Перейти к содержанию

Як відшукати матку в вулику


yura

Рекомендуемые сообщения

Поділітся своїми практичними методами та прийомами пошуку матки в вулику. В будь-якій літературі більшість прийомів впирається в цю процедуру, що потрібно віднайти матку. Всі початківці будуть вдячні за таку інформацію. Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поділітся своїми практичними методами та прийомами пошуку матки в вулику

Пошёл однодневный расплод, на этих рамках ищи матку. Но матка может быть и не на рамке, а на стенке улика, диафрагме, или в полёте, причём даже плодная…
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

матка может быть ... в полёте, причём даже плодная…

Мається на увазі рій чи ще щось друге?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мітити відповдним кольором, тоді видно. А так, де куча бджіл на рамці там найшвидше прикрита вона. І бджоли навколо стоять як пелюстки в квітки повернуті голівками до неї. А в основній масі вони в різні сторони...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поділітся своїми практичними методами та прийомами пошуку матки в вулику

1 - спочатку шукаєте на рамках,де є свіжий засів; 2 - в мене в кожній сімї знаходиться воскобудівна рамка- матка також часто там буває; 3 - потім на рамках які залишились - із червою,медом; 4 - на внутрішніх стінках вулика. Саме скоріше знайти матку, якщо вона мічена,-крім того будете знати її вік.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мається на увазі рій чи ще щось друге?

В слабых семьях когда матку плохо кормят она летает! Пример, в начале апреля 2012г перекинул матку со жменей пчёл в другой улей, где пчёл было около рамки но без матки. При следующем осмотре засев был пчёлы вели себя спокойно а матки не было, случайно подошёл к старому улью, заглянул матка там! - Взлетела, но летала плохо и на следующей посадке я её поймал и закинул в её новый улей в леток.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В слабых семьях когда матку плохо кормят она летает! Пример, в начале апреля 2012г перекинул матку со жменей пчёл в другой улей, где пчёл было около рамки но без матки. При следующем осмотре засев был пчёлы вели себя спокойно а матки не было, случайно подошёл к старому улью, заглянул матка там! - Взлетела, но летала плохо и на следующей посадке я её поймал и закинул в её новый улей в леток.
Щось тут не те.Матка увас була мічена?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поділітся своїми практичними методами та прийомами пошуку матки в вулику. В будь-якій літературі більшість прийомів впирається в цю процедуру, що потрібно віднайти матку.Всі початківці будуть вдячні за таку інформацію.Дякую

І ще. Матка завжди в русі, крім моменту коли кладе яєчко. Тому завжди рамку виймати обережно щоб не провокувати бджіл до збігання а тоді дивлюсь хто пересувається.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щось тут не те.Матка увас була мічена?

Матка не меченная но плодная, большая - при осмотре я наверное её потревожил и она прилетела на своё старое место. Перед этим улей некоторое время стоял в другом месте - чтоб пчёлы в него не вернулись, поэтому улей был уже пустой. Получается, что если матка запомнила место своего улика, то она ещё + один раз летала этой весной, возможно при первом облёте с пчёлами. Или помнит своё место с облёта прошлого года, но это маловероятно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

основные приемы поиска матки изложены в литературе подробно, из личного опыта скажу следующее: важно выбрать время когда максимум летной пчелы вне улья, второе, если перебираете рамки, сделайте хорошую дистанцию меджу осмотренными и теми кторые еще не смотрели, типа делаете "колодец" и перемещаете осмотренные рамки к противоположной стенке, помню как искал матку еще и в агрессивной семье, а она перебегала на осмотренные рамки :) , лучше такую вероятность снизить, ну и конечно наличие напарника очень упрощает дело, когда на сот можно смотреть сразу с двух сторон.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

