Перейти к содержанию

Акация белая


sij

Рекомендуемые сообщения

2 години тому, Колосов Денис сказав:

Как вы акацию садите? У меня семенами в этом году не взошла

Буває. Але я як садив два відра насіння , назбираного чуть не з усіх районів Київщини,  то посходили чи не всі. Просто повезло, бо тоді я ще не стратифікував насіння.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  @Колосов Денис , ось коротенько про стратифікацію.

Стратифікація насіння в домашніх умовах

Розрізняють види стратифікації насіння:

 

Холодна стратифікація насіння

 

Холодна стратифікація потрібна тим насінням, зародки яких потребують у дозріванні. При такій стратифікації насіння спочатку намочують, а потім на деякий час поміщають в холодне місце, імітуючи природні перепади температури.

Більшість деревних і кущових культур потребує саме в холодній стратифікації. Так, насіння сосни гірської потрібно стратифікувати протягом місяця у вологому піску при температурі 5 ° С. Пісок потрібно весь час зволожувати, щоб насіння не пересихали. Таким методом стратифікують насіння сосни(2-3 місяці в холодильнику при температурі не вище 4-5 ° С), ялини(2-3 місяці в холодильнику при температурі не вище 4-5 ° С), лаванди ( тримають при температурі 5 ° С близько 35-40 днів )

Насіння середнього розміру - від 3-5 до 5-6 мм в діаметрі - потрібно стратифікована тих же умовах, але не більше місяця.

Дрібні насіння можна зовсім не стратифікувати, а лише замочити на добу перед посівом. Проте, якщо виробник рекомендує стратифікацію і для дрібного насіння, то її потрібно обов'язково провести.

 

Тепла стратифікація насіння

 

. . . . . .

Тепла стратифікація застосовується для насіння з недорозвиненим зародком. Її застосовують для "пробудження" насіння прострілу і лимонника.

Найкраще стратифікована насіння прострілу при температурі 25-28 ° С. Їх можна викласти на шматок вологого поролону або в кокосовий субстрат. Зверху насіння присипають тонким шаром піску або прикривають другим шматком поролону, "замотують" харчовою плівкою або поміщають в спеціальну тепличку.

  А насіння акації я  на хвильку поміщаю у дуже гарячу воду, потім у холодну. Ну, і так пару разів. Це за день  перед посадкою, і на ніч замочую у воді.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, ДобровоЛ сказал:

А насіння акації я  на хвильку поміщаю у дуже гарячу воду, потім у холодну.

Через сито обливаю крутым кипятком 2-3 сек, ночь держу во влажной тряпочке, а потом высаживаю. Уже на следующий день, после замачивания, часть семян "проклевывается". Обычно всхожесть хорошая, главное потом, от засухи удержать. Молодые ростки очень легко пересыхают без полива.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Фомич сказав:

Через сито обливаю крутым кипятком 2-3 сек, ночь держу во влажной тряпочке, а потом высаживаю. Уже на следующий день, после замачивания, часть семян "проклевывается". Обычно всхожесть хорошая, главное потом, от засухи удержать. Молодые ростки очень легко пересыхают без полива.

Так, це основна причина їх загибелі. Але як попадають у часову полосу дощів - то й поливу не потребують.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Правда что цветы   молодых  деревьев акации не выделяют нектара и только взрослые дают нектар ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, цыганок сказал:

Правда что цветы   молодых  деревьев акации не выделяют нектара и только взрослые дают нектар ? 

:dntknw: Брехня!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, цыганок сказав:

Правда что цветы   молодых  деревьев акации не выделяют нектара и только взрослые дают нектар ? 

молоді як правило загущені і затінені. Великі і окремо ростущі дерева  і цвіту більше і відповідно дений принос значно більший.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 30.12.2019 в 23:01, ДобровоЛ сказав:

Стратифікація насіння в домашніх умовах

Пробував по різному, але найкращі результати показав наступний спосіб:

1) насипаємо насіння (приблизно 100 шт.) в півлітрову банку. Заливаємо насіння окропом і ставимо на батарею

2) на наступний десь зливаємо воду, але не повністю, потрібно щоб насіння залишалося вологим

