sij

Древесина

415 сообщений в этой теме

Как тополь себя зарекомендовал?

Улей-лежак был сделан в конце 90-х, пока все нормально.

Поделиться сообщением

хорошая доска та, которую могут напилить.
100% :az:

Поделиться сообщением

на мою думку деревина для вулика повинна мати такі корисні ознаки: - невелика щільність (легка) - низька теплопровідність (тепла) - гігроскопічність (суха, так скажемо) легка, щоб було не важко. тепла і гігроскопічна, щоб бджолам було косфортно - тепло і сухо узимку в першу чергу. я не знаю вірного означення того, що я називаю гігроскопічністю, я вкладаю сюди наступний сенс: це властивість деревини ефективно поглинати вологу і випаровувати її. якась така властивість, що дозволяє деревині пропускати вологу з сирого обєму (вулика) до сухого (точок, зимівник) через свою товщу. (я не є прихильником покраски вуликів - замість хімії тільки моріння спиртовим розчином прополісу і все) так от: шпилькові породи (це ті, шо хвойні), вважаю, як просочені смолою якраз не є достатньо гігроскопічними. до чого я веду - я схиляюсь до верби (або липи, але липа важче і в неї капіляри дрібніші). але... верба - це, виявляється, проблема! це дерево, що надзвичайно недооцінене наразі. лісники, коли в них питаєш за вербову дошку, плюються і питають про те, якому ідіотові та верба треба? "та тебе колише (було сказано трохи інакше) кому і нащо воно треба? на вулики!" - "на вулики у нас липа є - липу беріть." - "а верба?" - "нема. з нею ніякий дурень колихатись не схоче." може хто має позитивний досвід по вербі? як діставали? чи з трудом? почом? шо за дерево? круте-верте її чи ні. напишіть, будьте ласкаві.

Поделиться сообщением

може хто має позитивний досвід по вербі? як діставали? чи з трудом? почом? шо за дерево? круте-верте її чи ні. напишіть, будьте ласкаві.
Я не великий спец, але від людей краснодеревщиків чув і на практиці власноруч переконався, що верба, добре висушена, дуже добре шліфується, тому з неї получається все що треба. А сказано це було при виготовленні мені корпусів на 145 рамку. Я ще й з вагонки біомодуль з неї забабахав на 2 лежанки, і в будинку в приміщенні сходів нахилену стелю підбив вагонкою, дуже хорошо получилось. В наш час наявні і матеріали для обробки, різні шліф.шкурки, безліч лаків, є чим довести до толку. Використовував вербу заготовлену зимою-2010 власноруч в заплаві (хвоса) біля лісу і ніби то в городі покинутого обійстя та в такій глухомані, що і лісникам байдуже. Нарізав кубів з 10, на цілий лісовоз, який сам на себе завантажив маніпулятором і довіз до пилорами. А цієї весни звалив 2 верби в діаметрі одна 1,5 м а друга 1,2 метра, по 2-2,5 м довжини покрижив, але в пилораму не влазить, прийдеться обрізати з боків. І думаю, що з нею робити. Вона не путоствола, не гнила, хоч на бандури її... та ні ...все ж таки на вулики, а ще краще мобільний павільон... І на сауну теж годиться. Изменено пользователем Jivec

Поделиться сообщением

може хто має позитивний досвід по вербі? як діставали? чи з трудом? почом? шо за дерево? круте-верте її чи ні. напишіть, будьте ласкаві.
Дерево як на мене на вулики найкраще. Пиляється легко. Скручує зазвичай жолобом, не як інші пропелером. По ціні вроді як осика, тобто дешеве. Єдиний недолік, що пиляти треба лєнточною пилорамою бо частенько лопається вздовж і на старих пилорамах пилки гне, що пилорамникам не нравиться. а так харашоше дерево

Поделиться сообщением

може хто має позитивний досвід по вербі?

З вербою стикався тричі. 1. Робив рамки. Рамки вийшли- бомба. :) 2. Колега зробив лежаки з верби. Мабуть погано висушив. В результаті- вулики з прямокутних стали овальними. 3. Минулого року кум попросив пропустити через рейсмус близько куба верби. В результат- мені довелося купувати ножі до рейсмуса за 80$ :ak: Таке питання. Не встиг приготувати в червні дощок на вулики. Зараз думаю зробити так: купити дошки (сосна або липа) й замовити, щоб їх підсушили в сушці, потім з серелини вересня почну виготовляти вулики. Дошки будуть зберігатия під накриттям надворі, тому, мабуть, є вірогідність, що "потягнуть" вологу, поки я закінчу виготовляти з них вулики. Після виготовлення оброблю парафіном. До якого % вологості потрібно сушити дошки в даному випадку? :ah: Изменено пользователем einar