До зустрічі з королевою треба готуватися. Спокійні виважені рухи, окуляри (при потребі), ніякого диму в льток. Якщо при першій спробі серед одноденних яєць відшукати не вдалось, то краще закрити вулика і повторити захід через деякий час. По "характеру" я би розділив королев на чотири категорії: 1. Тікають від світла ще до того як піднімеш рамку. Знайомство відбувається під кінець огляду на останній (передостанній) рамці і навіть на стінці вулика. Така поведінка особливо характерна під час активного взятку, коли маткам доводиться багато рухатися в пошуках вільних комірок. 2. Знаходяться на "робочому місці". Це найпоширеніший варіант - про нього вже написано... 3. Продовжують працювати. Це найгірший варіант, якщо матка не мічена. Спостерігається у деяких маток поважного віку. Все просто: матка відкладаючи яйце, ховає своє черевце в комірку. І триває це десь більш 10 сек., які пасічникові тягнуться вічністю. Помітити матку тільки за ознакою 90-60-??? досить складно. Маємо звичку на зад дивитися :umora: ... 4. Літаючі плідні матки. а) напередодні рою. Худюща, рухлива, відшукати важко, та на сотах її може і не бути... б) в пійманому роєві, особливо якщо не створені умови для плідної праці. В цьому випадку зайомитися з маткою треба пізніше. Вона в роєві є і цього на початок досить. в) осінню, під час складання гнізд в зиму. Бувають окремі випадки в теплий сонячний день, коли матки злітають. Особливо, якщо довго колупаєшся в вулику і злодійки починають докучати. Матка далеко не летить, сідає за метр-два на бур"янину, її оточують з десяток бджіл. Тому не зайве окинути оком навколо після активного осіннього втручання. Про неплідних не пишу, іншим разом, якщо хуртовина буде. :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
Про неплідних не пишу, іншим разом, якщо хуртовина буде.

Добре що не було у Вас більше хуртовин, але цікаво було б почитати і про неплідних... :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

цікаво було б почитати і про неплідних...

Відповідаючи на Ваше побажання, згадав давню історію. Не повірив би, якби сам не бачив! Було це в доінтернетну пору, коли ще книжки читали і з нетерпінням чекали свіжого номеру журналу "Пчеловодство". Мені потрібна була матка, поїхав на велику сусідню пасіку. Там працював автор вислову: "Доки основний загін пасічників розбереться і застосує новацію, я доведу її шкоду і придумаю ще дві". (Це вже десь писав.) Так от, після привітання і розповіді про здоров"я, вібувається такий діалог: -Книжечок начитався? -Ну, да... -Мабуть знаєш, що у вулику одна матка і багато бджіл. -Авжеж... -Ну ходімо до вулика. Підходимо до вулика, знімаємо кришку, товариш ловить на потолочині матку, сажає її в кліточку. -Ще треба? Їх тут багато! В мене круглі очі і щелепа обвисла... Другу він зловив на заставній дошці (поза гніздом). Посадили в сірникову коробку. Виявляється не всі матки після народження йдуть у бій з суперницею. Є й "дизертири", що тікають з поля бою. Цікаво би простежити їхню долю, якби їх не зловили. Загинуть з голоду за межами гнізда, чи повернуться в сім"ю і будуть вбиті, чи дочекаються виходу "старшої" з роєм, повернуться в гніздо і почнуть "розборки"між собою? Оце навів один з прикладів (звісно нестандартний) відшукування неплідних маток.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Виявляється не всі матки після народження йдуть у бій з суперницею. Є й "дизертири", що тікають з поля бою.

Було таке. Знаходив матку на стелинах під утепленням...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Виявляється не всі матки після народження йдуть у бій з суперницею. Є й "дизертири", що тікають з поля бою.

Було таке. Знаходив матку на стелинах під утепленням...
і я так ловив, сім'я була після рою)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А хто як мітить матку? сам процес. Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А хто як мітить матку? сам процес. Дякую.

Тема ТУТ :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Як відшукати матку в вулику

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...