Перейти к содержанию

Древесина


sij

Рекомендуемые сообщения

прокладки і нічого не синіє і

прокладки і нічого не синіє і

Все вiрно

ви мабуть знахарі якісь...і зоговір якийсь знаєте що у вас все так добре і не синіє...а в мене синіло..і чорніло.і не один раз..і в ЄНАРА теж почорніло... :dntknw: і тех були ті прокладки...і 30 і 40 і 50....а результат все одно був один і той...середина штабелю синіла...тільки гарний протяг ( СКВОЗНЯК російською) може спасти від синюшин...
Тут "знахарьом" буть не треба. Просто ліс пилять треба лише зимою. А напиляний літом може посиніть навіть на сквозняку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

можливо ваша сосна набагато міцніша від нашої. З сосни у нас ніхто будинків не будує, не будівельний це матеріл, тільки дрова

sij! " але питання чому надають перевагу смереці (ялині) над сосною, доречі, сосна від Влавостока і до Львова однакова"
Ну, шановний, погоджуюсь з більшою частиною Ваших стверджень, але тут вкрай не згоден! Дерево, вирощене біля Львова значно м'якше будь-якого, вирощеного в Сибіру чи на Камчатці. Запитайте про це у першого - ліпшого будівельника, не те що у досвідченого лісівника. Все залежить від суворих сибірських, чи помірних львівських умов вирощування. Але для нашої справи - тобто для вуликів - краще і практичніше липи не було, нема та й не буде. А ще - тополі, осики, верби. І ніякі "полістероли" хитрих ділків її не замінять.У мене є в роботі вулик Ващенка з липи, якому понад 100 років. А хто ж може продемонструвати "полістерол" хча б двадцятирічної давності? ;):hmm::IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дерево, вирощене біля Львова значно м'якше будь-якого, вирощеного в Сибіру чи на Камчатці. Запитайте про це у першого - ліпшого будівельника, не те що у досвідченого лісівника. Все залежить від суворих сибірських, чи помірних львівських умов вирощування.

помилкове твердження! В даному випадку ми ведемо мову про хвойні породи , в яких яскраво виражено ранні та пізні прирости деревини - річні кільця мають світліші ділянки,(5-10мм) це рання деревина яка утворюється в період інтенсивного приросту весна-середина літа, вони м"ягші, і темніші ділянки (1-3мм) річних кілець ,це пізні прирости, кінець літа початок осені, вони твердіші. Різниця між європейською та сибірською ялиною лише в тому що, річні прирости в першо інколи досягають 8-15 мм а в сибірської 3-6мм, і особливого впливу на властивості деревини це не має.щоб твердити що європейська не така. Якщо в нас ялина чи сосна росте в київській, чи херсонській обл, то вони такіж як і російські. П.С. часто виникають питання як буде коробитися деревина (дошка) при висушуванні;post-6108-1387478969_thumb.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

помилкове твердження! В даному випадку ми ведемо мову про хвойні породи , в яких яскраво виражено ранні та пізні прирости деревини - річні кільця мають світліші ділянки,(5-10мм) це рання деревина яка утворюється в період інтенсивного приросту весна-середина літа, вони м"ягші, і темніші ділянки (1-3мм) річних кілець ,це пізні прирости, кінець літа початок осені, вони твердіші. Різниця між європейською та сибірською ялиною лише в тому що, річні прирости в першо інколи досягають 8-15 мм а в сибірської 3-6мм, і особливого впливу на властивості деревини це не має.щоб твердити що європейська не така. Якщо в нас ялина чи сосна росте в київській, чи херсонській обл, то вони такіж як і російські.

Помилкове твердження. У нас на завод раніше, при союзі привозили сибірську модрину. В нас також росте модрина, але в сибірської так щільно річні кільця, і вона набагато міцніша нашої, важча майже вдвоє У мене є дві драбини зроблені з неї ще в 1982 році, вони як нові. Ручним рубанком колись пробував оброляти - скользить і все. На заводі виготовляли вікна, вони ще по-сьогодні служать.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

але в сибірської так щільно річні кільця, і вона набагато міцніша нашої, важча майже вдвоє

У мене є дві драбини зроблені з неї ще в 1982 році,

в мене теж як на доказ Вам, є драбина з карпатської ялиці, їй теж вже за25 років, під дощем сонцем, але нічого,ще служить, то що, це дає мені право просто від фонаря стверджувати зворотнє,? По своїй діяльності (вже 25 років столярки, з них 15 років з розпилюванням та та сушкою, в вакуумі)я мав змогу працювати майже з усыма будывельно -столярними видами деревини, від пня до готового вироба,але сперечатися з Вами немаю бажання. тому що, все це марно, якщо оперувати знаннями з розряду щось-десь -колись., Прошу неображатися. тому що дуже часто доводиться таке чути.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

в мене теж як на доказ Вам, є драбина з карпатської ялиці,

У вас драбина з карпатської смереки, ялиця дуже крихке дерево і для драбини не годиться
Прошу неображатися. тому що дуже часто доводиться таке чути.

Можу вислати вам два зразки, сибірської і карпатської модрини, самі в руках потримаєте і побачите, що вони зовсім інші по щільності, по твердості і по вазі "Дело в том что плотность и другие физико-механические свойства довольно заметно разнятся не только у различных пород, но и у деревьев одной и той же породы. Плотность древесины одной породы зависит от места произрастания деревьев (климатических и почвен­ных условий), от плотности насаждений и т. д. Агрохими­ческие мероприятия, ускоряющие рост дерева при искусственном воспроизведении, снижают плотность древеси­ны." из справочника "СОСНА и её характеристики На территории Российской Федерации естественно произрастают и культивируются более 50 видов сосны. В строительстве используются главным образом сосну следующих видов: обыкновенная, гибкая, смолистая, болотная, корейская. И в северных и в средних широтах самым распространенным видом является сосна обыкновенная (Pinus sylvestris L). Однако, качество древесины сосны обыкновенной зависит от места произрастания дерева. Наилучшим материалом для строительства, имеющим превосходные физико-механические свойства, является сосна, произрастающая в северной полосе – ангарская, карельская, архангельская. Это связано с тем, что на севере зима более длинная, холодная, а лето короткое и сухое, что делает расстояние между годовыми кольцами минимальным (не более 2-х мм). А сосна из средней полосы имеет более широкие кольца (до 10мм) из-за более теплого, влажного и длинного лета, мягкой зимы. Более толстые годовые кольца у сосны придают древесине рыхлость, и следовательно, бревно будет иметь более низкие показатели по прочности, теплоемкости и более высокие по растрескиванию и большему проценту усадки Для примера: процент усадки архангельского бревна составляет 3-4%; кировского, вологодского бревна – 4-6%; костромского 6-7%; тверского, смоленского, ярославского – до 10%. Поэтому при выборе материала для строительства дома необходимо учитывать все эти моменты. В зависимости от места и условий роста дерева, ядро сосны (центральная часть ствола) может иметь различную окраску. На более возвышенных, сухих и малоплодородных почвах у сосны формируется мелкослойная плотная древесина, называемая кондовой, которая особенно ценится в строительстве. Кондовая сосна имеет мясо-красное или желто-красное ядро. На плодородных, хорошо увлажненных почвах образуется крупнослойная, менее плотная, мяндовая древесина имеющая ядро бледно-желтоватого цвета. Мяндовая сосна ценится меньше и обладает худшими механическими свойствами."
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Яка деревина найкраща для виготовлення вуликів, рамок? Чи прстіше за принципом - робим з того що є! Які думки, пишіть. думаю є про що сказати Всім хто займається виготовленням, хто користується вуликами з деревини. :hi:
Я вже десь тут повідомляв, що найліпшим деревом для вуликів і бджіл є липа, верба, далі - осокор,навіть тополя. Це породи м'які, легкі і добре піддаються обробці. :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У вас драбина з карпатської смереки, ялиця дуже крихке дерево і для драбини не годиться

sij, sij, sij, попробую коротко; - що таке смерека (ялина), що таке ялиця а для вас ялинка (піхта),а також модрина (ліствєніца) я знаю мабуть і без ваших зразків, (доречі вони в мене є,з власної колекції); - яке з них крихке теж не новина, і ялиця до таких невідноситься (для вас може бути); - фізико-механічні властивості деревини однієї породи в залежності від місця проростання змінюються на декілька відсотків, яких зовсім недостатньо щоб говорити про значні відмінності такі як маса, твердість. . Скажу більше- що навіть щільність, міцність деревини від комля і до вершинки одного і тогож дерева (хлиста) на кожних 6 м зменшується на 8%, тому є середні характеристики для кожної породи.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цілком підтримую sij. Щось доказувавти не буду, марна справа.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щось доказувавти не буду, марна справа.

дуже мудро, з Вашої позиції!!!!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Чи варто в цю пору року займатися виготовленням вуликів з дощок, які лежать надворі під навісом? Якщо зараз взяти дошки ( вологість повітря 90% ) і зробити з них корпуси на 155, чи велика вірогідність, що в квітні-травні ці корпуси будуть мати розмір, скажімо, 153? :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи варто в цю пору року займатися виготовленням вуликів

Все залежить від дошки. Скільки часу пролежала на вулиці і яка товщина? Якщо пролежала літо дошка до 32 мм хвоя десь матиме 20% вологості що для вулика нормально.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

лежить з червня, товщина 30 мм сосна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо зараз взяти дошки ( вологість повітря 90% ) і зробити з них корпуси на 155, чи велика вірогідність, що в квітні-травні ці корпуси будуть мати розмір, скажімо, 153?

einar, Ви здається проварюєте в парафіні, то чому переживаєте? П.С. мабуть 20% вологості деревини для проварки в парафіні буде забагато.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ви здається проварюєте в парафіні, то чому переживаєте?

Можливо, після проварювання корпуса зменшаться в розмірах ( з липою так було)... Та й проварювати буду в кінці квітня... Не хочеться проморочитися, а потім викинути... :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цілком підтримую sij. Щось доказувавти не буду, марна справа.

Теж підримую на всі 100. Сперечатись немає ніякого сенсу, пробував. Недокажете. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи варто в цю пору року займатися виготовленням вуликів з дощок, які лежать надворі під навісом? Якщо зараз взяти дошки ( вологість повітря 90% ) і зробити з них корпуси на 155, чи велика вірогідність, що в квітні-травні ці корпуси будуть мати розмір, скажімо, 153?

Я тільки взимку вулики і виготовляю. А дошки в мене теж лежать надворі під навісом. Сушу дошки не менше ніж один рік. До того ж взяв за правило заготовлять лише зимовий ліс. Але перед тим як робить вулики заношу дошки в майстерню(в майстерні топлю) і там тримаю їх ще півтора-два тижні.
Можливо, після проварювання корпуса зменшаться в розмірах ( з липою так було)... Та й проварювати буду в кінці квітня... Не хочеться проморочитися, а потім викинути...

В мене теж такий випадок був із денами. Зробив їх із недосушених дощечок і при проварюванні в парафіні вони не лише зменшилися в розмірі, а й деякі потріскалися.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
По своїй діяльності (вже 25 років столярки, з них 15 років з розпилюванням та та сушкою, в вакуумі)я мав змогу працювати майже з усыма будывельно -столярними видами деревини, від пня до готового вироба

ВЕРЕС, візьміть до рук будь-який довідник з вирощування та характеристики деревини, й зрозумієте, що Ви не праві на всі 120 відсотків. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
можливо ваша сосна набагато міцніша від нашої. З сосни у нас ніхто будинків не будує, не будівельний це матеріл, тільки дрова

sij! " але питання чому надають перевагу смереці (ялині) над сосною, доречі, сосна від Влавостока і до Львова однакова"
Ну, шановний, погоджуюсь з більшою частиною Ваших стверджень, але тут вкрай не згоден! Дерево, вирощене біля Львова значно м'якше будь-якого, вирощеного в Сибіру чи на Камчатці. Запитайте про це у першого - ліпшого будівельника, не те що у досвідченого лісівника. Все залежить від суворих сибірських, чи помірних львівських умов вирощування. Але для нашої справи - тобто для вуликів - краще і практичніше липи не було, нема та й не буде. А ще - тополі, осики, верби. І ніякі "полістероли" хитрих ділків її не замінять.У мене є в роботі вулик Ващенка з липи, якому понад 100 років. А хто ж може продемонструвати "полістерол" хча б двадцятирічної давності? ;):hmm::IMHO:
Це вiрно про полiстирол 20 рокiв ми навiть нечули бо його просто небуло.Були вулики в продажу з пiнопласту пiдвищеною щiльнiстю, зовнi облицьованi алюмiнiэм, бачив у людей- служать бiльше двадцяти рокiв. Щодо краще i практичнiше деревина, не сумнiваюсь.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи варто в цю пору року займатися виготовленням вуликів з дощок, які лежать надворі під навісом? Якщо зараз взяти дошки ( вологість повітря 90% ) і зробити з них корпуси на 155, чи велика вірогідність, що в квітні-травні ці корпуси будуть мати розмір, скажімо, 153?

В лютому й березні робив корпуса висотою 154 мм. Про вологість писав вище. Результат: Проварив в парафіні й корпуса стали 151-152. Осінні корпуса, виготовленні в жовтні й листопаді з 154 зменшилися до 153. В принципі- в межах норми. Не буду нічого нарощувати в весняних, зараз міжкорпусна відстань 6-7 мм, що в принципі відповідає бджолиному проміжку. Зробив висновок- з "не дуже сухої деревини" корпуси потрібно робити висотою 155-156...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Может и хорошие доски с липы, но для меня хорошая доска та, которую могут напилить. Я использую сосну есть где купить, обрабатывается вполне нормально.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так и не получил телефон где корпуса по 40грн продают :-) сказки наверно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Может и хорошие доски с липы, но для меня хорошая доска та, которую могут напилить. Я использую сосну есть где купить, обрабатывается вполне нормально.
Я считаю ,что сосна лучший материал для ульев
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Может и хорошие доски с липы, но для меня хорошая доска та, которую могут напилить. Я использую сосну

Я считаю ,что сосна лучший материал для ульев

У меня есть ульи из сосны, тополя, липы. Отдаю предпочтение сосне. Из липы больше делать не буду, при повышенной влажности быстрей появляется плесень.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня есть ульи из сосны, тополя, липы.
Как тополь себя зарекомендовал?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...