Поделиться сообщением

Таке питання. Не встиг приготувати в червні дощок на вулики. Зараз думаю зробити так: купити дошки (сосна або липа) й замовити, щоб їх підсушили в сушці, потім з серелини вересня почну виготовляти вулики. Дошки будуть зберігатия під накриттям надворі, тому, мабуть, є вірогідність, що "потягнуть" вологу, поки я закінчу виготовляти з них вулики. Після виготовлення оброблю парафіном. До якого % вологості потрібно сушити дошки в даному випадку?

einar,,є така інформація- висушені пиломатеріали за рік зберігання зволожуються і залежить це від їх товщини, і вологості при якій їх починають зберігати. 50мм дошки з початковою вологістю 6-7% за рік збільшать вологість на 5,3%, тобто будуть вже мати 12%, такіж дошн\ки але з 8% вологості наберуть 4,3%, з 10-12% наберуть4%, тонкі 22мм при аналогічних початкових показниках вологості наберуть відповідно 6,8%, 5,8% і 4,8%. При осінньому зберіганні з 10-12% вологістю зволожаться в перший місяць на 1,5-2%. Всі ці данні показники виконуються лише при умові неможливості контакту деревини з водою. Тож, в Вашому випадку, при зберіганні "на дворі", для виконання цієї умови необхідно захистити дошки від туманів, бо на дошках як і на металевих поверхнях буде осідати роса, яку деревина інтенсивно вбирає в себе, тому її ми небачимо, але підтвердженням цього явища є ще один доказ - роса на свіжофарбованих дерев"яних поверхнях. Тому старанно укутайте штабель ПП плівкою. Я свої сушив до 7-8%, на час проварювання мали в середньому 10%, Наскільки знаю, то заказати якусь певну вологість мабуть невийде, бо сушать при виконанні певних технологічних і часових вимог, тож як правило, це буде 7-8%, для останнього цикла, попередні нерегламентуються, хоч з практики, це може бути 15-17%, і 20-25%.

Поделиться сообщением

Тесть позаминулого року подарував 1.5 куба дошки сосни. 1. столярна ) думаю цим все сказано для тих, хто має справу з деревообробкою. 2. серединна. 3. ширина 40-50+ см. 4. за рік зберігання жодну не покрутило настільки щоб вийшов якийсб брак. 5. сучки треба було ще гарно пошукати щоб знайти.... не дошки а казка. Цього року просив знайти таку-ж. Нажаль відповідь не порадувала... такої точно не буде :( .

Изменено пользователем Коновал Антон

Поделиться сообщением

може хто має позитивний досвід по вербі?

З вербою стикався тричі. 1. Робив рамки. Рамки вийшли- бомба. :) 2. Колега зробив лежаки з верби. Мабуть погано висушив. В результаті- вулики з прямокутних стали овальними. 3. Минулого року кум попросив пропустити через рейсмус близько куба верби. В результат- мені довелося купувати ножі до рейсмуса за 80$ :ak: Таке питання. Не встиг приготувати в червні дощок на вулики. Зараз думаю зробити так: купити дошки (сосна або липа) й замовити, щоб їх підсушили в сушці, потім з серелини вересня почну виготовляти вулики. Дошки будуть зберігатия під накриттям надворі, тому, мабуть, є вірогідність, що "потягнуть" вологу, поки я закінчу виготовляти з них вулики. Після виготовлення оброблю парафіном. До якого % вологості потрібно сушити дошки в даному випадку? :ah:
Якось з вуст одного мудрого дідуся, якому було вже під дев"яносто, чув, що у майстрів столярів є давнє просте правило,- заготовляти дерево у морози. Навіть відлига може позначитися на якості деревини. :ah: Изменено пользователем ДобровоЛ

Поделиться сообщением

Якось з вуст одного мудрого дідуся, якому було вже під дев"яносто, чув, що у майстрів столярів є давнє просте правило,- заготовляти дерево у морози. Навіть відлига може позначитися на якості деревини.

Це Вам не тільки мудрий дід скаже, а любий порядний, компетентний власник пилорами: деревина має заготовлятися в період зими при відсутності сокоруху.