3) вибираємо насіння з корінчиками і висаджуємо в грунт перемішаний з піском

EQuuDggWAAAWSKR?format=png&name=small

4) накриваємо плівкою, ставимо в тепле місце, слідкуємо щоб була волога і спостерігаємо за розвитком

на 5-ий день після стратифікації

EQuuqPqW4AA5Vtp?format=png&name=small

на 12-ий день після стратифікації

EQuu-xVXUAE61nw?format=png&name=small

5) до наступного етапу я ще не дійшов :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Олександр Коваль сказав:

Пробував по різному, але найкращі результати показав наступний спосіб:

1) насипаємо насіння (приблизно 100 шт.) в півлітрову банку. Заливаємо насіння окропом і ставимо на батарею

2) на наступний десь зливаємо воду, але не повністю, потрібно щоб насіння залишалося вологим

3) вибираємо насіння з корінчиками і висаджуємо в грунт перемішаний з піском

 

4) накриваємо плівкою, ставимо в тепле місце, слідкуємо щоб була волога і спостерігаємо за розвитком

на 5-ий день після стратифікації

EQuuqPqW4AA5Vtp?format=png&name=small

на 12-ий день після стратифікації

 

5) до наступного етапу я ще не дійшов :hmm:

   

  Класика!:ay::az:        А наступний етап  - це коли вони, ті росточки, вже зацвітуть?...:ah::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 годин тому, цыганок сказав:

Правда что цветы   молодых  деревьев акации не выделяют нектара и только взрослые дают нектар ? 

У мене трирічні пересаджені з густини  цвіли і вже медоносили.:ay::az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Читав в літературі, що молоді насадження акації мають меншу медопродуктивність. Думаю, що так і є, оскільки кількість квітів на зрілих деревах звичайно більша т.я. більші самі дерева, а медопродуктивність окремої квітки мабуть однакова. Різницю у відвідуванні бджолами не помічав.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, пенсіонер сказав:

Читав в літературі, що молоді насадження акації мають меншу медопродуктивність. Думаю, що так і є, оскільки кількість квітів на зрілих деревах звичайно більша т.я. більші самі дерева, а медопродуктивність окремої квітки мабуть однакова. Різницю у відвідуванні бджолами не помічав.

Найчастіше буває так, що ті письменники і в очі не бачать тих рослин, про які пишуть.:umora::IMHO:

Але тут за логікою все правильно: менші ( молодші ) дерева, мають і менше квітів.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Найкращий варіант - знайти вже готових одно-, дво-, три- і так далі річних сіянців (чим старіші, тим кращі, але тут  все залежитиме від ТТХ спини копача;)). Насправді їх багато ж не треба,  як з насіння, коли сотнями сходить. Хіба що ви гектари акації засаджувати збираєтеся. А так 50-100 сіянців можна знайти при бажанні. Приймання у вже в готових дерев майже на 100 відсотків:ay:. У мене деякі, із старіших (3, може 4-річні) викидали цвіт в рік посадки. Так що з насінням, принаймні акації, не граюся - готовим деревами і простіше, і ефективніше, і швидше результат.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, medhon сказал:

Найкращий варіант - знайти вже готових одно-, дво-, три- і так далі річних сіянців (чим старіші, тим кращі, але тут  все залежитиме від ТТХ спини копача;)). Насправді їх багато ж не треба,  як з насіння, коли сотнями сходить. Хіба що ви гектари акації засаджувати збираєтеся. А так 50-100 сіянців можна знайти при бажанні. Приймання у вже в готових дерев майже на 100 відсотків:ay:. У мене деякі, із старіших (3, може 4-річні) викидали цвіт в рік посадки. Так що з насінням, принаймні акації, не граюся - готовим деревами і простіше, і ефективніше, і швидше результат.

Так. Ростков всегда под акациями много. И пересаживая их, вы только поможете разредить посадки.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, medhon сказал:

Найкращий варіант - знайти вже готових одно-, дво-, три- і так далі річних сіянців (чим старіші, тим кращі, але тут  все залежитиме від ТТХ спини копача;)). Насправді їх багато ж не треба,  як з насіння, коли сотнями сходить. Хіба що ви гектари акації засаджувати збираєтеся. А так 50-100 сіянців можна знайти при бажанні. Приймання у вже в готових дерев майже на 100 відсотків:ay:. У мене деякі, із старіших (3, може 4-річні) викидали цвіт в рік посадки. Так що з насінням, принаймні акації, не граюся - готовим деревами і простіше, і ефективніше, і швидше результат.

У меня к сожалению, так не получается. Очень много саженцев высыхают, а те что принялись, могут ещё вымерзнуть. Может природные условия специфические. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Фомич сказав:

У меня к сожалению, так не получается. Очень много саженцев высыхают, а те что принялись, могут ещё вымерзнуть. Может природные условия специфические. 

Поливання допоки самі деревця не укоріняться є обов"язковим, особливо в засушливих місцях.:IMHO:

Ну, а вже через рік - два вони самі себе забезпечать. Акація у мене добре росте і у піщаному грунті. І гледичія теж.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 годин тому, ДобровоЛ сказав:

Поливання допоки самі деревця не укоріняться є обов"язковим, особливо в засушливих місцях.:IMHO:

Ну, а вже через рік - два вони самі себе забезпечать. Акація у мене добре росте і у піщаному грунті. І гледичія теж.

Скільки садив акацію, жодного разу не поливав! З десятків одиниці не приймаються. Навіть в засушливих місцях. Чим акація хороше дерево, так тим що взагалі не потребує догляду, не знаю живучішого за неї дерева :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, medhon сказав:

Скільки садив акацію, жодного разу не поливав! З десятків одиниці не приймаються. Навіть в засушливих місцях. Чим акація хороше дерево, так тим що взагалі не потребує догляду, не знаю живучішого за неї дерева :IMHO:

маслина (лох вузьколистий), таки витриваліший.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, medhon сказав:

Скільки садив акацію, жодного разу не поливав! З десятків одиниці не приймаються. Навіть в засушливих місцях. Чим акація хороше дерево, так тим що взагалі не потребує догляду, не знаю живучішого за неї дерева :IMHO:

      У мене неподалік пасіки є вільна ділянка - не земля - а пляж. Гектарів 5-6  такої земельки біля моєї пасіки гуляє прямо на межі м. Києва. Там нічого без гною чи поливу  рости не буде. А будувати - зась - високовольтка проходить над ділянкою. Отож  з  того й виходжу. Вже насадив чимало своїм методом  і в тих пісках трохи теж . Головне, щоб вона зачепилася, а далі піде, як по маслу.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, ДобровоЛ сказав:

      У мене неподалік пасіки є вільна ділянка - не земля - а пляж. Гектарів 5-6  такої земельки біля моєї пасіки гуляє прямо на межі м. Києва. Там нічого без гною чи поливу  рости не буде. А будувати - зась - високовольтка проходить над ділянкою. Отож  з  того й виходжу. Вже насадив чимало своїм методом  і в тих пісках трохи теж . Головне, щоб вона зачепилася, а далі піде, як по маслу.:ay:

Головне шоб не вирізали якісь виродки потім, оце головне! А прийнятися вона прийметься - садив пагінець з просто обрубаним з двох боків шматком кореня сантиметрів 40 в довжину і чотири в діаметрі. Бічних корінців взагалі не було , тільки оцей обрубок, і нічо, прийнялася. Причому ямку викопав ну максимум 20 см і не лив води. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилину тому, medhon сказав:

Головне шоб не вирізали якісь виродки потім, оце головне! А прийнятися вона прийметься - садив пагінець з просто обрубаним з двох боків шматком кореня сантиметрів 40 в довжину і чотири в діаметрі. Бічних корінців взагалі не було , тільки оцей обрубок, і нічо, прийнялася. Причому ямку викопав ну максимум 20 см і не лив води. 

Та ріжуть,хоч це все під самісіньким лісом...

Але по місцях тих зрізів за два-три роки виростоють кущі акацієві, що медоносять не гірше.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Акация начала просыпаться, пора делать прогнозы на этот год. Что там на югах?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Акация начала просыпаться, пора делать прогнозы на этот год. Что там на югах?
На 10 травня ставлю 3л горілки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Вадим Попов сказал:

На 10 травня ставлю 3л горілки.

Таки да, но  мне хотелось бы не раньше 15.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цього року північна Україна буде з акацієвим, липовим і соняшниковим медом. Різнотрав'я буде трохи гірше, ніж минулорічне:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...