хлопці, придивіться до конструкції станка для ШО, що виготовляв Вальчук (Теплов) на початку своєї кар'єри на цьому поприщі, він замість шарнірів використав прямокутні призми з капролону, таким же станком станком користувався Паланочка. Капролон добре обробляється, стійкий до зношування. З капролону ці вузли можна виготовить "до коліна". І в роботі вони повністю забезпечують функціональність станка. Для себе особисто прийняв цю конструкію і не шкодую.

20181028_143916.jpg

Изменено пользователем Seos

Поделиться сообщением

1 година тому, Seos сказав:

Для себе особисто прийняв цю конструкію і не шкодую.

20181028_143916.jpg

Дякую за підказку, за цей варіант думав, але завжди хочеться чогось кращого, через що голові ніколи нема спокою. Мабуть на цьому варіанті поки що зупинюся, для початку дійсно вистачить, а далі буде видно. 

Підкажіть ще, за рахунок чого переміщається скляна трубка з капіляром на фото, там резинове коліщатко, чи якось по іншому зроблено? Якщо неважко, зробіть фото цього вузла, буду дуже вдячний.

Поделиться сообщением

3 часа назад, Конструктор сказал:

Ще розглядаю безшкрнірний варіант типу як на магнітній стойці...20181028_120504.thumb.jpg.937c6eff59432c04415967dbe7ea50a0.jpg20181028_120523.thumb.jpg.eb8426f47daf11249875a538c852bfcc.jpg

Шо то за дурня?:dntknw:

Поделиться сообщением

37 хвилин тому, davolodya сказав:

Підкажіть ще, за рахунок чого переміщається скляна трубка з капіляром на фото, там резинове коліщатко, чи якось по іншому зроблено? Якщо неважко, зробіть фото цього вузла, буду дуже вдячний.

На вал одягнуто кусочок різинової трубки, вона і штовхає склянну трубку. Фото мало що покаже, ось на скору ескіз. Зверху, на проти валу зроблений технологічний отвір, щоб вставить різинку, а вже в неї вставляється вал. Була спроба пристосувати механізм від мікроскопа, та конструкція вийшла за масивна, як на мене.

55.png

Поделиться сообщением

3 часа назад, Seos сказал:

@davolodya @Конструктор Хлопці, придивіться до конструкції станка для ШО, що виготовляв Вальчук (Теплов) на початку своєї кар'єри на цьому поприщі, він замість шарнірів використав прямокутні призми з капролону, таким же станком станком користувався Паланочка. Капролон добре обробляється, стійкий до зношування. З капролону ці вузли можна виготовить "до коліна". І в роботі вони повністю забезпечують функціональність станка. Для себе особисто прийняв цю конструкію і не шкодую.

20181028_143916.jpg

В тому що станок працює добре сумнівів не має, і в виготовлені він найпростіший, але як як каже мій товариш "Мы не ищем легких путей" хочется зробити краще. 

Поделиться сообщением

2 часа назад, Пахомич сказал:

Шо то за дурня?:dntknw:

Це просто елемент , принцип якого можна використати. 

Чи можливо вас цікавить що за пристрій:hmm:

Поделиться сообщением

11 хвилину тому, Конструктор сказав:

В тому що станок працює добре сумнівів не має, і в виготовлені він найпростіший, але як як каже мій товариш "Мы не ищем легких путей" хочется зробити краще. 

При наявності необхідного обладнання, можна втілить будьяку творчу думку. Я виходив з того, що просився до знайомого токаря, тому конструкція проста.

Поделиться сообщением

10 минут назад, Seos сказал:

При наявності необхідного обладнання, можна втілить будьяку творчу думку. Я виходив з того, що просився до знайомого токаря, тому конструкція проста.

Цілком з вами погоджуюсь , так як ви кажете ми виходим з своїх можливостей, мені взагалі  мабуть процес виготовлення станка для ИО, мабуть  більш цікавіший ніж саме ИО. 

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти