Перейти к содержанию

Инструментальное осеменение маток (ИОМ)


mashika

Рекомендуемые сообщения

1 година тому, teplov сказав:

 

Є ось така пробірка https://ru.aliexpress.com/item/50pcs-Clear-Micro-Plastic-Test-Tube-0-5-ML-Centrifuge-Vial-Snap-Cap-Container-for-Laboratory/32826788134.html

Розмішується в ній сперма з київбуфером 1 до 0.1- 0.3 закривається, та зберігаємо сутки дві, більше не було необхідності. Входить в неї десь на 40 маток. Для професійної роботи це найкращий варіант. В капілярі зберігати, чи сам капіляр, чи з шприцом, таки більше роботи. Довго зберігати сперму ніякого сенсу не бачу. 

Перепрошую в мене на 1.5 гр пробірки, в них  на 40 маток.

Юра, я не розбавляю сперму. Не берусь казати добре то чи погано. Але от зберігання сперми на тиждень чи два мені потрібно. Бо не завжди можна зберегти трутня в гарному стані. В цьому сезоні мені це зберегло нерви й час ))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, davolodya сказал:

Мені дана тема теж цікава, оскільки станок хочу зробити сам, а досвіду в ШО немаю зовсім, до чужих порад прислухаюся з задоволенням, якщо маєте що підказати. 

 

3 часа назад, Конструктор сказал:

Для мене також цікава  тема , теж зимою хочу зайятись виготовленням станочка

Для создания основания станка  берем для наглядности станок Schley.

5bd307db18263_.thumb.jpg.275c7d70b7160f0ac22e265a453a132c.jpg

Основание будет состоять из четырех деталей, двух одинаковых деталей №1 выполняющие роль салазок и двух деталей №2 опор основания.

В качестве материала предлагаю использовать - Квадрат нержавеющий калиброванный -  к примеру как здесь - 

 нержавейка.com.ua/p94086390-kvadrat-nerzhaveyuschij-8mm.html

Размер квадрата можно выбрать на свой вкус 8-15 мм. Детали соединить между собой по средствам сварки, резьбового соединения или нержавеющей заклепки.

Если высоты ножек не хватает можно поставить квадрат в два уровня и при желании поиграться с формой.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, andrey88055 сказав:

берем для наглядности станок Schley.

5bd307db18263_.thumb.jpg.275c7d70b7160f0ac22e265a453a132c.jpg

Дуже цікавлять блочки з шариками, де стоять маніпулятори. Цікаво, їх необхідно точити, чи щось подібне є готове  на алі?

Просьба, хто може, виложіть фото жального гачка з отвором, цікавить його форма вигину. Оскільки цей гачок для мене найскладніший в виготовленні, почну саме з нього,  мікросверла вже  маю, IMG_20181026_131425.thumb.jpg.3d8bbb0752f8510b9c8d449316bb327d.jpgправда ще неуявляю, як буду сверлити, дуже вже робота ювелірна. Якщо вдасться самому зробити гачки, станок тим більше зроблю, а як з гачками невийде, до сезону ще можна буде  спробувати замовити

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, davolodya сказав:

Дуже цікавлять блочки з шариками, де стоять маніпулятори. Цікаво, їх необхідно точити, чи щось подібне є готове  на алі?

Просьба, хто може, виложіть фото жального гачка з отвором, цікавить його форма вигину. Оскільки цей гачок для мене найскладніший в виготовленні, почну саме з нього,  мікросверла вже  маю, IMG_20181026_131425.thumb.jpg.3d8bbb0752f8510b9c8d449316bb327d.jpgправда ще неуявляю, як буду сверлити, дуже вже робота ювелірна. Якщо вдасться самому зробити гачки, станок тим більше зроблю, а як з гачками невийде, до сезону ще можна буде  спробувати замовити

Гачки продаються в Україні. Сенс їх робить вбачаю лише для того щоб в подальшому продавати. Я для себе вирішив що буду їх купувать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 минуту назад, andrey88055 сказал:

 

Для создания основания станка  берем для наглядности станок Schley.

5bd307db18263_.thumb.jpg.275c7d70b7160f0ac22e265a453a132c.jpg

Основание будет состоять из четырех деталей, двух одинаковых деталей №1 выполняющие роль салазок и двух деталей №2 опор основания.

В качестве материала предлагаю использовать - Квадрат нержавеющий калиброванный -  к примеру как здесь - 

 нержавейка.com.ua/p94086390-kvadrat-nerzhaveyuschij-8mm.html

Размер квадрата можно выбрать на свой вкус 8-15 мм. Детали соединить между собой по средствам сварки, резьбового соединения или нержавеющей заклепки.

Если высоты ножек не хватает можно поставить квадрат в два уровня и при желании поиграться с формой.

 

В основу поворотного механізму , розглядаю шарнірний підшипник https://ebearing.com.ua/ru/sharnirnye/31447-shsp12-ge12es-gpz-4-podshipnik-sharnirnyj.html

Ці підшипники з розрізною зовнішнією обоймою , якщо його розмістити в корпус з розрізом  і гвинтом це дасть можливість регулювати плавність повороту.

Штоки маніпуляторів і основні , думаю використати готові що продаються для різних механізмів, вони мають цементацію , але недолік що вони не з нержавійки 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, Конструктор сказав:

В основу поворотного механізму , розглядаю шарнірний підшипник https://ebearing.com.ua/ru/sharnirnye/31447-shsp12-ge12es-gpz-4-podshipnik-sharnirnyj.html

Ці підшипники з розрізною зовнішнією обоймою , якщо його розмістити в корпус з розрізом  і гвинтом це дасть можливість регулювати плавність повороту.

Штоки маніпуляторів і основні , думаю використати готові що продаються для різних механізмів, вони мають цементацію , але недолік що вони не з нержавійки 

Прут нержавійки 6-8 см 50-70 грн метр. Тут єкономить сенсу не бачу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Ліпатов Віталій сказал:

Прут нержавійки 6-8 см 50-70 грн метр. Тут єкономить сенсу не бачу.

Та діло не в економії , а в тому що вони дуже з великою точністю виконані , з нержавійки оброблених штоків не знаходив , можливо погано шукав

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, Конструктор сказав:

В основу поворотного механізму , розглядаю шарнірний підшипник https://ebearing.com.ua/ru/sharnirnye/31447-shsp12-ge12es-gpz-4-podshipnik-sharnirnyj.html

Ці підшипники з розрізною зовнішнією обоймою , якщо його розмістити в корпус з розрізом  і гвинтом це дасть можливість регулювати плавність повороту.

Штоки маніпуляторів і основні , думаю використати готові що продаються для різних механізмів, вони мають цементацію , але недолік що вони не з нержавійки 

Підшипник стальний,  :IMHO:то трохи не те, що потрібно.

Штоки і маніпулятори можна зробити з каліброваного нержавіючого круга, існує великий вибір діаметрів

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Конструктор сказав:

Та діло не в економії , а в тому що вони дуже з великою точністю виконані , з нержавійки оброблених штоків не знаходив , можливо погано шукав

Якщо мова про прути то калібрований прут підходить. Там хватає точності.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, davolodya сказал:

Штоки і маніпулятори можна зробити з каліброваного нержавіючого круга, існує великий вибір діаметрів

 

8 минут назад, Ліпатов Віталій сказал:

Якщо мова про прути то калібрований прут підходить. Там хватає точності.

Зрозумів, дякую, бо думав що вони не точні , тоді ще простіше 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, davolodya сказал:

Підшипник стальний,  :IMHO:то трохи не те, що потрібно

На вашу думку чим вони не підходять? Я такий підшипник тримав в руках правда більшого розміру, то виконаний Дуже якісно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилини тому, Конструктор сказав:

На вашу думку чим вони не підходять? Я такий підшипник тримав в руках правда більшого розміру, то виконаний Дуже якісно.

У ньому бачу 2 недоліки: сталь іржавіє і для плавності ходу підшипник необхідно змащувати, мастило і стерильність на мою думку несумісні . Шарик має рухатися в обоймі з фторопласту або капролону, обидва матеріали дуже гарно ковзають і непотребують змазки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, davolodya сказал:

У ньому бачу 2 недоліки: сталь іржавіє і для плавності ходу підшипник необхідно змащувати, мастило і стерильність на мою думку несумісні . Шарик має рухатися в обоймі з фторопласту або капролону, обидва матеріали дуже гарно ковзають і непотребують змазки.

Що до фторопласту повністю з вами згоден, просто хотілосяб  використати готову серійну деталь.

 Якщо мастити то ржавіти точно не буде :), до того ж підшипник має технологічні канали для змащування, тобто змащуваня можна проводити через маленький отвір в корпусі , можливо капелька масла сильно ні на що не вплине ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось знайшов ще такий шарнірний  підшипник https://ub.ua/ua/market/view/18381/all/sharnirniy-pidshipnik-eglm/ правда треба уточнити розміри і ціну

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 хвилину тому, Конструктор сказав:

Ось знайшов ще такий шарнірний  підшипник https://ub.ua/ua/market/view/18381/all/sharnirniy-pidshipnik-eglm/ правда треба уточнити розміри і ціну

Знайшов простіший варіант, тільки несмійтеся, прийшла ідея зробити шарнір з шарикового вентиля, там вже майже все готове, треба лишнє обрізати і дещо доробити, без токарки все ж необійтися, але це простіше, ніж точити сфери. Іржавіти точно небуде, плавність ходу регулюється різьбою, донор для шарніра є в будь-якому відділі сантехніки1540714872363225544294.thumb.jpg.c3d619a5025e23ddfb55b56f09a2540a.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, davolodya сказал:

Знайшов простіший варіант, тільки несмійтеся, прийшла ідея зробити шарнір з шарикового вентиля, там вже майже все готове, треба лишнє обрізати і дещо доробити, без токарки все ж необійтися, але це простіше, ніж точити сфери. Іржавіти точно небуде, плавність ходу регулюється різьбою, донор для шарніра є в будь-якому відділі сантехніки1540714872363225544294.thumb.jpg.c3d619a5025e23ddfb55b56f09a2540a.jpg

Попробуйте посмотреть на шарниры штативов, для видеотехники или шарнирные соединения для подачи воздуха/масла.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, davolodya сказал:

Знайшов простіший варіант, тільки несмійтеся, прийшла ідея зробити шарнір з шарикового вентиля, там вже майже все готове, треба лишнє обрізати і дещо доробити, без токарки все ж необійтися, але це простіше, ніж точити сфери. Іржавіти точно небуде, плавність ходу регулюється різьбою, донор для шарніра є в будь-якому відділі сантехніки1540714872363225544294.thumb.jpg.c3d619a5025e23ddfb55b56f09a2540a.jpg

Ідея не погана , теж над таким думав, от тільки не знаю чи по розмірах можна буде підібрати щоб не було громоздко.

Ще розглядаю безшкрнірний варіант типу як на магнітній стойці...20181028_120504.thumb.jpg.937c6eff59432c04415967dbe7ea50a0.jpg20181028_120523.thumb.jpg.eb8426f47daf11249875a538c852bfcc.jpg

Думаю він працюватиме не гірше, до того ж він матеме роздільне регулювання плавності (верх-вниз) і (право-ліво) , що можливо буде корисним 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

@davolodya @Конструктор Хлопці, придивіться до конструкції станка для ШО, що виготовляв Вальчук (Теплов) на початку своєї кар'єри на цьому поприщі, він замість шарнірів використав прямокутні призми з капролону, таким же станком станком користувався Паланочка. Капролон добре обробляється, стійкий до зношування. З капролону ці вузли можна виготовить "до коліна". І в роботі вони повністю забезпечують функціональність станка. Для себе особисто прийняв цю конструкію і не шкодую.

20181028_143916.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Seos сказав:

Для себе особисто прийняв цю конструкію і не шкодую.

20181028_143916.jpg

Дякую за підказку, за цей варіант думав, але завжди хочеться чогось кращого, через що голові ніколи нема спокою. Мабуть на цьому варіанті поки що зупинюся, для початку дійсно вистачить, а далі буде видно. 

Підкажіть ще, за рахунок чого переміщається скляна трубка з капіляром на фото, там резинове коліщатко, чи якось по іншому зроблено? Якщо неважко, зробіть фото цього вузла, буду дуже вдячний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Конструктор сказал:

Ще розглядаю безшкрнірний варіант типу як на магнітній стойці...20181028_120504.thumb.jpg.937c6eff59432c04415967dbe7ea50a0.jpg20181028_120523.thumb.jpg.eb8426f47daf11249875a538c852bfcc.jpg

Шо то за дурня?:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 хвилин тому, davolodya сказав:

Підкажіть ще, за рахунок чого переміщається скляна трубка з капіляром на фото, там резинове коліщатко, чи якось по іншому зроблено? Якщо неважко, зробіть фото цього вузла, буду дуже вдячний.

На вал одягнуто кусочок різинової трубки, вона і штовхає склянну трубку. Фото мало що покаже, ось на скору ескіз. Зверху, на проти валу зроблений технологічний отвір, щоб вставить різинку, а вже в неї вставляється вал. Була спроба пристосувати механізм від мікроскопа, та конструкція вийшла за масивна, як на мене.

55.png

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Seos сказал:

@davolodya @Конструктор Хлопці, придивіться до конструкції станка для ШО, що виготовляв Вальчук (Теплов) на початку своєї кар'єри на цьому поприщі, він замість шарнірів використав прямокутні призми з капролону, таким же станком станком користувався Паланочка. Капролон добре обробляється, стійкий до зношування. З капролону ці вузли можна виготовить "до коліна". І в роботі вони повністю забезпечують функціональність станка. Для себе особисто прийняв цю конструкію і не шкодую.

20181028_143916.jpg

В тому що станок працює добре сумнівів не має, і в виготовлені він найпростіший, але як як каже мій товариш "Мы не ищем легких путей" хочется зробити краще. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Пахомич сказал:

Шо то за дурня?:dntknw:

Це просто елемент , принцип якого можна використати. 

Чи можливо вас цікавить що за пристрій:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилину тому, Конструктор сказав:

В тому що станок працює добре сумнівів не має, і в виготовлені він найпростіший, але як як каже мій товариш "Мы не ищем легких путей" хочется зробити краще. 

При наявності необхідного обладнання, можна втілить будьяку творчу думку. Я виходив з того, що просився до знайомого токаря, тому конструкція проста.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Seos сказал:

При наявності необхідного обладнання, можна втілить будьяку творчу думку. Я виходив з того, що просився до знайомого токаря, тому конструкція проста.

Цілком з вами погоджуюсь , так як ви кажете ми виходим з своїх можливостей, мені взагалі  мабуть процес виготовлення станка для ИО, мабуть  більш цікавіший ніж саме ИО. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Wolfes300 changed the title to Искуственное Оплодотворение

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...