Поделиться сообщением

на мою думку деревина для вулика повинна мати такі корисні ознаки: - невелика щільність (легка) - низька теплопровідність (тепла) - гігроскопічність (суха, так скажемо) легка, щоб було не важко. тепла і гігроскопічна, щоб бджолам було косфортно - тепло і сухо узимку в першу чергу. я не знаю вірного означення того, що я називаю гігроскопічністю, я вкладаю сюди наступний сенс: це властивість деревини ефективно поглинати вологу і випаровувати її. якась така властивість, що дозволяє деревині пропускати вологу з сирого обєму (вулика) до сухого (точок, зимівник) через свою товщу. (я не є прихильником покраски вуликів - замість хімії тільки моріння спиртовим розчином прополісу і все) так от: шпилькові породи (це ті, шо хвойні), вважаю, як просочені смолою якраз не є достатньо гігроскопічними. до чого я веду - я схиляюсь до верби (або липи, але липа важче і в неї капіляри дрібніші). але... верба - це, виявляється, проблема! це дерево, що надзвичайно недооцінене наразі. лісники, коли в них питаєш за вербову дошку, плюються і питають про те, якому ідіотові та верба треба? "та тебе колише (було сказано трохи інакше) кому і нащо воно треба? на вулики!" - "на вулики у нас липа є - липу беріть." - "а верба?" - "нема. з нею ніякий дурень колихатись не схоче." може хто має позитивний досвід по вербі? як діставали? чи з трудом? почом? шо за дерево? круте-верте її чи ні. напишіть, будьте ласкаві.
Сделал рутовские корпусаю. Верба-самый лёгкий, липа-тяжелее, осина-ещё тяжелее липы.Захотелось дальше делать только с вербы, настолько приятно с ним работать-потому что лёгкие. Пустил все семьи на зимовку в омшанике в вербовых корпусах.О результатах доложу после весенней ревизии.Как вы считаете, я направильном пути?

Поделиться сообщением

не тільки мудрий дід скаже, а любий порядний, компетентний власник пилорами: деревина має заготовлятися в період зими при відсутності сокоруху.

Якщо потрібно пару кубів, а лісником працює кум, то можна заготовляти і зимою. А якщо треба багато, то їдеш на склад лісгоспу і купуєш те що є, і ніхто його не мітить, у яку пору року зрізали. :)

Поделиться сообщением

Це Вам не тільки мудрий дід скаже, а любий порядний, компетентний власник пилорами: деревина має заготовлятися в період зими при відсутності сокоруху.

Коновал Антон, це повторення мантри писаної писаками (я не про Вас , я про авторів проф літератури) на підставі заумних розповідей "дідів", і не тільки за віком, а скоріш за менталітетом, які в школу неходили, а якщо і ходили то невчилися, а переповідали байки. в які ми наївно віримо і переповідаємо. Чому пишу так зневажливо до рекомендації повалки лісу в зимку- тому що бачив і читав дореволюційну (ВЖСР 1917) книгу, рік видання здається 1914, довідник інженера будівельника, мені тицьнули де читати і зразу ж забрали, є такі люди, але і за це їм дякую, бо для них то цінність, тож там було написано наступне; (пишу по пам"яті) ... заниматься повалкой леса надлежит в августе месяце, так как в етот период в древесине наименьшее сокодвижение, после повалки ветки не отсекать - ждать увьядания листьев.... Тож мені від тієї пори все зрозуміло- коли треба валити ліс, і чому так а не інакше, думаю зметикуєте,а всі розповіді про зимню валку- виходить немають ніякої логіки як і те що саме зимня повалка це якісний ліс., особливо якщо брати до уваги величину браку повалки зимового (з мінусовою температурою) лісу - тріщин стовбурів при падінні. :hi: Изменено пользователем ВЕРЕС

Поделиться сообщением

ВЕРЕС, Сокорух у, ч. Рух соку в рослинах, особливо ін­тенсивний весною та влітку. У відповідні періоди року або від несприятливих зовнішніх умов у дерев ряду порід настає так званий стан спокою — опадав листя, при­пиняється сокорух тощо (Хлібороб Укр., 10, 1966, 46); Назва першого місяця весни пояснюється тим, що в цьо­му місяці починається сокорух білокорої берези (Рад. Укр., 27.11 1971, 4). І чому Ви вважаєте що саме в тому виданні 1914 року написана істина, а в усіх інших - неправду переписуют?. Я не науковець, тому не берусь стверджувати коли він найменш інтенсивний. Але з простих законів фізики можу вважати, що це відбувається при мінімальних температурах.

Изменено пользователем Коновал Антон

Поделиться сообщением

Але з простих законів фізики можу вважати, що це відбувається при мінімальних температурах.

але раніше
у дерев ряду порід настає так званий стан спокою — опадав листя,

і припадає це на кінець літа, кінець активного росту деревини., ось тоді в деревені найменше соку, а після опадання листя його кількіст зростає по причині того що припиняється випаровування листям, та витрата на приріст, але разом з тим продовжується накопичення води в деревині за рахунок провідності капілярів через коріння. (здається це має назву _осмос), читав раніше таке з рекомендацій садівникам, тому співставляючи написане в 1914, роблю висновок що написане в той час більш реальне і логічніше переплітається з прочитаним пізніше. Також невипускайте з уваги -фактор необрубування гіляк.

Поделиться сообщением

а після опадання листя його кількіст зростає по причині того що припиняється випаровування листям

Хибне твердження, осінню для рослин настає так звана фізиологічна сухість гнунту, тобто вологи в гнунті надлишок але зарахунок низької температури конневий чехлик корня дерева не може вологу впитувати і подавати до тих капірів, тому і листя починає жовкнути і опадати. Зимою деревина більш суха але і солей в тій вологі яка залишається в деревині також більше ( тобто принцип антифризу щоб клітки і сртуктура волокон не руйнувалась). А якщо ви спиляєте деревину так як описано вами за 1914 рік то дійсно отримаєте найсухішу і найменш мінералізовану деревину але момент завалу треба точно знати, мабуть старі люди були спостережливими і цей час знали, а він не такий вже і ростянутий, листя то приблизно за неділі півтори опадає.:hi:

Поделиться сообщением

Ребята у отца пелорама моего есть!и я пелорамщеком работаю!И зимой никакая пелорама неработает!ну если она в здании стоит отопляемом то работает!просто мороз на улице лента крутится а на нее вода льется для охлаждения вода намерзает и лента лопаеться!так что зимой мало пелорам работает!

Поделиться сообщением

подскажите еще одно осенью напилили липы 30 она поднавесом можно ее уже брать?влага на морозе вымерзла!?

Поделиться сообщением

?влага на морозе вымерзла!?

Не вимерзла, в нас же не сибір. Розраховуйте що вона буде готова для роботи в серпні місяці!!!!!

Поделиться сообщением

Ребята у отца пелорама моего есть!и я пелорамщеком работаю!И зимой никакая пелорама неработает!ну если она в здании стоит отопляемом то работает!просто мороз на улице лента крутится а на нее вода льется для охлаждения вода намерзает и лента лопаеться!так что зимой мало пелорам работает!

Нормально стрічкова пилорама працює зимою на вулиці, а стрічку охолоджує не вода, а соляра. І не ллється, а трішки капає.

Поделиться сообщением

Нормально стрічкова пилорама працює зимою на вулиці, а стрічку охолоджує не вода, а соляра. І не ллється, а трішки капає.
у нас нова пелорама!щас варить ленты дорого и соляра дорогая так что почти большая половина пелорам не пилит зимой!а пилят только при 0°С

Поделиться сообщением

просто мороз на улице лента крутится а на нее вода льется для охлаждения

Дурниці пишете просто нереальні (((. Спишемо це на вік. Як може намерзати вода на поверхні, яка постійно в русі і потребує охолодження? Вадим, ну хоч думайте перш ніж писати. Всі нормальні, рентабельні і серьозні пилорами працюють і зимою і літом, і в дощь і в сніг ))).

Поделиться сообщением

Дурниці пишете просто нереальні (((. Спишемо це на вік. Як може намерзати вода на поверхні, яка постійно в русі і потребує охолодження? Вадим, ну хоч думайте перш ніж писати. Всі нормальні, рентабельні і серьозні пилорами працюють і зимою і літом, і в дощь і в сніг ))).
да вы правы професиональные пелорамы стоят в ангарах это раз пелорамы стоят милионы это два! вот скажите у вас дома стоит пелорама ?вы учились на лесника и переработка древесины?я вам завтра фото сделаю с книги от пнлорамы и пришлю вам!и вы собственными глазами все увидите!

Поделиться сообщением

вот скажите у вас дома стоит пелорама ?вы учились на лесника и переработка древесины?

Яка робоча температура стрічкової пилорами? За якої температури остання потребує охолодження? За якої температури вода перетворюється в кригу? Вадим, для цього не потрібно навчатися на лісника (((. :hi:

Поделиться сообщением

да вы правы професиональные пелорамы стоят в ангарах это раз пелорамы стоят милионы это два! вот скажите у вас дома стоит пелорама ?вы учились на лесника и переработка древесины?я вам завтра фото сделаю с книги от пнлорамы и пришлю вам!и вы собственными глазами все увидите!
За цю зиму двічі розпилював ліс на професійній пилорамі. Останній раз позавчора. Два куба осокора і два сосни. Пиляють аж бігом тільки плати. Крім мого замовлення був у них ще завезений ліс. Якусь відмінність у якості розпилу літнього і зимового не побачив.

Поделиться сообщением

Создайте аккаунт или войдите для комментирования

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать аккаунт

Зарегистрируйтесь для получения аккаунта. Это просто!

Зарегистрировать аккаунт

Войти

Уже зарегистрированы? Войдите здесь.

Войти сейчас